kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

AK PARTİ MİTİNGLERE DEVAM EDİYORAK Parti Trabzon Milletvekili adayları ilçe mitinglerine devam ediyor.Dün Akçaabat mitingi ile moral bulan AK Parti Trabzon Milletvekili adayları ve teşkilatlar bugünde saat 13.00’te Vakfıkebir’de miting gerçekleştirecek.İl

Haber61'in Ajandası

banner197

AK PARTİ MİTİNGLERE DEVAM EDİYOR

AK Parti Trabzon Milletvekili adayları ilçe mitinglerine devam ediyor.

Dün Akçaabat mitingi ile moral bulan AK Parti Trabzon Milletvekili adayları ve teşkilatlar bugünde saat 13.00’te Vakfıkebir’de miting gerçekleştirecek.İlçe mitinglerine gösterilen büyük ilgiden dolayı mutlu olduklarını dile getiren AK Parti Trabzon ikinci sıra Milletvekili adayı Muhammet Balta “Of’tan Tonya’ya Araklı’dan Şalpazarı’na kadar partimize büyük destek var.2014 yerel seçimlerinde ilçelerimizde partimize ve adaylarımıza gösterilen sahiplenme bu seçimde daha da büyüyecek ve 6-0’lık sonuca ulaşacağız.Vakfıkebir’de gerçekleştireceğiz bugünkü mitingine tüm hemşerilerimizi davet ediyorum” şeklinde konuştu

GENEL SEÇİMLERDE  REKOR BEKLENİYOR!

[PAGE]

GENEL SEÇİMLERDE  REKOR BEKLENİYOR!

7 Haziran Genel seçimlerine katılım noktasında Türk siyasi tarihinde bir rekor bekleniyor.

Siyasi partiler ve Milletvekili adayları kadar seçmende dört gözle sandığı bekliyor. Özellikle genç nüfusun ve ilk kez oy kullanacakların genel seçime büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Bugün itibariyle yurt içinde  53 milyon 765 bin 231, yurt dışında 2 milyon 867 bin 658 seçmen var. Yurt içinde tahmini sandık sayısı 172 bin 687. 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimine kadar 18 yaşını dolduran  yurt içinde 1 milyon 47 bin 192, yurt dışında 56 bin 66 yeni seçmen oy kullanacak. Yurt dışında oy verme işlemi tamamlandı ve 54 ülke ve 112 temsilcilikte sandık kuruldu.

YENİ BÜYÜKŞEHİRLERDE BÜYÜK SORUN

[PAGE]

YENİ BÜYÜKŞEHİRLERDE BÜYÜK SORUN

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, özellikle yeni büyükşehir statüsüne kavuşanlar olmak üzere ülkenin birçok yerinde "alışveriş merkezi yapıldı, yol geçti" diye emlak vergilerindeki artışların 8 katına ulaştığını öğrendiklerini belirterek, yüksek oranda emlak vergisi artışıyla karşılaşan vatandaşlara, ödemelerini "ihtirazi kayıt" ile yapmalarını önerdi.

Kolçak, aynı cadde ve sokakta bulunan konutların bile emlak vergilerinin farklı çıkabildiğini belirterek, bu çelişkilerin de vatandaşları mağdur ettiğini söyledi.Yeni büyükşehir olan illerde kademeli emlak vergisine geçişin olması gerektiğini ifade eden Kolçak, "Yüksek oranda emlak vergisi artışıyla karşılaşan vatandaşlara, ödemelerini 'ihtirazi kayıt' ile yapmalarını öneriyoruz. Bu şekilde ödeme yapanlar, gelecekte yargı tarafından emlak vergileriyle ilgili tüketici lehine indirimi sağlayacak bir karar alınması durumunda fazladan verdikleri bedeli geri alabilirler. Örneğin, açılan davada bir vatandaşın kazanması ve vergi miktarını düşürmesi diğer tüketicileri de ilgilendirecek, bu durumda aynı yerde yaşayanların ödediği fazla parayı geri almaları mümkün olabilecek" diye konuştu.Geçen yıl Trabzon’un aralarında olduğu 16 il Büyükşehir kapsamına alınmıştı

TRABZON’DA HANGİ PARTİ OYUNU ARTIRDI!

