Haber61.net Ajandası...

BAKAN CANİKLİ’NİN KONUŞMASI TEPKİ ALDI!Dün gerçekleşen AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısında Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin konuşmasında partililer bölge ile önemli açıklamalar beklerken yapılan konuşma salona gelenlerde hayal kırık

Haber61.net Ajandası...

BAKAN CANİKLİ’NİN KONUŞMASI TEPKİ ALDI!

Dün gerçekleşen AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısında Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin konuşmasında partililer bölge ile önemli açıklamalar beklerken yapılan konuşma salona gelenlerde hayal kırıklığı yaşattı.

Demiryolu başta olmak üzere komşu ülke Rusya ile yaşanan ihracat sıkıntısı gibi bir çok önemli konuyu es geçen Bakan Canikli’nin parça parça konular üzerinde yaptığı konuşma genel anlamda salonu tatmin etmedi.

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan’ın  geçen haftalarda yaptığı “Bakan Canikli Trabzon’a hep uzaktan baktı” açıklamasına  yönelik ise Bakan Canikli isim vermeden şu cevabı verdi.. “Sayın Başbakanımız Trabzon’a geldiğinde sorunu olan belediye başkanı arkadaşlarımız brifing verdi, yüzde 40 bu erteleme ile tamamen çözülmedi ama rahatladı.

Zaten biz bakan olarak tüm ülkenin bakanıyız ama elbette doğal olarak kendi bölgemize bağlı illerimizde ki ilişkilerimiz daha sıcak daha yakın olması son derece doğaldır. Bu gerçek hiç bir zaman unutulmaması gerek. Ben aynı zamanda bölgenin bakanıyım.”

AK Parti Yerel Yönetimler 5. Bölge Toplantısın Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül,Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halit Etyemez AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, bölge illerine bağlı ilçe belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.


“MHP’LİLER KARA BOĞA’YI TRABZON’DAN İSTİYOR” 2. SAYFADA
 

[PAGE]

MHP’LİLER KARA BOĞA’YI TRABZON’DAN İSTİYOR

MHP ile Ünal Karaman arasında 2014 yerel seçimlerinde başlayan görüşmeler Genel seçimlerde anlaşma ile sonuçlanacak gözüküyor.

MHP Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli’nin “Seni partimizde görmek istiyoruz, Genel seçimlerde vekil adayımız ol” teklifine sıcak bakan Trabzonspor ve Türk Futbolunun “Kara boğa” lakaplı futbolcularından Ünal Karaman’ın bu teklife sıcak baktığı ve kararını verme noktasında zaman istediği belirtildi.

Ünal Karaman’ın MHP Trabzon Milletvekili adayı olması yönündeki gelişmeler ise MHP tabanında büyük heyecan yarattı. İşte bu yöndeki sosyal medyaya yansıyaın görüşler: Akın Dereli: “Ünal hocamız eğer Trabzon’da aday olursa Koray Aydın ve Ünal Karaman kesin vekil olur MHP Trabzon’da oyunu artırır” Mehmet Gönkesin: ”Ünal Karaman hem futbolculuğu hem kişiliği hem de hayata bakış açısıyla örnek bir insan.

Onun MHP Trabzon milletvekili adayı olması büyük bir kazançtır Ferhat Kantar:”MHP’li değilim ama Ünal Karaman aday olursa oyumu MHP’ye vereceğim” Aynur Yazıcı:”MHP Trabzon’da Ünal Karaman ile büyük bir heyacan ve güç kazanır.”


“TRABEL ÇALIŞANLARI NE ZAMAN KADRO ALACAK?” 3. SAYFADA
 

[PAGE]

TRABEL ÇALIŞANLARI NE ZAMAN KADRO ALACAK?

2015 Genel seçimlerinde Milletvekili adayı olmak için CHP Trabzon İl Başkanlık koltuğunu bırakan Yavuz Karan hem adaylık stratejisini hem de partisinin seçim çalışmalarını yönlendirme noktasında çalışmalarını sürdürüyor.

Karan ilk etapta iktidarın Trabzon haritasını çıkartarak yola koyulacak. Verilen ve yerine getirilmeyen vaatlerle yarım kalan projeleri tek-tek gündemine alan Karan  yakın zamanda çok önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

Yavuz Karan yapacağı toplantıda Trabzon Büyükşehir ve Ortahisar Belediyesinin ilk bir yılını da değerlendirmesi bekleniyor.Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan yaklaşık 850 Trabel işçisine yerel seçimler öncesi kadro sözü verildiğini hatırlatan Yavuz Karan “İşçilerimize verilen sözler ne yazık ki yerine getirilmedi.

Umutları ve yarınları ile oynandı. Orhan başkan her fırsatta biz büyük bir aileyiz diyor ama aldıkları maaşla ancak kira-elektrik-su faturası ödeyecek maaşa sahip işçilerin ne yiyip ne içtiğini sormuyor.Bu insanlar çocuklarını nasıl okutuyor bilmiyor.Bu işçilerimize verilen kadro sözü ne zaman yerine getirilecek çıksın biri açıklama yapsın” dedi.


