kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

ADAY ADAYLARI BU KURALLARA DİKKAT ETMEK ZORUNDA!AK Parti Trabzon’da aday-adayların çok olması avantajla beraber bazı dez avantajları da beraberinde getiriyor. Genel Merkezin talimat doğrultusunda aday adayların propaganda çalışma süreci boyunca çok dikkat

Haber61.net Ajandası...

banner197

ADAY ADAYLARI BU KURALLARA DİKKAT ETMEK ZORUNDA!

AK Parti Trabzon’da aday-adayların çok olması avantajla beraber bazı dez avantajları da beraberinde getiriyor. Genel Merkezin talimat doğrultusunda aday adayların propaganda çalışma süreci boyunca çok dikkatli olması noktasında sık sık uyarılar yapılıyor. İşte o uyarılar: Slogan ve metinler çerçevenin dışına çıkmamalı.

Dokümanlar; renk uyumu, yazı karakteri ve ebat açısından uyumlu olmak zorundadır: Materyallerin estetiğinin yüksekliği olumlu olur. Güler yüzlü olun ve tartışmaya girmeyin. Aday adayları ait oldukları kimliğin değer ve inançlarını 24 saat üzerlerinde taşımalı. Zihinlerde kalacak olan, net bir biçimde ortaya konandır.

Strateji ve taktiklerimizi açıklıkla sunacak yetkinlikte olmadığımız takdirde, insanlar güven duymayacaktır. Adaylık, insanlara hükmeden ya da akıl öğreten bir dil kurarak yapılamaz. Adaylar doğal bir gülümseme taşımalı ki insanlara umut verebilsin. Adaylar her fırsatta olumlu duygular yaratacak bir teması yakalamalıdır. İnsanlar karşısında öğretmenliğe soyunmak, alışveriş imkanını kısa sürede tüketecektir. Adaylar, katılacağı programa göre kıyafet belirlemelidir. Adaylar, görgü kurallarına ve geleneklerine uygun davranmalıdır.

“SARAL’DAN “ÖZÜR” GERİ ADIMI!” 2. SAYFADA

[PAGE]

SARAL’DAN “ÖZÜR” GERİ ADIMI!

İç Güvenlik Paketi’nin 17 Şubat’taki görüşmeleri sırasında AK Partililer ile muhalefet arasında yaşanan kavgada 4 CHP’li ve 1 HDP’li vekil yaralanmıştı.

AK Parti İstanbul Milletvekili hemşerimiz Oktay Saral, HDP’li Sebahat Tuncer’i ittiğini Ertuğrul Kürkçü’ye 4-5 yumruk attığını, tokmak fırlattığını katıldığı canlı yayın televizyon programında itiraf etmişti. Saral daha sonra ise hem ulusal bir gazeteye hem de haber61.net siyaset ajandasına verdiği açıklamada yaşananlardan dolayı üzüntü duyduğunu belirtmiş ve Ertuğrul Kürkçü’den özür dilemişti.

Kürkçü’de Oktay Saral’ın özrünü “Anlamlı ve değerli” diyerek kabul etmişti. AK Parti İstanbul Milletvekili eski Of Belediye Başkanı Oktay Saral yeni bir açıklama yaparak özür noktasında geri adım attı. Saral şu açıklamayı yaptı:”17 Şubat’ta yaşananlardan dolayı özür dilemedim. Kaos yaratan ideoloji amigolarından özür dilemek milli iradeye hakarettir.”


“TRABZONLU VEKİL ÇİLEDEN NASIL ÇIKTI?” 3. SAYFADA

[PAGE]

TRABZONLU VEKİL ÇİLEDEN NASIL ÇIKTI?

İç Güvenlik Paketi’nin görüşüldüğü TBMM’de tansiyon bir an olsun düşmüyor. Önceki gün sabaha kadar aralıksız süren İç Güvenlik Paketi görüşmelerinde gerilim hiç düşmedi tam bir sinir harbi yaşandı.

