banner192

Haber61.net ajandası!

ATALAY MI? BAYRAKTAR MI? YOKSA SARAL MI?Trabzon’un Of İlçesi siyaset-bürokrat-spor-iş ve sanayi camiasında önemli isimleri yetiştirmiş farkını her zaman fark ettiren bir ilçemizdir.Of lobisi her anlamda önem arz eder.Siyasette ise farkı bir denge unsuru v

Haber61.net ajandası!

ATALAY MI? BAYRAKTAR MI? YOKSA SARAL MI?

Trabzon’un Of İlçesi siyaset-bürokrat-spor-iş ve sanayi camiasında önemli isimleri yetiştirmiş farkını her zaman fark ettiren bir ilçemizdir.

Of lobisi her anlamda önem arz eder.Siyasette ise farkı bir denge unsuru vardır. Yerel yönetimlere Saral ailesi hakimdir. 2015 Genel seçimleri öncesi ise Of’un misyonu ve vizyonu bakalım hangi adayla Meclise taşınacak?

Gözler elbette eski bakan Erdoğan Bayraktar’da olacak.Bayraktar’ın 2015 Genel seçimlerinde yeniden milletvekili adayı gösterilip-gösterilmeyeceği  tartışılıyor? 17Aralık süreci sonrası oldukça sıkıntı süreç yaşayan Erdoğan Bayraktar “ben yokum”  diyebilir.İ bre bu kez Mehmet Atalay’dan yana.

Basın İlan Kurum Genel Müdürü Mehmet Atalay bu dönem milletvekili olmaya en yakın aday. Eski OF belediye başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral her ne kadar Trabzon’dan aday olmak istese de şu anki durum buna çok izin vermiyor. İstanbul’daki Trabzonluları hesaba katan Genel Merkez Saral’ı İstanbul’da tutmakta kararlı.

 

"GÖKTAŞ VE AYKAN SAHALARA DÖNECEK Mİ?" 2.SAYFADA

 

[PAGE]

GÖKTAŞ VE AYKAN SAHALARA DÖNECEK Mİ?

Trabzon’un Of ilçesinde her ne kadar Erdoğan Bayraktar-Mehmet Atalay ve Oktay Saral isimlerini gündeme taşımış olsak ta AK Parti Trabzon eski Milletvekili Kemalletin Göktaş’ı da es geçmemek gerek.

Göktaş’ta Of’un önemli değerlerinden .Uzun yıllar milletvekilliği ve aktif siyaset yapan Göktaş 2015 Genel seçimlerinde yeniden sahalara dönüş noktasında hamle yapıyor.

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yeniden AK Parti’ye dönüş noktasında hazırlık içinde olması Göktaş’ı da siyasetin göbeğine itiyor.Gül ile oldukça samimi bir dostluğu olan Göktaş’ın yeni dönemde Milletvekilliği adaylığı sürpriz olmaz.

Bir başka isim ise eski Trabzon Belediye Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan. Aykan’da aktif siyasete dönüş noktasında nabız tutmaya devam ediyor.Sosyal medyayı en iyi kullanan siyasetçiler arasında yer alan Aykan Trabzon’u adım-adım takip ediyor.

 

"O TRABZONLU İŞADAMI İZMİR’DEN ADAY OLACAK!" 3. SAYFADA

 

[PAGE]

O TRABZONLU İŞADAMI İZMİR’DEN ADAY OLACAK!

Taka Gazetesi İmtiyaz sahibi aynı zamanda işadamı Ahmet Sancak’ın 2015 Genel seçimlerinde Milletvekili  aday-adayı olması artık an meselesi.

Sanat-kültür ve şiire merak salan bu alanda kendini geliştiren Ahmet Sancak’ın siyaset yol haritası netleşiyor. Ailesiyle birlikte İzmir’de yaşayan Ahmet Sancak’ın Trabzon’dan aday olmayı düşünmediği CHP İzmir adayı olmak istediği belirtiliyor.

