kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

MHP TRABZON İL BAŞKANINDAN ŞOK KOALİSYON AÇIKLAMASI!AK Parti ile CHP arasında bu hafta içinde netleşmesi bekleyen koalisyon görüşmeleri ile ilgili MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli’den ilginç bir çıkış geldi.Haber61.net siyaset ajandasına konuşan Deme

Haber61'in Ajandası

banner197

MHP TRABZON İL BAŞKANINDAN ŞOK KOALİSYON AÇIKLAMASI!

AK Parti ile CHP arasında bu hafta içinde netleşmesi bekleyen koalisyon görüşmeleri ile ilgili MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli’den ilginç bir çıkış geldi.

Haber61.net siyaset ajandasına konuşan Demeli MHP koalisyon defterini tamamen kapadı mı sorusuna şu cevabı verdi. ”Hayır tamamen kapamadı hatta daha fazla açtı. Partimizin koalisyon noktasında duruşu net. AK Parti CHP ile görüşüyor, umarız anlaşır hükümet kurarlar ama bu çokta mümkün görünmüyor. Sonuçta yine MHP’nin kapısı çalınacak .Ben ne olursa olsun hükümet kurulmasından yanayım” MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli’nin bu açıklaması 63.hükümet kurulması çalışmalarının sürdüğü şu noktada oldukça önemli. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 7 Haziran Genel seçimlerinden hemen sonraki süreçte yaptığı tüm açıklamalarda AK Parti’ye karşı olan tavrını net olarak ortaya koymuş bir anlamda koalisyona kapılarını kapamıştı. Başkan Demeli’nin açıklamasına bakıldığında ise MHP henüz devre dışı kalmış sayılmaz. Çok hassas süreçten geçtiğimiz şu günlerde MHP yeniden koalisyon görüşmelerine dair olacak gibi. Baştan beri istenen AK Parti-MHP koalisyonu bakalım önümüzdeki günlerde nasıl bir seyir alır. Zira AK Parti şu aşamada sadece CHP ile görüşmelerini sürdürüyor

AK PARTİLİLER MHP’Yİ İSTİYOR!

[PAGE]

AK PARTİLİLER MHP’Yİ İSTİYOR!

Ankara, kulislerinde AK Parti'nin erken seçime kadar operasyonlara devam edeceği, MHP'yi de bu yüzden hükümet dışında tutmak istediği iddia ediliyor.

AK Parti’de Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay’ın, “Parti tabanımız AK Parti-MHP koalisyonu istiyor” sözlerine karşın MHP ile ortaklığı istemeyen bir grubun da olduğu belirlendi.AKP’nin önemli bir ismi yakın çevresiyle partisinin erken seçim hamlesini paylaştı ve “IŞİD ve PKK’ya karşı operasyonlar devam edecek. Terör bitecek. MHP’yi hükümete ortak alıp, onların ‘Biz hükümete girdik terörü bitirdik’ propagandası yapmasına müsaade etmeyiz” dedi. MHP Lideri Devlet Bahçeli bugüne kadar “Seçmen 7 Haziran’dan sonra bize ana muhalefet görevi verdi. Hiçbir hükümette yer almayız” ifadelerini kullandı. Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Niğde’de katıldığı Genişletilmiş il Divan toplantılarında da parti teşkilatlarına, “Erken seçime hazırlıklı olun” talimatı verdi. AK P’artinin ise, Suriye ve Kuzey Irak’a düzenlediği hava harekatları ve PKK ile mücadele kapsamında, olası bir erken seçimde, MHP’ye giden oyları geri getirmeye çalışacağı belirtiliyor.

GÜZİDE UZUN MÜCADELEDEN KAÇMAZ!

[PAGE]

GÜZİDE UZUN MÜCADELEDEN KAÇMAZ!

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun her ortamda şu sıralar önümüzdeki aylarda başlayacak kongre süreci ile ilgili “İl Başkanlığına yeniden aday olacak mısınız?” sorularına muhatap oluyor.

Aynı zamanda harita mühendisi olan Uzun ise bu konuda henüz tam kararını vermiş değil. Kasım ayı içinde gerçekleşecek İl kongresinde nasıl bir tavır ortaya koyacağı noktasında önümüzdeki günlerde geniş kapsamlı bir değerlendirme yaparak açıklama yapacak Güzide Önsel Uzun şu sıralar Ankara’da sağlık noktasında kontrollerden geçiyor. Bu süreç 15 gün sürecek. CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun yaşamının her noktasında mücadeleyi bir ilke olarak görmüş ve yaşadığı sorunların üstesinden gelmeyi başarmış bir karaktere sahip. Genel seçim süreci öncesi ve sonrası bütün oklar üzerine çevrildi, zaman-zaman haksız eleştirilere maruz kaldı, yalnızlaştırılmak  istendi. Hem bir kadın hem bir anne olma duygusuyla  hareket ederek ana-muhalefet bir partinin il başkanlığını yapmanın  öyle kolay olmadığını kendisi de biliyor elbette. Fakat o tüm bunların üstesinden gelecek kararlığa sahip bir mücadelenin içinden geliyor. Onun için Güzide Önsel Uzun CHP Trabzon İl Başkanlığı yarışının tam göbeğinde olacak ve aday olacaktır.

CHP AK PARTİ’NİN NABZINI TUTARSA!

[PAGE]

CHP AK PARTİ’NİN NABZINI TUTARSA!

