kebir reklamı

Haber61.net ajandası!

CANALİOĞLU ALAY EDEN FENERLİYE NASIL DERS VERDİ?İstanbul Feshane’de düzenlenen Fetih etkinlikleri ve Trabzon Tanıtım Günlerine katılan CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu Fenerbahçe şapkalı bir vatandaş arasında ilginç bir diyalog yaşandı.Canalioğl

Haber61.net ajandası!

banner197

CANALİOĞLU ALAY EDEN FENERLİYE NASIL DERS VERDİ?

İstanbul Feshane’de düzenlenen Fetih etkinlikleri ve Trabzon Tanıtım Günlerine katılan CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu Fenerbahçe şapkalı bir vatandaş arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Canalioğlu yanına gelerek alaycı bir tavırla boynundaki Trabzonspor kaşkolu istemesine tepki göstererek, “Siz önce şikeyi kabul edin, önce Trabzonspor’un emeğini kabul edin, temiz futboldan yana olduğunuzu kabul edin. Yoksa size kaşkol değil bir bardak su bile yok” şeklinde tepki gösterdi.

Canalioğlu Feshane etkinliklerin açılışına katılmayan AK Parti Trabzon Milletvekillerini işaret ederek “Doğrusu çok anlam veremedim. Böyle bir tarihi günde ve böylesine güzel bir ortamda AK Parti Trabzon Vekilleri yok. Olsun ben buradayım, “bize her yer Trabzon” demeye devam edeceğiz” dedi.

 

“İBRAHİM HACIOSMANOĞLU’NA PROTOKOL ÖZRÜ” 2. SAYFADA

 

[PAGE]

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU’NA PROTOKOL ÖZRÜ

Başkanlığını Mustafa Demir’in yaptığı Trabzon Dernekler Federasyonu’nun organizesiyle gerçekleşen Trabzon’un Fethi’nin 553. Yıl dönümü kutlamaları ve Trabzon Tanıtım Günleri etkinliğin açılışında gerçekleşen protokol krizi tatlıya bağlandı.

Çok büyük bir katılımla gerçekleşen açılışta protokolde yerini beğenmeyen Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu etkinlik salonunu terk etmişti. Trabzonspor başkanın oturacağı yer konusunda yaşanan hatayı kabul eden Trabzon Dernekler Federasyonu başkan ve yönetimi Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu’dan özür diledi.

Başkan Demir “Elbette Trabzonspor başkanı başımızın tacıdır ve yeri protokolde hak ettiği yerdir. Fakat burada yaşananlar karmaşa ve güvenlik yüzünden birazda bizim dışımızda gerçekleşti. Ne olursa olsun bundan elbette ders çıkaracağız. Başkanımız sağ-olsun bizi her etkinlikte yalnız bırakmadı, bu güzel diyaloglar aynen devam edecek” dedi.

 

“AK PARTİ’DE HANGİ İSİM GENÇLİK KADROSUNDAN YARARLANACAK” 3. SAYFADA

 

[PAGE]

AK PARTİ’DE HANGİ İSİM GENÇLİK KADROSUNDAN YARARLANACAK

AK Parti 2015 Genel seçimleri  milletvekili aday belirleme noktasında yurt genelinde gençlere ve kadınlara ağırlık verecek. Trabzon’da 6 milletvekili  aday sıralamasında kadın ve gençlik kontenjanı bakalım hangi isime nasip olacak.

Gençlik kadrosunda gözler 4 isimde.2011 Genel seçimlerinde 6.sıra adayı olan Av. Salih Cora, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karaoğlu, Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanı Ahmet Taşan ve eski AK Parti Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Sonkan Sıvalıoğlu. Bu dört isimden birinin gençlik kadrosundan yararlanarak AK Parti Trabzon Milletvekili adayı olması bekleniyor.

Kadın adaylar noktasında ibre mevcut vekil Safiye Seymenoğlu’dan yana gözükse de çıkan  Trabzon Ortahisar belediye Meclis Üyesi Mimar Hatice Öztürk, AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı Havva Gümüş ve Av. Ayşe Sula Köseoğlu’nun da aday olma şansı oldukça yüksek.

 

“GÖZLER MEHMET ATALAY’IN ÜZERİNDE” 4. SAYFADA

 

[PAGE]

GÖZLER MEHMET ATALAY’IN ÜZERİNDE

Basın ilan Kurum Genel Müdürü Mehmet Atalay nerede bir Trabzon etkinliği varsa orada oluyor ve hemşerileriyle buluşuyor.

Atalay 3 gün boyunca İstanbul’da gerçekleşen Trabzon Tanıtım Günlerini adım adım takip ederek destek noktasında çok anlamlı bir vefa örneği gösterdi. Trabzon’un gerek yurt içi gerek yurt dışı tanıtımlarında önemli bir misyon yüklenen Atalay ulusal ve yerel basını da devreye sokarak Trabzon’u her yönüyle kamuoyunun gündemine taşımaya devam ediyor.

2015 Genel seçimlerinde Trabzon’dan milletvekili adayı olması beklenen Mehmet Atalay’ın bu misyonu TBMM çatısı altında da  başarıyla yerine getireceğinden emin olan hemşerileri ise “Mehmet Atalay bu görevi hak ediyor. Onu Mecliste görmek istiyoruz” şeklinde ortak tepkilerini dile getirdiler. Atalay’ın bu süreçte siyasete sıcak baktığı milletvekili adayı olma noktasında hazır olduğunun da altını çizmekte fayda var.

 

 “AK PARTİ’DE TELEFONLARINA BAKMAYAN KİM?” 5. SAYFADA

 

[PAGE]

AK PARTİ’DE TELEFONLARINA BAKMAYAN KİM?

