kebir reklamı

Haber61.net ajandası!

İŞYERİNE VERGİ LEVHASI TAKMAKLA ESNAF OLUNMAZ!Esnaf şehri Trabzon’da 49 meslek odası var. Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Birliğine bağlı her oda kendi alanlarındaki meslek gruplarının sorunlarının çözümü noktasında gayret gösteriyor. ,Onlardan biri de Konfe

Haber61.net ajandası!

banner197

İŞYERİNE VERGİ LEVHASI TAKMAKLA ESNAF OLUNMAZ!

Esnaf şehri Trabzon’da 49 meslek odası var. Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Birliğine bağlı her oda kendi alanlarındaki meslek gruplarının sorunlarının çözümü noktasında gayret gösteriyor. ,

Onlardan biri de Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Hakan Koç.Trabzon büyükşehir oldu ama sorunlarda daha da büyüdü şeklinde esnafın sorunlarını dile getiren Koç şunları dile getirdi:

"Trabzon’da sadece vergi levhası ile çalışan işyerleri var. Sıhhı olmayan ve mesleği dışında satış yapan işyerleri ne yazık ki denetlenmiyor. Yerli ve yabancı turistlere özellikle lokantalarda farklı fiyat uygulaması yapılıyor. İşportacılar son zamanlarda önemli artış gösterdi. Doğu kökenli çocuklarımız Uzunsokak ve Kunduracılar Caddesini işgal ediyor. Bütün bu sorunların çözümü noktasında Trabzon Büyükşehir ve Ortahisar Belediyemizle daha sıkı ilişkiler kurulması gerekmekte. Esnafımızın beklentilerine yerel yönetimler gözünü kapamamalı ve gereken kolaylığı sağlamalı”

 

“TRABZON’DA İŞİNİ KAYBEDENLERİN SAYISI ARTIYOR”2. SAYFADA

 

[PAGE]

TRABZON’DA İŞİNİ KAYBEDENLERİN SAYISI ARTIYOR

İş bulma umudu ve işini kaybetmeme kaygısı.İş-aş ve ekmek kavgası noktasında ikisi de önemli. İş bulmak ayrı bir dert işinden olmamak ise ayrı bir dert. Hele Özel sektörde iseniz işinizi kaybetme riski daha fazla oluyor.

Sonuçta patronun iki dudağın arasındasınız.Trabzon’da 2014 yılı Ağustos ayı sonu itibarıyla 6 bin 814 kişi işsizlik ödeneğinden faydalanmak için İş-Kur Trabzon İl Müdürlüğüne başvuru yapmış.

8 ay içinde 6 bini aşkın insan işini kaybetmiş. Başvuranların 3 bin 237’si işsizlik ödeneğine hak kazanmış. 2013 yılı aynı dönem ile karşılaştırma yapıldığında işsizlik ödeneği başvuranların sayısında yüzde 22, işsizlik ödeneği hak edenlerin sayısında ise yüzde 21 oranında artış gözükmekte.

 

“MHP’DE SULAR DURULMUYOR!” 3. SAYFADA

 

[PAGE]

MHP’DE SULAR DURULMUYOR!

MHP’de çok ta su üzerine çıkmasa da oldukça sıkıntılı bir süreç yaşanmakta. MHP Trabzon İl ve Ortahisar teşkilatlarında yaşananlara tepki gösteren bir grup partili sosyal medya üzerinden ağır eleştiriler yapmaya devam ediyor.

İl Başkanı Muammer Demeli’ye tepki gösteren partililer  tepkilerini şu şekilde dile getirdiler:

”Sayın Başkan Muammer Demeli  gerek görevden alma, gerek yeniden görevi kabul etme, Genel merkezin tavrı ve bundan sonraki yol haritası noktasında bizi sağlıklı bilgilendirmiyor.

Bu arada  görevden alınan Mehmet Yılmaz’ın yerine MHP Ortahisar İlçe Başkanı olarak atanan Burhan Bekar kısa sürede yeni yönetimi oluşturup çalışmalara başlayacaklarını hedeflerinin ise 2015 Genel seçimde Trabzon’da zirveye çıkmak olduğunu dile getirdi.

 

“AH BİR EVİM OLSUN DİYENLER İYİ OKUYUN!” 4. SYAFADA

 

[PAGE]

AH BİR EVİM OLSUN DİYENLER İYİ OKUYUN!

