Haber61.net Ajandası...

O MÜDÜRLÜK TRABZON'DA DEĞİL TÜRKİYE'DE TIKANDI Dünkü haberimizde “Trabzon Sicil Müdürlüğü’ne yolu düşenin vay haline! Sistemden kaynaklı sorunlar yüzünden ciddi sıkıntılar yaşanıyor. İşlemler yapılamıyor, ciddi sıkıntılar yaşanan kurumda vatandaş mağdur o

Haber61.net Ajandası...

O MÜDÜRLÜK TRABZON'DA DEĞİL TÜRKİYE'DE TIKANDI
 
Dünkü haberimizde “Trabzon Sicil Müdürlüğü’ne yolu düşenin vay haline! Sistemden kaynaklı sorunlar yüzünden ciddi sıkıntılar yaşanıyor. İşlemler yapılamıyor, ciddi sıkıntılar yaşanan kurumda vatandaş mağdur olmaya devam ediyor” dedik.

 ve devam ettik “İşlemlerin yapılmadığını müdürlükte keyfi bir tutumun olduğunu belirten vatandaş ve kurumlar bu noktada eksiklerin giderilmesini istiyorlar. Yaşanan aksaklıklardan TTSO’nun da etkilendiğinin altını çizmekte fayda var”

Sorun sadece Trabzon’da değil.

Evet Trabzon sicil Müdürlüğü’nde sistemden kaynaklı sorunlar yaşanıyor.

Sorun 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren TOBB ve Ticaret Sanayi Bakanlığı tarafından kurulan ve Türkiye’de ki Tüm Ticaret ve Sanayi Odalarının işlemlerini üzerinden yaptığı “Mersis” isimli programdan kaynaklanıyor.

Yani sorun sadece Trabzon’un değil tüm Türkiye’nin sorunu.

Yeni kullanıma başlanan bu programda yaşanan aksaklıkların giderilmesi içinde Ticaret Sanayi Bakanlığı ve TOBB Bünyesinde çalışmalar devam ediyor.

Program Aksaklıkları yaşanınca da Tüm Türkiye’de, aşağıdaki işlemlerin yapılması noktasında sorunlar yaşanıyor.

1. Tacir niteliğinde bulunan gerçek ve tüzel kişilerin ticaret siciline tescillerini yapmak,

2. Gerçek ve tüzel kişi tacirlerin durumlarında meydana gelen değişiklikleri yapmak,

2.1 Gerçek kişilerde unvan, adres, faaliyet konusu değişikliği, ticareti terk ,v.b.işlemleri yapmak,

2.2 Tüzel kişilerde ana sözleşme değişikliği , tescile tabi yönetim kurulu, ortaklar kurulu, genel kurullar, fesih ve tasviyeler vb)

3. Ticaret Sicili memurluğunca düzenlenmesi ön görülen belgeleri vermek,

4. Ticari işletme rehni tescil etmek,

5. Kamu kurum ve kuruluşlarının müseccel tacirler hakkında istedikleri bilgi ve belgeleri vermek,

6. Mevzuat gereğince sicil memurluğunca yapılması öngörülen diğer iş hizmetleri yapmak,.

 
 
"TRABZON’DA ADAY-ADAYLARI SAFLARI NETLEŞİYOR!" 2. SAYFADA
 
[PAGE]
 
TRABZON’DA ADAY-ADAYLARI SAFLARI NETLEŞİYOR!
 
Milletvekili aday-adayı olmak isteyen bürokratların istifası için bugün son gün.Siyasi parti Genel Merkezlerinden adaylık için nabız yoklayan bürokratların bugün saat 17.00’e kadar istifa etmesi gerek.
 
İstifa edip aday-adaylığını açıklayacak bürokratlar, parti listelerinde kendilerine yer bulamazsa veya milletvekili seçilemezde görevlerine geri dönebilecekler.Kamuda yer alıp milletvekili aday-adayı olmak isteyen bir çok isim Genel Merkezden gerekli destek ve ışığı göremediği için istifa etmekten vazgeçti.
 
Trabzon’dan aday-adayı olmak isteyen üst düzet bir bürokrat haber 61 net siyaset ajandasına yaptığı açıklamada “Ankara’da yaprak kıpırdamıyor, bu süreçte Genel Merkeze gidenler çay içip geri dönüyor.Bu şartlarda nasıl aday olalım.Sonra kimden izin aldınız şeklinde hesap soruluyor” şeklinde sitemde bulundu.
 
AK Parti Trabzon’dan aday-adayı olmak için istifalarını veren Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay,Sağlık Bakanlığı eski müsteşarı Nihat Tosun,Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımham, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin’da istifa ederek AK Parti’den aday-adaylığını açıkladı.
 
