kebir reklamı

Haber61.net ajandası!

MHP’NİN TRABZON’DA 2015 YOL HARİTASIMHP Trabzon İl, Ortahisar ve ilçe teşkilatları 2015 Genel seçimleri öncesi hafta içinde geniş katılımlı bir toplantıda bir araya gelecek.Toplantının ana gündem maddesi 2015 Haziran ayında gerçekleşecek genel seçimler. F

Haber61.net ajandası!

banner197

MHP’NİN TRABZON’DA 2015 YOL HARİTASI

MHP Trabzon İl, Ortahisar ve ilçe teşkilatları 2015 Genel seçimleri öncesi hafta içinde geniş katılımlı bir toplantıda bir araya gelecek.

Toplantının ana gündem maddesi 2015 Haziran ayında gerçekleşecek genel seçimler. Fakat parti içinde henüz sular durulmuş değil. Özellikle ilçe teşkilatlarını yeniden yapılandırma noktasında MHP büyük sıkıntı yaşıyor.

Partiye yeni üye kazanımı ve teşkilatları bir arada tutma noktasında kararlı bir tutum sergileme niyetinde olan MHP’liler Trabzon’da 2 milletvekili çıkarmak niyetinde. MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın ülkede gidişatın artık raydan çıktığını belirterek Türkiye’nin korku tünelinden çıkması için MHP’nin iktidar olması gerekiyor, bütün hazırlıklarımızı bu yönde yapacağız dedi.“ONLAR ÖNCE ANNELER!” 2. SAYFADA

[PAGE]

ONLAR ÖNCE ANNELER!

Farklı siyaset partilerinde görev almış onsalar da bu acı bütün anneler gibi onlarında ortak acısı. Yüksekoava’da şehit düşen ve dün son yolcuklarına uğurladığımız 3 askerimizle ilgili Trabzon’da AK Parti cephesinden mimar Hatice Öztürk, MHP cephesinden Hayriye Nurcan Yazıcı ve CHP cephesinden Güzide Önsel Uzun yaptıkları açıklamalarla teröre tepki gösterdi. 

Her şeyden önce biz anneyiz ve şehitlerimizin annelerinin acısını en iyi biz anlarız diyen Öztürk, Yazıcı ve Uzun “Ocaklara ateş düşürenlerin, gencecik evlatlarımızı öldürenlerin içinde insan yaşamıyor” şeklinde üzüntülerini dile getirerek PKK terör örgütünün hain saldırısını kınadılar. Şehit düşen 3 askerimizden Bingöllü 20 yaşındaki Yunus Yılmaz çarşı izninde annesine aldığı hediyeyi kargo ile gönderecekti.

Elinde hediye paketi ile şehit düşen Yılmaz’ın annesine yazdığı son mektup ise tüm ülkeyi gözyaşına boğmuştu.“NEREYE ÇAĞIRSINLAR GİDER İFADE VERİRİZ!” 3. SAYFADA

[PAGE]

NEREYE ÇAĞIRSINLAR GİDER İFADE VERİRİZ!

İki AK Parti bir CHP’li milletvekilinden oluşan heyet, 17 Aralık yolsuzluk soruşturması şüphelilerini dinlemeye devam ediyor.

Komisyon, dünde de eski bakan AK Parti Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar’ı dinledi. Oğuz Bayraktar 1 saat ifade verdikten sonra adliyeden ayrılmıştı. Komisyonun çalışmaları ve oğlunun ifadesiyle ilgili haber 61 nete konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar “Nereye istiyorlarsa gider ifade veririz. Bizim kaygımız korkumuz yok. Alnımız ak başımız dik" şeklinde açıklamada yaptı..

17 Aralık yolsuzluk soruşturmasında savcı Ekrem Aydıner, 16 Ekim'de takipsizlik kararı vermişti. Rıza Sarraf, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan ve eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da bulunduğu 53 kişi hakkında delillerin usulsüz toplandığı, herhangi bir örgüte rastlanılmadığı ve suç unsurunun oluşmadığı gerekçeleriyle şüphelilerin yargılanmasına gerek görmemişti.


