kebir reklamı

Haber61.net ajandası!

TRABZONSPOR’UN EFSANESİ VE BASIN BÜROSUTrabzonspor’un ve Türk futbolunun efsane ismi Kadir Özcan, 1. Ölüm yıl dönümünde anma töreni bugün yapılacak. Saat 11.00’da Akçaabat aile mezarlığındaki kabri başında yapılacak. Akşam namazından sonra ise merhumun ru

Haber61.net ajandası!

banner197

TRABZONSPOR’UN EFSANESİ VE BASIN BÜROSU

Trabzonspor’un ve Türk futbolunun efsane ismi Kadir Özcan, 1. Ölüm yıl dönümünde anma töreni bugün yapılacak. Saat 11.00’da Akçaabat aile mezarlığındaki kabri başında yapılacak. Akşam namazından sonra ise merhumun ruhu için Akçaabat Söğütlü Ulu Camii’nde Mevlid-i Şerif okunacak.

Trabzonspor basın bürosunun bu konuda basın yayın mensuplarına gönderdiği SMS’te ilginç bulundu. Bazı gazeteciler mesajdaki 1461 Teknik Direktörü ibaresinin de kullanılmasına anlam veremediklerini ifade ettiler.

Mesaj aynen şöyleydi; Efsane futbolcumuz, 1461 Teknik Direktörü Kadir Özcan yarın (Çarşamba) saat 10.30’da Akçaabat Durbinar Mezarlıgında kabri başında anılacaktır”

Burada camii de yanlış yazılmış görülüyor.

Trabzonspor’un Trabzonspor oluşundan, çimentosundan olan bir isim zaten efsaneyse son yaptığı görev verilerek ne yapılmaya çalışıldığına anlam verilemedi desek yeridir.

Bu konularda Trabzonspor Basın Bürosu’nun daha hassas davranması gerekmektedir.

 

“TRABZONSPOR’DA YARGITAY MUAMMASI” 2. SAYFADA

 

[PAGE]

TRABZONSPOR’DA YARGITAY MUAMMASI

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’nin Trabzonspor Genel Kurul Dosyasıyla ilgili vermiş olduğu ikinci iade kararı Trabzon’a ulaşır ulaşmaz yeni tartışmalar başladı.  İdae kararında ilginç konu başlıkları var.

İade kararında yeniden ‘genel kurul çağrı belgeleri’ ile toplantıya katılanları gösteren ‘Hazirun cetveli’nin istendiği öğrenildi. Kararda ‘Bu belgelerin ulaşmasının ardından temyiz incelemesi yapılacaktır’ ifadelerine yer verildi. Yargıtay’da daha önce de gündem olan ‘Hazirun cetveli’ni yeniden talep etmesi soru işaretlerini de artırdı.

Davayı açan avukatlar hazirun cetvelinin dosyada yer aldığını iddia ederlerken, söz konusu belgelerin nerede yada kimler tarafından kaybedildiği veya bekletildiği büyük merak uyandırdı. Bir de şöyle bir şey var. Yargıtay daha önce de dosyada olmadığını belirttiği ikinci, ‘hazirun cetveli’ni yeniden talep etti. Olmayan hazirun cetvelini isteyen Yargıtay’ın tavrı ilginç bulundu. Konuyu takip eden avukatlardan Eda Lermi Zorer, “Endişeliydim ancak Yargıtay’ın ilgili daire başkanı ile görüştükten sonra olayın hukuksal bir anlaşmazlıktan kaynaklandığını gözlemledim” dedi.

 

“AVNİ AKER’İN ÇATISI AKITIYOR MU?”3. SAYFADA

 

[PAGE]

AVNİ AKER’İN ÇATISI AKITIYOR MU?

Trabzon’un ciddi öncelikli sorunları var.

Trabzon kenti marka olacak, mega projeler ortaya koyuyoruz diyen yetkililer önlerindeki sıkıntılar bile görmüyorlar. Bu kentte yaşayan insanların sorunlarını dikkate almıyorlar.

Mesela hep ne derler, “Trabzon spor kentidir”

Tamam güzel de geçtiğimiz günlerde Hentbol Süper Ligi’ndeki Trabzon temsilcimiz Zağnos Hentbol Takımının müsabakasında 19 Mayıs Spor Salonu’nun çatısı akıtıyordu.

Hakem kentteki tüm salon sporlarının merkezi de olan 19 Mayıs Spor Salonu'nun çatısı yağmur nedeniyle damlatınca müsabaka hakemin 5 dakika da bir sahaya paspas attırma çabasıyla sona erdi.

Yazık değil mi?

İşte bu habere okurumuz Volkan Atasoy’un yorumu da çok çarpıcı.

Atasoy şunları yazdı;

Avni Aker’de aynı… Kapalı tribündeki koltukların çoğunun üzerine çatıdaki demirlerden sızan yağmur suyu akıyor. Koltuğuna oturuyorsun kafana yağmur suyu damlıyor koltuk zaten sen gelene kadar ıslanmış. Çatıdaki demirler beton bloklara asılı merdivenler hiç güven vermiyor onlar ayrı tehlike zaten…

Dünya devlerin ağırlayan Trabzonspor’un evi bile akıtıyor.

