Haber61.net ajandası!

YOKLUKLARINI SONRADAN DAHA İYİ ANLAYACAĞIZ!Trabzon’un gerek iş,gerek spor,gerek eğitim,gerek esnaf ve sanayi camiasında çok önemli değerleri var.Her birinin bu şehre kazandırdıkları çok önemli hizmetleri görmezden gelemeyiz İnsanlara aş-iş ve ekmek fırsat

Haber61.net ajandası!

YOKLUKLARINI SONRADAN DAHA İYİ ANLAYACAĞIZ!

Trabzon’un gerek iş,gerek spor,gerek eğitim,gerek esnaf ve sanayi camiasında çok önemli değerleri var.

Her birinin bu şehre kazandırdıkları çok önemli hizmetleri görmezden gelemeyiz İnsanlara aş-iş ve ekmek fırsatı veren bu değerli büyüklerimiz aynı zamanda Trabzon’un marka şehir olmasına da önemli katkılar sunmuştur.

Ali Osman Ulusoy’da o insanlardan biriydi. Trabzon’un hem marka şehir olmasında katkısı vardı, hem de yüzlerce insana aş-iş imkanı sunarak yuva kazandırdı. Ali Osman Ulusoy artık yok ama eserleri, hizmetleri, yaptıkları elbette yıllarca unutulmayacak. Şimdi asıl bize düşen Trabzon’a her zaman yüzünü dönen, sermayesini ve birikimini bu şehre harcayan insanlara gereken desteği yaşarken daha çok sunmaktır.

Trabzon iş dünyası Ali Osman Ulusoy’u yaşarken sahiplendi, her zaman onure etti. TTSO Başkan Vekilliği makamı her zaman onun olacak, katkıları unutulmayacak. Ali Osman Ulusoy’a vefamızı gösterme ve onun adını yaşatma noktasında Trabzon Valisi, Trabzonspor Kulüp Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile TTSO’ya büyük görev düşüyor. Gelin ortak bir kararla Ali Osman Ulusoy’un ismini ona layık olacak bir yere taşıyalım. Bu yer neden Akyazı stadı olmasın!“TRABZON KİMLİĞİNDEN ASLA TAVİZ VERMEDİ” 2.SAYFADA

[PAGE]


TRABZON KİMLİĞİNDEN ASLA TAVİZ VERMEDİ

Mahşeri bir kalabalık, gözyaşları, şaşkınlık ve büyük bir üzüntü ile uğurladık dün Ali Osman Ulusoy’u.

Cenazesine spor, iş, esnaf, bürokrat, siyaset olmak üzere herkesimden çok büyük bir katılım oldu. İskerderpaşa’da kılınan cenaze namazı ile Of’ta toprağa verilişi sırasında onu sevenler son görevlerini eksiz yapmak için büyük gayret gösterdi. Herkesin ortak görüşü, söylemek istediği söz  ise aynı yere çıkıyordu.

”Trabzon ve Türkiye çok önemli bir değerini kaybetti” Sermayenin en güçlü halkası olan Ulusoy Şirketler Grubunu yaratan ve ona can veren Ali Osman Ulusoy 87 yıllık yaşamında “ Trabzon ve Trabzonsporlu duruşundan” asla taviz vermedi.


“ADİL YAZAR’IN VEFASI” 3. SAYFADA

[PAGE]

ADİL YAZAR’IN VEFASI

Ali Osman Ulusoy’un cenazesinde kimler yoktu ki. Spor-iş-sanat ve siyasetin tanınmış bir çok yüzü Ulusoy’u son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

O isimlerden biri de eski Trabzon Valisi Adil Yazar’dı. Haberi alır-almaz apar-topar Trabzonlu işadamı Sedat Gedikli ve diğer arkadaşları ile Ankara’dan Trabzon’a gelen Adil Yazar’da son görevini yaptı.

Oldukça üzgün olan Yazar Trabzon’da Valilik yaptığı dönemde Ali Osman Ulusoy’un yaptığı hizmetleri anlatırken duygulandı bir ara konuşamadı.


“SALİM ERDEM’İN BÜYÜK ÜZÜNTÜSÜ” 4. SAYFADA

[PAGE]

SALİM ERDEM’İN BÜYÜK ÜZÜNTÜSÜ

Trabzonspor Kurucu başkanlarından hayatta kalan üç isimden biri olan Salih Erdem Ali Osman Ulusoy’un cenazesinde  karşılaştık.

