kebir reklamı

Haber61.net ajandası!

SULAR ALTINDA KALACAK İLÇEYE KAPI AÇAN BAŞKAN!Artvin’in Yusufeli İlçesinde yapımı devam eden baraj tamamlandığında bir ilçe tarihe karışacak. 18 köyle birlikte Yusufeli ilçesinin tamamı baraj altında kalacak. Yeni yerleşim yeri için çalışmalar devam ediyo

Haber61.net ajandası!

banner197

SULAR ALTINDA KALACAK İLÇEYE KAPI AÇAN BAŞKAN!

Artvin’in Yusufeli İlçesinde yapımı devam eden baraj tamamlandığında bir ilçe tarihe karışacak. 18 köyle birlikte Yusufeli ilçesinin tamamı baraj altında kalacak. Yeni yerleşim yeri için çalışmalar devam ediyor.

Devlet Yusufeli ilçesini yaşatmanın peşinde. Bu yönde özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel talimatı var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik gibi birçok önemli siyaset-spor-kültür ve sanat alanında önemli değerlere sahip olan Yusufeli ilçensin yeni yerleşim noktasında ilçe halkın tedirgin.

Su ve toprak kaybına uğrayacak Yusufeli halkı genel anlamda göç etme eğiliminde. Bursa, Sakarya ve İzmir’i tercih eden Yusufeli halkına bir çağrıda Trabzon Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’dan geldi. Sağıroğlu, “Yomra’da yeni bir Yusufeli kurabiliriz, Yusufelili hemşerilerimize ilçemizin kapısı sonuna kadar sizlere açıktır” dedi.


“YUSUF HAKYEMEZ AYRILACAK MI?” 2. SAYFADA

[PAGE]YUSUF HAKYEMEZ AYRILACAK MI?

Çözüm süreci çerçevesinde hükümetin girişimiyle oluşturulan 'Akil İnsanlar Heyeti', son dönemdeki gelişmeler üzerine fire vermeye devam ediyor.

Daha önce ayrılan Baskın Oran'ın ardından Yazar Kürşat Bümin de, "Bu ortam da akillik olmaz" diyerek ayrıldığını açıkladı. Akil İnsanlar Heyeti, 2013 yılında çözüm süreci ve Kürt açılımı çerçevesinde kamuoyuna atılacak adımları anlatmak, kamuoyunun da nabzını tutmak amacıyla oluşturuldu.

63 kişiden oluşan heyet, 7 bölge için ayrı gruplar kurarak çalışma yürüttü. Bu çalışmaların sonucunu içeren bir raporu da son olarak hükümete sundu. Sosyal medyada Akil İnsanlar Heyeti Grubundan KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Hakyemez’in gruptan ayrıldığı yönündeki yorumların doğru olmadığı belirtildi.

Son günlerde Kobani eylemleri nedeniyle çözüm sürecinin riske girdiğini düşünen bir Akil İnsanlar Heyeti içindeki bir grup, kendi aralarında geçen hafta bir toplantı yaptı. Can Paker'in çağrısı ile 24 kişi süreci değerlendirmişti.“ŞEFİK TÜRKMEN’İN 2015 GENEL SEÇİM HESAPLARI” 3. SAYFADA

 

[PAGE]


ŞEFİK TÜRKMEN’İN 2015 GENEL SEÇİM HESAPLARI

Uzun zamandır Akçaabat’ta belediye Başkanlığı görevini sürdüren Şefik Türkmen siyaset yol haritasında finali milletvekili olarak yapmak istediğini yakın çevresiyle paylaşıyor. Akçaabat’ta kim ne derse desin Şefik Türkmen gerçeğini göz ardı edemeyiz. Başarılı-başarısız elbette bu tartışılır.

30 Mart yerel seçimlerinde güçlü rakiplerine göz açtırmayan ve seçimleri ezici bir galibiyetle kazanan Şefik Türkmen “Akçaabat kozunu”  kullanarak Milletvekili olma yolunda kararlı olduğu belirtildi.

2015 Genel seçimler öncesi Akçaabat kanadında üç isim gündemde olacak. Mevcut Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar ve Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen. Bu üç isimden biri mutlak suretle Akçaabat rüzgarını arkasına alarak 2015 Genel seçimlerinde milletvekili olma şansına sahip.“NE OLUR ARAPLARI TRABZON’DAN KAÇIRMAYALIM!” 4. SAYFADA

[PAGE]

NE OLUR ARAPLARI TRABZON’DAN KAÇIRMAYALIM!

Trabzon turizmine nefes aldıran Arap turizmi noktasında gelecek adına kaygılarımız var. Zaman-zaman okurlarımız bu kaygıları paylaşıyor. İşte onlardan birini Tamer Pehlivan paylaşmış.

Pehlivan Arap turizmi noktasında Trabzon’un şapkasını önüne koyması gerektiğini belirterek şu uyarıda bulundu: "Şehrimizde bir Arap furyası esiyor. Şu sıralar mevsimden dolayı azaldılar ancak önümüzde ki bahardan itibaren tekrar gelecekler. Tahminlere göre 2015 haziran ayına kadar 250 bin civarında Arap turist şehrimize gelecekmiş.