[PAGE]

TRABZON’DA HANGİ PARTİ OYUNU ARTIRDI!

7 Haziran genel seçimlerine geri sayımın başladığı şu günlerde siyasi partiler ve milletvekili adayları elde kalem-kağıt hesap yapıyor.

Muhalefetin hesabı ayrı iktidar partisinin hesabı ayrı.AK Parti Trabzon’da 2011 Genel seçimlerinde aldığı yüzde 59 oyu yüzde 75’e çıkararak 6-0 hesabını yaparken muhalefet ise 2011 Genel seçimlerinde aldıkları oyun üzerine çıkararak en az 2 vekil çıkarma peşinde. Elbette bu öyle kolay değil. CHP yüzde 18 MHP ise yüzde 15 oy almıştı. Hem CHP’nin hem MHP’nin bu seçimlerde büyük bir çıkış yakalayarak oylarını artırması gerek. 7 Haziran Genel seçimleri öncesi MHP’nin Trabzon’da oylarını artırdığını söylemek mümkün. 2011 Genel seçimlerinde AK Parti Trabzon'da yüzde 59,12 oranı ve 269 bin 402 oyu yakalamıştı. Bu oylarla beraber de 4 milletvekilini meclise göndermişti. CHP Trabzon'da ikinci parti konumundaydı ve yüzde 18,20 oranla 82 bin 923 oy alarak bir vekili parlamentoya göndermişti. MHP ise üçüncü parti olarak yüzde 15,82 oranla 69 bin 617 oy alarak bir vekili Ankara'ya göndermişti. Dördündü parti ise yüzde 3,42 oranla 15 bin 568 oy alan Saadet partisi olmuştu.Trabzon'da 2011 yılında 543 bin 854 seçmen sayısı olurken bu oyların 453 bin 102'si geçerli sayılmıştı. 8 bin 613 oy ise geçersiz oy olarak sayılmıştı. 

VATANDAŞ SON VİRAJA NASIL BAKIYOR?

[PAGE]

VATANDAŞ SON VİRAJA NASIL BAKIYOR?

7 Haziran Genel seçimlerine sayılı günler kala Trabzon sokaklarında vatandaşın seçimlere katılım noktasındaki duyarlılık ile seçim sonrası nasıl bir tablonun ortaya çıkacağı noktasında görüşlerini aldık.Vatandaşların büyük bölümü seçimlere katılım noktasında önceki yıllara oranla rekor kırılacağı noktasında birleşiyor.

AK Parti-CHP ve MHP’nin Trabzon mitinglerini değerlendiren vatandaşların bu yöndeki ortak görüşü ise şöyle:” Hem AK Parti hem de CHP ve MHP  istediği kalabalığı ve coşkuyu miting alanına taşımayı başardı ”İşte vatandaşların genel seçimlere girilirken görüşleri:Akın Bulut:”Trabzon yereline baktığımızda çok çekişmeli bir seçim olacağa benziyor.Sonuçlar herkesin tahmini alt üst edebilir” Ferhat Kerim Taşçı:”Seçimler sonrası sanki bir koalisyon havası var.Trabzon’da ise mitinglere bakıldığında farklı sonuçlar çıkacak gibi gözüküyor” Ayşenur Yiğit:”Özellikle gençler Trabzon’da sandığa gitmiyor ben gençlerin bu seçimde daha duyarlı davranacağını düşünüyorum” Ahmet Keskin:” Genel seçimlerin demokratik bir hava içinde barış havasında geçmesi en büyük temennim” Yusuf Kandemir:”Trabzon’da genel seçim sonuçlarını analiz etmek için yerel seçimleri iyi okumak gerek” Murat Sezgin:”2011 Genel seçimleri baz alındığında AK Parti’nin ciddi bir üstünlüğü var.Muhalefetin bu oy oranına ulaşması zor gözüküyor”

İNTİBAK İÇİN ARTIK KARAR ZAMANI!

