kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

AK PARTİ TRABZON’DA LİSTE DEĞİŞİR Mİ? Dün Hamamizade İhsanbey Kültürmerkezin de gerçekleşen AK Parti Trabzon Ağustos Ayı İl Danışma Meclisi toplantısında seçim startı verildi. 1 Kasım’da gerçekleşecek seçimlerde herkesin merak ettiği konu AK Parti Trabzon

Haber61'in Ajandası

banner197

AK PARTİ TRABZON’DA LİSTE DEĞİŞİR Mİ?

Dün Hamamizade İhsanbey Kültürmerkezin de gerçekleşen AK Parti Trabzon Ağustos Ayı İl Danışma Meclisi toplantısında seçim startı verildi.

1 Kasım’da gerçekleşecek seçimlerde herkesin merak ettiği konu AK Parti Trabzon Milletvekili listesinin değişip- değişmeyeceği konusu.Aslında bu sorunun cevabı dün bir anlamda verilmiş oldu.Listelerin değişmeyeceği AK Parti’nin Trabzon’da 7 Haziran’daki mevcut yapısı ile seçimlere gitmesi bekleniyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu yaptığı konuşmada  hedeflerinin iktidar olmak olduğunu belirterek “Trabzon’da da hedefimiz yüzde 70 oyla 6 vekil çıkarmak,bunu başaracak güçteyiz ve bu ekibe sahibiz” dedi.

 İl Danışma Meclisi Toplantısı’na Ak parti Trabzon Milletvekili Genel Merkez Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, Adnan Günnar, Muammet Balta Ayşe Sula Köseoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Yomra Belediye Başkanı İbrahnim Sağıroğlu, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Dernekpazarı Belediye Başkanı Mehmet Aşık, Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Başkanları ve 7 Haziran genel seçimleri öncesi aday-adayı olanlarla birlikte çok sayıda partili katıldı. 

BAŞÖRTÜLÜ BAKANA İLK KUTLAMA TRABZON’DAN!

[PAGE]

BAŞÖRTÜLÜ BAKANA İLK KUTLAMA TRABZON’DAN!

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Türkiye’nin ilk başörtülü kadın bakanı oldu.

Bakan Gürcan’ı ilk kutlayanlar arasında başörtülü AK Parti Trabzon Milletvekili Av.Ayşe Sula Köseoğlu oldu. Akademisyen Ayşen Gürcan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı görevine getirildi. 1963, Burdurdoğumlu olan Gürcan, 2006 yılında Türk Aile Modeli ile yaptığı çalışmayla dikkat çekti ve uluslararası sempozyumlarda yaptıkları araştırma ile ilgili sunum yaptı. 1986 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’ni bitiren Gürcan, daha sonra Eğitim İletişimi ve Planlaması bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Doktorasını Eğitim Teknolojisi Anabilim dalında yaptı. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2006- 2013 yılları arasında Başbakanlık Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda çalıştı. Gürcan, Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı’nın da üniversiteden öğrencisi.

KAYDINIZI YAPTIRIN SANDIĞA GİDİN!

[PAGE]

KAYDINIZI YAPTIRIN SANDIĞA GİDİN!

 

7 Haziran seçimlerine oranla bu seçimlere katılımın daha düşük olacağını belirten CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun “Vatandaşlarımızın bu noktada daha duyarlı olmaları gerektiğini belirtmek isterim.Sandığa gitmemek çözüm değil  AK Parti’ye daha büyük ders vermemiz gerekiyor.CHP 1 Kasım’da iktidar olacak,milletimiz gerçeğin farkında dedi”

Bu arada 1 Kasım'da yapılacak genel seçimlerde oy kullanacak seçmenlerin adres bilgilerini güncellemesi için tanınan süre 10 Eylül saat 17:00'a kadar uzatıldı.İlk açıklamada 28 Ağustos Cuma günü mesai bitimi ile birlikte sonra ereceği açıklanan seçmen kütüklerindeki adres değişikliğine ilişkin başvurular, 10 Eylül 2015 Perşembe gününe uzatıldı.

 

CHP HANGİ İLLERDE ADAY DEĞİŞİMİ YAPACAK!

[PAGE]

CHP HANGİ İLLERDE ADAY DEĞİŞİMİ YAPACAK!

