kebir reklamı

Haber61.net ajandası!

OF İLÇE BAŞKANI TERZİOĞLU ORHAHİSARA ADAYAK Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı yarışı en az il başkanlığı yarışı kadar çekişmeli olacak. Mevcut İlçe Başkanı Temel Altunbaş yeniden aday olup olmama noktasında henüz kesin bir karar vermedi. İlçe Başkanlığı içi

Haber61.net ajandası!

banner197

OF İLÇE BAŞKANI TERZİOĞLU ORHAHİSARA ADAY

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı yarışı en az il başkanlığı yarışı kadar çekişmeli olacak. Mevcut İlçe Başkanı Temel Altunbaş yeniden aday olup olmama noktasında henüz kesin bir karar vermedi. İlçe Başkanlığı için bir çok isim gündemde. O isimlerden biri de. AK Parti Of İlçe Başkanı Hakan Terzioğlu.

Of ilçe başkanlığına yeniden aday olmayı düşünmeyen Terzioğlu’nun hedefinde Ortahisar İlçe Başkanlığı var. Ortahisar için Birleştirici-bütünleştirici bir misyon yüklenen Hakan Terzioğlu’nun adaylığına partililerde sıcak bakıyor ve destek veriyor.

Bu arada Kasım ayında başlayacak ilçe kongrelerinde üç döneme takıldığı için yeniden aday olamayan Arsin ve Araklı ilçe başkanlığı ile Of, Akçaabat, Tonya, Vakfıkebir ve Sürmene ilçelerinde seçim yarışları kıran-kırana geçecek. Genel Merkez ise hem ilçelerde hem de Trabzon il kongresinde seçimlere tek liste ile gidilmesinden yana tavır koyacak.

 

“DEHŞETE DÜŞÜREN ŞOK RAPOR!” 2. SAYFADA

 

[PAGE]

DEHŞETE DÜŞÜREN ŞOK RAPOR!

Umut Vakfı’nın şiddet raporu dehşete düşürdü. Bu yılın ilk 10 ayında 1407 kişi öldürüldü. Her 4 kişiden 1’inde ateşli silah var.

Bireysel silahlanmada 178 ülke arasında 14’üncüyüz. Cinayet sebeplerimiz, “omuz attın, yan baktın” gibi son derece basit. Kadın cinayetlerinde ise 266 ölümle tam anlamıyla katliam yılı yaşanıyor. Vak­fın yap­tı­ğı ça­lış­ma­ya gö­re, her yıl or­ta­la­ma 4 bin 500 ki­şi bi­rey­sel si­lah­lar­la ha­ya­tı­nı kay­be­di­yor.

Tür­ki­ye­’de her 4 ki­şi­den 1’in­de si­lah var. Tür­ki­ye­’de 2014 yı­lın­da 25 Ey­lül ta­ri­hi iti­ba­riy­le ha­ber­ler­den der­le­nen ra­po­ra gö­re, “bi­rey­sel si­lah­lar­la­” iş­le­nen top­lam bin 499 olay mey­da­na gel­di. Bu olay­lar­da bin 407 ki­şi öl­dü­rül­dü, ba­zı­la­rı ağır bin 18 ki­şi de ya­ra­lan­dı. Tür­ki­ye­’de 2014 Ağus­tos iti­ba­riy­le ce­za­ev­le­rin­de 5 bin 407’si ka­dın, bin 799’u ço­cuk top­lam 151 bin 323 tu­tuk­lu ve hü­küm­lü bu­lu­nu­yor. Bu tu­tuk­lu ve hü­küm­lü­ler­den 46 bin 139’u adam öl­dür­me, öl­dür­me­ye te­şeb­büs ve ya­ra­la­ma suç­la­rın­dan ce­za­evin­de.

 

“SİYASETİ ŞAHSİ ÇIKARLARIM İÇİN YAPMADIM!” 3. SAYFADA

 

[PAGE]

SİYASETİ ŞAHSİ ÇIKARLARIM İÇİN YAPMADIM!

MHP Ortahisar İlçe Başkanlığı görevinden alınan Mehmet Yılmaz’ın tepkisi devam ediyor. Eski MHP Trabzon merkez ilçe başkanı Cemal Yıldız’la resmini paylaşan Yılmaz sosyal medyadan şu mesajı verdi:

“Siyaseti şahsi çıkar ve menfaatlerimiz uğruna değil MHP çıkarları ve menfaatleri uğruna yaptık. Biz hiç bir zaman Halef/Selef olmadık. Sadece ağabey-kardeş olduk. Dost olduk. Siyaset ve çıkarlar gelip geçici saltanatlardır önemli olan adamlıktır dedik.25 yıldır beraberiz.”