“BAŞKAN HATİOPOĞLU: HAKLI MÜCADELEDE SONUÇ ALDIK” 4. SAYFADA

[PAGE]

BAŞKAN HATİOPOĞLU: “HAKLI MÜCADELEDE SONUÇ ALDIK”

Anayasa Mahkemesi'nin Sendikalar Yasası'nın bazı maddelerini iptal etmesiyle KOBİ'lerde çalışan 6.5 milyon işçiye 'sendika tazminatı' geri geldi.

Belediyeler başta olmak üzere şehir içi ulaşımı ile 200 bin banka çalışanına ise 'grev hakkı' tanındı. 2012 yılında Meclis'te kabul edilen 6356 Sayılı Sendikalar Yasası'nın 6.5 milyon işçiye sendika yolunu kapatan maddesi büyük tartışmalara neden olmuştu.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun bastırmasıyla bir gece yarısı tasarıya eklenen değişiklikle ilgili olarak, Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu, Hak-İş ile birlikte TOBB ve TİSK'le 'gizli bir protokol' imzalamakla suçlanmıştı.

Türk-İş Yönetim Kurulu bu protokolü gerekçe göstererek Kumlu'ya 'istifa' baskısı yapmış ve yaklaşık 1 yıl sonra Kumlu, Türk-İş Başkanlığından istifa etmek zorunda kalmıştı. İşçilerin lehine gelişen süreci değerlendiren Yol-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı veTürk-İş Trabzon Temsilcisi Hasan Basri Hatipoğlu işçilerin örgütlenmesi ve sendikalara üye olması noktasındaki baskı ve ayak oyunlarının önüne geçme noktasında bundan sonrada kararlılığımız devam edecek şeklinde konuştu.“TARAFTAR NİÇİN MAÇLARA GİTMİYOR!” 5. SAYFADA

[PAGE]

TARAFTAR NİÇİN MAÇLARA GİTMİYOR!

Trabzon İl Kültür Turizm Müdürü İsmail Kansız fanatik bir Trabzonspor taraftarıdır.

Takımı takip eder, katkı sağlar düşüncelerini zaman zaman paylaşır. İsmail müdür şu sıralar hepimizin cevabını merak ettiğimiz bir konuya kafayı takmış. Trabzonspor maçlarına neden taraftar gitmiyor.

Son 4-4’lük Gaziantep maçı sonrası analiz yapan İsmail Kansız’a Trabzonspor’da cevap bekleyen sorular şunlar:

Taraftar niçin maça gitmiyor? Neden heyecan bitmiş? Trabzonspor artık Trabzon’un gündeminden çıktı mı? Trabzonspor’da kaleci sorunu var mı? Trabzonspor’da hoca sorunu var mı? Doğrusu bu soruların cevabını sadece İsmail Kansız müdürümüz değil Trabzon halkı merak ediyor? “Trabzonspor yönetimini Gaziantep maçı sonucuna göre sorgulamıyorum, saha sonuçları değil ortada yolunda gitmeyen işler var, zamanında önlem şart diyen” Kansız’ın final sorusu ise her şeyi özetliyor: ”Trabzonspor yönetimi bütün olup-biteni kendi arasında acaba sorguluyor mu?”


“MALOUDA’NIN ARKASINDAN SÖYLENEMEYENLER SÖYLENDİ” 6. SAYFADA

[PAGE]

MALOUDA’NIN ARKASINDAN SÖYLENEMEYENLER SÖYLENDİ

Belki hata yapabilirler.

Belki istenilen performansı sağlayamamış da olabilirler.

Kötü oynadılar.

Verilen şansı değerlendiremediler belki…

Lakin.

Trabzonspor yöneticisi Ali Uzunay’ın açıklamalarını kabul etmek mümkün mü?

Yönetici Uzunay, Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru’nun arkasından söylediklerini tek bir cümlesini Malouda için söyleyebilmiş midir?

Takıma ilk geldiği yıl sabote edip, mevki beğenmeyip kafasına göre davranırken…

“Ben başkanla muhatap olurum” restini çekerken.

İdmanlarda, “Hoca da kim, ben yıldızım, istediğim yerde oynarım” derken…

“İlk 11’de çıkmazsam oynamam” tripleri yaparken;

Malouda’ya ne denebilmiştir?

Unutulmamalıdır ki;

Bu öfke ve kin bitirir!