Sancak’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile iki kez makamında görüştüğünü belirtmekte fayda var.Alçakgönüllü-mütevazi ve samimiyeti ile tanınan Ahmet Sancak’ın milletvekili olma yolundaki girişimlerine Sancak ailesi ve Trabzon kamuoyu da tam destek veriyor

 

"TRABZON KADIN KOLLARI BAŞKANI ESMİ GEÇİLDİ?" 4. SAYFADA

 

[PAGE]

TRABZON KADIN KOLLARI BAŞKANI ESMİ GEÇİLDİ?

Ekim ayı başında gerçekleşen devir teslimle AK Parti Kocaeli Milletvekili, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Azize Sibel Gönül, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı olmuştu.

Kadın Kolları Genel Başkanlığı görevine getirilen Azize Sibel Gönül, 50 kişilik yönetiminde Trabzon İl Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı, İl Kadın Kolları Başkanlığı, 3 dönem il yönetim kurulu üyeliği, il başkan vekilliği görevlerinde bulunan Ortahisar AK Parti Belediye Meclis Üyesi Aslıhan Bezirganoğlu’nu da aldı.

Bezirganoğlu’nun bu göreve seçilmesi ile ilgili AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı Havva Gümüş’ün ve yönetimin  düşüncesinin alınmadığı öne sürüldü. Bu durum AK Parti Kadın Kolları içinde çeşitli spekülasyonlara yol açabilir. Bezirgan’ın bu göreve gelmesi elbette kendi açısından önem taşıyor, ama parti içinde   farklı tartışmaları da beraberinde getirebilir.

 

"ORTAHİSAR VE BÜYÜKŞEHİR KÜS MÜ?" 5. SYAFADA

 

[PAGE]

ORTAHİSAR VE BÜYÜKŞEHİR KÜS MÜ?

Geçen dönem CHP Trabzon Belediye Meclis Üyeliği yapan Ömer Dayı Ortahisar ve Büyükşehir belediyesi arasında doku anlaşmazlığı yaşandığını, birbirlerine küs olduğunu  ve bunun da şehre zarar verdiğini belirterek şu açıklamada bulundu:

“Ortahisar Belediye Başkanı Sayın Ahmet Metin Genç Maraş Caddesinin trafiğe kapanması gerektiğini söylüyor. Sayın Başkan önce Büyükşehir Başkanının söz verdiği Mastır Planının hayata geçmesini sağlasın, Sonra hafif raylı sistemin yapılmasını sağlasın. Ayrıca geçen dönem şiddetle karşı Çıktığımız Reşadiye ye yapılan ucube Üst Geçit i görüp değerlendirsin. Yine söz verilip yapılmayan teleferiği yaptırsın.

Yine Trabzon’un Yenimahalle sinde, okulun olduğu bir bölgede yıkılıp 2 yıldır yapılmayan duvarı yaptırsın. Ayrıca Büyükşehir Başkanıyla aynı siyasi partili olmalarına rağmen, hemen hemen her konuda anlaşmazlıklar yaşamaları da bu şehir için kayıptır. Bu Şehrin önceliklerinde olması ve hassasiyet gösterilmesi gerekenlerin başında alt yapı gelmektedir. Alt yapıya gereken hassasiyeti göstermezseniz bu şehir ve insanı büyük sıkıntı yaşar”

 

"TRABZON’UN TEK KURTULUŞU TURİZM!" 6. SAYFADA

 

[PAGE]

TRABZON’UN TEK KURTULUŞU TURİZM!

Koltukları onlara çok ağır sorumluluk yüklemiş olsa da onlar bu sorumluluklarını yerine getirme noktasında büyük çaba harcıyor.

Esnaf şehri olan Trabzon’da Esnaf ve Sanatkar Odası Birliği(TESOB) Başkanı Metin Kara ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (TTSO) Suat Hacısalihoğlu ile Trabzon’un geleceğini konuştuk.

Her iki başkanda büyükşehir Trabzon’un özellikle turizm-sağlık ve eğitim alanında daha fazla yoğunlaşması gerektiğinin altını çizerek Trabzon’un kendi içinde birlik ve beraberliği sağladığı süre içinde aşamayacağı engelin olmadığının altını çizdiler.

Arap Turizmin şehre önemli getirisi olduğunu belirten Hacısalihoğlu ve Kara Trabzon’da turizmin yılın 12 ayına yayılması noktasında daha çok çaba gösterilmesi gerektiğinin altını çizerek böylece işsizliğinde önüne geçileceğini belirttiler.

