kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

ERDOĞAN TRABZON’DAN HANGİ MESAJI VERECEK?Cumhurbaşkanı unvanıyla ilk kez Trabzon’a gelecek olan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke gündemine yönelik çarpıcı açıklamalar yapması bekleniyor.Bugün saat 16.00’da Atatürk alanında vatandaşlara seslenecek olan Cumhurb

Haber61'in Ajandası

banner197

ERDOĞAN TRABZON’DAN HANGİ MESAJI VERECEK?

Cumhurbaşkanı unvanıyla ilk kez Trabzon’a gelecek olan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke gündemine yönelik çarpıcı açıklamalar yapması bekleniyor.

Bugün saat 16.00’da Atatürk alanında vatandaşlara seslenecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi ile ilgili tüm hazırlıklar tamamlandı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 72 destek aldığı Trabzon’da vatandaşlarla buluşacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan yapımı devam eden AK yazı projesi dahil diğer projeler konusunda da yetkililerden bilgi alması bekleniyor.

SİYASETÇİLERDEN ACISU ŞENLİKLERİNDE BİRLİK ÇAĞRISI!

[PAGE]

SİYASETÇİLERDEN ACISU ŞENLİKLERİNDE BİRLİK ÇAĞRISI!

Dün büyük bir coşku ile gerçekleşen Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramına siyasetçiler adeta akın etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Trabzon birinci sıra Milletvekili adayı Süleyman Soylu ile altıncı sıra adayı Av.Salih Cora,CHP Trabzon birinci sıra Milletvekili adayı Av.Haluk Pekşen, MHP Trabzon Milletvekili ve birinci sıra milletvekili adayı Koray Aydın etkinliklere katılarak şenliklerin coşkusunu vatandaşla paylaştı. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın ev sahipliğinde gerçekleşen şenliklere Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’da katıldı.Başkan Gümrükçüoğlu’na gösterilen ilgi görülmeye değerdi. Şenliklerde yöresel yemek keşkek-ayran ve yağlı bişi ikram edilirken sanatçıların bir-birinden güzel parçaları eşliğinde gün boyu horon oynandı.. Şenliklere katılan siyasetçiler  7 haziran seçimlerinden önce Şalpazarı’ndan birlik ve beraberlik çağrısı yaparak “Rekabet başka dostluk-kardeşlik başka” mesajı verdiler

KORAY AYDIN’DAN BİR ÇAĞRI DAHA!

[PAGE]

KORAY AYDIN’DAN BİR ÇAĞRI DAHA!

MHP Trabzon Milletvekili ve birinci sıra milletvekili adayı Koray Aydın 7 Haziran seçimleri öncesi rakiplerine gözdağı vererek “Bir kez daha sizin aracılığınızla AK Parti Milletvekili adaylarına buradan çağrı yapıyorum. Gelin isterseniz altı aday da olur, istediğiniz televizyonda çıkıp 7 Haziran seçimleri öncesi Trabzon kamuoyu önüne bir açık oturum yapalım. Kimin ne kadar “AK”  kimin ne kadar “Kara “ olduğuna vatandaşımız karar versin. Eğer cesaretiniz ve yüreğiniz varsa bu çağrıma kulak verirsiniz” dedi.

Haber61 siyaset ajandasına konuşan Koray Aydın “Seçimlere artık sayılı günler kaldı. Hükümet ve adaylar büyük panik içinde. Trabzon ve Türkiye kararını verdi, bu hükümet artık yolcu. Ama yolun sonunda onlara rahat yok. Vatana ihanet ve yolsuzlukların hesaplarını mahkemelerde verecekler” dedi.

GIDA FİYATLARI VATANDAŞIN CEBİNİ VURUYOR!

[PAGE]

GIDA FİYATLARI VATANDAŞIN CEBİNİ VURUYOR!

Bütün dünyada gerileyen gıda fiyatları Türkiye'de bir türlü düşürülemiyor.