Ama sahibini… 
“BELEDİYE BAŞKANI ECZACILAR ODASI’NI KARIŞTIRDI” 7. SAYFADA

[PAGE]

BELEDİYE BAŞKANI ECZACILAR ODASI’NI KARIŞTIRDI

Trabzon Eczacılar Odası şu aralar çok sıkıntılı.

Trabzon’daki bir belediye başkanı yüzünde!

Nasıl olur demeyin öyle duyduk.

Bakın şimdi.

Bir eczacı vefat ediyor.

Bu eczacının kızı eczaneyi çalıştırmak istiyor.

Tabi muvazaalı…

Kızı bir diploma buluyor!

Fakat Trabzon Eczacılar Odası bu konuda kesin kararlı olduğu için onaydan geçmiyor.

İşte bu noktada araya Trabzon’da bir belediye başkanı giriyor.

Hatırı sayılır isimleri arıyor.

Bunlardan bir tanesi de Trabzon Sağlık İl Müdürlüğü…

Şimdi işler karıştı.

O onu arıyor, oradan öteki o’nu aratıyor!

Yani anlayacağız. Eczacılar Odası karıştı.

Bu iş mahkemelik olur!“TRABZONSPOR YÖNETİCİNİN KÜFÜR ETMESİ VE TRABZON MEDYASI” 8. SAYFADA

[PAGE]

TRABZONSPOR YÖNETİCİNİN KÜFÜR ETMESİ VE TRABZON MEDYASI

Trabzonspor’un 33. Divan Genel Kurulu’nda eski başkanlardan Özkan Sümer’in konuşmasına tepki gösterip salonu terk eden Genel sekreter Köksal Güney’e arkadaşlarından eleştiri geldiği yönünde bir haber çıktı.

Yorum haber tarzında…

Divan Kurulu’nda en çok eleştirilen Trabzonspor yöneticilerinden Abdi Serdar Üstünsalih habere göre, “Biz orada zordayken, salonu terk edip gitmen cephede bizi yalnız bırakman gibi oldu” şeklinde yönetici arkadaşı Köksal Güney’e sitem edip atıfta bulunduğu yer aldı.

Bundan sonra olanlar oldu.

Bu habere sinirlenen Güney gazeteyi telefonla aradı.

Güney Spor Müdürü Rahman Turan’a ağzına geleni söyledi.

Söyledi diyoruz çünkü Günebakış dünkü sayısında yaşanan diyaloğu aynen şu şekilde sür manşetinde yer verdi;  “Bu ifadelerin yer aldığı habere etik olmayan bir yaklaşayım sergileyen Dr. Köksal Güney dün sabah 10.18’de spor müdürümüz Rahman Turan’ı arayıp,  Trabzonspor yöneticisine değil bir doktora bile yakışmayacak küfürler etti. Spor müdürümüz Rahman Turan gelişmeyi şöyle nakletti:

“Aciz bir şekilde küfürler savurmaya başlayan Güney, böyle bir şeyin olamayacağını ve bu tarz ifadelerin yöneticiler ile aralarında yaşanmadığını anlatmaya çalıştı. Daha sonra kafasının arkasındakileri kusan Güney, ‘Böyle ön yargılı olduğunuz için sizi tesislere almıyoruz işte. Ali Öztürk sizi kullanıyor, bunları yazanın, yazdıranın an..,.ı s,,..m’ şeklinde aşağılık ifadeler kullandı.

Ben, ‘Terbiyesizlik yapma... Yanından da sesler geliyor. Küfürlü konuşup bulunduğun ortamdaki insanlara bir şeyler mi kanıtlamaya çalışıyorsun?’ cevabını verdim. Bunun üzerine Güney, “Hayır onlar da benim gibi orada böyle şeylerin yaşanmadığını düşünüyor” deyince karşılıklı restleşme ile telefon konuşması sonlandı.”

Bu haberden sonra medya camiası TSYD ve TGC’den açıklama bekledi.

Gelmedi.

Trabzonspor başkan adaylarından Metin Atasoy’un Günebakış Gazetesi Spor Müdürü Rahman Turan’ı telefonla arayarak, olayı kınadığını söylemiş.

Birkaç tane daha meslektaşından telefon aldığını Turan doğruladı.

