Haber61'in Ajandası

HOPİKOĞLU ’DAN GİRESUNSPOR’A ZEYTİN DALI!Trabzonspor Medical Park Basketbol takımında dün kongre heyecanı yaşandı.Kadir Özcan Kamp Eğitim Tesislerinde yapılan kongrede mevcut Başkan Abiş Hopikoğlu tek aday olarak seçimlere girdi.Trabzon’da futboldan sonra

Haber61'in Ajandası

HOPİKOĞLU ’DAN GİRESUNSPOR’A ZEYTİN DALI!

Trabzonspor Medical Park Basketbol takımında dün kongre heyecanı yaşandı.Kadir Özcan Kamp Eğitim Tesislerinde yapılan kongrede mevcut Başkan Abiş Hopikoğlu tek aday olarak seçimlere girdi.

Trabzon’da futboldan sonra büyük bir ilgi gören basketbol yeni dönemde salonlara daha çok taraftarı çekecek gözüküyor.Trabzonpor Medical Park Basketbol takımı oldukça güçlü bir takım kurdu.Başkan Hopikoğlu ile kongre sonrası görüştüğümüzde bu iddialı takımla yeni başarıla imza atacaklarının müjdesini de verdi.Trabzon halkının ve camiasının basketbol takımına vereceği desteğini başarıda mutlak önemli payı olacağını işaret eden Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü Başkanı Abiş Hopikoğlu geçen dönem taraftarı Hayri Gür Kapalı Spor Salonuna taşıma noktasında kolaylık gösteren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür etti.Başkan Hopikoğlu haber61.net siyaset ajandasına yaptığı özel açıklamada ise geçen sezon Giresun’da yaşanan tatsız olaylara da değinerek “Komşu İlimiz Giresunspor’la yeni dönemde yeni sayfa açacağız. Giresunspor’la yapacağımız karşılaşma öncesi dostluk yemeği vereceğiz.Sporun barış ve kardeşlik olduğunu önce bizler sonra sporcular daha sonrada taraftarlar artık kabul etmeli ve bunu yaşatmalıyız.Biz barış ve dostluk elini atıyoruz.Giresunspor Basketbol takımınıan yeni sezonda başarılar diliyorum” dedi.

NE OLACAK 400 BİN LİSE MEZUNU!

[PAGE]

NE OLACAK 400 BİN LİSE MEZUNU!

Üniversite yerleştirme sonuçları acı bir gerçeği daha ortaya koydu.

Liseden mezun olan 400 bin aday açıkta kalırken sadece 126 bin düz lise mezunu dört yıllık programa yerleşti.25 bine yakın özel okul mezunu da açıkta kaldı.800 binden fazla aday ise tercih hakkını kullanamadı.Lisansta 18 bin toplamda ise 38 binden fazla kontenjan boş kaldı.Ortaya çıkan bu tablo eğitimde geldiğimiz noktayı göstermeye yetiyor.Velilerin büyük fedakarlığı da boşa çıktı.Toplamda sınava giren 2 milyon 10 bin 790 adaydan 1 milyon 239 bin 800’ü tercih yaparken,800 bini aşkın aday ise tercih hakkını bile kullanamadı.tercih yapanlardan 417 bin 714’ü dört yıllık lisans programında,367 bin 236’sı ön lisansta 198 bin 140’ı ise açık Öğretim Fakültesinde okuma hakkı kazandı

AVM’LER TRABZON’DA İŞ YAPIYOR MU?

[PAGE]

AVM’LER TRABZON’DA İŞ YAPIYOR MU?

Türkiye’de küçük esnafın ve bakkalların endişesi eşliğinde 2005 yılından bu yana hızla büyüyen Alış Veriş Merkezleri(AVM) sektöründe işler iyi gitmiyor.

Türkiye’de şu anda toplam alanı 10 milyon metrekareyi geçen 344 AVM var.Bunun 130’u işlevini yitirmiş durumda.2 milyon metrekare alışveriş alanına sahip eskiyen AVM’ler mevcut alanın yüzde 20’sine denk geliyor.TESK Başkanı Bendevi Palandöken’e göre bu sayı beş yıl içinde iki katına çıkacak.Alış Veriş Merkezleri(AVM)lerin çığ gibi büyümesine tepki gösteren TESOB Başkanı Metin Kara ise “Bir tarafta hem işlevini kaybeden AVM’ler diğer tarafta ise yeni alanlarda açılmak isteyen AVM’ler.Doğrusu bu çelişkiyi anlamak mümkün değil.AVM’ler hem küçük esnafın belini kırıyor hem de yeşil alanların ranta çevrilmesine neden oluyor.Bu durumun acilen düzeltilmesi gerek” dedi.Bu arada Trabzon’da hizmet veren 3 büyük AVM’nin özellikle yaz döneminde ciddi bir kazanç sağladıkları ve oluşan talepten dolayı da mutlu oldukları ifade edildi.