 

"TRABZON’DA BU DERNEĞE DİKKAT!" 7. SYAFADA

 

[PAGE]

TRABZON’DA BU DERNEĞE DİKKAT!

Trabzon Ortahisar ilçesine bağlı 15 mahalle tarafından kurulan "AYGÖREN VADİSİ DERNEĞİ" üyeleri, Vadinin zirvesinde bir-araya geldi. 

İşadamı Hasan Kara ve Birol Karabina tarafından hizmete açılan restaurant'da bir arayan gelen dernek üyeleri, hem hayırlı olsun dileklerini ilettiler hem de dernek faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Derneğin yönetimimde Trabzon’un iş-siyaset-bürokrat ve spor camiasından önemli isimler yer alıyor.Yakın zamanda önemli projelerle ve faaliyetlerle şehrin gündemine damgasını vuracak.Yeni yönetimde görev dağılımı ve lokal çalışmalarına devam eden Aygören Vadisi Dernek başkanlığı noktasında şu aşamada iki isim öne çıkıyor.

İşadamı Bekir Bülbüloğlu ve KTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr.Hüseyin Örs. Derneğin kilit ismi ise başından bu yana özel gayret gösteren Nihat Yılmaz. Of Kaymakamlığında özel kalem müdürü olarak görev yapan Nihat Yılmaz sosyal alanda bilgi-tecrübe ve gayretini bu dernekte de gösterecek,derneğin lokomotifi olacak.

 

"ALPER KUL O SORUYA CEVAP VERDİ" 8. SAYFADA

 

[PAGE]

ALPER KUL O SORUYA CEVAP VERDİ

Oflu Hoca ne filminde rol aldı ne de galasında Alper Kul’u göremedik. Yönetmen Adem Kılıç ile iyi dostlukları vardır halbuki. Oflu Hoca’da da oynayacak diye düşünmeden edemedik. Ama yoktu. E galasında bile yoktu yani..

Adem Kılıç ile aralarında soğukluk mu girdi diye aklımıza sorular da geldi. Sümela’nın Şifresi ve Moskova’nın Şifresi Temel Filmlerinin başrol oyuncusu Temel karakterini canlandıran Alper Kul, dün Trabzon’a geldi. İşte tamda bu sorulara cevap almak için bir fırsat diye düşündük. Hemen Trabzon’daki programına baktık.

Forum AVM’de yeni filmi ‘olur olur’ imza töreni ve söyleşisine katıldık. Yanında filmin senaristliğini birlikte yaptığı arkadaşı Ali Kobanbay da vardı. Güzel bir söyleşi oldu. İlk soruyu sorduk. Neden Oflu Hoca’da yoktunuz. Biraz yüzü ekşidi, donuklaştı. Şunu söyledi;

“2 bölümü beraber çalıştık ve programımız bitti” Ve bu konu hakkında daha da soru almadı. Demek ki arada bir şeyler olmuş… Öte yandan Televizyon ve tiyatro sahnesindeki çalışmalarının yanı sıra sinemada da seyircisini gülmeye alıştıran Alper Kul’un yeni projesi Olur Olur, 7 Kasım’da sinemalarda olacak.

 

"KARADENİZ GAZETESİ’NDEKİ İLGİNÇ AYRINTI" 9. SYAFADA

 

[PAGE]

KARADENİZ GAZETESİ’NDEKİ İLGİNÇ AYRINTI

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’na şu sıralar en yakın isim Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz. Bunu bilmeyen yoktur. Görüşürler.

Her zaman bir araya gelirler. Başkan Hacıosmnaoğlu her zaman Onursal Başkan Yılmaz’a danışır. Neyse konumuz bu değil. Karadeniz Gazetesi bildiğiniz gibi Onursal Başkan Yılmaz’ın. Bu aralar Vahid Hoca’ya çok ağır eleştiriler getiren gazete ilginç de başlıklar atmaya başladı. Mesela, “Sana Messi’yi getirsek ne fayda!” “Bana bir masal anlat Vahid” gibi..

Enteresan başlıklar. Niye bunları yazdık? Sanki şöyle de bir görüntü ortaya çıkıyor: Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu da Vahid Hocayı göndermeye için fırsatını kolluyor lakin her basın toplantısında açık açık konuştuğu için Hacıosmanoğlu’nun elini kolunu bağlıyor.

