kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

AK PARTİ’NİN GÜCÜ MİLLETİN KENDİSİ 13 yıl aradan sonra AK Parti hükümeti yeniden kurulmuş oldu.İlk AK Parti hükümeti 3 Kasım 2002 seçimlerinin ardından 18 Kasım 2002 tarihinde kurulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu ara

Haber61'in Ajandası

banner197

AK PARTİ’NİN GÜCÜ MİLLETİN KENDİSİ

13 yıl aradan sonra AK Parti hükümeti yeniden kurulmuş oldu.İlk AK Parti hükümeti 3 Kasım 2002 seçimlerinin ardından 18 Kasım 2002 tarihinde kurulmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında geçen 40 dakikalık görüşmenin ardından yeni hükümetin kurulması noktasında ilk adım atılmıştı.AK Parti’nin başarısındaki en büyük faktör elbette bugün Cumhurbaşkanı koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan’a ait.Erdoğan’ın kurucu Genel Başkan daha sonrada başbakan olduğu AK Parti girdiği her seçimden büyük başarılarla çıktı.7 Haziran seçimlerinde aldığı yüzde 40 oyu başarısız olarak görüp AK Parti geriye düşüyor diyenler fena yanıldı.7 Hazirandan beş ay sonra 1 Kasım seçimlerinde yapılan seçimlerde yüzde 50 oy alan AK Parti hem tek başına hükümet oldu hem de 13 yıl aradan sonra “yıkılmadık ayaktayız” mesajı verdi.AK Parti’nin bu gün geldiği başarıyı milletin gücüne-sabrına ve dualarına bağlayan AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta “Bütün gücümüzle çalışarak bu desteğe ve güvene layık olacağız” dedi.

TRABZONLU VEKİLLERİN ŞIKLIK YARIŞI!

[PAGE]

TRABZONLU VEKİLLERİN ŞIKLIK YARIŞI!

TBMM,26.dönem çalışmalarına başladı.Dün 15.00’te başlayıp 24.00’e kadar süren yemin töreninde ilginç anlar yaşandı.

Gözlerin üzerinde olduğu Trabzon’un altı vekili ise hem şıklıkları,hem yemin metnini iyi okumaları hem de bir-birleri olan dayanışmadan dolayı tam puan aldı. Trabzonlu vekillere saat 23.00 sularında sıra geldi. Yemin töreni için kürsüye ilk gelen Muhammet Balta oldukça sakin ve net bir şekilde metni okurken ikini sırada kürsüye gelen Salih Cora ise oldukça heyecanlı olmasına rağmen başarı ile metni okudu.Adnan Günnar gayet rahat ve özgüvenle yemin metnini okurken dördüncü sırada kürsüye gelen Ayşe Sula Köseoğlu kendine has tarz şık giyimi ile yemin ettikten alkış aldı.Muhalefetin tek vekili Haluk Pekşen’de oldukça şık giyinmişti.Trabzon’un birinci sıra vekili Süleyman Soylu yemin töreninde altıncı sırada yer aldı.Soylu kürsüden oldukça rahat ve ses tonunu iyi ayarlayarak yeminini gerçekleştirdi.AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta yemin eden vekil arkadaşlarını cep telefonu ile tek-tek kameraya alması dikkat çekti.

CHP’DE BÜYÜK DEĞİŞİM!

[PAGE]

CHP’DE BÜYÜK DEĞİŞİM!

Programını ve tüzüğünü yenileyen CHP'nin, yönetiminde de önemli  değişiklikler olması bekleniyor.Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ocakta yapılması planlanan  kurultayda, 60 kişiden oluşan Parti Meclisinde (PM) önemli değişiklik yapması  bekleniyor.

PM seçimlerinden sonra Kılıçdaroğlu'nun "A Takımı" olarak adlandırılan  Merkez Yönetim Kurulunda değişikliğe giderek, daha genç ve aktif isimlere görev  vermesi bekleniyor. CHP'de en çok eleştirilen konuların başında "örgütün çalışmaması"  geliyor. Parti kademelerinde, genel başkanın çalışmasına karşı, "örgütün  çalışmadığı" bununla da "istenilen başarının bir türlü yakalanamadığı" iddiası  dile getiriliyor. Parti örgütü ve örgüt yönetimlerinden sorumlu Genel Başkan  Yardımcılığının bu konudaki çalışmaları kapsamında, daha aktif bir modelin  benimsemesi düşünülüyor. Her üyenin aktif olarak parti çalışmalarına katılmasını  hedeflenen CHP'de üye aidatını düzenli toplayarak "aidiyet" duygusunun  pekiştirilmesi düşünülüyor. Akademisyenler ve parti yöneticilerinin, yıl boyunca vereceği  eğitimlerle örgütün "dinamik kalması"nın sağlanması amaçlanıyor. CHP, üyelerinin  parti yönetimlerinin belirlenmesinde de etkin görev almasını sağlayacak  düzenlemelere gidecek. Tüm bunlar hayata geçirilirken, çok sayıda pasif üye  yerine az da olsa aktif üye anlayışı hakim kılınacak. 

