Haber61.net Ajandası...

AK PARTİ’DE HANGİ İSİMLER VEKİL ADAYI LİSTESİNDE!2015 Genel seçimlerinde AK Parti Trabzon’da önemli bir sınavdan geçecek. 2011 genel ve 2014 yerel seçimlerinde başarılı olan son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy oranını yüzde 70’lere kadar çıkaran AK Parti

Haber61.net Ajandası...

AK PARTİ’DE HANGİ İSİMLER VEKİL ADAYI LİSTESİNDE!

2015 Genel seçimlerinde AK Parti Trabzon’da önemli bir sınavdan geçecek. 2011 genel ve 2014 yerel seçimlerinde başarılı olan son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy oranını yüzde 70’lere kadar çıkaran AK Partide hedef bu başarıyı koruyarak Trabzon’da tarihi bir rekora imza atmak.

6 milletvekili çıkarmayı hedefleyen AK Parti’de en büyük sorun ise vekil sıralamasının nasıl olacağı konusunda yaşanacak. Eski bakanlardan Faruk Nafiz Özak’ın siyasete bir dönem ara verecek olması, hatta son noktayı koyması, Erdoğan Bayraktar’ın içinde olduğu sıkıntılı süreç ile Aydın Bıyıklıoğlu ve Safiye Seymenoğlu’nun beklentileri karşılayamaması AK Parti’yi Trabzon’da yeni bir arayışa sürüklüyor.

AK Parti hem Trabzon’da toplumsal karşılığı olan adayları hem de Mecliste başarılı olacak isimlerin arayışında olacak. Elbette birde işin ekonomi boyutu var. Trabzon’da milletvekili adaylığına soyunacak olanlar işin maddi yönünü enine-boyuna hesaplamak zorunda. Çünkü seçimlerdeki harcamaların faturası adaylara çıkarılacak

 

“AK PARTİ’DE AĞABEY KİM OLUR İLK ALTIYA KİM GİRER?” 2.  SAYFADA

[PAGE]

AK PARTİ’DE AĞABEY KİM OLUR İLK ALTIYA KİM GİRER?

AK Parti’nin Trabzon vitrini bir-birinden önemli isimlerle dolu. 8 ay sonra gerçekleşecek Genel seçimlerde adaylık şansı olan isimlerin başında şu isimler geliyor:

"Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Basın İlan Kurum Genel Müdürü Mehmet Atalay, MGK Genel Sekreteri  Seyfullah Hacı Müftüoğlu, TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, Gümüşhane rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, eski Trabzon Milletvekili Av. Şeref Malkoç, AK Parti Trabzon il Başkanı Adnan Günnar, YÖK Başkan Danışmanı Prof. Dr. Orhan Aydın, Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, KTÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Yusuf Hakyemez,TTSO Meclis Başkanı Şadan Eren, Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan,Tonya eski Belediye Başkanı Ahmet Kurt, Arsin Belediye Başkanı Dr. Erdem Şen, eski AK Parti Milletvekilleri Asım Aykan, Kemallettin Göktaş, Av.Salih Cora, AK Parti Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karoğlu, Sağlık Bakanlığı eski müsteşarı Nihat Tosun” Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun ise Genel seçim arifesinde “ağabeylik” görevi üstlenmesi ve süreci yönetmesi bekleniyor. Gümrükçüoğlu’nun da vekil sıralamasında önemli bir avantaja sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var.

 

“AK PARTİ’DE ÜÇÜNCÜ SIRA ADAYI KADIN OLACAK?” 3. SAYFADA

[PAGE]

AK PARTİ’DE ÜÇÜNCÜ SIRA ADAYI KADIN OLACAK?

AK Parti Trabzon’da kadınlar ve gençlere verdiği değeri 2015 Genel seçimlerinde somut olarak hayata geçirecek. Sıralamada üçüncü sıranın kadın adaya altıncı sıranın da gençliği temsilen bir adaya verilmesi bekleniyor.