 

Seçime hazırlanan CHP yönetimi, ön seçimle gelen 86 milletvekilini koruma konusunda ilke kararı alsa da, merkez kontenjanıyla atanan milletvekilleri de dahil olmak üzere vekil seçilemeyen sıralarda yer alan adayları değiştirmek için nabız yokluyor.

Alınan bilgilere göre, CHP’de Iğdır için, bir süre önce MHP’den ihraç edilen eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ın ismi geçiyor. Şanlıurfa, Tunceli, Kahramanmaraş, Adıyaman gibi vekil çıkarılamayan kentlerle oy oranını düşüren Gaziantep ve Kocaeli için sıralamalarda değişikliğe gidilebileceği konuşuluyor. Kulislerde, istifa eden İhsan Özkes’in yerine Murat Karayalçın’ın aday olacağı, tiyatrocu Levent Üzümcü’nün de isminin geçtiği ifade ediliyor.CHP yönetimi,  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında MYK’sını topladı. Toplantıda geçen hafta yapılan yönetmelik değişikliği doğrultusunda seçimlerde 85 seçim çevresinde adayların merkez yoklaması yöntemiyle belirlenmesi kararlaştırıldı. Ayrıca toplantıda milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin 31 Ağustos Pazartesi ile 7 Eylül Pazartesiarasında genel merkeze başvurmaları gerektiği kararı çıktı. Alınan karar doğrultusunda kadın ve genç aday adaylarından 2 bin 500 TL, erkek aday adaylarından 5 bin TL alacak olan parti, engelli aday adaylarından ücret almayacak. Toplantıda alınan kararlar genelge ile il ve ilçe başkanlıklarına gönderildi

ÇOK ŞÜKÜR CAN KAYBI YOK!

[PAGE]

ÇOK ŞÜKÜR CAN KAYBI YOK!

 

Hopa-Arhavi ve Borçka’da daha acılar taze iken  Trabzon’un Köprübaşı İlçesinde meydana gelen sel ve heyelan hepimizi yeniden üzdü.

Heyelan sonrası Beşköy'e halen ulaşılamazken, elektrikte verilemiyor. Birkaç yerde toprak kayması söz konusu.Ölü ya da yaralı olmaması tek sevindirici gelişme .Bu arada Köprübaşı' merkezde Jandarma karakolu ve MHP binasını tamamen su bastı.Köprübaşı Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi'nin arka kısmında heyelan gelmesi sonucu binalar hasar gördü..Uzmanlar yoğun yağışların Eylül ayı içinde de tehlike yaratacağını belirtirken gerekli önlemlerin alınması noktasında uyarıda bulundular.

HOPA’DA YARALAR SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

[PAGE]

HOPA’DA YARALAR SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan Sel felaketinin yaralarının sarılması için çalışmaların devam ettiğini belirterek şunları söyledi:

“ İstanbul Büyükşehir Belediyesi oldu 58 personel, 24 araçla geldi. Ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi 16 kişi, 15 araçla geldi. Rize Belediyesi 8 kişi, 10 araçla geldi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi 14 personel, 10 araçla geldi. Artvin Belediyesi 8 personel, 3 araçla geldi, Giresun Belediyesi 10 personel, 3 araçla geldi. Murgul, Ardeşen, Şavşat Belediyesi, Yusufeli Belediyesi, Fındıklı Belediyesi toplam 11 personel, 6 araçla geldiler. Genel toplam 140 personel, 86 araç Hopa’ya gönderdiler. Hopa Kaymakamlığı ile yaptığımız koordineli çalışma ile görev bölümü yaptık. Belediye olarak mahallelere kaymakamlık da köylere ulaşılması araç ve kurtarma işlemlerini ve kriz masası da hasar tespit çalışmalarını yaptı. Yapmaya da devam ediyor. Kaymakamlıktan kriz masasında ben de görevliyim. Yaptığımız çalışmalar öncelikle yaşam alanı, yiyecek, içecek ve zararların giderilmesi programlı bir şekilde çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütüyoruz. İlçemize gelen ekipmanlar, araç ve gereçleriyle büyük bir titizlikle çalışıyorlar. Programını biz veriyoruz, işlerine karışmıyoruz. Çünkü hepsi bu alanlarda uzman kişiler."

ANKET ŞİRKETLRİNDEN ÇARPICI TESPİTLER!

[PAGE]

ANKET ŞİRKETLRİNDEN ÇARPICI TESPİTLER!

