kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

TRABZON’DA PARTİLER SAHAYA İNİYOR! Milletvekili listelerin Yüksek Seçim Kuruluna verilmesi ile birlikte adaylar ve partiler 1 Kasım seçimleri öncesi sahaya iniyor. Trabzon’da da siyasi partiler seçim startını verdi. AK Parti’de hedef 6-0’a ulaşmak. Millet

Haber61'in Ajandası

banner197

TRABZON’DA PARTİLER SAHAYA İNİYOR!

Milletvekili listelerin Yüksek Seçim Kuruluna verilmesi ile birlikte adaylar ve partiler 1 Kasım seçimleri öncesi sahaya iniyor.

Trabzon’da da siyasi partiler seçim startını verdi. AK Parti’de hedef 6-0’a ulaşmak. Milletvekili adayları ile teşkilatlar dün akşam Trabzonspor-Galatasaray karşılaşması öncesi bir araya gelerek durum tespiti yaptılar. AK Parti seçim stratejisini Akçaabat-Ortahisar ve Liman Bölgesi üzerine kuracak, buralara ağırlık verecek. Muhammet Balta ve Salih Cora Vakfıkebir-Tonya-Şalpazarı-Çarşıbaşı-Beşikdüzün’de Adnan Günnar ve Ergin Aydın ise Akçaabat ve Ortahisar’da seçim çalışmalarına ağırlık verecek.Süleyman Soylu hem doğu hem batıda seçim çalışmalarını aynı anda yürütecek tek kadın vekil olan Ayşe Sula Köseoğlu’da kadın seçmenlerin üzerine yoğunlaşacak.7 Haziran 2015 seçimlerinde aldığı yüksek oyla Trabzon’da CHP’yi geride bırakan ve AK Parti’yi iki vekil çıkarma noktasında zorlayan MHP’de ise bütün milletvekili adayları bugün parti il binasında basın toplantısı düzenleyerek seçim startını verecek. MHP’de hedef 11 bin oy farkını kapatarak iki vekil çıkarma başarısını sağlamak. CHP’de ise örgüt içinde iç huzurun sağlanması ve seçimlerde başarılı olunması noktasında eski ve yeni il başkanları bir araya gelerek birlik ve beraberlik çağrısı yapmaya hazırlanıyor. CHP’de hedef 7 Haziran’da kaybolan oyları geri kazanmak ve iki vekil çıkarma noktasında sıçrama yapmak.

 CHP’NİN OY ORANI VE RİZE İNADI!

[PAGE]

 CHP’NİN OY ORANI VE RİZE İNADI!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'nin hedeflediği tek başına iktidara yetecek bir sonuç alamayacağını belirterek, "AKP, Kürt tabanını kaybediyor. Türkiye'nin en ücra köşesinde dahi, vatandaşlar artan çatışma sürecinden Erdoğan'ı sorumlu tutuyor" dediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu'nun, 1 Kasım seçimlerinin "güvenlik riski"yle geçeceğine dikkati çekerek, "Bu sorunu CHP'nin çözebileceğini anlatacağız. CHP, şu an yüzde 29 bandında gözüküyor. Daha da yükseleceğiz" dediği belirtildi. 1 Kasım listelerinde 7 Haziran'da seçilen vekillerini 3 fireyle koruyan CHP'de, 33 ilde yapılan liste değişikliğinin perde arkasından CHP Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu tarafından hazırlanan rapor çıktı. MYK ile parti meclisi üyelerine dağıtılan raporda, CHP'nin oylarının gerilediği, kıl payı vekil kaybettiği iller, istatistikleriyle tek tek sıralandı. Bu iller arasında Rize’de var. CHP'nin, Rize'den vekil çıkarması için AK Parti'den 4 bin 960 oy alması yetiyor. CHP, Prof. Dr. Kenan Köymen ile Rize'den vekil çıkarmayı deneyecek.

MHP’DE FIRSAT KOLLAYAN ÇİZİLECEK!

[PAGE]

MHP’DE FIRSAT KOLLAYAN ÇİZİLECEK!

Meral Akşener’in isminin siyasi arenada ‘genel başkan adayı’ olarak sürekli gündeme gelmesi MHP’de rahatsızlık yaratırken, Akşener’in bu söylentilere karşı açıktan net tavır almaması başta Bahçeli olmak üzere MHP yönetiminin sabrını taşırdı, ‘fırsat kolluyor’ şeklinde algılanmaya başlandı

MHP Genel Başkanlığı, Meclis Başkanlığı gibi konularda Akşener’in Bahçeli ve MHP yönetimini ikna edecek şekilde “Hayır kardeşim böyle bir şey yok. Lidere bağlıyım” şeklinde tavır almadığı sık sık konuşulmaya başlandı. MHP’de, Akşener’in “önce ülkem ve partim” düşüncesinden çok “önce ben” fikrine daha yakın durduğu öne sürüldü.

Türkeş tetikledi Bahçeli’nin Akşener hamlesini tetikleyen nedenlerden biri de Seçim Hükümeti’nde Başbakan Yardımcılığı görevini kabul ederek ihraç edilen Tuğrul Türkeş oldu. 2007’de Türkeş’i MHP’ye çağırarak partide önemli bir konuma getiren Bahçeli, yaşadıklarını ‘ihanet’ olarak nitelendirirken, “Sırtımızdan hançerlenmedik yer kalmadı” demişti. MHP’de, “Türkeş bunu yaparsa, Akşener de yapar” endişesi hakim olurken, Akşener’in de benzer bir olaya imza atabileceği düşüncesi seslendirilmeye başlandı.

