Haber61'in Ajandası

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TRABZON’DA NOKTAYI KOYDU!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Rize ve Trabzon’dan verdiği mesajlar çok netti.Erdoğan Trabzon’daki konuşmasında  7 Haziran seçimlerini işaret ederek yeni Türkiye- yeni Anayasa ve başkanlık sistemi

Haber61'in Ajandası

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TRABZON’DA NOKTAYI KOYDU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Rize ve Trabzon’dan verdiği mesajlar çok netti.Erdoğan Trabzon’daki konuşmasında  7 Haziran seçimlerini işaret ederek yeni Türkiye- yeni Anayasa ve başkanlık sistemi için vatandaşlardan destek istedi.Seçim süreci boyunca yurt gezilerine devam edeceğini açıkça belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan kendini eleştiren muhalefet partilerine ve  bazı medya organlarına da gönderme yaparak “Sizden mi izin alacağım,milletimin verdiği destekle konuşmaya ve vatandaşla buluşmaya devam edeceğim” şekkinde tartışmalara son noktayı koydu. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Trabzon’un kendisine yüzde 70’in üzerinde destek verdiğini için teşekkür eden Erdoğan “Aynı desteği başkanlık içinde” bekliyorum mesajı verdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’daki konuşmasına mevcut vekillerden Faruk Nafiz Özak,Aydın Bıyıklıoğlu ve Safiye Seymenoğlu katılırken Erdoğan Bayraktar’ın Trabzon’a gelmemesi dikkat çekti.

SOYLU TEŞKİLATLARI UYARDI!

[PAGE]

SOYLU TEŞKİLATLARI UYARDI!

Teşkilatlardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve AK Parti Trabzon Milletvekili birinci sıra adayı Süleyman Soylu seçimlere sayılı günler kala artık A’dan Z’ye her şeyi hesaplamaya başladı. Günde sadece 2-3 saat uyduğu belirtilen Soylu hem Trabzon yerelinde hem de teşkilatlar noktasında ülke genelinde aldığı sorumluluğu yerine getirme noktasında oldukça büyük gayret gösteriyor.2.5 yıldır AK Parti çatısı altında siyaset yapan Süleyman Soylu son günlerde kendisi hakkında bazı basın organlarında ve sosyal medyada çıkan haberler ve yorumlar noktasında yanındaki ekibe ve teşkilatlara sürekli uyarılarda bulunarak “benim haberim olmadan kimse ferdi çıkışlar yapmasın,açıklamalarda bulunmasın” dedi.Bu mücadelenin Süleyman-Ahmet-Mehmet-Ayşe davası olmadığını belirten Süleyman Soylu “AK Parti ülkenin geleceğini için yola çıkan bir parti.Bu yolda huzur var,istikrar ve milletimizin güveni var” şeklinde konuştu

YAVUZ AYDIN’DAN İDDİALI ÇIKIŞ!

[PAGE]

YAVUZ AYDIN’DAN İDDİALI ÇIKIŞ!

Şalpazarı Acısuşenliklerinde büyük ilgi gören MHP Trabzon 2.sıra Milletvekili adayı Yavuz Aydın AK Parti’nin Şalpazarı-Tonya-Vakfıkebir-Çarşıbaşı ve Beşikdüzü ilçelerinde büyük bir yenilgi alacağını belirterek “Trabzon’un her yerinde milletimiz kararını verdi herkes sandığı bekliyor.Devletin bütün imkanlarını kullansanız da artık boşuna.Sahte gülücükleriniz ve içi boş vaatlerinize bu millet artık inanmıyor,güvenmiyor.MHP Trabzon’da sandıkları patlatacak” şeklinde konuştu.Liman Bölgesinde seçim çalışması yaparken haber61.net siyaset ajandasına konuşan Yavuz Aydın “Yerel seçimlerin rövanşını genel seçimlerde alacağız.MHP iktidarı artık çok yakın” dedi.MHP Trabzon Milletvekili adayı Yavuz Aydın’a liman bölgesinden vatandaşların desteği devam ediyor.Aydın bu bölgede seviliyor,ciddi anlamda da destekçisi var.Bakalım bu kadar iddialı açıklamalar ve kendisine gösterilen ilgi sandığa yansıyacak mı? AK Parti Trabzon ikinci sıra milletvekili adayı Muhammet Balta ile altıncı sıra milletvekili adayı Av.Salih Cora bu bölgede oldukça etkin ve güçlü.Balta ve Cora’ya göre liman bölgesinden ne CHP’ye ne de MHP’ye oy çıkmayacak.