Varın gerisini siz düşünün!

Yazık.

Çok yazık.

 

“ORHAN FEVZİ GÜMRÜKÇÜOĞLU’NA HANGİ YAZAR SİTEM ETTİ” 4. SAYFADA

 

[PAGE]

ORHAN FEVZİ GÜMRÜKÇÜOĞLU’NA HANGİ YAZAR SİTEM ETTİ

Trabzon’da her yıl düzenlen sanat günlerinin 6.’sı da geçtiğimiz günlerde sona erdi.

Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taş ve ekibi her yıl bu organizasyonu tüm zorluklara rağmen yapıyor ve bu kente güzel şeyler katıyorlar. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyoruz.

Sanatevi etkinliklerine katılan ünlü yazarlar da yazılarını yazdılar.

Bunlardan bir tanesi Ataol Behramoğlu..

Yazısında Behramoğlu, “Bu yıl 13-19 Ekim tarihlerinde altıncısı gerçekleştirilen sanat günleri, gençlere, sanatseverlere, edebiyattan sinemaya, tiyatrodan görsel sanatlara, karikatür sanatından fotoğraf sanatına, çok yönlü ve zengin bir program sunuyor.” Yorumunu yaptıktan sonra, “Eskişehir-Tepebaşı Uluslararası Şiir Buluşması’nda olduğu gibi, Trabzon Sanat Evi etkinliğinde de, bizde ve çevremizde yaşanmakta olan sıkıntılı ortamda ülkemizin aydınlık yüzüyle, sanatın insancıl sıcaklığıyla buluşmanın mutluluğunu yaşadım…” diyerek değerlendirmesine son verdi.

Ayrıca bir de ayrıntı sundu.

Yine kendi gibi sanat evi etkinliklerine davet edilen Atilla Aşut’tan şöyle bahsetti:

“Trabzon’da 1960’lardaki yedek subaylığım sırasında bu kentimizde Türkiye İşçi Partisi’nin kurucu il başkanı olan, yarım yüzyıllık arkadaşım Attila Aşut’la katıldığımız “1960’larda Trabzon Günlerimiz” başlıklı oturumda konuştum.

Sanat Evi sorumluları, salonu alışılmışın ötesinde doldurup bir bölümü konuşmalarımızı ayakta izleyen topluluğun bu ilgisinin sadece oturum konusuyla değil şiir sevgisiyle ilgili olduğunu söylerken haklıydılar. “

Öte yandan Atilla Aşut da aynı etkinliklerle ilgili yazısında açılışa katılan bürokratlara ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na sitem etti.

Aşut şu ifadeleri kullandı. “13 Ekim’deki açılışta kentin resmi temsilcileri de vardı. Vali Yardımcısı ile anakent ve ilçe belediye başkanları, kürsüden yaptıkları konuşmalarda, Trabzon’un sanat alanındaki tarihsel zenginliğinden söz ederek, bu kente yeni kültür kurumları kazandırmak için çaba göstereceklerini söylediler. Dahası, AKP’li Anakent Belediye Başkanı Dr. Orhan Gümrükçüoğlu, böylesi hizmetleri gerçekleştirmenin “lütuf” değil “görev” olduğunun altını çizdi. Sanatevi bahçesindeki açılış töreninde birbiri ardına olumlu mesajlar vererek herkesi umutlandıran bürokratların, törenin ardından bir tek etkinliği bile izlemeden oradan ayrılmaları tam bir çelişkiydi. Söylem ile eylem arasındaki bu uyumsuzluk, verilen sözlerin içtenliği konusunda kuşku uyandırdı. Yine de resmi ağızların kamuoyu önündeki vaatlerinin yakın takipçisi olmak gerekiyor. Bu görev ise en başta Trabzon basınına ve kentteki demokratik kitle örgütlerine düşüyor…” Başkan Gümrükçüoğlu o gün kürsüden, meclis toplantısına yetişmek için müsaade isteyip ayrılmıştı.

 

“KTÜ MAAŞ SORUNUN BAKIN NASIL ÇÖZDÜ!” 5. SAYFADA

 

[PAGE]

KTÜ MAAŞ SORUNUN BAKIN NASIL ÇÖZDÜ!

Karadeniz Teknik Üniversitesi’ndeki taşeron işçiler 4-5 aydır müthiş derecede mağdur ediliyorlardı. Çünkü Diyarbakırlı taşeron firma, KTÜ parayı hesaba yatırmasına rağmen, maaşlar işçilere taşeron firma tarafından ödenmiyor.

Bu şikâyet KTÜ yönetimine gitti. Hem de defalarca. KTÜ yönetimi de taşeron firma yetkililerini uyardı. Fakat KTÜ yönetime yine geçen şikayet gitti. Bu defa yönetim taşeron firmayı aradan çıkardı. İşçilerin hesap numalarını aldı ve maaşları artık zamanında hesaba yatırmaya başladı. KTÜ yönetimini bu anlamlı ve güzel davranışından ötürü kutluyoruz.

