kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

AK PARTİ’DE ÇİZİK YİYEN İSİMLER! AK Parti'de 7 Haziran’da milletvekili olan 258 isimden 53 milletvekili listelere konulmadı Bu isimler şöyle: “Sadullah Kısacık (Adana), Halil Ürün, Remziye Sıvacı (Afyonkarahisar), Nevzat Palta (Aksaray), Mehmet Sadım Atay

Haber61'in Ajandası

banner197

AK PARTİ’DE ÇİZİK YİYEN İSİMLER!

AK Parti'de 7 Haziran’da milletvekili olan 258 isimden 53 milletvekili listelere konulmadı Bu isimler şöyle: “Sadullah Kısacık (Adana), Halil Ürün, Remziye Sıvacı (Afyonkarahisar), Nevzat Palta (Aksaray), Mehmet Sadım Atay (Aydın), İsmet Su, Önder Matlı (Bursa), Cahit Bağcı (Çorum), Mehmet Yüksel, Bilal Uçar (Denizli), Şemsettin Emir (Edirne), Şuay Alpay, Serpil Bulut (Elazığ), Talha Erol Durmaz (Erzincan), Adnan Yılmaz (Erzurum), Salih Koca (Eskişehir), Turhan Alçelik (Giresun), Kemalettin Aydın (Gümüşhane), Mehmet Alğan (Hatay), Recep Özel (Isparta), İdris Güllüce, Osman Can, Alev Dedegil, Hüseyin Yayman, Ethem Tolga, Sevim Savaşer, Özlem Zengin, Abdürrahim Boynukalın, Uğur Işılak, Mustafa Afşin Yazıcıoğlu (İstanbul), Cemil Şeboy (İzmir), Sevde Beyazıt Kaçar (Kahramanmaraş), Osman Kahveci (Karabük), Mehmet Uçum (Kars), Mustafa Gökhan Gülşen (Kastamonu), Ahmet Doğan, Yaşar Karayel, Kemal Tekden, Havva Talay Çalış (Kayseri), Kağan Köksal (Kırıkkale), Hamdi Irmak (Kırklareli), Cemalettin Kaflı (Kocaeli), Rüveyde Gülseren Işık (Konya), Mustafa Muhammet Gültak, Muhsin Kızılkaya (Mersin), Hasan Kökten(Muğla), İhsan Şener (Ordu), Ayşenur İslam, Ali İnci (Sakarya), Seyip Eyüpoğlu, Mazhar Bağlı, Hamide Sürücü (Şanlıurfa), Fatma Gaye Güler (Tokat)”

ANTALYA TRABZON GÜNLERİNDE TARİH DEĞİŞTİ!

[PAGE]

ANTALYA TRABZON GÜNLERİNDE TARİH DEĞİŞTİ!

Trabzon Dernekler Federasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Trabzon’un Kurtuluşu ve Her Yönüyle Trabzon Tanıtım Günleri “ bu dönem İstanbul dışında Antalya ve Bursa’da da gerçekleşecek. Antalya’da kasım ayında gerçekleşecek Trabzon Tanıtım Günleri seçimler nedeniyle Antalya Altınportakal film festivalinin tarihi değiştiği için Aralık ayına alındı. Antalya’da Cam Piramitte Trabzon tanıtım Günleri 17-20 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleşecek. İşte program:Trabzon’un Fethi’nin 554.yıldönümü Kutlamaları ve Tanıtım Günleri bu sene 22-25 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Feshane’de gerçekleşecek.17-20 Aralık 2015 tarihleri arasında ise Antalya’da(Cam Piramit) Trabzon Tanıtım Günleri düzenlenecek.18-21 Şubat 2016 tarihinde ise Trabzon’un Kurtuluşu’nun 98.Yılı Kutlamaları ve Tanıtım Günleri Bursa’da(Merinos Atatürk Kültür Merkezi) gerçekleşecek .Trabzon’un Kurtuluşu’nun 98.Yıldönümü Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri ise 25-28 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Feshane Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

TRABZON’DA HAYAT VEREN KESMEŞEKER!

[PAGE]

TRABZON’DA HAYAT VEREN KESMEŞEKER!

Trabzon’un en işlek caddesi olan Uzunsokakta meydana gelen bir olayda kesme şeker hayat verdi.Baygınlık geçirerek bir anda yere yığılan 70 yaşındaki Yılmaz adlı bir vatandaşa etraftaki vatandaşlar yardımcı olmaya çalıştı.Vatandaşın sara nöbeti geçirdiği ihtimaline karşı  vatandaşlar su ve kolonya ile yaşlı adama yardım etmek istedi.Bu arada  yoldan geçen ve Giresun’un Şebinkarahisar İlçesinde doktorluk yaptığı belirtilen bir bayan vatandaş yaşlı adamın ağzına kesme şeker vererek müdahale etti.Haber verilen  112 ambülans da olay yerine gelince 70 yaşındaki vatandaş hastaneye kaldırıldı.Bayan doktor ismini vermek istemediğini ortada haberlik bir olay olmadığını her meslektaşı gibi insanlık görevini yaptığını söyledi.

EKONOMİDE UÇURUMUN KIYISINDAYIZ!

[PAGE]

EKONOMİDE UÇURUMUN KIYISINDAYIZ!

