kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

AK PARTİ’DE ARTIK SÖZLÜ ZAMANI!AK Parti Milletvekili aday adayları için sözlü sınav heyecanı başladı. Temayül yoklamasının ardından aday adayları bu kez mülakatlarda ter dökecek. Genel Başkan yardımcılarının başkanlığında oluşturacak 12 komisyon dünden it

Haber61.net Ajandası...

banner197

AK PARTİ’DE ARTIK SÖZLÜ ZAMANI!

AK Parti Milletvekili aday adayları için sözlü sınav heyecanı başladı. Temayül yoklamasının ardından aday adayları bu kez mülakatlarda ter dökecek. Genel Başkan yardımcılarının başkanlığında oluşturacak 12 komisyon dünden itibaren 6 binin üzerindeki aday adayıyla mülakat yapacak.

Mülakatlarda aday adaylarına “Siz aday olmazsanız kimi aday görmek istersiniz” gibi sorularda yönetilecek. Dün basınla kahvaltıda bir araya gelen AK Parti Trabzon Milletvekili aday-adayları için Ankara’dan her an çağrı gelebilir. 49 aday adayının Ankara’da mülakat sonrası sayının önce 20’ye daha sonra 12’ye düşmesi bekleniyor. Temayül anket ve mülakat aşamalarından sonra 12 aday-adayı arasında ilk 6 aday belirlenecek.

AK Parti Trabzon Milletvekili aday-adayları için genel seçimde sandıklara sahip çıkılması noktasında AK Parti Ortahisar İlçe teşkilatı tarafından eğitim verilecek. Aday adayları ilk 6 sıralamada yer almazsa bile sandıklarda milletvekili adayı gibi görev yapacak. Aday adayları yarında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 18 ilçeye dağılarak kadınlara çiçekler dağıtıp günlerini kutlayacak.


“BALTA’YA HERYERDE AYRI BİR SEVGİ SELİ!” 2. SAYFADA

[PAGE]

BALTA’YA HERYERDE AYRI BİR SEVGİ SELİ!

Çevre ve Şehircilik eski Bakan Yardımcısı AK Parti Trabzon aday-adaylarından Muhammet Balta gittiği her yerde ayrı bir coşku ve sevgi seli ile karşılaşıyor.

Balta dün gerçekleşen aday adayların kahvaltılı buluşmasında basının ilgi odağı olurken ziyaret programları çerçevesinde gittiği her yerde ayrı bir sevgi, ilgi ve sıcaklık görüyor. Sivil Tolum Kuruluşları, Meslek Odaları, Dernekler ve esnafı ziyaret etmeye dünde devam eden Muhammet Balta’nın en anlamlı ziyareti ise Huzurevine oldu. Huzurevi ziyaretinde büyüklerin ellerinden öpen onlarla oldukça samimi bir ortamda sohbet eden Balta bol bol dua aldı.

Yaşlılara hürmet ve saygıda Türk toplumun hassasiyetine değinen AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Balta “Makamlar, mevkiler önemli değil. Sonuçta hepimiz bir gün yaşlanacağız. İşte o an gerçek sevdiklerinizle, dostlarınızla baş-başa kalacaksınız. Allah bize o günlerde de yaşama sevicini eksik etmesin. Yüzümüz gülsün gönlümüz hep huzur dolu olsun” dedi.

“BU NE YAMAN ÇELİŞKİ BÖYLE?” 3. SAYFADA

[PAGE]

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ BÖYLE?

Büyük bir genç işsizlik sorunu yaşayan Türkiye, işsiz ve atıl genç oranında yüzde 31,3 ile OECD ülkelerinin içinde ilk sırada Her gün bin 649 kişinin işsiz kaldığı Türkiye’de işverenler elaman bulamamaktan yakınıyor.