Her ne olursa olsun, ne yazılırsa yazılsın, bir yöneticinin bu üslupta davranmaması gerektiğini düşünüyoruz. Hele de Trabzonspor yöneticisi olması daha hassas davranmasını gerektirir. Ayrıca varsa haberde yalan yada iftira hukuk yollarına başvurulabilir. Sokak jargonuyla konuşulması yakışmadı.

 

“OFLU HOCA BULUŞTURACAK” 9. SAYFADA

[PAGE]


OFLU HOCA BULUŞTURACAK

Âdem Kılıç'ın yönetmenliğini üstlendiği komedi filmi Oflu Hoca'nın Şifresi 31 Ekim 2014 tarihinde vizyona çıkıyor.

Filmin yapım ekibi ve oyuncuları gerçekleşecek gala öncesi müzik, imza ve fotoğraf etkinliği için bugün Torium'da sevenleriyle buluşacaklar. Karadenizlilerin olduğu her yerde takipte olan Haber61 de orada olacak.

Yazarlarımızdan Turgay Beşyıldız, Yayın Danışmanımız Levent Ustabaşı galadan detayları, kimlerin katıldığını, neler yaşandığını aktaracak. Aldığımız duyumlara göre davetli listesi oldukça kabarık. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonlu belediye başkanları, Trabzon’dan belediye başkanları, Beşiktaş’ın Trabzonlu Kalecisi Tolga, Trabzonspor’un eski futbolcuları Hami, Ogün, Giray gibi isimlerin yanı sıra Volkan Konak, Trabzonlu milletvekilleri, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay galada buluşacak. Yani Karadenizliler İstanbul’u bu defa gala ile sallayacak diyebiliriz.  

Film Özeti: Bir başkasına şaka gibi, kabus gibi gelebilecek bir gün, Oflu Hoca için sıradan bir gündür. Çünkü o her gün yerel kanalda, akıl hocalığı yaptığı programda, tahammül sınırlarını zorlayan abuk sorulara yanıt vermekte; yöredeki her dişi için artık bir tehlike unsuru haline gelmiş babasını mümkün mertebe zaptetmeye çalışmakta ve bir “deli mıknatısı”na dönmüş hayatında envai çeşit abuk olay yaşamaktadır.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi, Hoca’nın hayatını daha da değiştirecek ve onu pek de istemediği, komik bir rekabetin ortasına düşürecektir.

Öncelikle Hoca’nın da gençliğinde oynadığı Doğanspor kulübünün zor durumdan kurtulması için “namuslu, zeki ve gönüllerin şampiyonu" bir başkan gerekmektedir. Bu özelliklerden bir tanesini bile taşımayan ve hiç de güven vermeyen Müteahhit Ahmet ile Oflu Hoca’nın başkanlık mücadelesi inanılmaz olaylar eşliğinde başlar...

Vizyon Tarihi: 31 Ekim 2014

Yapımı : 2014 - Türkiye

Tür : Komedi

Yönetmen : Adem Kılıç

Oyuncular : Ahmet Kural ,  Köksal Engür ,  Tarık Pabuççuoğlu ,  Didem Balçın ,  Mehtap Bayri

Senaryo : Engin Elgün

Yapımcı : Adem Kılıç


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Tolga Kara - 3 yıl önce
Yönetimi kötüleceğinize az bir susun ne olur kendi takımızı kötulemeyın sizler insan olamazsınız ancak klavye erkeğisiniz başka bir sey degıl onune gelen yorumcu onune gelen kose yazarı ne guzel istanbul beebence yonetim sonuna kadar haklı mustafa yumlu git kumda oyna...
Avatar
murat - 3 yıl önce
sağ kanat oyuncusunu solda oynat, sakatlıktan dönmüş insanı böyle zor bir maçta takım yorgun safsatası yüzünden 90 dakka oynat. yorgun dediğin takımda en yorgun olan costant ilk onbirde. avrupa maçınıda yürüyecek hali kalmamıştı oyundan çıkardın
Avatar
mss - 3 yıl önce
TS taraftarı olarak yönetim ve hocanın yaptıklarını tasvip etmiyorum. Mustafa ve Zeki bu takımda kalır onlar gider...
Avatar
adil türk - 3 yıl önce
Sil baştan güven veren kişiler tarafından oluşturulmalı.

Maşa olarak görev yapan adaletsiz suçlu kişileri TFF den temizlemeli.

Trabzonsporunda Siyasetten arındırılması lazım.