kebir reklamı

Haber61.net Ajandası...

AK PARTİ’DE GÖZLER ARAKLI’DA!AK Parti Trabzon’da ilçe kongrelerine bugün Araklı ve Yomra’da devam edecek. Yomra’da sorun yok ama Araklı karışık. Köprübaşı ve Şalpazarı ilçesinden sonra Araklı’da tek liste dayatmasına tepki var.Araklı İlçe Başkanlığı için

Haber61.net Ajandası...

banner197

AK PARTİ’DE GÖZLER ARAKLI’DA!

AK Parti Trabzon’da ilçe kongrelerine bugün Araklı ve Yomra’da devam edecek. Yomra’da sorun yok ama Araklı karışık. Köprübaşı ve Şalpazarı ilçesinden sonra Araklı’da tek liste dayatmasına tepki var.

Araklı İlçe Başkanlığı için Genel Merkezin desteklediği Şaban Bıyık’ın karşısına Hamdi Kol aday olarak çıkmaya kararlı. Son dakikaya kadar uzlaşma arayışları devam edecek. Eğer tek liste noktasında anlaşma sağlanmazsa Şalpazarı ilçe kongresinde olduğu gibi Araklı kongresi de iptal edilecek.

Araklı’da Genel Merkezin desteklediği aday Şaban Bıyık etrafında dün kenetlenme hareketi oldu ama Bıyık’a tepki gösteren partililer “Samimi bir yaklaşım ve tutum yok, bizler kendi adayımızla yola devam etmek istiyoruz” şeklinde tepki koydular.“GÜNNAR O TOPLANTIYA GİTMEDİ YARDIMCISINI GÖNDERDİ?” 2. SAYFADA
 

[PAGE]

GÜNNAR O TOPLANTIYA GİTMEDİ YARDIMCISINI GÖNDERDİ?

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı Şanlıurfa’da gerçekleşecek. Bugün başlayacak ve yarın devam edecek olan İl Başkanları toplantısına AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar ilçe kongrelerin hassasiyeti yüzünden katılmıyor.

Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına İl Başkan Yardımcısı Köksal Boz katılacak.30 Kasım’da Ortahisar İlçe kongresi ile son bulacak İlçe kongrelerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi noktasında İl Başkanı Adnan Günnar bütün programlarını askıya almış durumda.“ORTAHİSAR’A KİM MÜDÜR OLARAK ATANDI?” 3. SYAFADA
 

[PAGE]

ORTAHİSAR’A KİM MÜDÜR OLARAK ATANDI?

Trabzon’un Büyükşehir olması ile birlikte yeni kurulan Ortahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğüne beş ay aradan sonra dün atama yapıldı.

Müdürlük için adı geçen isimler Trabzon Valiliğinde gerçekleşen toplantıda masaya yatırıldı. Trabzon Valisi, Ortahisar Kaymakamı ve Ortahisar Belediye Başkanının arasında bulunduğu 12 kişilik heyetin verdiği kararla Ortahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğüne Ali Sait Kayhan atandı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin açmış olduğu dershanede matematik öğretmeni olarak görev yapan 59 yaşındaki eğitimci Kayhan Ortahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü oldu. Peki hangi isimler Müdürlük için baş vuru yapmıştı?

İşte o isimler: Ali Sait Kayhan(emekli öğretmen 59 yaşında), Göksel Berberoğlu (Tesis amiri 46yaşında), Nihat Yılmaz(Sosyal yardım ve İnceleme Görevlisi 40 yaşında), Bilal Erbay (Sosyal Yardım inceleme Görevlisi 34 yaşında), Osman Erol(Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi 36 yaşında), Erol Kaan Yıldırım(Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi 30 yaşında),Yusuf Şahin(Sosyal yardım ve İnceleme Görevlisi 26 yaşında), Gül Öz Sandıkçıoğlu(Büro Görevlisi 33 yaşında), Ali Paşa Latifoğlu(emekli müdür 51 yaşında)“TRABZON’DA GENÇLERİN ÖNÜ NEDEN KİLİTLENİYOR?” 4. SAYFADA
 

[PAGE]

TRABZON’DA GENÇLERİN ÖNÜ NEDEN KİLİTLENİYOR?