TRABZON’DA VATANDAŞIN DERDİ EKONOMİ

[PAGE]

TRABZON’DA VATANDAŞIN DERDİ EKONOMİ

Siyasi partilerin seçim vaatleri tartışılırken Trabzon’da yapılan bir araştırma,seçmenlerin siyasi tercihlerini etkileyen faktörler arasında verginin son sırada yer aldığını ortaya koydu.Seçmenlerin yüzde 28.8’i tercihlerini belirleyen en önemli faktörün Türkiye’nin ekonomik durumu ve siyasi istikrarı,yüzde 19.8’i ideolojisi olduğu belirtilirken,siyasi partilerin vergilere ilişkin vaatlerini önemsediğini belirtenlerin oranı yüzde 2.1’de kaldı.KTÜ öğretim üyesi Doç.Dr.Mehmet Tuncer ve ekibi 384 kişi ile anket yaptı.Katılımcıların yüzde 28.8’i siyasi tercihlerini belirleyen en önemli faktörün ekonomik durum ve istikrar olduğunu belirtti.Onu,yüzde 19.8 ile,ideolojinin siyasi tercihini belirlediğini söyleyenler izledi.

NE ZAMAN KURTULACAĞIZ KATKI PAYINDAN!

[PAGE]

NE ZAMAN KURTULACAĞIZ KATKI PAYINDAN!

Aman bu hasta olmayın,aman hastaneye düşmeyin.Çünkü sigortalı olsanız dahi hastaneye adım atar-atmaz para ödemeye başlayacaksınız.Milyarlarca liralık sağlık primi kesintisine rağmen 14 farklı kalemde alınan ücretler artık “pes” dedirtiyor.İşte her adımda cepten çıkan para:Alo 182 randevu 4 TL,Aile Hekim Muayenesi 2 TL,uzman doktor ücreti 8 TL,3 kutuya kadar ilaç için 3 TL,4 ilaçtan sonra kişi başına 1TL fark ödeniyor.Üniversite hastanesinde uzman doktor ücreti 15 TL,İlaç yazıldığında yüzde 20 fark ödeniyor.Hastanelerde özel oda farkı alınıyor ve 50 TL’den başlıyor.Acil serviste ilaç yazdırılması durumunda alınan ücret 5 TL.Özel hastanelerde muayene başına 12 lira katılım payı.10 gün içinde aynı branşta farklı hastaneye gidip muayene olmanın bedeli 5 TL.Ameliyat malzemesi için ücret farkı ödeniyor.

AK PARTİ KARADENİZ’DE ÖNDE GİDİYOR!

[PAGE]

AK PARTİ KARADENİZ’DE ÖNDE GİDİYOR!

