kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

AK PARTİ’DE GÖZLER YENİ KABİNEDE! AK Parti yurt genelinde olduğu gibi Trabzon’da da çok ciddi bir başarı yakaladı.Bu başarının altında gayret-azim ve disiplinli çalışma var elbette. Hem teşkilatlar hem de milletvekili adayları yoğun bir tempo altında çalı

Haber61'in Ajandası

banner197

AK PARTİ’DE GÖZLER YENİ KABİNEDE!

AK Parti yurt genelinde olduğu gibi Trabzon’da da çok ciddi bir başarı yakaladı.Bu başarının altında gayret-azim ve disiplinli çalışma var elbette.

Hem teşkilatlar hem de milletvekili adayları yoğun bir tempo altında çalışarak beş vekilin çıkmasında en büyük etken oldu.7 Haziran seçimlerine oranla oylarını artıran ve muhalefeti adeta sandığa gömen AK Parti’de Meclise giden beş vekil Süleyman Soylu-Muhammet Balta-Ayşe Sula Köseoğlu-Adnan Günnar ve Salih Cora ile birlikte altıncı sıra adayı Ergin Aydın hep beraber ilçeleri gezerek teşkilatlara ve halka teşekkür ediyorlar.AK Parti Trabzon İl ve Ortahisar teşkilatları da seçim döneminde çalışan yönetimlere,kadın kollarına ve gençlik kollarına  teşekkür noktasında yemekli organizasyonlar yapıyorlar.Seçim yorgunluğu atmaya çalışan ve Cuma gününe kadarda teşekkür gezilerini  sürdürecek AK Parti’de gözler aynı zamanda yeni kabinede olacak. AK Parti Trabzon cephesinde yeni dönemde bakanlık beklentisi var.AK Parti Trabzon Milletvekili MKYK üyesi Süleyman Soylu’nun bakan olması bekleniyor

CHP’DE PEKŞEN-CANALİOĞLU GERGİNLİĞİ!

[PAGE]

CHP’DE PEKŞEN-CANALİOĞLU GERGİNLİĞİ!

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ile eski CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu arasında bir süredir devam eden polemikler seçim sonrası daha ağırlaştı.Pekşen ve Canalioğlu cephesinden karşılıklı yapılan açıklamalar parti içinde yeni bir tartışmayı başlattı.

Medya üzerinden gerçekleşen karşılıklı ithamlar ve suçlamalar Genel Merkezide rahatsız etti.Bu tartışmaya son verilmesi noktasında Genel Merkezin devreye girdiği belirtiliyor.Bu arada Seçim sonucuyla yüzü gülmeyen CHP’de 2 Kasım sabahı eleştiriler, muhalif çıkışlar başladı. Eski Mersin Milletvekili Umut Oran, genel başkan adaylığını açıklarken, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da adaylığa yeşil ışık yaktı. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ise daha Yüksek Seçim Kurulu kesin sonuçları bile açıklamadan parti içindeki bu çıkışları hayretle izlediğini belirterek, şunları söyledi: "Siyasi hayatım boyunca sekiz genel başkan gördüm ama böyle koşturanını, çalışanını görmedim. Dürüstlükse dürüstlük, liderlikse liderlik, emekse emek. Kılıçdaroğlu’nu nereden vuracaksınız? Nesi eksik? CHP’de bir şeyler gözden geçirilmeli ama buna genel başkanının dışındakilerden başlamak lazım. CHP vitrini değişmeli. Halkın içindeki insanlar vitrinde olmalı ya da vitrindekiler halkın içinde olmalı.”

TRABEL’DE TAŞERON UMUDU!

[PAGE]

TRABEL’DE TAŞERON UMUDU!

1 Kasım seçimlerinden sonra toplumun her kesiminde olduğu gibi taşeron işçi olarak çalışanlarında “kadro” beklentisi var.Seçimlerin bitmesi ile asıl beklenti taşeron çalışanlarında olacak.