Siyasette, bürokraside, sivil toplum kuruluşlarında aslına bakarsanız yaşamın her alanında gençlere karşı bu şehirde bir güvensizlik var.

Gençler ne zaman yönetmeye aday olsalar çeşitli şekilde önleri kesilmek isteniyor. Tıpkı dün belirlenen Ortahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü seçimlerinde olduğu gibi. Müdürlük ataması için şartlarını yerine getiren gençler yine saf dışı kaldı. Adı Ortahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü için Nihat Yılmaz’ı bu anlamda örnek göstermek mümkün.

Halen Of Kaymakamlığında görevli olan 40 yaşındaki Yılmaz hem bu alanda kendini geliştirmiş hem de aldığı sorumluluğun hakkını yerine getirebilecek bir isim olarak öne çıkıyordu.Nihat Yılmaz’a Trabzon’da siyaset ve yerel yönetimlerden gerekli desteğin çıkmasına rağmen böylesine önemli bir kuruma atanmamış olmaması doğrusu anlaşılır gibi değil.Nihat Yılmaz gibi Bilal Erbay, Osman Erol, Yusuf Şahin, Erol Kaan Yıldırım gibi genç isimlerde değerlendirmede ne yazık gerekli desteği göremedi.“BUGÜN VE YARIN TRABZON’DA HERKES SESSİZ OLSUN!” 5. SAYFADA
 

[PAGE]

BUGÜN VE YARIN TRABZON’DA HERKES SESSİZ OLSUN!

Sonuçları liselere geçişte hesaplanacak olan yerleştirme puanın oluşmasında yüzde 70 oranında etki yapacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavlarının ilk altısı bugün başlıyor. İki gün sürecek sınavda her gün üç sınav yapılacak. 1 milyon 287 bin ortaokul 8.sınıf öğrencisi yurt genelinde bu heyecanı yaşayacak.

Bugün ilk sınav saat 09.00’da Türkçe dersi ile başlayacak.40 dakikalık sınavın ardından 30 dakika ara verilecek ve saat 10.10’da Matematik dersi sınavı başlayacak. Sınav yine 40 dakika sürecek ve 30 dakikalık aranın ardından da 11.20’de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden sınav yapılacak. 27 Kasım Perşembe günü ise birinci dönemin son 3 sınavı gerçekleşecek. Sınav yine saat 09.00’da Fen ve Teknoloji dersi ile başlayacak.

Saat 10.00’da TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük,11.20’de ise İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyanca dillerinde gerçekleşecek Yabancı Dil Sınavıyla  son bulacak. 26 ve 27 Kasım tarihleri arasında saat 09.00 ile 12.30 arası hepimize düşen sessizliği sağlayalım, çocuklarımızı sınava girdikleri okullarda rahatsız etmeyelim. Özelikle dolmuş araçları lütfen şu her defasında çaldığınız kornaları SESSİZE alın..!“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BORÇLAR İÇİN SON KEZ UYARDI!” 6. SAYFADA
 

[PAGE]

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BORÇLAR İÇİN SON KEZ UYARDI!

Vergi ve belediye borçlarıyla Maliye’nin tahsil etmeye yetkili olduğu diğer kamu alacaklarında af yasasından yararlanmak için son haftaya girildi. Süre 1 Aralık’ta dolacak. Bakanlar Kurulu’nun bu süreyi bir ay uzatma yetkisi bulunuyor. Prim borçları ise 31 Aralık’a kadar başvuru yapılabilecek.

Torba yasada vergi borçları için de üç ay başvuru süresi tanındı. Belediyelere olan borçlar ile vergi dairelerince tahsil edilen diğer kamu alacakları da vergi borçlarıyla birlikte aynı sürelerde tabi olacak. Yasaya göre, bu borçlarda af hükmünden yararlanmak için 1 Aralık 2014 tarihine kadar başvuru yapılması ve aralık ayından itibaren ilk taksitin ödenmesi gerekiyor. SGK ve Maliye’nin toplam alacak tutarı 209.6 milyar lirayı buluyor. En büyük alacak kalemi 124.6 milyar ile maliyenin.


