kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

VEKİLLER PARA PARTİLER KAMPANYA PEŞİNDE! 2015 yılı başında aldıkları 354 milyon liralık hazine yardımının büyük kısmını 7 Haziran seçimleri öncesinde harcayan AK Parti,CHP ve MHP ile hazineden yardım alamayan HDP 1 Kasım seçimlerine boş kasa ile gidecekle

Haber61'in Ajandası

banner197

VEKİLLER PARA PARTİLER KAMPANYA PEŞİNDE!

2015 yılı başında aldıkları 354 milyon liralık hazine yardımının büyük kısmını 7 Haziran seçimleri öncesinde harcayan AK Parti,CHP ve MHP ile hazineden yardım alamayan HDP 1 Kasım seçimlerine boş kasa ile gidecekler.Partilerin kampanya dönemindeki en güvencesi adaylar ve partiler.

7 Haziran seçimlerinde ciddi oranlarda harcama yapan vekiller şimdi yeniden başa dönüldüğü 1 Kasım seçim öncesi kara-kara düşünmeye başladı.Seçim kampanyası sürecinde evini ve arabasını satan bir vekil haber61.net siyaset ajandasına yaptığı özel açıklamada “Satacak başka bir şeyim yok.Vekil maaşı ile seçim kampanyası yapmam da imkansız valla ne yapacağımı şaşırdım,eğer gerekli bütçeyi temin edemezsem aday olmamayı bile düşünüyorum.Bir çok vekil benim durumunda ama belli etmemeye çalışıp gurur meselesi yapıyorlar” dedi.Siyasi partilerin 1 Kasım seçimleri için gerçekleştirecekleri kampanya sırasında 250-300 milyon liralık harcama yapması bekleniyor

AHMET BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTTU!

[PAGE]

AHMET BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTTU!

Fırsat buldukça Trabzon’da esnaf ziyaretlerini sürdüren Ortahisar Belediye Başkanı  Av.Ahmet Metin Genç dün de AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş ve başkan Yardımcısı Hasan Basri Hatipoğlu il birlikte esnafı ziyaret ederek seçimler döneminde birlikte fotoğraf çektirdiği esnaflara fotoğrafları kendi eliyle verdi.

Başkanın bu davranışı karşısında esnafta oldukça memnun olarak “Valla biz unutmuştuk Ahmet başkan unutmamış.Verdiği sözü tutu, hatıra olarak saklıyacağımız fotoğrafları getirdi” diyerek teşkekür ettiler.Trabzon’un bir esnaf şehri olduğunun altını çizen Başkan Genç “Ortahisar Belediyesi olarak her zaman esnafımızın yanındayız,emrindeyiz.Esnafımız şehrimizin yüz-akıdır.Onların çayını içmek ve sohbet etmek bana her zaman büyük keyif vermiştir” dedi.

TRABZON’UN KURTULUŞU VE TANITIM GÜNLERİ!

[PAGE]

TRABZON’UN KURTULUŞU VE TANITIM GÜNLERİ!

Trabzon Dernekler Federasyonu(TDF) Başkanı Mustafa  Demir, Başkan Vekili Hüseyin Ayaz,  Genel Sekreter Salih Zeki Durmuşoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Kızıldağ, Kadın Kolları Başkanı Asuman Sula Durmuşoğlu ve Gençlik Kolları Başkanı Ali Cihan Akgül ile Ruan Ajans yetkisi Canan Karavit’den oluşan heyet Trabzon Valiliği,Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığını,Ortahisar Belediye Başkanlığı,İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile 18 ilçe belediye başkan ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek bu yıl gerçekleşecek Trabzon’un Fethi-Kurtuluş ve Tanıtım Günleri organizasyonu hakkında bilgilendirme yaptılar.

Trabzon’un Fethi’nin 554.yıldönümü Kutlamaları ve Tanıtım Günleri bu sene 22-25 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Feshane’de gerçekleşecek.19-22 Kasım tarihleri arasında ise Antalya’da Trabzon Tanıtım Günleri düzenlenecek.18-21 Şubat 2016 tarihinde ise Trabzon’un Kurtuluşu’nun 98.Yılı Kutlamaları ve Tanıtım Günleri Bursa’da gerçekleşecek.Trabzon’un Kurtuluşu’nun 98.Yıldönümü Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri ise 25-28 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Feshane Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

1 KASIM’DA TABLO DEĞİŞİR Mİ?

[PAGE]

1 KASIM’DA TABLO DEĞİŞİR Mİ?

Türkiye yeniden seçim havasına girdi.Eylül ve Ekim ayı içinde siyaset baharı yaşanacak. Mitingler,açıklamalar,vaatler,bayraklar yine havada uçuşacak. 7 Haziran’ın üzerinden beş ay geçmeden sandığa gitmiş olacağız.Peki ama ne değişecek,sandıktan ne çıkacak.Tek başına iktidar gözüküyor mu yoksa yine koalisyon mu olacak? İşte bu soruların cevabı için haber61.net siyaset ajandası vatandaşın görüşlerini aldı.