Erdem Ali Osman Ulusoy’un Trabzonspor camiası için çok önemli bir değer olduğunu altını çizerken geçmiş dönemde paylaştıkları bir-birinden güzel anıları anlattı.

Salih Erdem Ali Osman Ulusoy’un gerçek bir beyefendi olduğunu belirterek “Yaşamı boyunca kimseyi üzmedi-kırmadı ve geri çevirmedi.

Mavi gözlerin altında hep bir iyi niyet vardı.Çalışmayı-üretmeyi ve katı sunmayı her zaman birinci görev olarak görürdü.Allah mekanını cennet etsin,onu çok arayacağız. Yeri kolay-kolay dolmayacak” dedi.


“SAĞLIKTA YENİ DÜZENLEMEYE TEPKİ!” 5. SAYFADA

[PAGE]

SAĞLIKTA YENİ DÜZENLEMEYE TEPKİ!

Bugünlerde iki yeni uygulama hayata geçirilecek, böylece vatandaşın cepten sağlık harcamaları daha da artacak.

Haber61.ajandanın daha öncede dile getirdiği bu sisteme tepki gösteren vatandaşlar seslerini sosyal medya üzerinden duyurmaya devam ediyor. Bu uygulamaların birincisi; SGK tarafından yapılan değişiklikle 15 kalem etken maddeyi kapsayan ilaç gruplarında önceki gün başlanan taban fiyat uygulaması.

İkincisi ise 25 Eylül tarihi itibarıyla ülkemizde bulunmayan, ithal edilerek yurtdışından getirilen kanser dâhil pek çok kronik hastalıkta kullanılan ilaçların başvurularının yurt genelindeki eczanelere yapılacak olmasıdır.

"Taban fiyat uygulaması” ile aynı etken maddeyi içeren eşdeğer grup içinde en ucuz olan ilaç SGK tarafından ödenecek, bu fiyatın üstündeki ilaçlar içinse hastalar cepten daha fazla ödeme yapmak zorunda kalacaklardır. Bunun da adı, katlanarak artan ilaç fiyat farkıdır. Sözü edilen 15 kalem ilaçtaki taban fiyatı temel alan ödemeye dâhil olan ilaçların toplam tüketim içindeki yeri yaklaşık %5’tir.

Ancak SGK tarafından yapılan açıklamada görüldüğü gibi bu etken madde gruplarının önümüzdeki süreçte sayısı artırılacağı için bu oran yükselecek.İlaç fiyat farkı, on yılı aşkın süreden bu yana Sağlık Uygulama Tebliği hükümleri ile uygulanmaktadır. Ancak 1 Ekim itibarıyla hastanın cebindeki delik biraz daha büyüyecektir.

Kurum bu uygulamayla, kendi açıklamalarına göre 400 milyon TL civarında bir yükü vatandaşın üstüne yıkacaktır. Hastanın ilaca ödediği fark, hastadan hastaya ve alınan ilaca göre değişmekle beraber, %20 ila %120 oranında yükselecektir.

Ülkemizde asgari ücret ile geçinmeye çalışan milyonların olduğu düşünüldüğünde, vatandaşın yükünün dayanılmaz boyutlara ulaşacağı bir gerçek


“ESKİ TRABZON VALİSİNİN ŞİKE TEPKİSİ” 6. SAYFADA

[PAGE]

ESKİ TRABZON VALİSİNİN ŞİKE TEPKİSİ

Trabzon eski Valilerinden Hüseyin Yavuzdemir 14.Ağır Ceza Mahkemesinin Aziz Yıldırım hakkında verdiği “yeniden yargılama” kararına tepkisini işte bu sözlerle dile getirdi: “Adama "Beraat kararı " verecekler herhalde...!

UEFA şike yaptınız diyerek Fenerbahçe Kulübüne ceza verdi. Ama bizde adamı aklamak için her yol deneniyor..! Boşuna dememiş insanımız "Burası Türkiye " diye..

Bir taraftan mahkumiyet kararı veriliyor. Yargıtay onaylıyor. Bir taraftan yeniden yargılanma.! Bu nasıl hukuk ben de anlamadım.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.