“MHP’Lİ KIRAN’DAN ESKİ VEKİL AYKAN’A ŞOK AÇIKLAMA!” 7. SAYFADA
 

[PAGE]

MHP’Lİ KIRAN’DAN ESKİ VEKİL AYKAN’A ŞOK AÇIKLAMA!

MHP Trabzon teşkilatlarında siyaset yapan ve adı 2015 Genel seçimlerde milletvekili adayı olarak geçen işadamı Hüseyin Kıran geçtiğimiz haftalarda İstanbul’da TGB üyesi gençlerin 2 ABD askerini sıkıştırıp başına çuval geçirme olayını kınayan AK Parti Trabzon eski Milletvekili Asım Aykan’ı eleştirdi.

Kıran açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Sayın Asım Aykan vekilimiz ve ağabeyimiz Asım Aykan’ı sosyal medyada üzülerek yazılarını okuyorum. Siz rahmetli Erbakan hocamızın önemli talebelerinden idiniz ...Erbakan hoca ,Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül tarafından, Abraham Foxman aracılığı ile siyasi mezarlığa gömülmüştü...Ve hoca bunlar için Amerikan taşeronU diyordu... AKP 'nin kuruluşu ve iktidar oluşu tamamen BOP projesi içindir.Ve ilk aşamada Irak işgali için.Evet AKP ,Irak'lı Müslümanların  kanını pazarlık ederek iktidar olmuştur.

Maalesef teskereye hayır diyenlerin büyük çoğunluğu 2007 de milletvekili yapılmamıştır,Teskereye hayır dediğimiz içinde Süleymaniye'de askerimizin başına çuval geçirilmiştir.Şanlı tarihe sahip Türk milletinin evlatları bunu içine sindirememiş ve bunun ezikliğini yaşamışlardır.

Maalesef o günkü iktidar yüreğimizi saracak bir cevap veremediği için, bugün 5-10 tane genç 1-2 Amerikalı silahsız, etkisiz askeri sıkıştırıp, başına çuval geçirmeye çalışıyor... Bu ayıp ise yanlış ise sizindir. Ezik bırakılan o gençlerin değil”“KADINLAR YENİ DÜZENLEMEDEN HABERİNİZ VAR MI?”8. SAYFADA
 

[PAGE]

KADINLAR YENİ DÜZENLEMEDEN HABERİNİZ VAR MI?

Daha önce sadece SSK'lı kadınlara tanınan doğum borçlanması hakkı, torba yasa ile Bağ- Kur'lu ve memur kadınlara da verildi. Daha önce en fazla 2 çocuk için borçlanma yapılabilirken, borçlanma yapılabilecek çocuk sayısı da 3'e çıkarıldı. Sigortalı olduktan sonra doğum yapan anneler, 3 çocuğa kadar borçlanma yapabiliyor.

3 çocuk için doğum borçlanması yapanlar, 2 bin 160 gün, yani 6 yıl prim kazanabiliyor. Ancak borçlanacağınız sürelerde çalışmamış, yani adınıza prim ödenmemiş olması ve çocuğun yaşaması şartı var. Her çocuk için 720 gün borçlanma hakkı bulunuyor. Ne kadar prim eksiğiniz varsa o kadar borçlanarak, bu süreleri beklemeden emeklilik hesabınıza katabiliyorsunuz.

Başvuruda ödeyeceğiniz miktarı siz belirliyorsunuz. Priminiz tamam ise ve yaşı bekliyorsanız o zaman borçlanmaya gerek yok. Çünkü doğum borçlanması yaşı geriye çekmiyor. Kadınlar, doğum borçlanması için stajyerlik başlangıçlarını ilk tarih olarak kullanabiliyor. Doğum borçlanması başvurusu yapıp sonrasında ödeme yapılmazsa, işlem iptal ediliyor. Ancak hak kaybedilmiyor, sonradan yeniden başvurarak borçlanma yapılabiliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.