Bahar ayları yaşanmasına rağmen bazı ürünlerin fiyatlarının yüzde 600'lere kadar çıkması vatandaşın cebini vuruyor. Artışın girdi fiyatlarına yapılan zamdan kaynaklandığı belirtildi. Tür­ki­ye­’de seb­ze ve mey­ve fi­yat­la­rı cep ya­kı­yor. Uz­man­lar, do­lar­da­ki ar­tı­şın et­ki­siy­le fi­yat­la­rın 7 Ha­zi­ra­n’­da ya­pı­la­cak ge­nel se­çim­le­rin ar­dın­dan da­ha da ar­ta­ca­ğı uya­rı­sı ya­pı­yor. Tür­ki­ye­’de son bir yıl­da seb­ze ve mey­ve fi­yat­la­rı bir­çok ürün­de yüz­de 100’den faz­la art­tı. Dün­ya­da ucuz­la­yan seb­ze ve mey­ve, ta­rım ül­ke­si Tür­ki­ye­’de zam­lan­dı. Fi­yat ar­tı­şı sa­rım­sak­ta yüz­de 600, ye­şil bi­ber­de yüz­de 215, be­zel­ye­de yüz­de 330, pat­lı­can­da yüz­de 210, sa­la­ta­lık­ta yüz­de 150 ol­du. Üre­ti­ci­ler zam­mı ma­li­yet­ler­de­ki ar­tı­şa bağ­la­dı. Tü­ke­ti­ci der­nek­le­ri hal­kın enf­las­yo­nu­nun yüz­de 25’i geç­ti­ği­ni be­lirt­ti. Trabzon’da da gıda fiyatlarının geçen yıllara oranla artış göstermesine tepki gösteren vatandaşlar “Artık pazara gidecek gücümüz kalmadı” şeklinde tepkilerini dile getiriyorlar**

TRABZON DOSYASINDA NELER VAR?

[PAGE]

TRABZON DOSYASINDA NELER VAR?

Trabzon’un etkin sivil toplum ve meslek kuruluşlarının yarın bir araya gelerek 7 Haziran Genel seçimleri öncesi  bir deklarasyon yayınlaması bekleniyor .

Trabzon’un talepleri ve beklentileri bütün adaylara ve partilere sunulacak. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği, Borsa ve diğer iş-esnaf -sanayi camiasının temsilcileri ile bir araya gelecek olan Trabzon Platformu ortak bir toplantı düzenleyerek Trabzon’un sorunlarını ve çözüm önerilerini gündeme taşıyacak.  Genel seçimler öncesi  Trabzon’da siyasi partilerin Milletvekili adaylarına sunulacak taleplerde neler var peki?Trabzon’da alternatif bir yatırım alanının oluşturulması, ileri endüstriyel yatırımların teşviki, arttırılması ve uygulanması için Yatırım Adası projesinin hayata geçirilmesi talebini ilk sırada yer alırken Trabzon’un demiryolu hatlarının sağlanması konusunu ikinci sırada gündeme getirilecek. Karayolu geçişi için uzun zamandır kentin gündeminde olan Güney Çevre Yolu’nun hayata geçirilmesi konusunu üçüncü sırada, dördüncü sırada ise Havaalanımızda 2. pist çalışmalarının devreye alınması talebi var.

KTÜ yeniden yapılandırılarak iki yeni devlet üniversitesinin oluşturulmasını beşinci sırada. Trabzon’da kış turizmi potansiyelinin ekonomiye kazandırılması konusunda ise altıncı sırada. Bu talep içinde  Master planları tamamlanan Uzungöl’den Ovit’e ve Çakırgöl kış turizm merkezleri yatırımlarının başlatılması” var.Trabzon Ticaret Borsası tarafından pilot olarak başlatılan ve başarılı sonuçlar alınan “Fındıkta Verim ve Kaliteyi Artırma” projesinin, bölgedeki verimliliği düşük fındık üretim alanlarına yaygınlaştırılmasını talebi de adaylara sunulacak. Çayda halihazırda yüzde 8 olarak uygulanan KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesi, OSB’lerde doğal gaz kullanımını sağlanması ve teşvik edilmesi de talepler arasında.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.