AK Parti hükümeti 2014 Eylül ayında yasal düzenleme yapmış ve taşeron işçilerin kadroya girmesiyle ilgili sınırları belirlemişti.Kamuda ve Belediyelerde kadroya geçecek olanlar Bakanlar Kurulu’nun yöntemiyle tespit edilmiş olacak.Taşeron işçilerin gözü-kulağı yeni bakanlar kurulunda olacak.Çünkü yeni bakanlar kurulu kamuda hangi iş asıl iş,hangi iş yardımcı iş olacağına karar verecek.Bu karar sonrasında da kamudaki taşeron çalışanlarının çalıştıkları kamu kurumu bazında kadroya geçip-geçmeyeceği netleşecek.Büyükşehir Trabzon Belediyesinde bünyesinde hizmet veren Trabel A.Ş’inde çalışan yüzlerce insanda bir umutla beklemekte.TRABEL  çalışanların aldıkları maaşların yetersiz olduğunu ve kendilerine verilen kadro sözünün yerine getirilmesi noktasında AK Parti hükümetine güvendiklerini dile getirdiler.

TRABZON’A BAKAN ŞART!

[PAGE]

TRABZON’A BAKAN ŞART!

Trabzon Esnaf  Sanatkarlar Odaları Birliği(TESOB) Başkanı Metin Kara 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi. Kara Trabzon’un yeni dönemde bakana ihtiyaç duyduğunun altını çizerek “Trabzon halkının ve esnafının beklentileri de ortadadır.

Bu beklentilere cevap noktasında yeni kurulacak kabinede Trabzon’a bir bakan verilmesini beklemekte ve istemekteyiz.İşsizlik-istihdam-alt yapı-ulaşım  ve sağlıklı kentleşme noktasında Trabzon’un önünün açılması büyük projelerin devreye girmesi için bunun şart olduğunu düşünmekteyiz.Trabzon’un daha güvenilir,daha huzurlu ve daha sağlıklı bir kent olması noktasında atılacak her adımın yanında olduğumuzu da belirtmek isteriz” dedi.Kara,seçim sürecinde partilerin uzlaşmacı-sağduyulu  tavrına da dikkat çekerek “7 Haziran seçim sürecinde olduğu gibi 1 Kasım seçimleri öncesi ve sonrası Trabzon’da siyasi partilerimizin gösterdiği sağ-duyulu yaklaşım,hoşgörü ve anlayış demokrasi açısından önemli bir kazanımdır.Trabzon’da gün geldiği aynı alanda üç-dört parti seçim çalışması yaptı,ama en ufak bir sorun yaşanmadı.Trabzon’daki tüm partilerimize bu anlamda teşekkür ediyoruz. şeklinde görüşlerini belirtti.

TRABZON’DA VAHİM TABLO!

[PAGE]

TRABZON’DA VAHİM TABLO!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun illerin finansal durumunu üç ayda bir açıkladığı Fintürk verilerine göre seçimin ardından haziran ile eylül arasındaki üç aylık dönemde Türkiye çapında kredi batıkları hızla artarak 41.5 milyardan 44.7 milyar liraya tırmandı.

Üç ayda yaşanan yüzde 7.7’lik artış her ay ortalama 1 milyar liralık kredinin battığını ortaya koydu. Bazı illerde kredi batığı ise anormal düzeylere ulaştı. Karadeniz Bölgesi ve Türkiye’nin büyük illerinden olan Trabzon’da 3 ay içinde 61 milyon lira batınca il Türkiye’de kredi batığı en fazla artan şehir oldu. Yüzde 26’lık kredi batığının ayrıntılarına bakılınca ödenemeyen kredinin 48 milyon lirasının özel bankalar kaynaklı olduğu görüldü. Kamu bankalarının batığı ise 4 milyar lira civarında yükseldi. Böylece şehirde batık kredilerin toplam kredilere oranı yüzde 2.7’den yüzde 3.3’e tırmandı. Trabzon’da aynı dönemde toplam krediler yüzde 3.5 artarak 8.9 milyar liraya toplam mevduat ise yüzde 10 yükselerek 6.9 milyar liraya ulaşabildi.