 

“TRABZON’DA KADIN VEKİL SAYISI BU SEFER 2 OLMALI!” 6. SAYFADA

 

[PAGE]

TRABZON’DA KADIN VEKİL SAYISI BU SEFER 2 OLMALI!

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı Havva Gümüş 2015 Haziran ayı içinde gerçekleşecek Genel seçimlere partisinin aynı disiplin, aynı kararlılık ve aynı samimiyetle çalıştıklarını belirterek “Trabzon’da başarımızı korumak ve daha büyük başarıla imza atmak için varımızı yoğumuzu ortaya koyarak çalışacağız” dedi.

Havva Gümüş kadınların seçimlerde her zaman belirleyici güç olduğunun da altını çizerek “Genel seçimlere yine kadınlar damgasını vuracak. AK Parti ile birlikte kadınların ve gençlerin siyasette yer alma noktasında önü açıldı, şans verildi ve güven duyuldu. Bunun çok büyük anlamı var” dedi.

“Trabzon’da 6 milletvekili sıralamasında 2 kadın vekil adayı olmasını da istiyoruz” diyen Gümüş “TBMM çatısı altında daha çok kadın siyasetçinin yer almasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

“TRABZON’DA HANGİ PARTİ’NİN AÇILIŞI OLACAK?” 7. SAYFADA

 

[PAGE]

TRABZON’DA HANGİ PARTİ’NİN AÇILIŞI OLACAK?

Genel Başkan Abdurrahim Karslı’nın da katılımıyla Merkez Parti Trabzon İl Teşkilatının Cumartesi günü açılışı gerçekleşecek. Merkez Parti Trabzon’da genç işadamı TTSO üyesi Ekrem Çapkınoğlu’na emanet.

Çapkınoğlu Ortahisar ve 18 ilçede örgütlenmeleri tamamlayarak kısa sürede Trabzon siyasetine damgalarını vuracaklarını dile getirdi. Çapkınoğlu Merkez Parti’nin ülke siyasetinde yeni bir umut ve soluk katacağını da belirterek “Değişmez denen çok şeyleri değiştirmek için yola çıktık” dedi.

Merkez Parti Trabzon’da şu isimlerle örgütlendi. İl Başkanı Ekrem Çapkınoğlu, Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Raci Gençosmanoğlu, Araklı: Fatih Çebi,  Yomra: Onur Hacıhamzaoğlu,  Arsin: M. Salih Beşir,  Sürmene: Engin Kol,  Maçka: Ergin Altıntaş,  Tonya: Hayri Karaca,  Düzköy: Yusuf Derin,  Çaykara: Ahmet Dündar.

 

TARAFTARIN TEPKİSİ DEVAM EDİYOR!” 8. SAYFADA

 

[PAGE]

TARAFTARIN TEPKİSİ DEVAM EDİYOR!

Hakan Ünsal'ın, TRT 1'deki Stadyum programında yaptığı yorumda, Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic için, "Terbiyesizlik yapıyor" ifadesine, Trabzon camiasından sert tepkiler gelmeye devam ediyor. Sosyal medyadan tepkilerini dile getiren taraftarlar hem Hakan Ünsal’ın özür dilemesi yönünde kampanya bile başlattı.

İşte o tepkilerden bazıları: Fatih Erol: “Bir spor yorumcusunun böylesine haddini aşan yorumlarda bulunmasını esefle kınıyorum. Artık bu programların suyu çıktı” Mehmet Köroğlu: “Hem Hakan Ünsal hem Sergen Yalçın’ın Trabzonspor düşmanlığını anlamış değilim. Her fırsatta içindeki kini kusuyorlar” Murat Acar: “Trabzonspor üzerinden prim yapmaya çalışanlar baltayı taşa vuruyorlar. Hakan Ünsal’ı özür dilemeye davet ediyorum.”

 

“CANALİOĞLU YENİDEN ADAY OLACAK MI?” 9. SAYFADA

 

[PAGE]

CANALİOĞLU YENİDEN ADAY OLACAK MI?

CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu 2015 Genel seçimlerinde yeniden milletvekili adayı olma noktasında siyasi yol haritasını belirledi.

Peki Canalioğlu yeniden CHP Trabzon 1.sıra Milletvekili adayı olur mu? Genel Başkan ve Kılıçdaroğlu 2011 seçimlerinde olduğu gibi Canalioğlu’na birinci sıra kontenjanı hakkı verir mi? Son PM seçimlerinde büyük başarı sağlayarak 6.sıradan listeye giren Canalioğlu’nun Trabzon’dan yeniden aday gösterilmesi bekleniyor.

Partililer ise kontenjan hakkı tanınmadan ön seçim yapılması noktasında duruşunda kararlı. CHP Trabzon Milletvekili adayı olma noktasında kararlı olan CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan da adaylık çalışmalarına başladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.