Ekonomideki sıcak gelişmeleri  değerlendiren Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşa Uysal, Türkiye ekonomisinin hızla bir krize sürüklendiğini belirtti. Prof. Dr. Uysal, olası bir krizin maliyetinin 2001 krizinden çok daha ağır olacağını söyledi. 7 yılda bir kriz yaşayan ülke olduğumuzu hatırlatan Uysal, “Tesadüf değil. Bakın 1994’te kriz var, 2001’de, 2008’de yaşadık. 7'inci yıldayız" dedi."2001’de şirketlerin ticari kredi borcu 22 milyar lira iken şu anda 1 trilyon 36 milyar liraya, vatandaşın tüketici kredisi borcu 2001’de 4,8 milyar lira iken, şu anda 377 milyar liraya çıktı" diyen Uysal, "Bankalarımız güçlü ama eğer vatandaş ve şirketler borcunu ödeyemezse bankalar da sıkıntıya girer. Borçluluk rakamlarına bakınca yaşanabilecek bir krizin maliyetinin 2001 ile kıyaslanamayacak kadar ağır olacağını düşünüyorum. Türkiye bir uçurumun kıyısında dans ediyor” dedi.Artan terör olaylarının üretim ve yatırımları vurduğunu belirten Uysal, işsizliğin ciddi şekilde artacağından endişe ettiğini kaydetti.

1 KASIM GECESİ 7 HAZİRAN GECESİ GİBİ OLACAK!

[PAGE]

1 KASIM GECESİ 7 HAZİRAN GECESİ GİBİ OLACAK!

Metropoll Araştırma Şirketi sahibi Prof. Dr. Özer Sencar, art arda ikinci kez seçime giden toplumun siyasi partilere bakışını ve tahmini oy oranlarını  yorumladı.Özer Sencar, “Açıkçası ben 1 Kasım gecesi, 7 Haziran gecesinden çok farklı bir tablo beklemiyorum. Erdoğan da CHP ya da MHP ile uzun soluklu bir koalisyon yerine, şimdi olduğu gibi kısa süreli bir azınlık hükümetiyle üçüncü kez sandığa gitmeyi tercih edecektir” dedi.

Türkiye, bir kez daha seçim sürecine girdi. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) oy pusulasındaki parti sıralamasını açıklamasının ardından 21 Eylül’de başlayacak bayram tatili sonrasında, yani Ekim ayı başında liderler alanlara inecek. AK Parti'nin olaylı kongresi sonrasında parti içindeki konumunu güçlendiren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi meydanlarda AKP'ye destek için mitingler düzenlemesi bekleniyor.

YAŞAM KOŞULLARI GÜÇLEŞİYOR!

[PAGE]

YAŞAM KOŞULLARI GÜÇLEŞİYOR!

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2014 yılı Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması verilerine göre, en yüksek gelir grubunun toplam gelirden aldığı pay yüzde 45,9 oldu. Nüfusun yüzde 15’i yoksulluk sınırının altında kaldı. Okur-yazar olmayanların yüzde 27,7’si, üniversite mezunlarının ise yüzde 1,3’ü yoksul. Maddi yoksunluk yaşayanların oranı yüzde 29,4 oldu.Hanehalkı kullanılabilir gelirinin, hane-halkı büyüklüğü ve kompozisyonu dikkate alınarak hesaplanan eşdeğer hanehalkı büyüklüğüne bölünmesi ile elde edilen eşdeğer hanehalkı kullanılabilir fert gelirine göre, en yüksek gelire sahip yüzde 20'lik grubun toplam gelirden aldığı pay, geçen seneye göre 0,7 puan azalarak yüzde 45,9 olurken, en düşük gelire sahip yüzde 20'lik grubun payı 0,1 puan artarak yüzde 6,2 oldu.Toplumun en zengin yüzde 20’sinin gelirinin en yoksul yüzde 20’sinin gelirine oranı şeklinde hesaplanan P80/P20 oranı 7,7'den 7,4'e geriledi. yaşam koşullarına ilişkin göstergelerde bir önceki yıla göre iyileşme gözlendi. 2014 yılı sonuçlarına göre; nüfusun yüzde 37,2’si konutunda 'sızdıran çatı, nemli duvarlar, çürümüş pencere çerçevesi vb.' sorunlar yaşarken, yüzde 38,7’si 'izolasyondan dolayı ısınma sorunu' yaşadı. Nüfusun, yüzde 66,5’i konut alımı ve konut masrafları dışında taksit ödemeleri ve borçları olduğunu, yüzde 68,7’si 'evden uzakta bir haftalık tatili', yüzde 29’u 'beklenmedik harcamalarını' ve yüzde 68,4’ü 'yıpranmış ve eskimiş mobilyalarını yenileme ihtiyacını'ekonomik nedenlerle karşılayamadığını beyan etti.

SÜRÜCÜLERE UYARI!

[PAGE]

SÜRÜCÜLERE UYARI!

Trabzon Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Turgay Özkan Kurban Bayramı münasebetiyle şehrin muhtelif yerlerinde yaptıkları denetimleri sıklaştıracaklarını söyledi. Sürücülerin genellikle emniyet kemeri takmama, uygunsuz park gibi kuralları ihlal ettiğine dikkat çeken Özkan, “Şehir içi trafiğinde genellikle emniyet kemeri takmama, park kurallarına uymama, hatalı sollama gibi trafik ihlallerinin daha yoğunlukta olduğunu söyleyebiliriz. Sürücüler mutlaka kurallara uyması lazım. Tatil yapmaya yani uzun yola gidecek sürücüler kesinlikle araçların bakımını yaptırsınlar, yolda sürat yapmasınlar, dikkatli olsunlar, trafik kurallarına uysunlar. En önemlisi yorgun ve uykusuz bir şekilde yola devam etmesinler. Çünkü böyle olunca kazalar kaçınılmaz oluyor. Emniyet kemerine önem versinler mutlaka taksınlar” diye konuştu.
 

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.