MHP’DE KONGRE SESLERİ!

[PAGE]

MHP’DE KONGRE SESLERİ!

Bin 241 kongre delegesi bulunan MHP'de olağanüstü kongreye gitmek için ise tüzükte 249 delegenin oy vermesi şartı yer alıyor. Partiden sızan bilgiler, olağanüstü kongreyi talep edeceklerin yeterli imzayı bulamayacağı yönünde.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin de seçim gecesi görevinin başında olduğunu açıklaması sonrası parti içindeki muhalefetin 2017 yılına kadar bekleyeceği anlaşılıyor. MHP Genel Merkezi ve teşkilatlar ise hangi seçim bölgelerinde darbe aldıklarını ve gerekçelerini anlamaya çalışıyor. 5 ayda yaklaşık 1 milyon 900 bin oy kaybeden MHP'nin yenilginin nedenleri konusunda yaptığı iç değerlendirmesinden herhangi bir ayrıntı henüz sızmış değil. Türkiye’nin hiçbir seçim bölgesinde birinci parti olamayan ve oy oranı yüzde 16.3’ten yüzde 12.3’e gerileyen MHP, özellikle oy deposu olan Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya,, Afyon, Kastamonu gibi illerde büyük kan kaybı yaşadı. Bu iller, MHP’nin geleneksel oy sahası olması dışında ideolojisini de öteden beri ayakta tutan iller arasında yer alıyor.

MİLYONLARIN GÖZÜ AK PARTİ’DE!

[PAGE]

MİLYONLARIN GÖZÜ AK PARTİ’DE!

AK Parti, vaatlerini hızla hayata geçirmek için düğmeye bastı. İlk yasa emekliler için olacak. Tüm SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 100 lira seyyanen zam yapılacak. SGDP kesintisinden de ek zam gelecek.

İlk çıkarılan yasalardan biri emekliler için olacak. Yapılacak yasal düzenlemeyle birlikte tüm SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına, rutin zamlarına ek olarak 100 lira seyyanen artış yansıtılacak. Böylece sayıları 8.9 milyonu bulan SSK ve Bağ- Kur emeklileri, yıllık bin 200 lira ek gelire kavuşacak. Bu zamdan geçtiğimiz Temmuz ayında yapılan 100 liralık seyyanen artışı alan SSK ve Bağ-Kur emeklileri de yararlanacak. Böylece bu emekliler de yıllık toplam 2 bin 400 lira ek gelire kavuşmuş olacak.Yapılacak düzenlemelerden biri de çalışan emekliler için olacak. Emekli olup esnaflık yapanların maaşından yapılan Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi kaldırılacak. Kesinti, geçtiğimiz dönemde yüzde 15'ten yüzde 10'a çekilmişti. Şimdi çıkacak yasayla tamamen kaldırılacak. Böylece emekli esnaflar, yüzde 10'luk bir avantaj yakalayacak. Maaşındaki kesintinin kalkmasıyla, gelir artışı sağlayacak. Örneğin maaşı bin lira olan çalışan emeklinin eline yüzde 10'luk kesintiyle 900 lira geçiyor. Emekli, kesintinin kalkmasıyla bin lira almaya başlayacak. AK Parti, emeklileri uygun koşullarla ev sahibi yapmak için çalışmalarını hızlandıracak. TOKİ, emeklilere Türkiye'nin her yerinde ev imkanı sunmak için kolları sıvadı. Pek çok şehirde satışa sunduğu projelerde emeklilere özel kontenjan ayıran TOKİ, bu imkanı yaygınlaştıracak. Emekliler, 250 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olabilecek.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.