ÇARŞAMBA GÜNÜ KOALİSYON AÇIKLAMASI OLABİLİR!

[PAGE]

ÇARŞAMBA GÜNÜ KOALİSYON AÇIKLAMASI OLABİLİR!

AK Parti ile CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinde bu hafta içinde önemli açıklamalar yapılması bekleniyor.

Hem AK Parti cephesinden hem de CHP cephesinden bu yönde olumlu açıklamalar geliyor.Erken seçimin bu süreçte ülkeye fayda değil zarar getireceğini belirten partililer uzlaşma ve diyalog noktasında kapıların kapanmamasından yana. Koalisyon görüşmelerine Trabzon’da da tam destek var.AK Parti ve CHP Trabzon teşkilatları bu süreçte koalisyona destek noktasında açıklamalar yapmaya devam ediyor.Bu arada Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'a hareketinden önce Esenboğa Havaalanı'nda basın toplantısı yaptı. Gazetecilerin soruları üzerine Davutoğlu, CHP'nin Suruç'ta yaşanan ve 32 kişinin ölümüne neden olan bombalı patlamayla ilgili Meclis'te Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin önerisini görüşmek üzere Meclis'in 29 Temmuz Çarşamba günü olağanüstü toplanacağını duyurdu.Dün bu konuyu Meclis Başkanı İsmet Yılmaz ile de konuştuğunu anımsatan Davutoğlu, Meclis'in toplanacağı gün terörü kınamak için daha önce duyurduğu "ortak deklarasyon" çağrısını bir kez daha yineledi.Ankara kulislerinde Çarşamba günü aynı zamanda koalisyon görüşmeleriyle ilgili önemli açıklamalar yapılması bekleniyor

MEMURLARIN VERGİ TALEBİ!

[PAGE]

MEMURLARIN VERGİ TALEBİ!

Me­mur­la­rın top­lu söz­leş­me ha­zır­lık­la­rı de­vam edi­yor. Hem eko­no­mik hem sos­yal ta­lep­le­ri­ni lis­te­le­me­ye baş­la­yan me­mur­lar, gün­cel so­run­la­rı­na da ça­re araya­cak.Ça­lış­ma­la­rıy­la il­gi­li açık­la­ma ya­pan Me­mur-Sen Ge­nel Baş­kan Yar­dım­cı­sı Ha­cı Bay­ram Ton­bul, me­mur­la­rın, ver­gi di­lim­le­ri­ni de­ğiş­ti­ren son ver­gi dü­zen­le­me­si ne­de­niy­le za­ra­ra uğ­ra­dı­ğı­nı ha­tır­lat­tı.

Ton­bul, “Ver­gi­den do­ğan fii­li kay­bın te­la­fi­si­ni is­ti­yo­ruz. Bu­nu da ver­gi mat­ra­hı­na dö­nük ta­lep­te bu­lu­na­rak de­ğil, top­lu söz­leş­me­de ia­de is­te­ye­rek 2 yıl için ka­lı­cı ha­le ge­tir­mek is­ti­yo­ru­z” de­di.Mat­rah ver­gi mev­zu­atı­na iliş­kin ol­du­ğu için söz­leş­me dı­şın­da de­ğer­len­di­ril­di­ği­ni ifa­de eden Ton­bul, so­ru­nun çö­zü­mü için ko­nu­yu ma­li hak ola­rak top­lu söz­leş­me­ye ta­şı­ya­cak­la­rı­nı bil­dir­di.  Ton­bul, şöy­le de­vam et­ti: "Ver­gi­de ye­ni dü­zen­le­me ya­pıl­sın, de­mi­yo­ruz. Ver­gi­den do­ğan bir fii­li ka­yıp var, o fii­li kay­bın te­la­fi­si­ni is­ti­yo­ruz. Biz mat­ra­hın dü­şük­lü­ğü­ne gir­mi­yo­ruz. Bi­zim bu­ra­da bir kay­bı­mız var, bu kay­bın te­la­fi­si­ni is­ti­yo­ruz.

EMNİYETTE İZİNLER KALDIRILDI!

[PAGE]

EMNİYETTE İZİNLER KALDIRILDI!

Yaşanan son terör olayları ve operasyonlar sonrası emniyet alarmda.

Trabzon Emniyet Müdürlüğün de izinler kaldırıldı izne giden polisler geri çağrıldı. Gece kontrollerine katılan trafik ekiplerine kadar tüm polislerin yurt genelinde çelik yelek giymesi dikkatlerden kaçmadı.

İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de polis ekiplerini terör saldırılarına karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyardı. Özellikle polis merkezleriyle kritik yerlerde nöbet tutan polisler ile kontrol noktalarındaki ekiplere 'Uzun namlulu silahlarınız her an atış için hazır olsun' emri verildi. Polislere gece nöbetlerinde çevreden geçen kişi ve araçlara karşı da daha dikkatli olmaları istenildi. Gece saatlerinde yapılan ihbarlara ise mutlaka iki ekip halinde gidilmesi talimatı verildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.