[PAGE]

İNTİBAK İÇİN ARTIK KARAR ZAMANI!

2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak için karar zamanı geldi.Haber61.net siyaset ajandasının başından beri takip ettiği İntibak davalarında karar, Temmuz zammı öncesi belli olacak.

Milyonlarca emeklinin merakla izlediği intibak davalarında geri sayım başladı. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak zammı için karar aşamasına gelindi. Kararın Temmuz zammı öncesinde belli olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Olumlu karar milyonlarca emekliye bayram havası yaşatacak, 355 liraya varan intibak zammı için süreç başlayacak. Emeklilere intibak verilmesi için açılmış 2 dava bulunuyor. İlk dava, 29 Haziran'da görülecek. İşçi, Memur ve Bağ-Kur Emeklileri Derneği'nin Ankara 8'inci İş Mahkemesi'nde açtığı davada karar aşamasına gelinmiş durumda. Türkiye Emekliler Derneği tarafından açılan Ankara 3'üncü İş Mahkemesi'ndeki intibak davasında da kararın 2 Temmuz'da açıklanması bekleniyor. Bilirkişinin, son duruşmada mahkemeye intibak talebini haklı bulan rapor sunması emeklileri sevindirmişti. Bilirkişi, intibakların 2000 sonrasında emekli olanlara uygulanmamasının Anayasa'nın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu kaydetmişti. Dava karar için ertelenmişti. Bu rapor sonrası, mahkemenin intibak kararı vermesine kesin gözüyle bakılıyor. Mahkemelerden çıkacak intibak kararı, 2000 yılı ve sonrasında emekli olan milyonlarca kişiye intibak zammı yolunu açacak. Kararın ardından, intibak zammının 2000 yılı ve sonrasında emekli olan herkesi kapsaması için yasal düzenleme gerekecek. Çalışma Bakanı Artvinli hemşerimiz Faruk Çelik, 2000 yılından sonra emekli olanlarda herhangi bir adaletsizlik varsa, bunu gidermenin yöneticilerin görevi olduğunu söylemişti. Uzmanlar, karar ile maaşların 50 ila 355 lira arasında artacağını öngörüyor.

HEM KARADA HEM HAVADA ÇALIŞAN PARTİ!

[PAGE]

HEM KARADA HEM HAVADA ÇALIŞAN PARTİ!

Genel seçimler için ittifak yapan Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Milli İttifak olarak seçim çalışmalarını sürdürüyorlar.

Hafta sonu Trabzon’da miting yapan Milli İttifak cephesinin Trabzon Milletvekili adayları ve teşkilatlar davul-zurna eşliğinde dün de şehri baştan sona gezerek hem karanfil dağıttılar hem de seçmenden destek istediler.Karadan seçim çalışmasını sürdüren Saadet Partililer havadan da paraşütlerle broşür dağıtarak seçmenin dikkatini çekmeye devam ediyor.İttifakın Genel Başkanları Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici ise haber61 siyaset ajandasına hem Trabzon mitingini hem de Trabzon’dan beklentilerini dile getirdiler.SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak hafta sonu yağmura rağmen Trabzon’da coşkulu bir miting yaptıklarını belirterek “Trabzon’da müthiş bir kararlılık ve sahiplenme görüyoruz.Allah’ın izniyle sandıklarda patlama yapacak ve yüzde 10 barajını geçeceğiz” dedi.BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’de bu seçimlerde Trabzon’un mevcut iktidara büyük bir ders vereceğini belirterek “Trabzon kararını vermiş,gönüllerinde ve kalplerinde ittifak sevgisi var.7 Haziran seçimlerinde Trabzon ve Karadeniz’de oy patlaması bekliyoruz” dedi.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.