Çevre Bakanlığı'ndan ayrıca, Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş da siyasete girmek için istifa etti. Çevre ve Şehircilik eski bakanı Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar’ın Trabzonlu danışmanlarından Seyfullah Aslantürk ile Erdem Sürmen, AK Parti Trabzon milletvekili aday-adayı olduğunu açıkladılar. 
 
 
"İŞTE AK PARTİ’NİN TRABZON’DA ADAY-ADAYLARI!" 3. SAYFADA
 
[PAGE]
 
İŞTE AK PARTİ’NİN  TRABZON’DA ADAY-ADAYLARI!
 
Bürokrasiden gelen istifalar sonrası AK Parti Trabzon’da aday-adayları da netleşmeye başladı.
 
Muhammet Balta, Mehmet Atalay, Nihat Tosun,Mazhar Yıldırımhan,Adnan Günnar, Müminhan Bilgin, Ergin Aydın,Salih Cora,Nevzat Çabuk,Seyfullah Arslantürk,Erdem Sürmen,Mehmet Karoğlu,Davut Çakır şu aşamada aday-adaylıkları net olan isimler.Bu isimlere yeni isimlerde eklenecek elbet.
 
AK Parti Trabzon’da aday-aday sayısının 50’yi geçmesi bekleniyor. Peki bu isimlerden şu aşamada hangileri daha şanslı hangilerin bu anlamda avantajı var.AK Partinin Trabzon’da ilk 6 sıralamasına girmeye en yakın isimlerini batı ve doğu dengeleri belirleyecek.
 
Mehmet Atalay doğuda en güçlü aday. Batı ve Liman Bölgesinde öne çıkan en güçlü isim Muhammet Balta.Balta’ya kendi bölgesinden tam destek var. Listede Adnan Günnar ve Müminhan Bilgin’de  kendilerine yer bulma noktasında avantajlı.
 
Mazhar Yıldırımhan ve Ergin Aydın’da teşkilatların destek vereceği isimler arasında. Aday-adaylığı yarışı yeni başladı.Bürokraside bugün sürpriz bir aday-adayı daha bekleniyor.Bakalım o isim istifa edip Trabzon’dan aday-aday olduğunu açıklayacak mı?
 
"ŞEHİR HASTANESİNE CHP’DE KARŞI ÇIKIYOR!" 4. SAYFADA
 
[PAGE]
 
ŞEHİR HASTANESİNE CHP’DE KARŞI ÇIKIYOR!
 
Trabzon’da da  gündemde olan fakat arazi kıtlığı noktasında yapımından vazgeçilen şehir hastaneleri projesine CHP’de sıcak bakmıyor.
 
Seçim bildirgesi çalışmalarını sürdüren CHP’de en radikal çıkışlarından biride sağlık alanında yapılacak.Katkı payı-Aile Hekimliği-Milli İlaç-harcama payı ve Şehir Hastaneleri konularında CHP’nin çok önemli projeleri var.
 
CHP seçim bildirgesinde neden Şehir Hastanelerine karşı olduklarını ise şu şekilde açıklıyor:”Şehir hastaneleri projesi,AK Parti’nin sağlık gibi hayati bir sektörü bile,yandaşlarına rant yaratmaya dönük olarak kullanılmasının en önemli örneklerinden birini oluşturmaktadır.
 
Şehir Hastaneleri projesi,uzun vadede çok büyük kamu zararlarına yol açacaktır. Devlet 25 yılda bu hastaneler için yatırım maliyetinin 8-10 katı kadar kira ödeyecektir”
 
 
"TRABZON’UN SYRIZA’ZISI OLACAĞIZ!" 5. SAYFADA
 
[PAGE]
 
TRABZON’UN SYRIZA’ZISI OLACAĞIZ!
 
CHP Trabzon Milletvekili aday-adayı eski İl Başkanı Yavuz Karan Yunanistan ve Avrupa solunun yakaladığı ivmeyi örnek gösterip “Syrıza’nın(Solun Birliği ve Ortak Hareketi )seçim zaferinin şifrelerinde kararlılık ve onurlu bir mücadele var. Ben de bu mücadeleyi örnek alarak bu şehrin insanlarına faydalı olma yolunda mecliste görev almak istiyorum.
 
Trabzon’un artık siyasi bir maceraya,başı-boşluluğuna tahammülü kalmadı. İnsanlarımız büyükşehir’de yaşıyor ama bizi yönetenler küçük düşünüyor.CHP iktidarında bu algı alt-üst olacak. Trabzon her alamda zirveye çıkacak. İşsizlik başta olmak üzere bir çok konudaki sorunun çözümü olacağız” dedi.
 