“İŞÇİ ÖLÜMLERİNDE VAHİM TABLO!” 4. SAYFADA
 

[PAGE]

İŞÇİ ÖLÜMLERİNDE VAHİM TABLO!

İşçi ölümlerinde gelinen durumun vahameti gerçekten ürkütücü boyutlara ulşamış durumda. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG), 2014 yılında en az bin 886 işçinin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

İSİG’den yapılan açıklamaya göre 29 işçi meslek hastalığı sonucu hayatını kaybetti. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG), 2014 yılında en az 1886 işçinin yaşamını yitirdiğini bildirdi. İSİG’den yapılan açıklamaya göre 29 işçi meslek hastalığı sonucu hayatını kaybetti. İnşaat işkolunda 423, maden işkolunda 386, tarım işkolunda ise 309 işçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi.

Trafik/servis kazası nedeniyle 421 işçi, zehirlenme/boğulma nedeniyle 395 işçi ve düşme nedeniyle 298 işçi öldü. 2014 yılında 54 çocuk işçi, 132 kadın işçi ve 53 göçmen işçi can verdi. En fazla ölümün yaşandığı ay 301 işçinin can verdiği Soma katliamının yaşandığı Mayıs ayı oldu.

Mayıs ayında 427 işçi yaşamını yitirdi. Ölümlerin önlenmesi için ciddi politika değişikliklerinin yapılması gerektiğini dile getiren Yardımcı Doç.Dr. Nilgün Tunçcan Ongan, hükümetin ise böyle bir iradesinin olmadığını belirtti. “Bunu nereden anlıyoruz, bütçeye bakıyoruz sermayenin bütçesi olma özelliğini sürdürüyor. Taşeronlaştırma, özelleştirme ve esneklik hızıyla devam ediyor. Bütün bunlar devam ettikçe bu rakamın azalması mümkün değil” dedi.


“HAMZAÇEBİ GERÇEK TÜRKİYE RAPORUNU AÇIKLADI!” 5. SAYFADA

[PAGE]

HAMZAÇEBİ GERÇEK TÜRKİYE RAPORUNU AÇIKLADI!

Halkın borç batağında olduğunu belirten CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili hemşerimiz Akif Hamza Çebi 2002'de 6.5 milyar TL olan borcum 2013 sonunda 330 milyar TL'ye çıkarak 52 kat arttığını dile getirdi.

CHP’min 2002-2014 yılları arasında ekonomi ve sosyal hayata ilişkin birçok alandaki verilerini ‘Gerçek Türkiye’nin Grafikleri’ adlı raporda ele aldıklarını belirten Hamzaçebi, 2002 yılından sonra krizden çıkışla birlikte ekonomide olumlu bir gidişin sağlandığı, ancak özellikle 2007 yılından sonra ekonomi ve sosyal hayatın birçok alanında olumsuz gidişat yaşandığına dikkat çekti..

Raporda Eylül 2014 sonunda 345,5 milyar TL’ye ulaşan vatandaşların bankalara olan kredi borcu 2002 yılındaki düzeyin 52 katına çıktığı belirtildi. Rapora göre 2002 yılında 6,5 milyar lira olan vatandaşların bankalara olan tüketici kredisi ve kredi kartı borçlarının toplam tutarı 2013 yılı sonunda 330 milyar TL’ye çıktı. Bu dönemde kredi kartı borçları 4,3 milyar liradan 74,2 milyar liraya, tüketici kredisi borçları 2,3 milyar liradan 271 milyar liraya yükseldi.

“TRABZONLU AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISINA CEVAP VERDİ?” 6. SAYFADA
 

[PAGE]

TRABZONLU AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISINA CEVAP VERDİ?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun, Türkiye’nin 1960’tan sonra en yüksek oy oranını göreceğini öne sürerek “Yüzde 53’ü görürüz. Muhalefetle 28-30 bandında fark olur.

Sayın Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarını görünce bir daha CHP Genel Merkezi’ne gidemeyecek” sözlerine yanıt CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’den geldi. Tekin açıklamasında şunları söyledi:

“Süleyman Soylu, hayal görüyor. AK Parti, şu anda kamuoyu yoklamalarında yüzde 35-38 bandında görünüyor. AK Parti, yüzde 40’ın altına düştüğü an bilin ki Sayın Soylu ve arkadaşları AK Parti Genel Merkezi’ne gidemeyecekler. Bize ulaşan anketlere göre CHP’nin oyları yüzde 30’un üzerinde.

Bu sonuçlara göre iktidar el değiştirecek. AK Partililer gideceğini görmeye başlayınca, “Koalisyon gelecek, istikrar bozulacak” şeklinde korku senaryoları yazmaya başladılar. Sayın Soylu, bir şeyi doğru söylüyor; Sayın Kılıçdaroğlu, seçim sabahı CHP Genel Merkezi’ne gitmeyecek. Çünkü Başbakan olacağı için doğrudan Başbakanlık Binası’na geçecek ve görevi Sayın Davutoğlu’ndan devralacak.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.