 

"TRABZON YOL İŞ’TE ARTVİN KRİZİ" 10. SAYFADA

 

[PAGE]

TRABZON YOL İŞ’TE ARTVİN KRİZİ

14 delege sahip Artvin’den yeni yönetime hiç bir isim alınmaması tartışmaların fitilini ateşledi. Yol-İş Sendikası 1 Nolu Trabzon Şubesi 10.Olağan Genel Kurulu tek liste gerçekleşti.

2 dönemdir sendika başkanlığını yapan Hasan Basri Hatipoğlu aday olmazken tek liste ile gerçekleşen seçimlerde başkanlığa Gökhan Gedikli seçildi. Yeni başkan Gedikli 14 deleye sahip Artvin’den hiç bir üye ye yeni yönetimde görev vermemesi Artvinlileri kızdırdı.

Yol-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanlığını bırakan fakat Türk-iş Mali Sekreteri ve Yol-iş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar’ın talebi ve isteği üzere Türk-İş Trabzon Temsilciliğine devam edecek olan Hasan Basri Hatipoğlu bu durumu şu şekilde tepki gösterdi: “Artvin ili 1983 yılından bu güne Trabzon Yol-iş Sendikası 1 nolu Şube Yönetim kurulunda temsil edildi, yönetimde görevli arkadaşlar oldu.

Bunlardan Merhum olan Hafız Demiri ve Ahmet Şimşek’i Rahmetle anıyoruz. Bunlar sağ olsaydı Artvin Sahipsiz kalmazdı.Maalesef 1 kasım 2014 tarihinde seçilen 4 kişilik Yönetim kurulunun 1 kişi Rize ili, 4 kişini tamamı Trabzon Karayolları Bölge Müdürlüğünden, Artvin ili 14 delege ile Artvin’i temsil edemezken, Bayburt, Gümüşhane ve Giresun ilerlide yönetimde temsil edilmiyor.Artvin ili ile bizler bu güne kadar farklı gurur duyduk 81 ilde sokak çocuğunun olmadığı il Artvin’dir.

En çok sokar çocuğunun olduğu il ise Diyarbakır ilidir, ayrıca Karayollarında 5 il içerisinde en çok işçi sayısı Artvin şubesinde mevcuttur 14 delegesi var, ilin Yönetimde temsil edilmeyişi büyük ayıptır. Çalışanları ve emek kesimini bu tablo üzmektedir. Demokrasi ve eşitlik ilkelerine aykırıdır, Bunun adı tekelleşme değil de nedir”

 

"ADNAN GÜNNAR’IN SÖZÜ YİNE HAVADA KALDI" 11. SAYFADA

 

[PAGE]

ADNAN GÜNNAR’IN SÖZÜ YİNE HAVADA KALDI

AK Parti’de kongreler başlıyor. AK Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar kongreler için ,”İlçelerde tek aday istiyorum. Ortak bir aday çıkarın” talimatı vermişti.

İlk fireyi Çarşıbaşı’nda verdi. Çarşıbaşı İlçesi’nde 19 Kasım tarihinde yapılacak olan AK Parti İlçe Kongresi’nde yarış var. Mevcut İlçe Başkanı Zekeriya Karaçengel’in karşısına İbrahim Öztürk çıkacak.

Halen Ziraat Odası ve Çarşıbaşı Kültür Hizmet Derneği başkanlığını da yürüten ve 29 Mart Yerel Seçimleri’nde belediye başkan aday adayı olan İbrahim Öztürk, “Çarşıbaşı’nda var olduğu söylenen sorunları çözüp, dargınlıkları ve kırgınlıkları bitireceğiz” dedi.

Akçaabat’ta ise Öztürk yok, gözler Akgün’e çevrildi. AK Pati Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Ziya Öztürk, kongrede aday olmayacağını açıkladı. Öztürk’ün bu kararından sonra gözler aday olması beklenen Akçakale eski Belediye Başkanı Emre Akgün’e çevrildi. Vakfıkebir’de ise işler yolunda. Mevcut İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu ile tek liste oluşturulup kongreye gidilecek.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.