Önümüzdeki sezonda bu misafirlerimize aynı bu seneki gibi davranalım lütfen.İki yüz liraya satılmayan odaları beş altı yüze, iki yüz binlik daireleri dört yüz elli beş yüz bine hatta altı yüz bine metrekaresi üç dört yüz binlik arsaları bir bir buçuk milyona, üç kilo eti 550 liraya, iki dondurma bir cay ve üç suyu 60 liraya, 150 liraya kiralayamadığımız araçları günlük 250-300 liraya, bir porsiyon kebabı 35-40 liraya satmaya devam edelim..!

Nasıl olsa bunlar cahil! Son 20 yıldır bu şehre bir sürü otel yapılıyor, bir çok tesis yapıldı, bir çok şirketler kuruldu.Herkesin amacı para kazanmak. Elbette ki para kazanacağız, elbette ki işyerlerimiz çalışacak. Ancak hakkımızı kazanalım, emeğimizin karşılığını alalım ama lütfen adil olalım.

Ruslara yapılan muameleleri Araplara da yapmayalım.Bu insanlar bu şehre gelmedi mi başınızı çok taşlara vurursunuz ama iş işten geçmiş olur.Bizim esnafımızın bu duyarlılıkta olabileceğini düşünmediğim için Valilik ve İl Turizm Müdürlüğüne sesleniyorum ya da muhatap hangi kurumsa.. Lütfen bizlere bu misafirlerimizi kazıklama, küstürme şansını vermeyin. Lütfen bizleri maksimum düzeyde denetleyin.”


“TRABZON’DA EŞLERİNİN DESTEK VERDİĞİ KADIN SİYASETÇİLER” 5. SAYFADA

[PAGE]

TRABZON’DA EŞLERİNİN DESTEK VERDİĞİ KADIN SİYASETÇİLER

Trabzon’da kadınların siyaset yapması o kadar kolay değil.Bütün zorluklara ve engellere rağmen siyaset noktasında kararlı olan kadın siyasetçilere en büyük destek eşlerinden geliyor.

Trabzon’da Av. Sibel Suiçmez ve Halit Suiçmez, Mimar Hatice Öztürk ve Hasan Öztürk, Havva Gümüş ve Türkay Gümüş, Güzide Önsel Uzun ve Fazlı Uzun, Hayriye Nurcan Yazıcı-Nazım Yazıcı çiftleri  bu anlamda örnek oluşturuyor.

Hayriye Nurcan Yazıcı, Sibel Suiçmez, Havva Gümüş, Hatice Öztürk, Güzide Önsel Uzun hem siyaset hem sivil toplum kurulularında aldıkları görevlerde eşlerinin büyük desteğini görüyor. Trabzon’da siyaset-spor-iş ve sanat alanında önde olan bir çok erkek sima yanlarına eşlerini alma noktasında gereken hassasiyeti göstermiyor.


“CUMHURBAŞKANI EROĞLU’DAN TRABZON’A TAM DESTEK” 6. SAYFADA

[PAGE]

CUMHURBAŞKANI EROĞLU’DAN TRABZON’A TAM DESTEK

Trabzon Dernekleri Federasyonu; “Trabzon'un Fethinin 553. Yıldönümü Kutlamaları ve Trabzon Tanıtım Günleri” Etkinliğini bu yıl 23 - 26 Ekim 2014 tarihleri arasında; Feshane, Uluslararası Fuar ve Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirecek. Etkinliklerin onur konuğu arasında yer alacak KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ”Trabzon günlerine katılmanın mutluğunu yaşayacağım” dedi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu ile birlikte etkinliklerin onur konukları arasında Dr. Hakan Dinçyürek KKTC Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı, Hasan Taçöy KKTC Ulaştırma Bakanı ve Dr. Hamit Bakırcı KKTC Eski Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı ve Milletvekilleri yer alacak. Geçen yıl 4 gün içinde 1.5 milyon insanın ziyaret ettiği Trabzon Tanıtım Günleri Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mim. Kadir Topbaş’ın ev sahipliğinde, değişik siyasi parti Genel Başkanları, Bakan, Milletvekilleri ve Bürokratların katılımlarıyla yapılacak.


“GURBETTEKİ TRABZONSPOR TARAFTARINI MESAJI!” 7. SAYFADA

[PAGE]

GURBETTEKİ TRABZONSPOR TARAFTARINI MESAJI!

Trabzonspor’um Mersin İdmanyurdu karşısında aldığı galibiyet taraftarın yüzünü güldürdü. Hem moral bulduk hem de önümüzdeki haftalar için güven kazandık. Trabzonspor kazanınca en çok mutlu alanlar arasında gurbetçi taraftarlarımızda var. Onlardan biri de Mustafa Şahin. İstanbul’da yaşayan Mustafa binlerce taraftar gibi bordo-mavi sevdalısı...

Trabzonspor taraftarının Avni-Aker’de takıma daha çok destek vermesinin gerektiğini altını çizen Şahin şu mesajı verdi: “Biz İstanbul’da aynı arkadaş gurubu olarak 42 kişiyiz ve hiç fire vermeden paso-liglerimizi aldık. Takımımız sahipsiz kalmasın diye burada ne kadar Trabzonlu tanıdıysam hepsi paso-ligini aldı. Futbol şehri diye bilinen Trabzon’da taraftar yok ve ligin en az taraftarına oynayan kulübüyüz bize yakışmıyor. İstanbul’da bizimle dalga geçiyorlar, Avni-Aker yağmurda, soğukta her şeye rağmen dolmalı. Bu takımı galibiyete tetikleyecek tek güç taraftardır”
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.