Peki kadın aday sıralamasında ibre kimden yana? İki dönemdir Mecliste Trabzon’u temsil eden Safiye Seymenoğlu ile bu dönem yollar ayrılacak gözüküyor. Seymenoğlu’nun AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı olması olasılığı var. Peki Seymenoğlu’nun yerine en güçlü aday kim?

AK Parti Trabzon’da kadın aday noktasında zorlanacak? Adayın teşkilatların içinde yerel bir tercih olması noktasında Genel Merkeze önemli bir baskı var. Bu baskı nasıl sonuç verecek bilinmez ama kadın aday sıralamasında öne çıkan üç isim var.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Havva Gümüş, Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Mimar Hatice Öztürk ve Av. Ayşe Sula Köseoğlu. Elbette bu isme yeni isimler eklenebilir. Fakat bir kez daha şunu hatırlatmakta fayda var. AK Parti çatısı altında siyaset yapan ve mücadeleyi her alana taşıyan kadınlar “ithal bir adaya” kesin olarak karşı çıkıyorlar.

Gençlik kontenjanında ise ibre şu aşamada Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karoğlu’dan yana. Eski AK Parti Gençlik Kolları Başkanı olan ve halen Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültür Daire Başkanı olan Ahmet Taşan’ın da bu sıralamada şansı olduğunu belirtmekte fayda var.

 

“KAŞÜSTÜ HASTANESİ KİME EMANET?” 4. SAYFADA

[PAGE]

KAŞÜSTÜ HASTANESİ KİME EMANET?

Trabzon Kaşüstünde önemli bir sağlık merkezi olan ve üç hastaneyi bünyesinde barındıran bir hastaneye kavuştu ama bu hastanede sorunlar bitecek gibi değil. Yapımı çok aceleye gelen ve hiçbir alt yapı çalışması olan Kaşüstü Numune Araştırma ve Eğitim Hastanesinde sıkıntılar boy göstermeye devam ediyor.

Acil dahil bazı bölümleri 6 ay tadilat nedeniyle kapalı olacak hastane borç batağına saplanmış durumda.Eski parayla 17 trilyon borç olduğu iddia ediliyor.2 bin 200 personelin hizmet verdiği hastanede gider çok ama istenen gelir yok. Hastane bu anlayışla devam ederse ilerde büyük sıkıntı yaşayacak gözüküyor.Sadece Kaşüstü değil Trabzon’da devlet hastaneleri çok ciddi sıkıntı içinde

 

“YAVUZ KARAN İSTİFA EDECEK Mİ?” 5. SAYFADA

[PAGE]

YAVUZ KARAN İSTİFA EDECEK Mİ?

Genel seçim hazırlıkları için düğmeye basan CHP’de milletvekili adayı olmak isteyen il, ilçe ve belde başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi için genelge hazırlandı. Dün İstanbul’da yapılan Merkez Yönetim Kurulunda(MYK) genelgeye son şekli verildi.

Genelgenin yürürlüğe girmesiyle birlikte aralarında CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan ile CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim’inde olduğu 25 il başkanın istifa etmesi bekleniyor.2015 Genel seçimleri öncesi yol haritasını Milletvekili adayı olma noktasında belirleyen Yavuz Karan teşkilatların desteğini aldığını adaylık noktasında kararlı olduğunu dile getirdi. CHP’de Ortahisar İlçe Başkanı Ahmet Kaya’nın da vekil adaylığı yolunda istifa etmesi bekleniyor.

 

“CHP’DE YENİ İL BAŞKANI KİM OLACAK?” 6. SAYFADA

[PAGE]

CHP’DE YENİ İL BAŞKANI KİM OLACAK?

Yavuz Karan milletvekili adayı olmak için İl Başkanlığı koltuğunu bırakınca CHP’nin Trabzon’da yeni İl başkanı kim olacak?