AK Parti ile CHP'liler arasında koalisyon kurmak için temaslar sürerken, CHP'liler AK Partililerin seçim nabzını tuttu.

Ortaya çıkan tablo hayli ilginç. AKP'de, koalisyon heyetinin başkanı bile erken seçimden yana. Parti heyetleri arasındaki görüşmeler sürerken CHP’liler AK Parti’nin nabzını tuttu. CHP’lilerin yaptığı tespite göre AK Parti’deki karar vericiler koalisyon için değil erken seçim için çalışıyor. O tablodan dikkat çeken notlar şu şekilde oluştu: AK Parti’de en önemli karar verici Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çevresinden gelen tüm sinyaller koalisyon değil erken seçime yönelik. Parti içindeki gruplar da Saray’ın bu tavrına göre şekilleniyor. AK Parti’nin koalisyona değil seçime doğru gittiğinin en önemli göstergesi CHP ile görüşen heyette yer alan isimler. Heyet Başkanı Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Saray’a çok yakın bir isim. Daha da önemlisi Çelik, üç dönemlik bir isim ve koalisyona değil seçim fikrine yakın. Heyetteki Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise ileride kendisi için liderlik düşündüğünden koalisyonu değil seçimi istiyor. AK Parti’de bu dönem milletvekili seçilemeyen 3 dönemlikler de erken seçim için bastırıyor. Üç dönemlikler içinde seçim yerine koalisyonu isteyen üç isim var. Bunlar Bülent Arınç, Hüseyin Çelik ve Mehmet Ali Şahin. Ancak 3 isim de Saray’ın planlarını bozacak güce sahip değil. CHP ile koalisyon kurulmasını isteyen çok sayıda AKP milletvekili var. Bunların birçoğu yeniden listeye girememe korkusu ile de koalisyon istiyorlar. Ancak karar sürecinde etkili değiller. Davutoğlu ve yakın çalıştığı isimlerin samimi olarak CHP ile koalisyon istediği bilgileri geliyor. Fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve seçimi isteyenlerin etkinliği dikkate alındığında Davutoğlu ve çevresinin yalnız kaldığı gözleniyor.

ARTVİNLİ BAKAN GİDER-AYAK FENA TERLEYECEK!

[PAGE]

ARTVİNLİ BAKAN GİDER-AYAK FENA TERLEYECEK!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 2016-2017 dönemini kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri için taleplerini açıkladı.

1 Temmuz 2015 itibarıyla bin 975 lira olan en düşük memur maaşının 1 Ocak 2016 itibarıyla yüzde 19,34 zam yapılmak suretiyle 2 bin 356 lira, 1 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla ise 2 bin 732 lira olmasını talep eden konfederasyon, toplu sözleşmenin ikinci yılı için de yüzde 7+7, 100 lira taban aylık zammı, refah payı ve enflasyon farkı zamları isteyecek. Konfederasyon, 4/B ve diğer sözleşmeli personelin ve 4/C'li personelin kuruluş kanunlarına göre istihdam edilen personelin, KİT sözleşmeli personel ve kamu kurum ve kuruluşlarında işçi statüsünde çalışan yüksek öğrenimli personelin kadroya geçirilmesini talep edecek. 3 Ağustos tarihine kadar koalisyon hükümetinin kurulmaması halinde kiminle muhatap olacaksınız sorusuna ise Yalçın şu cevabı verdi: "Masada sayın Faruk Çelik ile muhatap olacağız. Şu an muhatabımız bellidir. Toplu sözleşme sürecine ilişkin trafik 15 Temmuz itibarıyla başlamıştır. Bütün hizmet kollarında yetkili konfederasyon olarak bu sürece ilişkin teknik heyetimiz, Devlet Personel Başkanlığına bildirilmiştir. Bugün teklif ve taleplerimiz bildirilecektir. 3 Ağustos'ta da masa pratiği başlayacaktır. Onun için ortada muhatap da vardır. Hükümet de vardır. Kamu görevlileri adına heyet başkanlığını yürütecek güçlü Memur-Sen ailesi de vardır”

TRABZON VEKİLİ SARAYDA!

[PAGE]

TRABZON VEKİLİ SARAYDA!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve beraberindeki 25. Başkanlık Divanı üyelerini kabul etti. Ziyarette MHP'li üyeler tam kadro yer alırken CHP ve HDP'den katılım olmadı.

AK Partili ve MHP'li Başkanlık Divanı üyelerinin tam kadro katıldığı ziyarete MHP adına TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, TBMM Katip Üyesi ve MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, TBMM Meclis İdare Amiri ve MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz katıldı. CHP ve HDP'li Başkanlık Divanı üyelerinin ziyarete katılmaması dikkat çekti.Haber61.siyaset ajandasına son gündemi değerlendiren TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın ülkenin bu sıkıntılı süreci birlik ve beraberlik içinde atlatacağını belirterek “MHP ülkenin bölünmez bütünlüğü noktasında hep aynı kararlılık ve duruş sergiledi. Ne yazık ki başta bu hükümet olmak üzere bazı çevreler bizim söylemlerimizi, önerilerimizi dikkate almadı hata üzerine hata yaptılar. Gelinen nokta ortada. Çözüm süreci dedikleri ihanetin gerçek yüzünü bir kez daha gördük .İnşallah ders çıkarırlar da bizi bu tehlikeli maceraya bir daha sürüklemezler” dedi.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.