Haber61'in Ajandası

TRABZON’DA SİYASETİN NABZI 1 Kasım seçimlerine az bir zaman kala siyasi partiler ve milletvekili adayları çalışmalarında artık sona geldi. CHP ve MHP’nin miting yapmama kararı aldığı Trabzon’da AK Parti bugün terör olaylarına yönelik “Birlik ve beraberlik

Haber61'in Ajandası

TRABZON’DA SİYASETİN NABZI

1 Kasım seçimlerine az bir zaman kala siyasi partiler ve milletvekili adayları çalışmalarında artık sona geldi.

CHP ve MHP’nin miting yapmama kararı aldığı Trabzon’da AK Parti bugün terör olaylarına yönelik “Birlik ve beraberlik” çağrısı yapacağı mitingi bugün gerçekleştirecek. AK Parti seçimlere on gün kala bütün hesaplarını altı vekil üzerine yaparken CHP ve MHP’de hedef 2 vekil çıkarmak üzerine kurulu.MHP 7 Hazirandaki başarısını 1 Kasım seçimlerine taşıyarak bu hedefe ulaşma noktasında daha avantajlı parti.CHP ise  7 Hazirandaki kötü performansın tersine bu seçimde bir çıkış bekliyor.CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun “1 Kasım seçimlerinde AK Parti seçmeninden çok oy alacağız” çıkışında bulunurken MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli’de “İki vekil için farkı kapadık üçü zorluyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ise “Seçimlere en ciddi ve en samimi hazırlanan partiyiz.Tek başına iktidar olacağız” dedi.

SON ANKETE GÖRE HANGİ PARTİ ÖNDE?

[PAGE]

SON ANKETE GÖRE HANGİ PARTİ ÖNDE?

MAK Danışmanlık'ın '1 Kasım Genel Seçimi Öncesi Son Siyasi Ortam Değerlendirmesi' anket sonuçları yayınlandı.12-17 Ekim tarihleri arasında Trabzon dahil 49 il ve 171 ilçede yapılan anket sonuçlarına göre, AK Parti yüzde 43.5 ile birinci parti durumunda.

Ankete katılanlara 'Yarın bir seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?' sorusu soruldu. Katılımcıların yüzde 42.1'i AK Parti yanıtı verirken, CHP diyenlerin oranı yüzde 26.8, MHP diyenlerin oranı yüzde 13.2, HDP diyenlerin oranı ise yüzde 11.8 oldu. Anketin ikinci bölümünde ise seçmenlere '1 Kasım 2015 seçimleri sonucunda size göre nasıl bir hükümet olur?' sorusuna katılımcıların yüzde 51'i 'AK Parti tek başına iktidar olur' yanıtını verdi.

AK Partili bir koalisyon hükümeti olur' diyenlerin orası ise yüzde 24 oldu. Seçmenler 'AK Partisiz bir koalisyona' ihtimal verdi. AK Partisiz koalisyon olur diyenlerin oranı yüzde 9'da kaldı. 'Yeniden erken seçim olur' diyenler ise yüzde 8 oldu

YURT DIŞINDAN TELEFON GETİRENLERE MÜJDE!

[PAGE]

YURT DIŞINDAN TELEFON GETİRENLERE MÜJDE!

Yurt dışından getirilen telefonların akıbeti noktasında daha önce haber61.net siyaset ajandasının gündem taşıdığı  konu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cihazlara ait IMEI numaralarının kayıt altına alınma başvuruları yolcunun yurda giriş tarihinden itibaren 120 gün içerisinde yapılabilecek.Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) "Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.Buna göre, daha önce 60 gün olarak uygulanan yolcu beraberinde getirilen cihazlara ait IMEI numaralarının kayıt altına alınma başvuru süresi, yolcunun yurda giriş tarihinden itibaren 120 gün olarak belirlendi.Mobil Anahtarlama Merkezi altyapısına sahip işletmecilerin, BTK kayıtlarında yer almadığı halde kullanımda olduğu tespit edilen cihazın elektronik haberleşme bağlantısını 120 günlük kullanım süresi içerisinde kesmeleri de hükme bağlandı

TRABZON’DA TRAFİK POLİSİ OLMAK!

[PAGE]

TRABZON’DA TRAFİK POLİSİ OLMAK!

