enbüyük

kebir

Haber61'in Ajandası

DİLEKOĞLU’NUN TEHDİTİNE ÇOK SERT CEVAP! AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) merkezi tarafından düzenlenen çalıştaya İl SKM başkanı Hasan Dilekoğlu’nun yaptığı konuşma damgasını vurdu. Çalıştaya AK Parti Trabzon İl Başkanı Hayda

Haber61'in Ajandası

DİLEKOĞLU’NUN TEHDİTİNE ÇOK SERT CEVAP!

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) merkezi tarafından düzenlenen çalıştaya İl SKM başkanı Hasan Dilekoğlu’nun yaptığı konuşma damgasını vurdu.

Çalıştaya AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, AK Parti Trabzon Milletvekili ve Adayları Süleyman Soylu, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Milletvekili Adayları Salih Cora ve Ergin Aydın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, İl SKM Başkanı Hasan Dilekoğlu, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İlçe SKM Başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları katıldı. İl SKM Başkanı Dilekoğlu, yaptığı konuşmada AK Parti’yi tek başına iktidara getirmek varoluşsal bir meseledir ve bu bizim vazifemizdir. Burada yapacak olduğumuz çalışma seçim sürecinde yapacak olduğumuz çalışmaların stratejisi ve değerlendirmesini içerecektir. İktidara gelebilme noktasında neler yapabileceğimizi tartışacağız. Bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Trabzon’da da asla ve asla vazgeçmeyeceğimiz ihanet çetesi diye ifade ettiğimiz paralelle mücadelemiz bütün SKM çalışmalarımızda olacaktır. İkinci önemli husus ise Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve parti büyüklerimize karşı hakaret eden Doğan Medyasına ve buna benzer yerel medyadakilerle mücadelemiz devam edecektir.” demişti.

AK Parti’nin her toplantıda her organizasyonda hatta bayramlaşma töreninde bile medyaya yönelik tehditler savurduğunu ileri süren MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli haber61.net siyaset ajandasına yaptığı açıklamada bu açıklamalara sert tepki göstererek şunları söyledi: “İnsanları baskı altında tutarak, yerel ve ulusal medyayı tehdit ederek 1 Kasım seçimleri öncesi her yol mubah anlayışı ile hareket eden bu zihniyete söylenecek söz bulamıyorum. Yaşananları vatandaş dikkatlice izliyor. 7 Haziran’da olduğu 1 Kasım’da yine dersini verecek. Ama bu kez ders daha ağır olacak. AK Parti Trabzon’da yerel basını bile hedef almaya başladı. Doğrusu basının bu konudaki tavrını çok merak ediyorum acaba ne kadar dik bir duruş sergileyecekler. Kimse korkmasın, çaresiz kalmasın bu saldırı ve tehditler sökmeyecek bu son çırpınışları. Bunlarda ne utanma var ne arlanma. Yazık Allah’tan korkun”

FATURA VATANDAŞA ÇIKIYOR

[PAGE]

FATURA VATANDAŞA ÇIKIYOR

Ekonomideki istikrarsızlığın faturası, kredi kullanan vatandaşa çıktı. Geçen mart ayından bu yana başta tüketici olmak üzere tüm bireysel kredilerde faizler yukarı yönlü ivme çizdi. Özellikle sabit olmayan faizle kredi alan ve bununla emlak yatırımı yapan vatandaşlar, yükselen faizler nedeniyle satın aldığı ev için daha yüksek faiz ödemeye mecbur kaldı.  

Son 6 ayda konut kredisi faizleri aylık yüzde 0,91’den yüzde 1,29’a çıktı. Bu da oturacağı ya da yatırım yapacağı evi kredi ile satın alan kişiler için evin fiyatının kısa sürede yüzde 9 artmasına neden oldu. Bu durum yeni ev almak isteyen kişileri de etkileyecek. Faiz artışı öncesi 100 bin liralık ev için bankaya 5 yıl vadede 130 bin 574 lira ödeyecek olan vatandaş, faizlerin artması ile birlikte bu ev için 142 bin 262 lira ödemek durumunda kaldı. Aradaki fark 11 bin 787 lira oldu. Gerek iç piyasada yaşanan ekonomik ve siyasi belirsizlik gerek dünya piyasalarında yaşanan çalkantılarla düşük faiz politikasından vazgeçen bankalarda artış diğer bankalara göre daha hızlı oldu

İSTANBUL’DA TRABZON FIRTINASI ESECEK

[PAGE]

İSTANBUL’DA TRABZON FIRTINASI ESECEK

Trabzon’un Fethi’nin 554.yıldönümü kutlamaları  ve Trabzon Tanıtım Günleri bu yıl İstanbul dışında Antalya-Bursa ve yurt dışında gerçekleşecek organizasyonlarla kutlanacak.