Yunanistan’da solu iktidara taşıyan Syrıza’nın politikaları,propaganda yöntemleri ve seçime nasıl hazırlandıkları noktasında araştırma yaptığını belirten Yavuz Karan şunları söyledi: “Samimiyet ve halka olan güveni sağladığınızda bu iş bitiyor.2015 Genel seçimleri solun zaferi ile sonuçlanacak.Adalet-demokrasi ve insanca yaşam hakkına hepimiz eşit şartlarda sahip olacağız.”
 
 
"ARKADAŞINI SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYİM!" 6. SAYFADA
 
[PAGE]
 
ARKADAŞINI SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYİM!
 
Trabzonspor’un Portekizli futbolcusu Jose Bosingwa’nın Fenerbahçeli futbolcu Raul Meiresle birlikte yaptığı kaçamak magazin sayfalarında bomba gibi patladı.
 
Trabzonspor-Fenerbahçe maçından sonra gittikleri eğlence mekanında iki bayanla görüntülenen Bosingwa ,Ana Cidallia ile mutlu bir evliği olduğunu  belirterek fotoğrafların yayınlanmaması için gazetecilere çıkışmış.
 
İstanbul medyası bu haberi hiç atlar mı?:Fotoğraflarda Raul Meiresyok ama Bosingwa’nın kızlarla boy-boy fotoğrafı var. Ne diyelim sana Bosinngwa: ”Uyarsan şeytana olursun maskara”
 
 
"ANKARA’DA ADAY-ADAYLIK İÇİN İŞARET BEKLEYENLER!" 7. SAYFADA
 
[PAGE]
 
ANKARA’DA ADAY-ADAYLIK İÇİN İŞARET BEKLEYENLER!
 
Yaklaşan genel seçimlerde aday olmak için kamu çalışanlarından istifa haberleri art arda gelmeye devam ediyor. Özellikle bürokrasi kesiminde görülen istifalar için son gün bugün.
 
TBMM’yi düşünen bürokratlar  bugün saat 17.00’ye kadar  istifa edip milletvekili aday-adaylıklarını açıklamaları gerekiyor. Müsteşar düzeyinde siyasete girmek için bir başka istifa ise, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı görevine geçtiğimiz Temmuz ayında atanan Prof Haluk Dursun'un da istifa etmek üzere olduğu Ankara kulislerinde konuşuluyor.
 
İstifası beklenen bir diğer Müsteşar olan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'in ise, istifa etmeyeceği ve görevine devam edeceği de öğrenildi. Yine Ankara kulislerinde, siyasete girecek bürokratlar arasında Ulaştırma Bakanlığı eski Müsteşarı Habib Soluk'un da adı geçiyor. Binali Yıldırım'ın Ulaştırma Bakanlığı görevinden ayrılmasının ardından, Soluk da emekliliğini isteyerek, Müsteşarlık görevinden ayrılmıştı.
 
AB Bakanlığı'nda, Bakan Yardımcısı Alaattin Büyükaya da yeniden siyasete dönüyor.Daha önce AK Parti milletvekilliği yapan Büyükaya, daha sonra AB Bakan Yardımcısı olarak atanmıştı. Büyükaya, 1 Şubat itibarıyla istifa etmişti. Siyasete girmek için bürokraside yaşanan yaprak dökümüne katılacak bir başka Müsteşar ise, Enerji Bakanlığı'ndan.Enerji Bakanı Metin Kilci'nin de, siyasete girmek için istifa edeceği ifade ediliyor. Enerji Bakanlığı'ndan ayrıca, TETAŞ Genel Müdürü Münib Karakılıç da siyasete girmek için istifa etmeye hazırlanıyor.
 
 
"İKİ GÜREŞÇİ SİYASETTE “TUŞ” PEŞİNDE!" 8. SAYFADA
 
[PAGE]
 
İKİ GÜREŞÇİ SİYASETTE “TUŞ” PEŞİNDE!
 
Trabzonlu Milli Güreşçi Selçuk Çebi’nin AK Parti’den aday-adaylığı bekleniyor. 1994'te Araklı İmam hatip lisesi'nde eğitim görürken emekli memur olan babası Hasan Çebi'nin teşvikiyle güreşe başladı.
 
illi güreşçi, 2010 yılında Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen büyükler dünya şampiyonasında 74 kiloda ikinci kez dünya şampiyonu olmuştu. Çebi’nin 7 Haziran Genel seçimlerde AK Parti Trabzon aday-adayı olması bekleniyor. Bu arada Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, 25. dönem milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti. İstifa yazısını Gençlik ve Spor Bakanlığı'na veren Yerlikaya'nın AK Parti'den İstanbul aday adayı olacağı öğrenildi.
 
Yerlikaya, istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada, bugüne kadar kendisine destek olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a ve ekibine teşekkür ederek, "Yeni Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve parti teşkilatımızın vereceği her görevi layıkıyla yerine getirmeye hazırım" dedi.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.