Siyaset ajandası Trabzon ve ülkemizde yaşanan konut krizini gündeme taşımaya devam ediyor. Trabzon’da 42 bin ruhsatlı konuttan 10 binin tamamlandığını alıcı beklediğini fakat satışların istenen düzeyde olmadığını dile getirmiştik. Vatandaş ev sahibi olmak istiyor ama uçuk fiyatlar engel oluyor.

Hükümet 3 Bakanlığın denetiminde olacak bir çalışma ile birlikte konut sektörüne el atıyor. Hazırlanan çalışmayla birlikte sektörle ilgili birçok alana yeni kriterler getirilecek ve uygulamada yeni yöntemler geliştirilecek. Önümüzdeki aylarda hayata geçirilecek çalışma ile sektörde yaşanan kontrolsüz büyümenin de önüne geçilmesi hedeflenirken, getirilecek yeni kriterlerle de sektörün kaliteli ve yenilikçi bir noktaya taşınması sağlanacak.

Astronomik fiyatların önüne geçilmesinin beklendiği yeni düzenlemede artık her önüne gelen istediği zaman istediği yere AVM’e dikemeyecek. Mekânsal ve sektörel etki analizlerine dayalı olarak alışveriş merkezlerinin (AVM) ölçeği ve şehir genelinde dağılımına ilişkin ilke ve standartlar geliştirilecek.

Bu ilke ve standartlar doğrultusunda AVM yapımına izin verilecek. Mevcut AVM’ler de çalışma kapsamında tekrardan gözden geçirilecek.

 

“DAR GELİRLİ VATANDAŞA KONUT MÜJDESİ!” 5. SAYFADA

 

[PAGE]

DAR GELİRLİ VATANDAŞA KONUT MÜJDESİ!

Konut sorunlarına çözüm noktasında önümüzdeki aylarda hayata geçirilecek çalışma ile sektörde yaşanan kontrolsüz büyümenin de önüne geçilmesi hedeflenirken, getirilecek yeni kriterlerle de sektörün kaliteli ve yenilikçi bir noktaya taşınması sağlanacak.

3 Bakanlık ve TOKİ tarafından yürütülecek çalışma kapsamında dar gelirliler vatandaşlar da unutulmadı. Dar gelirliler başta olmak üzere, halkın temel konut ihtiyacının daha yüksek oranda karşılanması için gerekli önlemler alınacak. Düşük fiyatlı konutların geliştirilmesi için alternatif çözümler geliştirilecek. 

Çalışma kapsamında kredilere de dokunulacak. Temel konut sahipliği için düşük faizli uzun vadeli konut kredilerinin sayısı arttırılacak. 120 aya kadar olan konut kredilerinin 360 aya (30 yıl) kadar uzatılması hedefleniyor. Şu an Türkiye’de tek bir banka 30 yıl vadeli konut kredisi hizmeti sunuyor

 

“BU SEÇİMİN KAYBEDENİ KTÜ VE TRABZON” 6. SAYFADA

 

[PAGE]

BU SEÇİMİN KAYBEDENİ KTÜ VE TRABZON

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde devam eden öğrenci temsilci seçimlerinde sürpriz bir sonuçla karşılaşıldı.

25 Eylül günü gerçekleşen bölüm temsilci seçimlerinin arından dün de fakülte temsilcisi seçimleri gerçekleştirildi. Edebiyat Fakültesi ise temsilcisini seçemedi. Edebiyat Fakültesi için aday olan Trabzon’un başarılı gazetecilerinden Fatih Yılmaz, Batı Dilleri Edebiyatı’nı 110’a karşı 268 oyla kazanmış ve fakülte adayı olmaya hak kazanmıştı.

Dün Edebiyat Fakültesi’nde yapılan seçimlerde Edebiyat Fakültesi tarihinde bir ilki yaşadı ve Perşembe günü belli olacak konseye temsilci gönderemedi. 3 turda da 2-2'lik eşitlik bozulmayınca fakülte düştü ve temsilci çıkarma hakkını kaybetmiş oldu.

KTÜ’den gazeteci Fatih Yılmaz’ın fakülte temsilcisi olarak konseye girmesi üniversite ile Trabzon arasında çok iyi bir köprü kuracaktı. Bu köprünün kurulması ne yazık ki engellenmiş oldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.