YENİ KABİNE SENARYOLARI!

[PAGE]

YENİ KABİNE SENARYOLARI!

 Yeni kabine değişikliği siyasetin ana gündem maddesi. En çok merak edilen soru ise yeni kabine listesinde kimlerin olduğu.

Ankara kulislerinde yer alan bir habere göre, Davutoğlu’nun “uyum için kabinenin kendisine yakın isimlerden kurulmasını istediği” bilgileri aktarılıyor.Yeni Bakanlar Kurulu listesiyle ilgili haberde yer alan iddialar ise şöyle:Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Efkan Ala, Yalçın Akdoğan ve damadı Berat Albayrak’ın yeni kabinede mutlaka yer almasını istediği, ancak Davutoğlu’nun bu görüşe pek sıcak bakmadığı iddia ediliyor.Üç dönem engelinden kurtulan ve Meclis’e giren 8-9 bakan bulunuyor. Başbakan Davutoğlu bu isimlerden 2-3 tanesinin kabinede yer almasına sıcak bakıyor. Erdoğan’ın ise kabineye daha fazla üç dönemlik sokmayı istediği konuşuluyor.Kulislerde konuşulanlara göre Davutoğlu, Tayyip Erdoğan’a yakın isimlerden biri olan eski Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım’ı Meclis Başkanı yapmak istiyor. Ancak Yıldırım’ın eskisi gibi Ulaştırma Bakanlığı’na talip olduğu ve şimdiden bazı projeleri hazırladığı kaydediliyor.Diğer habere göre ise hükümetin uzun süredir kullanmadığı "5. Başbakan yardımcılığı" görevinin, bu kabinede kullanılabileceğini ve bu ismin Binali Yıldırım olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni kabinede en merak edilen konulardan biri de ekonomiden sorumlu olan Ali Babacan’ın durumu. Kulislerde, Davutoğlu’nun, Ali Babacan’ı ‘ekonominin patronu’ olarak istediği konuşuluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise Babacan’ı İçişleri Bakanı olarak değerlendirmek istediği konuşuluyor. Ancak Davutoğlu’nun Erdoğan’ın böyle bir istediği olması halinde B planı olarak Ali Babacan’ı Avrupa’daki iyi ilişkilerini de göz önünde tutarak Dışişleri Bakanlığı’na kaydırabileceği konuşuluyor.“Berat Albayrak'ın ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı olması beklentisinin hakim olduğu” belirtiliyor. Maliye Naci Ağbal'a, Hazine Mehmet Şimşek'e, Ekonomi Bakanlığı ise yine Nihat Zeybekçi'ye teslim edilecek.Ali Babacan’ın Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığından alınması, halinde Merkez Bankası, Kamu Bankaları ve diğer ekonomi bürokrasilerinde de hızlı değişikliklerin ve istifaların olabileceği konuşuluyor. Maliye Bakanlığı’na Erdoğan’a yakınlığı ile bilenen eski Maliye Müsteşarı Naci Ağbal’ın getirilmesini ağırlık kazandığı konuşuluyor.

FESHANEDE’DE KARADENİZ FIRTINASI ESECEK!

[PAGE]

FESHANEDE’DE KARADENİZ FIRTINASI ESECEK!

Trabzon’un Fethi’nin 554.yıldönümü Kutlamaları ve Tanıtım Günleri 3-6 Aralık 2015 tarihinde İstanbul Feshane’de gerçekleşecek.

Tanıtım günleri ile ilgili hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirten Trabzon Dernekler Federasyonu başkanı Mustafa Demir “Bütün hemşerilerimizi bu anlamlı kutlama ve etkinliğimize davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.Organizasyonu üstlenen Ruan Fuarcılı A.Ş adına açıklama yapan Canan Karavit ise “Trabzon ve Karadeniz dayanışmasının en güzel örneğini bir kez daha burada ortaya koyacağız.Trabzon özlemini üç-günde olsa Feshanede gidereceğiz” dedi. Trabzon’un Fethi’nin 554.yıldönümü Kutlamaları ve Tanıtım Günleri bu sene  sadece İstanbul’da değil Antalya ve Bursa’da da gerçekleşecek.19-22 Kasım tarihleri arasında ise Antalya’da Trabzon Tanıtım Günleri düzenlenecek.18-21 Şubat 2016 tarihinde ise Trabzon’un Kurtuluşu’nun 98.Yılı Kutlamaları ve Tanıtım Günleri Bursa’da gerçekleşecek.Trabzon’un Kurtuluşu’nun 98.Yıldönümü Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri ise 25-28 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Feshane Kültür Merkezinde gerçekleşecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.