Denge Araştırma'nın 3-7 Mayıs tarihleri arasında Trabzon dahil 25 ilde yaptığı siyasi gündem araştırması seçime az bir zaman kala çok çarpıcı sonuçları da ortaya koydu. 15 Nisan tarihli araştırmaya göre AK Parti ve CHP'nin oylarında yükselme, HDP ve MHP'nin oylarında ise düşüş görülüyor. Araştırmanın en çarpıcı sonucu ise seçmenin tek parti ve koalisyon hükümetine bakışı. Türkiye'de sokaktaki her 4 vatandaştan 3'ü tek parti hükümeti istiyor. Bu şekilde düşünenlerin oranı ise yüzde 68.3. AK Parti'nin en fazla oy oranına sahip olduğu üç bölge sırasıyla yüzde 52.6 ile Karadeniz, yüzde 51.3 ile İç Anadolu, yüzde 49,5 ile Doğu Anadolu. Ak Parti, Akdeniz'de yüzde 34,5 , Ege'de yüzde 32.1 ortalama oy oranlarına sahip. AK Parti'nin zayıf olduğu bu iki bölgede en güçlü parti ise CHP. MHP, İç Anadolu'da AK Parti'den sonra en güçlü parti. İç Anadolu seçmeninin yüzde 26.5'i MHP derken sadece yüzde 13'ü CHP diyor. HDP'nin güçlü olduğu yerler ise sırasıyla yüzde 44 ile Güneydoğu Anadolu, yüzde 44.1 ile Doğu Anadolu. Bu iki bölge dışında HDP'nin Marmara Bölgesi'nde yüzde 5.2, Ege Bölgesi'nde yüzde 10.2, Akdeniz Bölgesi'nde ise yüzde 7.9 oyu bulunuyor. Anketteki en kritik sorulardan biri “Sizce Türkiye'de tek parti hükümeti mi yoksa koalisyon hükümeti mi olmalı?” sorusu. Tek parti iktidarı olmasını isteyenlerin oranı yüzde 68.3. “Koalisyon da olur” diyen seçmenin oranı ise yüzde 25.7'de kalıyor. Yüzde 6 oranında seçmen bu konuda fikrini belirtmiyor.

TRABZON’DA AK PARTİ-CHP GERGİNLİĞİ

[PAGE]

TRABZON’DA AK PARTİ-CHP GERGİNLİĞİ

Trabzon’da CHP’li gençlerin bulunduğu parti minibüsünün önceki gün gece AK Partili bir grubun saldırısına uğradığı iddia edildi.Bayrak asma tartışması yüzünden başladığı belirtilen olayda, iddiaya göre AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, CHP seçim minibüsünü taşladı, camlarını kırdı ve lastiğini kesti.Saldırının adam öldürmeye teşebbüs olduğunu savunan CHP Trabzon  milletvekili adayı Haluk Pekşen bu olayın peşini bırakmayacaklarını belirterek“. Bu, Türk Ceza Kanunu’nda sayılan tam bir örgütlü suç tipi.? Öldürmeye tam teşebbüs var. hala ortada gözaltı yok.Oysa şimdiye kadar kadar gözaltına alanmış ve yargılanma sürecine girilmiş olması gerekiyordu.” ifadelerini kullandı

PEKŞEN’E SERT ELEŞTİRİ!

[PAGE]

PEKŞEN’E SERT ELEŞTİRİ!

Sosyal medya hesabından AK Partili gençleri hedef alan açıklamalar yapan CHP Trabzon birinci sıra Milletvekili adayı Av.Haluk Pekşen’e AK Partili gençlerden tepki var.O tepkilerden biri de Sonkan Sıvalıoğlu’dan geldi.AK Parti Trabzon gençlik kurucularından olan halen AK Parti Genel Merkezinde görevine devam eden Sıvalıoğlu Pekşen’in partisinin gençlerine yönelik “katiller” sözünün bir milletvekili adayına yakışmadığını belirterek milletin oyuyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanına sahip çıkanların acaba katil olduğunu söylerken, ne düşünerek söylediğini merak ettiğini söyledi.Pekşen’i kınayan Sıvalıoğlu AK parti bünyesinde katillerin yerinin olmadığını,o şehrin evlatlarına hangi siyasi partide olursa olsun "katil" söylemlerinin kullanılmasının yakışıksız olduğunu,yarın Trabzon’u temsil edeceklerin ağzından çıkan kelimelere dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.