 

EMEKLİ MAAŞLARINDA DEĞİŞİM!

[PAGE]

EMEKLİ MAAŞLARINDA DEĞİŞİM!

Emeklilerin maaş zamlarını belirleyen sistem değişiyor.

Masadaki formüllere göre; emeklilere oran ile değil, geçim durumuna göre seyyanen zam verilecek. Ya da tüm emeklilerin zamları aynı toplu sözleşmede ortak olarak belirlenecek .Yarın açıklanacak ve başta emekliler olmak üzere sosyal kesimlere müjdelerin olacağı belirti len AK Parti seçim bildirgesi merakla beklenirken, başka gelişmeler de yaşanıyor. Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz hafta içi yaptığı açıklamalarda emeklilere seyyanen zam verileceğini, bununla da yetinilmeyip başka alanlarda da iyileştirmeler yapılacağını anlatmıştı. Bu arada devam eden bazı çalışmalarda da emeklilerin maaşlarındaki artış sisteminin değiştirileceği konuşuluyor. Mevcut duruma göre SSK ve Bağ-Kur emeklileri her 6 ay da bir oluşan enflasyon miktarı kadar zam alıyor. Bu oran düşük olursa, emeklilerin zammı da düşük çıkıyor. Memur emeklileri ise 2 yılda bir yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde belirlenen oranda zam alırken oluşan 6 aylık enflasyonu da fark olarak maaşlarında görüyor.

AKPARTİ OLMASA HANGİ PARTİYE OY VERİRDİNİZ!

[PAGE]

AKPARTİ OLMASA HANGİ PARTİYE OY VERİRDİNİZ!

1 Kasım 2015'te yapılacak seçimlere sayıla günler kala anket şirketleri seçmenlerin bugünkü siyasi tercihlerinin nabzını tutmaya başladı.

Son olarak Konsensus Araştırma Şirketi, 5-13 tarihleri arasında 81 ilde 1500 kişiyle yaptığı anketin sonuçlarını yayınladı. Yapılan anket sonucunda bu pazar bir genel seçim olsa AK Parti'nin yüzde 43,3, CHP'nin yüzde 27,6, MHP'nin yüzde 13,8, HDP'nin yüzde 12,6 ve diğer partilerin toplamda yüzde 2,7 oy oranlarına ulaşması bekleniyor. Bu Pazar seçim olsa oyunu AK Parti'ye vereceğini söyleyen seçmenlerin yüzde 38'i eğer AK Parti olmasa oy kullanmaya gitmeyeceğini ve 13'ü ise geçersiz oy kullanacağını belirtmiştir. AK Parti seçmenlerinin yüzde 26'sı, AK parti olmasa, oyunu MHP'ye, yüzde 15'i diğer bir partiye, yüzde 8'i CHP'ye ve yüzde 1'i ise HDP'ye vereceğini belirtmiştir. Bu Pazar seçim olsa oyunu CHP'ye vereceğini söyleyen seçmenlerin yüzde 25'i eğer CHP olmasa oy kullanmaya gitmeyeceğini ve yüzde 10'u ise geçersiz oy kullanacağını belirtmiştir. CHP seçmenlerinin yüzde 38'i , CHP olmasa oyunu MHP'ye, yüzde 15'i HDP'ye, yüzde 10'u diğer bir partiye ve yüzde 2'si ise AK Parti'ye vereceğini belirtmiştir.

Bu Pazar seçim olsa oyunu MHP'ye vereceğini söyleyen seçmenlerin yüzde 20'si eğer MHP olmasa oy kullanmaya gitmeyeceğini ve yüzde 12'si ise geçersiz oy kullanacağını belirtmiştir. MHP seçmenlerinin yüzde 34'ü , MHP olmasa oyunu CHP'ye, yüzde 21'i partiye, yüzde 12'si AK Partiye ve yüzde 1'i ise HDP'ye vereceğini belirtmiştir.

SEÇİM ÖNCESİ KESENİN AĞZI AÇILDI!

[PAGE]

SEÇİM ÖNCESİ KESENİN AĞZI AÇILDI!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 7 Haziran seçimleri öncesindeki yardımlar ve yardımların analiziyle ilgili çalışma yaptı.

Bakanlığın hazırladığı raporda, “Bütünleşik Sosyal YardımHizmetleri Bilgi sistemi üzerinden ülke genelindeki bin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 2014 yılında yapılan düzenli yardımlar ile süreli sosyal yardımlar analiz edilmiş olup, yapılan analizler neticesinde ülke genelinde yapılan düzenli ve süreli yardımlardan yararlanan nüfusun toplam il nufüslarına oranının, iller bazında ortalama yüzde 6 olarak gerçekleştiği; bu ortalamanın üzerinde bulunan bazı illere ilave kaynak sağlanabilmesi amacıyla, il genelinde yardım alan nüfusun toplam il nüfusuna oranı yüzde 6’dan ile yüzde 10’a kadar olan 25 ildeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na ek olarak bir defaya mahsuz olmak üzere; yüzde 10 ve üzeri olan 19 ildeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na bir defaya mahsus olmak üzere ilave periyodik pay (ilave periyodik paylar, 25.03.2015 tarih ve 2015/2 sayılı Fon Kurulu Kararı ile belirlenen periyodik paylar üzerindenhesaplanmıştır) olmak üzere 63 milyon 374 bin 571 lira kaynağın aktarılması uygun görülmüştür” denildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.