Türkiye’de işsiz sayısı 1 yılda 602 bin artarken tam 1 milyon 735 bin boş kadronun bulunması “bu ne yaman çelişki” dedirtiyor. Boş kadroların 741 bininde herhangi bir nitelik aranmıyor. Artvinli hemşerimiz Dr. Nusret Yazıcı’nın Genel Müdürlüğünü yaptığı İş-Kur işverenlerden ihtiyaç duydukları elaman sayılarını alıyor ve kendisine başvuran işçileri bu işlere yönlendiriyor.

İş-Kur verilerine göre en fazla açık hizmet sektöründe bulunuyor. Türkiye’deki işveren en fazla satış danışmanı arıyor. Bu pozisyondaki boşluk 51 bin kişi. Satış danışmanlığını 48 bin kişi ile güvenlik görevlisi takip ediyor. Öte yandan 41 bin dikiş makineci arıyor.

Bu arada başka bir çelişkinin daha altını çizmekte fayda var. Trabzon’da işverenden gelen talepler üzerine açılan dönercilik, garsonluk ve kaynakçılık kurslarına kimse başvurmadığı için İş-Kur Trabzon Müdürlüğü kursları kapatmak zorunda kalmıştı. Bu kurslara katılacak olanlara garanti iş güvencesi verilmişti.

“BİZE HER YER TRABZON’DA TRABZON NERESİ?” 4. SAYFADA

[PAGE]

BİZE HER YER TRABZON’DA TRABZON NERESİ?

Trabzon Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Başkanlığı eğitim, kültür ve sanat çalışmalarına devam ediyor. Başkan Ahmet Taşan bu anlamda üzerine düşen sorumluluğu ekibiyle yerine getiriyor.

Bugünde Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde saat 11.00’de önemli bir buluşma yaşanacak. ”Bize her yer Trabzon’da Trabzon neresi” konulu Şehir Atölyesi çalışmasına önemli isimler katılım yapacak. Trabzon Kent Konseyi’nin Şehirli Atölyesi çalışmasına Prof. Dr. Sezer Komşuoğlu, Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu, Yardımcı Doç. Dr Reşat Sümerkan, Tahsin Bulut, Hasan Soygüzel, Mehmet Akif Bal ve Adem Kılıç konuşmacı olarak katılacak. Etkinliğe Trabzon Büyükşehir Belediyesi hem ev sahipliği hem de her türlü desteği sunuyor.


“HABER61.NET ÜLKE GÜNDEMİNE TAŞIMIŞTI!” 5. SAYFADA

[PAGE]

HABER61.NET ÜLKE GÜNDEMİNE TAŞIMIŞTI!

Haber 61.net siyaset ajandasının ilk kez gündeme taşıdığı emeklilerin promosyon noktasındaki müjdeli bekleyiş olumlu sonuçlanacak gözüküyor. 10.5 milyon emekliye banka promosyonu verilmesi için süreç işliyor.

Dava hazırlıkları son aşamaya geldi. Önümüzdeki günlerde davanın açılması bekleniyor. Emekli-Sen, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) bankalarla yaptığı protokole 'promosyon' maddesini koymasını istiyor.

Emeklilere yılda 1 maaş promosyon verilmesi gerektiğini belirten Emekli-Sen, bunun da 12'ye bölünerek her ay hesaba yatırılmasını talep ediyor. Dava olumlu sonuçlanırsa, 10.5 milyon emekli, maaşının yattığı bankadan promosyon alacak. Emekliler, şunları söyledi: Bankalar SGK'yla yaptığı protokolde böyle bir madde olmadığı için promosyon vermiyormuş.