İstanbul Feshane’de 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek Trabzon’un Fethi’nin 554.yıl dönümü Kutlamaları ve Tanıtım Günleri   öncesi Trabzon Dernekler Federasyonu Başkan Vekili ve yöneticileri Trabzon’da bir araya gelerek çalışmalar hakkındaki son gelişmeleri masaya yatırdı. Akpınar Tesislerinde gerçekleşen toplantıya Trabzon Dernekler Federasyonu (TDF)Başkan Vekili Hüseyin Ayaz, başkan yardımcısı Ali Osman Yıldırım, TDF Genel Sekreteri İbrahim Akın, TDF eski Gençlik Kolları Başkanı Korkut Yılmaz ile birlikte yöneticiler ve Gençlik Kolları üyeleri katılım gösterdi. İstanbul Feshane’de 22-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek  Trabzon’un Fethi’nin 554.yıldönümü Kutlamaları dışında bu yıl ilk kez Antalya ve Bursa’da da Trabzon Tanıtım Günleri düzenlenecek.17-20 Aralık 2015 tarihleri arasında ise Antalya’da(Cam Piramit) Trabzon Tanıtım Günleri düzenlenecek.18-21 Şubat 2016 tarihinde ise Trabzon’un Kurtuluşu’nun 98.Yılı Kutlamaları ve Tanıtım Günleri Bursa’da(Merinos Atatürk Kültür Merkezi) gerçekleşecek. Trabzon’un Kurtuluşu’nun 98.Yıldönümü Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri ise 25-28 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Feshane Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Trabzon’un her yönüyle Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında yurt dışında da etkinlik yapmayı hedefleyen Trabzon Dernekler Federasyonun bu kapsamdaki ilk hedefi 6-7 Şubat 2016 tarihinde Paris’te gerçekleşecek Trabzon Tanıtım Günlerine destek vermek olacak. TDF ile Paris Trabzonlular Derneği Trabzon Günleri için ortak bir çalışma yapacak. TDF’nin Almanya-Hollanda ve Belçika’da da Trabzon Günleri yapma projesi var

ANKETLERDE KİM ÖNDE GİDİYOR?

[PAGE]

ANKETLERDE KİM ÖNDE GİDİYOR?

 1 Kasım Erken Seçimleri için geri sayım başladı. Peki 1 Kasım seçimleri için yapılan anket sonuçları ne diyor?

Eylül 2015 döneminde erken seçim anketi yapan 14 araştırma şirketinin anket sonuçlarını sizler için derledik. Vikipedia'nın yayınladığı anket sonucu verilerine göre, Eylül 2015 döneminde yapılan anketlerin tamamında AK Parti 1'nci parti durumunda.Erken seçim anket sonuçlarına göre, AK Parti'nin en yüksek oy oranı yüzde 44.2 ile ANAR-Denge-GENAR-Pollmark anketinde çıktı. AK Parti'nin en düşük oy oranı ise yüzde 38.2 ile SONAR anketinde çıktı.Artan terör olayları sonrası HDP'nin oy oranında değişiklik olup olmayacağı yönündeki tartışmalara anket sonuçları yanıt verdi. Eylül ayında yapılan anketlerin tamamında HDP yüzde 10 seçim barajını aşmış görünüyor. HDP oy oranının en yüksek olduğu anket yüzde 14.58 ile AKAM tarafından yayınlanırken, en düşük oy oranı yüzde 11.7 ile Andy-R anketinde çıktı.

SEÇİMDE BIÇAK SIRTINDA OLAN İLLER!

[PAGE]

SEÇİMDE BIÇAK SIRTINDA OLAN İLLER!

Rize-Giresun-Gümüşhane-Ordu, Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Diyarbakır ve Van’ın da aralarında bulunduğu 22 kentte vekillik yarışı bıçak sırtı geçecek.

7 Haziran seçimlerindeki yurtiçi seçmen sayısı 53 milyon 749 bin 850 kişi idi. 1 Kasım seçimlerinde yurtiçi seçmen sayısı ise 54 milyon 49 bin 936’ya yükseldi. 300 bin 86 kişi arttı. CHP Bilgi İşlem Raporu’na göre en fazla artış büyükşehirlerde gerçekleşti. 3 milyon 703 bin 253 seçmenin bulunduğu Ankara’da 40 bin 371 artış oldu. 3 milyon 743 bin 624’e çıktı. İzmir’deki seçmen ise 3 milyon 85 bin 404’ten, 3 milyon 104 bin 341’e yükseldi.  Bursa’da ise 17 bin 70 seçmen fazlalaştı. Seçmen sayısı 26 ilde düştü. İşte o iller: “Ağrı, Aksaray, Ardahan, Artvin, Bayburt,Burdur, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Kars,Kırıkkale, Kütahya, Muş, Niğde, Rize, Siirt, Sivas, Tokat, Tunceli, Yozgat ve Zonguldak. Yozgat’ta 4 bin 685 seçmen azaldı. 7 Haziran’da 300 bin 195 kişi olan seçmen sayısı 295 bin 510’a düştü. Gümüşhane’de 98 bin 182 olan seçmen sayısı 93 bin 71’e geriledi. Tokat’ta 415 bin 657 olan seçmen sayısı 411 bin 385’e indi.

AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR NASIL OLACAK!

[PAGE]

AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR NASIL OLACAK!

Yüzde 40.8’lik oy oranıyla 258 sandalye kazanan Ak Parti’nin, tek başına iktidar için gereken 276 sandalyeyi garantilemek için oylarını asgari 3 puan artırması gerekiyor.

1 Kasım seçimleriyle tek başına iktidar günlerine dönmek isteyen Ak Parti, bunun için oy oranında 3 puanın üzerinde bir artış sağlaması gerektiğini hesapladı. 7 Haziran’da Ak Parti aldığı her bir puanla 6.3 milletvekili kazandı. Bu hesaba göre tek başına iktidar için gereken 18 vekil 3 puanlık artışla kazanılabilecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunulan son anketten çıkan yüzde 44.2’lik oy oranı Ak Parti’yi tek başına iktidar konusunda umutlandırdı. Ak Parti 7 Haziran’da 40.8’lik oran yakalamıştı. Son ankette oylarda 3.4’lük puan artışının görülmesi üzerine Davutoğlu’nun kullandığı “1 Kasım’da tek başına iktidar göründü” ifadesinin kullanmıştı. Oylarda 3.4 puanlık artışın tek başına iktidarı nasıl getireceğine ilişin puan hesabını ise üst düzey bir AK Parti kurmayı, şöyle anlattı:“7 Haziran seçimlerinde yüzde 40.8’lik oy oranıyla 258 milletvekili çıkardık. Yani bizim her bir puanımız 6.3 milletvekiline tekabül etti. Benzer şekilde yüzde 13.1 oy oranıyla 80 milletvekilliğini alan HDP’nin de aldığı her bir 1 puan 6.1 milletvekili getirmiş. Alınan her 1 puanla CHP 5.2, MHP ise 4.8 milletvekili kazandı. 1 Kasım seçimlerinde de aynı şekilde oylar gelirse, oylarımızda 3 puanlık bir artış sağladığımızda 276 milletvekilliğini yakalamamız mümkün olabilir.

Ancak oy dağılımına göre bu 15 milletvekilliği de getirebilir 20 milletvekilliği de olabilir. Yani 3 puanlık artışla tek başına iktidar için gerekli 276 milletvekilliği bıçak sırtıdır. Tek başına iktidarı garantilemek için mutlaka 3 puanın üzerinde bir artış şart. 

VELİLER AMAN DİKKAT!

[PAGE]

VELİLER AMAN DİKKAT!

Ülke genelinde 18 milyon öğrenci  bugün yeni öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşarken Tüketici Hakları Derneği’nden (THD) şok uyarı geldi.  

THD Başkanı Turhan Çakar, velilerin satın aldığı bazı okul çantası, önlük, ayakkabı, pantolon, kalem, silgi, kalemtıraş gibi okul kıyafet ve malzemelerinin adeta ölüm saçtığını duyurdu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın okul öncesinde velileri ilan ve duyurularla uyarma görevini yerine getirmediğini belirten Turhan Çakar, ucuz ve renkli görünümleriyle albenisi yüksek yasa dışı okul malzemelerinin kanser, görme bozukluğu, kas erimesi, kilo kaybı, kemik kırılması, hipertansiyon gibi ağır sonuçlar doğurduğu uyarısında bulundu. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, internet sitesinden yaptığı açıklamada, 2015 yılı eğitim ve öğretim yılına yönelik kırtasiye ürünleri, okul kıyafetleri ve ayakkabıları ile çocukların kullanabileceği her türlü takı, aksesuar gibi ürünlere yönelik denetimlere Ağustos ayında başlandığını ve denetimlerin halen devam ettiğini duyurdu. Açıklamada, ağustos ayında riskli bulunarak numune alınan 17 bin 25 adet okul kıyafeti, ayakkabı ve kırtasiye ürününden 6 bin 772’sinin güvenli bulunduğunu, buna karşılık 192 güvensiz, 718 de teknik düzenlemeye aykırı ürün yakalandığı, 9 bin 343 ürünle ilgili analizlerin ise devam ettiği bilgisi verildi. Ayrıca 2011 yılından bu yana yapılan denetimlerde 10 bin 135 firmanın 3 milyon 300 bin 554 ürününün denetlendiği, güvensizlik tespit edilen 715 firmanın 79 bin 355 ürünü ile ilgili olarak idari işlem yapıldığı, güvensizlik tespit edilen firmalara da toplam 4 milyon 70 bin lira para cezası uygulandığı bildirildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
zaferhan turhan - 2 yıl önce
Çok eneteresan bi,r durum, CHP,MHP,HDP'nin ortak paydası; DOĞAN MEDYA ve TÜSİAD savunuculuğu, onun için de hepsinin toplamı bir hükümet kurmaya yetmiyor...Devam et MHP bu misyonunla, 2002 seçimlerinde gördüğün baraj altı seviyesine yine dönersin...Syn.Dilekoğlu'nun çıkışı ise doğru adres üzeredir...Dik dur eğilme.