Trabzonspor Belediyesi eski meclis üyesi Hüseyin Canım, Ortahisar İlçe Başkanlığı’na aday olduğu kulislerde konuşuluyordu.

Her gittiği yerde adaylığını söyleyen ve Ortahisar’da teşkilatla yönetim arasında sorunlar yaşandığını eleştirileri getiriyordu. Son sözleri ise çok çarpıcı oldu. Yine mevcut başkanı hedef alan Canım, “Teşkilatlan bir sıkıntı, uyumsuzluk ve birliktelikten uzak bir görüntü var. Temel başkan telefonlarına dahi bakmıyor.

Bu sorunları ortadan kaldırmak için adayım” dedi. Ayrıca bilindiği üzere Ortahisar’a eski belediye başkan yardımcısı Osman Necip Sevinç de aday. Bu hafta ciddi bir viraj olacak. AK Parti kulisleri kaynıyor.

 

“ALLAH’TAN KORKUN BU İNSANLAR NASIL GEÇİNECEK?” 6. SAYFADA

 

[PAGE]

ALLAH’TAN KORKUN BU İNSANLAR NASIL GEÇİNECEK?

MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli haber61.net’e yaptığı açıklamada ekonomik verilerin alt üst olduğunu hükümetin göz boyamak için türlü hilelere başvurduğunu belirterek,  “Ekonomik verilerin en kötü olduğu 2002 yılı ile 2014 yılını kıyaslayan hükümet, asgari ücretlinin de en düşük maaş alan memurun da kilo kilo ekmek,  prinç, et, süt, şeker, litre litre mazot, yağ alabilirdi. Oysa günlüğe vurulduğunda asgari ücretin bir günlük tutarı ile 1 kg. et bile alınamıyor.

Allah’tan korkun bu insanlar nasıl geçinecek” dedi. Türkiye Kamu- Sen Ar-Ge Merkezi’nin araştırmasına göre 4 kişilik bir ailenin ortalama gıda ve barınma harcamaları toplamı 1560.33 lira. Ailenin aylık gıda harcaması ise 949,89 lira. Eylül 2014 itibarıyla ortalama 2 bin 185.30 TL ücret alan bir memurun ailesi için yaptığı gıda harcaması, maaşının yüzde 43.47’sini götürüyor.

Memur ortalama maaşının yüzde 71.4’ünü yalnızca gıda ve barınma harcamalarına ayırmak zorunda kalıyor. Gıda ve kira harcamaları çıktığında ortalama ücretle geçinen bir memurun ailesinin ulaşım, sağlık, eğitim, haberleşme, giyim gibi diğer zorunlu ihtiyaçlarını karşılaması için Eylül 2014 maaşından geriye yalnızca 625 TL’si kalıyor.


“ODA TV TRABZONLU HANGİ YAZARI MANŞET YAPTI” 7. SAYFADA

[PAGE]


ODA TV TRABZONLU HANGİ YAZARI MANŞET YAPTI

Cuma vaazında, ‘Gençleri spor salonlarından stadyumlardan uzak tutalım’ diyen Trabzon İl Müftüsü Keramettin Yazıcı’yı eleştiren Taka Gazetesi yazarı İhsan Öksüz, “Benim bildiğim; din adamı özgür olur, sadece dinini, Allah’ın ve peygamberin isteklerini halka iletir. Kişilere, iktidara ki kim olursa olsun bağımlı olmaz. Olursa adına din adamı denir mi?’ diye eleştirmişti. Bu yazısı ulusalcı çizgide bilinen ODA TV’de manşetten duyuruldu.

İşte Öksüz’ün o yazısı:

Müftü Ne Diyor?

Geçen Cuma günü hutbe öncesi camilerde merkezi yayından “Trabzon müftüsü olarak söylüyorum” diyen muhterem, özellikle gençlere yönelik ifadeler kullanarak eleştirel bir tarzda ve özetle “Gençler nerede? Stadyumlarda, spor salonlarında, eğlencede… Cami derneği başkanlarına sesleniyorum: Gelin gençlik komiteleri kuralım, gençleri buralardan kurtarıp camilere toplayalım.”

Gençlik komiteleri kurmak kimin görevi beni ilgilendirmiyor ama, gençleri stadyumlarda, spor salonlarında oldukları için eleştiren bir müftüye ilk kez rastlıyorum! Spor salonlarını, stadyumları vatandaş değil, bizzat devlet yapıyor. Gençler spor yapsın, spor izlesin diye… Bunun için Spor Bakanlığı bile var. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü var. Var oğlu var. Devlet her yıl spor için trilyonlar akıtıyor! Peki maaşını devletten alan müftü ne diyor? Bir devlet memuru, devletin başka bir işlevini eleştirirse bunun adı ne olur? Buna müftünün bir cevabı olur mu acaba?

Ayrıca müftünün bir süre önce başbakanın “kucaklaşma, selamlaşma” üzerine söylediği sözleri üzerine basa basa tekrarlaması da garip geldi bana. Artık birçok din görevlisi asıl işlerini bırakıp hükümet sözcülüğü görevine soyunmuş gibi davranıyorlar. Hükümet kanadından nasıl bir tavır gelirse öyle davranıyorlar. Halkın gazını alma görevleri sanki onların ve dini rihareket ediyor ve bunu çok güzel kullanıyorlar. Benim bildiğim; din adamı özgür olur, sadece dinin, Allah’ın ve peygamberin isteklerini halka iletir. Kişilere, iktidara -ki kim olursa olsun bağımlı olmaz. Olursa adına din adamı denir mi?

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.