Genel Merkez hangi ismi atayacak. CHP seçimlere nasıl bir kadro ile gidecek soruları akla geliyor. CHP Trabzon İl Başkanlığı için öne çıkan iki eski belediye başkanı var. Maçka eski belediye Başkanı Ertuğrul Genç ile Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun’un adı il başkanlığı için geçiyor.

İki isim dışında Ali Türen Öztürk’te İl Başkanlığı için gündeme gelen diğer bir isim. Eski İl Başkanları Necip Yıldız ve Cafer Hazaroğlu’nun  bu süreçte destekleyeceği bir isimde gündeme gelebilir. Eski CHP ilçe Başkanı Murat Özçilingir’de İl başkanlığı noktasında adı gündemde. CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu ise kafasındaki il başkan adayını şu aşamada seslendirmiyor, gelişmeleri takip ediyor

 

“ÖĞRETMENLERDEN TRABZONSPOR’A TEŞEKKÜR” 7. SAYFADA

[PAGE]

ÖĞRETMENLERDEN TRABZONSPOR’A TEŞEKKÜR

Trabzonspor Yönetimini “24 Kasım Öğretmenler Günü” jesti oldukça anlamlı oldu ve takdir topladı. Bu akşam oynanacak Trabzonspor-Metalist Kharkiv karşılamasını öğretmenler kapalı tribünden ücretsiz izleyebilecek.

Avrupa Liginde önemli bir karşılaşmaya çıkacak Trabzonspor’a öğretmenlerde maça gelerek destek verecek. Ücretsiz biletlere oldukça yoğun bir talep oldu. Trabzonspor Yönetimin bu jestine teşekkür eden öğretmenler duygularını şu şekilde aktardılar: “Çok anlamlı doğrusu çok etkilendik ve sevindik. Trabzonspor’a hem süper ligde hem de Avrupa liginde başarılar diliyoruz”

 

“TUNCELİ’YE GİDECEK EKİPTE O İSİMDE YER AKACAK!” 8. SAYFADA

[PAGE]

TUNCELİ’YE GİDECEK EKİPTE O İSİMDE YER AKACAK!

Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün yaptığı grup konuşmasında Devlet Bahçeli’nin Dersim tartışmasında sarf ettiği sözleri eleştirerek “Sayın Bahçeli’ye hodri medyan diyorum.

Buyurun gidin bu söylediklerinizi Dersim’de söyleyin. Onların torunlarının gözlerine bakın ve ‘Hepsi vatan hainiydi’ deyin” demişti.

Başbakan Davutoğlu’nun açıklamasına MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli rest çekerek “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, 28 Kasım 2014 günü Tunceli’de bulunarak; Tuncelili kardeşlerimi ve Tunceli Valiliğini ziyaret etme kararını almış bulunmaktayım. Tunç yürekli kardeşlerimin yaşadığı Tunceli’de, bugüne kadarki düşüncelerimi, fikirlerimi ve kanaatlerimi bir kez daha kararlılıkla paylaşmak istiyorum” dedi.

Tunceli’ye gidecek ekibin içinde yer alacak emekli öğretmen/yazar Hayriye Nurcan Yazıcı “Biz Tunceli'ye gidiyoruz; tunç yürekli erlerin diyarına... Tüm Dersimciler'e duyurulur!” mesajı verdi. Yazıcı 2011 Genel seçimlerinde MHP Trabzon Milletvekili adayı olmuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
adil türk - 3 yıl önce
Çözüm üretecek yerde.

Hep eleştriyorlar.17 trilyon nasıl zarar ediliyor ben çok merak ediyorum.Bu işin içinde başka şeyler var bence.

Bu devletin malına zarar verenler ve çiflik olarak görenleri Allaha havale ediyorum.

Altyapı demiyor.

İhaleyi verenler bunun geleceğini düşünememişse vatandaşın günahı ne.?