Polise 48 saate kadar gözaltı yetkisi veren maddede dahil 6 madde TBMM’de kabul edildi.19 saat süren görüşmeler vekilleri hem yordu hem de sinir harbi yaşattı. Yaşanan olaylardan en çok etkilenen isim ise Mecliste oturumu yöneten AK Parti Grup Başkanvekili Trabzon Maçkalı hemşerimiz Ayşenur Bahçekapılı oldu.

Bahçekapılı görüşmelerde bir ara erkek vekillerin ablukası altında kalırken bir vekilin eline vurmasına tepki gösteren Bahçekapılı mecliste bağırmaya başladı. Çilden çıkaran Bahçekapılı’yı sakinleştirmek kolay olmadı gergin ortam daha da gerildi.

Haber61.net siyaset ajandasına konuşan Ayşenur Bahçekapılı yaşananlardan muhalefet partilerini sorumlu tutarak “Ortamı germek için kaos yaratmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunlar karşıya bile karşı” dedi.


“TRABZON’DA KÜRT DİYARBAKIR’DA TÜRK OLMAK!” 4. SAYFADA

[PAGE]

TRABZON’DA KÜRT DİYARBAKIR’DA TÜRK OLMAK!

Bu söz Diyarbakır’dan AK Parti Milletvekili aday-adayı olan Suna Kepolu Ataman’a ait.2008 yılında Trabzonlu işadamı Atilla Ataman ile evlenen Suna Kepoğlu Diyarbakır’ın Silvan İlçesinin Akçeltik Alakumlu mezrasında (Sora Köyü) Şeyhoda Aşiretinin “hanımağası” olarak biliniyor.

Bölgede yaşanan terör olaylarını ve son çözüm sürecini değerlendiren Suna Kepolu Atataman “Çözümün formülü Trabzon’da Kürt Diyarbakır’da Türk olarak yaşamaktır. Biz bunu ailemizde yaşıyoruz, neden Türkiye yaşamasın” diyor.

Adalet Partisi ve Anavatan Partisinde babası Mehmet Kepolu’nun üç dönem milletvekilliği yaptığını hatırlatan Suna Kepolu Ataman barış ve kardeşlik için mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini belirtti.

Eşine olan güvenini her fırsatta dile getiren Trabzonlu işadamı aynı zamanda Sri Lanka Trabzon Fahri Konsolosu Atilla Ataman’da “Ülkenin huzuru ve istikrarı için AK Parti iktidarına her zamankinden daha çok ihtiyaç var” dedi.

“URALOĞLU’NUN DEMOKRASİ MESAJI” 5. SAYFADA

[PAGE]

URALOĞLU’NUN DEMOKRASİ MESAJI

Trabzon’da başlayan Karayollarındaki idarecilik misyonunu önce Kayseri’de ardından Samsun’da ve son olarak da İzmir’de Karayolları Bölge Müdürü olarak devam ettiren AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Abdülkadir Uraloğlu hem teşkilatlarla hem de vatandaşlarla bir araya gelerek neden aday olduğu noktasında görüşlerini belirtiyor.

Uraloğlu 2015 Genel seçimlerin Türkiye’nin geleceği için çok önemli olduğunu belirterek “Türkiye bu seçimlerde huzuru, istikrarı, kalkınmayı göz önünde alarak sandık başına gidecek. Milletimizin desteği ve güveni ile ülkemizi hak ettiği noktaya taşıma noktasında zirve yürüyüşümüz devam edecek” dedi.

Uraloğlu AK Parti’nin demokrasinin çimentosu olduğunu belirterek “Türkiye’de kaos yaratıp çirkin emellerine ulaşmak isteyenlere karşı dik duruşumuz aynı kararlıkla sürecek” şeklinde konuştu.