Parti’nin kuracağı seçim hükümetinde yer almayı kabul etmesi var. Şimdi herkes Türkeş’in MHP’nin kemikleşmiş milliyetçi seçmenini AK Parti’ye götürüp götürmeyeceğini, HDP’nin hükümete bakanlık vermeyi kabul etmesinin seçimler üzerindeki etkisini tartışıyor. Peki, anket şirketlerinin yetkilileri bu durumu ve diğer gelişmeleri nasıl değerlendiriyor? 

ANDY-AR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Acar: ‘Sırf Türkeş geçti diye bir oy kayması olmaz’

MHP’den AK Parti’ye sırf Türkeş geçti diye bir oy kayması olmaz. Bugünkü fotoğrafta MHP’de yüzde yarım puanlık bir düşüş görüyoruz, bu da çok büyük bir değişiklik değil. Erken seçimde AK Parti ve HDP için sonucun farklı olmayacağını, CHP’nin de oyunu biraz artıracağını düşünüyorum. “HDP, Batı’daki oy kaybını Güneydoğu’daki Kürtler arasındaki kenetlenmeden dolayı kapattı” diyebiliriz. HDP’nin oylarını artırdığını düşünmüyorum. Demirtaş’ın PKK’ya silah bırakma çağrısı ve Türkiyelileşme politikasını devam ettirmesi, seçim hükümetinde yer almaları, HDP lehine olumlu bir hava yaratabilir.A&G Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gür: ‘HDP’nin oyu az da olsa gerileyecek’Koalisyon tartışmalarındaki belirsizlikten ve MHP’nin seçim hükümetine bakanlık vermeyeceğini açıklamasından dolayı, tepki amaçlı AK Parti’ye bir geçiş var. Türkeş’in tavrı geçişi kolaylaştırır. AK Parti’ye giden oylardan daha çok MHP içinde bir liderlik problemi olacak gibi görünüyor. HDP, silahların susması çağrısı yaparken, diğer yandan da geçici hükümete bakanlık vermeyi kabul ederek siyaseten doğru adımlar atıyor. Çatışma ortamından dolayı HDP’nin oyunun az da olsa gerilediğini görüyoruz fakat bu baraj problem doğurmuyor.ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu: ‘MHP ve AK Parti arasında sürekli bir oy geçişi var’:MHP, azınlık hükümetine destek vermemesi, seçim hükümetini AK Parti hükümeti gibi görerek yer almaması, Türkeş’in olayındaki reaksiyonu ile üç hata yaptı. Bu üç olayın MHP tabanına bir travma yaşatacağını düşünüyorum. MHP ve AK Parti arasında sürekli bir oy geçişi var. Bu hatalar, tabanda bir kısım daha oy kaymalarına sebep olacaktır. Yaşananlar, HDP’nin oy oranı üzerinde herhangi bir etkiye sebep olmaz. CHP ve MHP bu durumdan olumsuz etkilenebilir. HDP’de değişiklik görünmüyor.GENAR Şirketi Başkanı İhsan Aktaş: ‘Oylarının yüzde 100’ünü koruyan tek parti AK Parti’:Tuğrul Türkeş’in bakanlık teklifini kabul etmesinin ve ileride AK Parti’ye geçmesinin AK Parti oylarını olumlu etkileyeceğini düşünüyorum. Seçim hükümetine MHP ve CHP’nin bakanlık vermeyeceğini açıklaması seçmende bu partilerin uzlaşmaya yanaşmadığı algısı oluşturdu. Bu da AK Parti için bir avantaj. Bu seçimde HDP önceki motivasyonunda olmayacak ve oy kaybını da beraberinde getirecektir. AK Parti, oylarının yüzde 100’ünü koruyan tek parti.SONAR Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bayrakçı: ‘Türkeş, milliyetçi oyları AK Parti’ye çekebilir’Tuğrul Türkeş’in AK Parti’nin teklifini kabul etmesi, milliyetçi oyları AK Parti’ye çekebilir diye düşünüyorum. Türkeş’in bakanlık teklifini kabul etmesi ve olası bir durumda AK Parti’ye geçişi sonrası yapacağı açıklamalar da çok önemli. Tuğrul Bey çıkıp “Benim babamdan gördüğüm, MHP’nin eski geleneğinden gördüğüm milliyetçi yaklaşımları AK Parti’de görüyorum” derse, bu AK Parti’ye giden milliyetçi oyların hızını da artırır.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.