MHP Ortahisar İlçe Başkanlığı görevinden alınan Mehmet Yılmaz kongre kararın alınmasını beklediklerini kongrede yeniden aday olacaklarını dile getirdi .Genel Merkeze karşı asla tavır içinde olmadıklarının altını da çizen Yılmaz “Bizim dargınlığımız ve küskünlüğümüz olamaz. Biz davamıza nasıl sahip çıkarız, onun hesabını yaparız” dedi.

 

“SALİH CORA POTANSİYEL SUÇLU!” 4. SAYFADA

 

[PAGE]

SALİH CORA POTANSİYEL SUÇLU!

2011 seçimlerinde AK Parti Trabzon 6.sıra Milletvekili adayı olan Av.Salih Cora o dönem yaptığı özverili ve başarılı çalışması ile takdir toplamıştı.

Cora’nın 6.sıradan şansı yoktu ama sanki birinci sıra adayı gibi seçimlerde işine yoğunlaştı ve partisine ciddi anlamda katkı sağladı. Cora 2011 Genel seçimlerinde milletvekili seçilemedi ama partisine daha fazla katkı sağlama noktasında gayret gösterdi. Salih Cora’nın genç yaşta adaylığı onu aynı zamanda potansiyel suçlu konumuna soktu! Gözler sürekli onun üzerinde oldu.

Nasıl hata yapsa da harcasak diyenler pusuya yattı.2015 Genel seçimlerinde Cora’nın yeniden aday gösterilmesini istemeyen parti içindeki bir grup için şimdi bir fırsat doğdu. 2 Ekim tarihinde Gümüşhane barosunun açılışı için Trabzon’a gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Trabzon Barosunu ziyaretinde mesleğe yeni başlayacak avukatlara verdiği sertifika töreninde Salih Cora ile fotoğraflar çekilince kıyamet koptu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kavgalı olduğu Feyzioğlu’nun Cora ile aynı kare içinde olması Salih Cora’nın potansiyel suçunu ikiye katlamış oldu. Av. Cora’nın genç meslektaşlarının heyecanın paylaşması ve onların yanında olmasını suç olarak görenler altına şu notu düştü. ”Salih Cora artık milletvekili adayı olamaz”

 

“EMEKLİLİLER İSYAN EDİYOR!” 5. SAYFADA

 

[PAGE]

EMEKLİLİLER İSYAN EDİYOR!

10 milyondan fazla emekli için yıl içinde 2 ay önem kazanıyor. Bunlardan birisi Temmuz diğeri ise Ocak. Bu 2 ayda emeklilerin maaşlarında artışlar yaşanıyor. Bu artışlardan memur emeklileri daha fazla yararlanırken, işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin zamları enflasyona bağlı kalıyor.

Memur emeklileri ise toplu sözleşmelerde ortaya çıkan zam oranlarından diğer memurlarla birlikte yararlanıyor. Üstüne de oluşursa enflasyon farkını alıyor. Fakat işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin böyle bir şansı bulunmuyor. Çıkan 6 aylık enflasyon kadar zam alabiliyorlar. Oysa 2008'de yapılan reform ile tüm kurumlar Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında birleştirildi.

Buna rağmen hala hem emeklilik şartlarında hem de zamların belirlenmesinde farklılıklar uygulanmaya devam ediyor. Bağ- Kur'lular daha geç emekli olurken, daha az maaş alıyor. Memur emeklileri farklı statüde değerlendiriliyor. 

İşçi ve Bağ-Kur emeklileri bu ayrımın kaldırılarak 10 milyon emeklinin aynı anda toplu sözleşmeye girmesi gerektiğini belirtiyor. Emekliler, "Madem aynı çatı altında birleştik neden ayrım yapılıyor? Ocak 2015'te biz de memur emeklileri ile birlikte aynı zam oranlarını alalım. Bu adaletsizlik ortadan kalksın" dediler.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
adil türk - 3 yıl önce
Memur emeklisinin sahibi var.SSk ve Bağ-kur emeklileri. kimsesiz ve yetimleri yaşıyor.Yasa değiştiği halde uygulama yapılmıyor.BU düpedüz eşitsizlik ve adaletsizliktir.