“ÖZTÜRK ÇİFTİ TRABZONSPOR’U YALNIZ BIRAKMIYOR” 6. SAYFADA

[PAGE]

ÖZTÜRK ÇİFTİ TRABZONSPOR’U YALNIZ BIRAKMIYOR

Avni-Aker’de 4-0 kaybettiğimiz Napoli maçının rövanşında mucize arayacağız. Bugün oynanacak maçtan tur için elbette çok fazla umudumuz yok. Fakat ne olursa olsun sahada Trabzonspor’a yakışan oyun ortaya konmalı ve sonuna kadar mücadele verilmeli.

Trabzonspor’u İtalya’da taraftarlarımız yalnız bırakmayacak destek olacak. Trabzon’dan da Napoli’ye giden taraftarlar var. Bunların arasında Hasan ve Hatice Öztürk çifti de var. 7 Haziran Genel seçimlerinde AK Parti Trabzon Milletvekili aday-adayı olması beklenen fakat “seçilmişlerin aday olmasına Genel Merkezin izin” vermediği için aday adayı olmayan Ortahisar Belediye Meclis Üyesi mimar Hatice Öztürk Trabzonspor’un büyük bir değer olduğunu belirterek “Şartlar ne olursa olsun takımımızın yanında yer almaya devam edeceğiz. Buradan güzel bir sonuçla dönmeyi bekliyoruz” dedi.


“TRABZON HALKINA VEFA BORCUMUZ VAR!” 7. SAYFADA

[PAGE]

TRABZON HALKINA VEFA BORCUMUZ VAR!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yardımcılığından istifa ederek AK Parti Trabzon Milletvekili aday-adayı olan Muhammet Balta Trabzon’da son Cumhurbaşkanlık seçimlerinde alınan yüzde 70’lik oyun büyük bir anlam taşıdığını belirterek “Bizlere düşen kısır tartışmalar içinde olmak değildir.

Trabzon halkı bizden proje bekliyor, işsizlik için istihdam bekliyor, henüz başlamayan yada yarım kalan şehirdeki yatırımların bitmesini istiyor, büyükşehir olmanın haklı gururunu yaşamak istiyor. Bütün bu isteklerin karşısında bizim daha çok gayret göstermemiz gerek.

Burada önemli olan sen ben değil biz olmayı başarmaktır. AK Parti desteğini ve gücünü milletinden almaktadır” dedi. İlçe teşkilatlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve medyaya ziyaretlerini sürdüren Balta siyaset ajandasına yaptığı açıklamada “Bu kardeşiniz içinizden biri sizlerin güler-yüzü olmaya devam edecektir. Başımız her zaman dik olacaktır” şeklinde konuştu.

 

“HÜSEYİN ÖRS YOLLARDA” 8. SAYFADA

[PAGE]

HÜSEYİN ÖRS YOLLARDA

MHP Trabzon Milletvekili aday adaylığı noktasında en çok şans verilen isimler arasında yer alan Doç.Dr. Hüseyin Örs ilçe gezilerine devam ediyor. 2014 yerel seçimlerinde büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Hüseyin Örs’ü Arsin’de partililerle sohbet ederken yakaladık.

Yerel seçimler süresince bütün teşkilatları gezme fırsatı bulan en ücra noktalara giden Örs bu kez de aday-adaylığına destek noktasında yollarda. Örs’e göre MHP Trabzon’da bu seçimlerde çok iyi sonuç alacak. Hedeflenen başarıya ulaşılması noktasında birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu belirten Hüseyin Örs “teşkilatlarımız bunun farkında hepimize çok büyük sorumluluk düşüyor. Türkiye’nin geleceği vatanın bölünmez bütünlüğü bu seçimlerde oylanacak. Şimdi zaman birlik ve dirlik zamanı” dedi.
 

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Deniz - 3 yıl önce
her seferinde parmağını indir kaldır değil yumruğunu masaya vuran, AVM yaptırıp esnafı bitiren, göç verdiren değil, ikinci üniversite getiren üçüncüyü getirmeye uğraşan, esnafı kalkındıran iş sahası yaratan, kendi maaşlarını değil taşeronun, emeklinin maaşlarına artışta ısrar eden vekiller olmalı diye düşünüyorum