Akın Polat:”1 Kasım’da değişecek olan tek şey sandığa gitmeyeceklerin sayısındaki artış olacak.Siyasete olan güven kayboldu.” Derya Kuzu:”Ben bu seçimde de koalisyon çıkacağını düşünüyorum.O zaman herhalde bir daha sandığa gidelim demezler sanırım.Vatandaş hepsine birden acı bir derste verebilir” Adem Yılmaz:”HDP barajı geçemezsin de ne olursa olsun” Kahraman Bulut:”AK Parti ve CHP oylarını artırır diyorum bu seçimde”

ANKETLERDEN ÇARPICI SEÇİM SONUCU!

[PAGE]

ANKETLERDEN ÇARPICI SEÇİM SONUCU!

ORC Araştırma Şirketi tarafından 22-25 Ağustos tarihleri arasında 34 ilde yapılan anket çalışmasında  çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

2 bin 450 kişi ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilen çalışmada, ‘Bu Pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?' sorusuna deneklerin yüzde 43,7'si AK Parti, 27,5'i CHP, yüzde 14,3'ü MHP, yüzde 11,2'si ise HDP yanıtın verdi. Son 3 seçimi en yakın tahminlerle bilen Gezici araştırma şirketi ise 36 ilde 4 bin 860 kişiyle yapılan son anketini yayınladı.“Bu pazar seçim yapılsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna verilen cevaplara göre AKParti yüzde 38,9, CHP 27,8, MHP 16,3, HDP 13,5 oy alıyor. Katılımcıların yüzde 78,3'ü başkanlık sistemine ‘hayır' derken, yüzde 50'ye yakın kesimin ‘Erdoğan'ın diktatörleşeceği' gerekçesiyle başkanlığa karşı çıkması dikkat çekti. Katılımcıların yüzde 52'si hükümetin kurulamamasından Erdoğan'ı sorumlu tuttu. Yüzde 66,4 ise seçim kararından önce Kılıçdaroğlu'na hükümet kurma görevi verilmesi gerektiği görüşünde.

ŞEHİR HASTANESİ SORUNU ÇÖZÜLMELİ!

[PAGE]

ŞEHİR HASTANESİ SORUNU ÇÖZÜLMELİ!

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz Trabzon’da şehir hastanesi sorunun ivedi olarak çözüme kavuşması gerektiğini belirtti.

Yılmaz hastane yeri olarak ta Tıp Fakültesini işaret ederek şunları söyledİ:  “Tıp Fakültesi’nin çevresi geniş olduğundan,yeni helikopter pisti ile Türkiye’nin en büyük modern acillerinden birinin oraya yapılması ile Tıp Fakültesi Sağlık Bakanlığı’nın bünyesine alınması ile oradaki tüm alana mevcut hastane ve entegreli şehir hastanesi yapılabileceği buranın az masrafla karşılayacağını bir çok defa dile getirmiştik.Şu an Akyazı dolgu alanına yapılması planlanan Şehir Hastanesi noktasında gayret gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyoruz.Son yıllarda hızlı bir şekilde yükselişe geçen sağlık turizmi ile Trabzon’un Orta Doğu Ülkeleri için önemli bir sağlık destinasyon merkezi olabileceğini,yeşille mavinin buluştuğu turizm cenneti adayı konumunda Trabzon’u Şehir Hastanesi’nin yapımıyla dünyada tanınır bir çekim merkezi haline dönüştüğümden kuşkum yok”

CHP’DE ADAYLIK BAŞVURULARI BAŞLIYOR

[PAGE]

CHP’DE ADAYLIK BAŞVURULARI BAŞLIYOR

CHP’de milletvekilliği adaylık başvuruları Pazartesi başlıyor.

CHP’den  yapılan açıklamada, 1 Kasım‘da yapılacak genel seçimler için milletvekili aday adayı olacakların 31 Ağustos 2015 Pazartesi günü saat 09.00 ile 7 Eylül 2015 Pazartesi günü saat 17.00 arasında CHP Genel Merkezi’ne başvuru yapmaları gerektiği belirtildi.

Siyasi Partiler Yasası, Parti Tüzüğü ve Milletvekili Aday Saptama Yönetmeliği hükümleri uyarınca adaylık başvurusunda bulunan kadın ve gençlerden 2.500 TL, diğer başvurulardan 5.000 TL ödenti alınacağı, engelli adaylardan özel ödenti alınmayacağı kaydedildi. CHP Genel Merkezi’nden il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen genelgede, MYK’da alınan karara dikkat çekilerek 1 Kasım 2015 günü yapılacak milletvekili genel seçimlerinde, tüm seçim çevrelerinde, adayların “Merkez Yoklaması Yöntemi” ile tespit edilmesine karar verildiği belirtildi.CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan imzalı adaylık başvuruları hakkında il ve ilçe başkanlarına genelge gönderildi.


Genelgede, Yüksek Seçim Kurulu’nun henüz açıklayıcı bir karar vermediğinden 7 Haziran seçimlerinde başvuran milletvekili adaylarının da müracaat dosyası hazırlayıp vermeleri gerektiği ifade edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.