Şehrin en önemli sorunlarından biri olan trafik sorunun çözümü noktasında suçu zaman-zaman topu trafik polislerine atıyoruz.

Elbette polis görevini hakkıyla yerine getirmek ve trafiğe çözüm noktasında adil olmak zorunda.Fakat trafik polislerin Trabzon’da görev yapmaları noktasında yaşadıkları zorlukları çoğumuz gömüyoruz,es geçiyoruz.Polis ceza yazsa kötü oluyor yazmasa yine kötü oluyor.Bir çok yaşanmış örnek var.Trafik polislerinin trafik akışını engellediği yada kurallara uymadığı noktasında uyardığı sürücülerin tepkileri bazen öyle sınırları aşıyor ki anlamak mümkün değil.Her türlü hakarete maruz kalan trafik polislerinin sabrı zorlanıyor.Hafta sonu bu olaylardan birine gözlerimizle şahit olduk. Ortahisar’da ehliyeti ve plakası olmayan motosikleti durdurarak ve ceza yazan  trafik polisi hakaretlere uğradı neredeyse dayak yiyecekti.Yaşananlar çok üzücüydü doğrusu.Trafik polisleri ne yazık ki bu tür olaylarla sık-sık karşılaşıyor.Hepimizin anlayışlı olması şart.Trafik polisleri zaten yeterince tolerans tanıyor.Gelişi güzel park yapan sürücüler,kurallara uymayan sürücüler,trafikte sabır göstermeyen sürücülerin hiç suçu yok mu.

İŞE ALIMDA TORPİL İDDİASI!

[PAGE]
 

İŞE ALIMDA TORPİL İDDİASI!

Kamu kuruluşlarında KPSS sınavına girmeden siyasi torpille memur olan örnekler sık sık gündeme geliyor. Sayıştay'ın yaptığı denetimlerde Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlı Türkiye Su Enstitüsü'ne uzman alımında kanuna aykırı uygulamalar ortaya çıktı.

Sayıştay denetçileri enstitüde görevli sözleşmeli proje elemanlarının sadece mülakat sınavına girerek uzman pozisyonunda çalışmaya hak kazandığını tespit etti. Kuruma işe alımları düzenleyen yönetmelikte de eşitlik ilkesine aykırı maddeler tespit edildi. Yönetmeliğe göre enstitü bünyesindeki toplam uzman sayısının yarısı KPSS'yle, yarısı da KPSS şartı aranmaksızın istihdam ediliyor. Yüksek lisans diplomasına sahip olan biri KPSS şartı aranmadan enstitüde uzman kadrosunda istihdam edilebiliyor. Sayıştay raporunda personel giriş sınavlarında aynı görevi yapacak adaylarda aranacak özelliklerin eşitlik ilkesi doğrultusunda aynı olacak şekilde düzenlenmesi gerektiği belirtildi.  

ERKEN AÇILAN SEZON ERKEN KAPANACAK

[PAGE]

ERKEN AÇILAN SEZON ERKEN KAPANACAK

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, hamsinin büyük sürüler halinde Gürcistan ve Rus karasularına gittiğini belirterek, "Hava daha da soğumazsa bir ay içerisinde Türk karasularında hamsi sürüsü kalmayacak" dedi. Hamsi avının normalde ekim sonunda açılması gerektiğini kaydeden Arslan, şunları söyledi:

"Bu sezon ise balıkçılarımız eylül ayının ilk günlerinde palamuttan ümidini kesince hamsiye yöneldi. Sezon çok  erken açıldı. 1,5 aydır Doğu Karadeniz'de yoğun hamsi avı gerçekleşiyor. Erken açılan sezon erken kapanacaktır. Beklentimiz kasım ayı sonuna doğru hamsi avı sezonunun tamamen biteceği yönünde. Geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi Gürcistan ve Rus karasularında Türk tekneleri bu balığı avlamaya devam edecektir. Aralık ayı başından itibaren balıkçı tezgahlarını Gürcü ve Rus karasularında avlanan hamsiler süsleyecektir." Arslan, Giresun'da balıkçı tezgah ve manavlarında palamudun tanesinin 15-20 lira, hamsinin kilogramının ise 7 liradan satıldığını sözlerine ekledi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.