Maddeyi koymak SGK'nın elinde. SGK her ay bankalara 12 milyar lirayı emekli maaşı olarak aktarıyor. Ayrıca biz, bankacılık işlemlerini maaşımızı aldığımız bankadan yapıyoruz. Emekli maaşımızın yattığı bankanın kredi kartını kullanıyoruz. Kredi çekmemiz gerektiğinde de yine maaşımızı aldığımız bankayı tercih ediyoruz. Bankaların promosyon vermek için elde ettikleri muazzam kârın çok azını vermesi yeter


“KARAN’DAN ÖN SEÇİM MESAJI” 6. SAYFADA

[PAGE]

KARAN’DAN ÖN SEÇİM MESAJI

CHP Trabzon eski İl Başkanı Milletvekili aday adayı Yavuz Karan eğilim yoklamasında örgütlerin kendisine tam destek vereceğini belirterek:

“Örgütümüzün sesine kulak veren Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Trabzon Milletvekili Aday Belirleme yönteminde değişikliğe giderek tüm üyelerimizin katılımıyla kontenjansız eğilim yoklaması kararı almıştır. Bu kararın alınmasında katkı sağlayan öncelikle İl Başkanımız Güzide Uzun’a, İlçe Başkanlarımıza ve örgütümüze teşekkür ediyorum. Zamanımız kısa yapacaklarımız çok hep birlikte el ele CHP iktidarı için birlik ve beraberlikle güzel günler diliyorum” dedi.“ŞAHİN AİLESİNİN ACI GÜNÜ” 7. SAYFADA

[PAGE]

ŞAHİN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Eski Kemal Paşa Belediye Başkanı ve Trabzon Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Müdürü Sadık Şahin'in kardeşi, Trabzon Artvinliler Dernek Başkan Yardımcısı harita mühendisi Murat Şahin'in amcası İsak Şahin hakkın rahmetine kavuştu. Merhumun cenazesi dün Hopa İlçesi Kemalpaşa Beldesi Osmaniye Köyünde toprağa verildi. Haber61.net ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet ailesine, yakınlarına baş sağılığı diliyoruz.


“CHP VE MHP KAPATILAMAZ!” 8. SAYFADA

[PAGE]

CHP VE MHP KAPATILAMAZ!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu CHP ve MHP'nin kapatma iddialarına yönelik açıklamalara 'Öyle bir şeye gülüp geçiyorum. Gülüp geçmeyeceğimiz bir noktaya iş gelirse de aynı gemideyiz, hepimiz zarar görürüz. Cumhuriyet Halk Partisine, Milliyetçi Hareket Partisine açılacak kapatma davaları, demokrasiyi askıya almaktır. Siyasi partilerin olmadığı bir sistemde demokrasi filan olması mümkün değil. Öyle bir şeye gülüp geçiyorum. Gülüp geçmeyeceğimiz bir noktaya iş gelirse de aynı gemideyiz, hepimiz zarar görürüz. Böyle bir saçmalığın Türkiye'de gerçekleşmeyeceğini düşünüyorum. Son kertede, Türkiye'de sayısının daha çok olduğuna inandığım akıllı insanlar, bu akıl fukaralarına gerekeni söylerle ' dedi.“ORTAHİSAR SAHADA ÇALIŞIYOR!” 9. SAYFADA

[PAGE]

ORTAHİSAR SAHADA ÇALIŞIYOR!

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, başkan yardımcısı Hasan Basri Hatipoğlu ilçe yönetim kurulu üyeleri genel seçimler öncesi sahada çalışmalara devam ediyor.

Esnaf ve vatandaş ziyaretlerine önem veren Ortahisar İlçe teşkilatı gittikleri her yerde halkın görüşlerine önem vererek onların sorunlarını hassasiyetle dinliyorlar. İlçe Başkanı Temel Altunbaş “Cuma Sabahı programlarımızda bu hafta Kemeraltı ve Semerciler esnafımızla bir araya geldik. Esnafımızın sorunlarını dinledik. Dar kapsamda bir 'Halk Meclisi' oldu. Kemeraltı ve Semerciler esnafımıza şükranlarımızı sunuyorum. Seçim öncesi ve seçimler sonrası bu ziyaretler istikrarlı olarak devam edecek, halkın her zaman yanında olacağız” dedi.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.