kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

MALKOÇ RTÜK BAŞKANI MI OLACAK?7 Haziran seçimlerinde AK Parti Trabzon Milletvekili adayı olmasına kesin gözüyle bakılan ve fakat aday listesinde yer alamayan Av.Şeref Malkoç ile ilgili ortaya önemli bir iddia atıldı.HAS Parti'yi feshedip AK Parti'ye geçen

Haber61'in Ajandası

banner197

MALKOÇ RTÜK BAŞKANI MI OLACAK?

7 Haziran seçimlerinde AK Parti Trabzon Milletvekili adayı olmasına kesin gözüyle bakılan ve fakat aday listesinde yer alamayan Av.Şeref Malkoç ile ilgili ortaya önemli bir iddia atıldı.

HAS Parti'yi feshedip AK Parti'ye geçen Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un yanı sıra Merkez Yürütme Kurulu'nda yer alan genel başkan yardımcısı Şeref Malkoç da AK Parti'ye katılmıştı. Aynı zamanda Trabzon eski Milletvekili Av.Malkoç, AK Parti'de önce Ankara il Başkanı ardında da YSK temsilciliği görevine getirildi. 7 Haziran seçimleri için aday adaylığını açıklayan Malkoç'un Trabzon'dan adaylığına kesin gözü ile bakılıyordu. Malkoç haricinde damadı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül de aday adayı olmuştu. Şeref Malkoç, 7 haziran seçimleri için aday gösterilmedi. Malkoç, 'akrabalık engeli' yüzünden damadı Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül için feragatte bulundu. Abdulhamit Gül, AK Parti Gaziantep 2’nci sıradan aday oldu. AK Parti kulislerinden alınan bilgilere göre Malkoç'un 'Ben değil damadım mebus olsun' dediği konuşuluyor. Malkoç'un aday olmaması üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine bürokratlık sözü verdiği de belirtiliyor. Erdoğan'ın Malkoç'a aday gösterilmemesi nedeniyle 7 Haziran'dan sonra RTÜK Başkanlığı için 'kesin söz' verdiği konuşuluyor.

TRABZON’DA SİYASETE HAVA ENGELİ!

[PAGE]

TRABZON’DA SİYASETE HAVA ENGELİ!

Seçimlere artık sayılı günler kaldı.

Siyasi partiler ve milletvekili adayları müthiş bir tempo içinde ama hava şartları onları bir hayli zorluyor.

Özellikle ücra noktalara ulaşılması noktasında hava şartlarından dolayı sıkıntı yaşayan siyasiler hem yağmur hem de soğuk hava karşısında zorlanıyor.Mayıs ayı gelmesine rağmen Trabzon’da havaların hala düzelmemiş olmaması siyasetçileri daha fazla tanıtım ve daha çok insana ulaşım noktasında sıkıntıya düşürse de kapalı mekan ziyaretleri ile bu açık kapatılmaya çalışılıyor. Sadece hava şartları değil vatandaşın siyasete olan ilgisizliği de adayları bir hayli zorluyor. Öyle ki bazen milletvekili adayları gittikleri yerlerde “Buraya nereden geldik” hissine bile kapılabiliyorlar.Peki bunu nedeni ne?Haber 61.net siyaset ajandası olarak bunun nedeni sokakta ki vatandaşa sorduk.Siyaset ve siyasetçilere neden güven azalıyor.Fahri Adıgüzel:”Bunun bir çok nedeni var.Geçmişten bu yana gelen anlayış değişmedi.Siyasetçiler vatandaşı seçimden seçime hatırlıyor” Sevgi Sungur:”Ben de oy kullanmayı düşünmüyorum.Çünkü siyasetçileri samimi bulmuyorum” Hakan Arslan:”Hükümet ve muhalefetin siyaset anlayışı sadece kendilerine yönelik.İktidar olmak için artık her şey mubah sayılmaya başlandı” Ferhat Turgut:”Özellikle gençler ve kadınlar sandığa gitmiyor.Ne olursa olsun demokrasinin gereğini yerine getirip oy kullanmak gerek”

AK PARTİ’NİN KADERİNİ HDP BELİRLEYECEK!

[PAGE]

AK PARTİ’NİN KADERİNİ HDP BELİRLEYECEK!

7 Haziran Genel seçimleri öncesi siyasi partiler hesap peşinde.Hangi parti ne kadar oy alacak, seçimlere kaç kişi katılacak,barajı geçmek için ne kadar oy gerek,kararsızlar ne kadar?

Haber 61.net siyaset ajandası olarak bu noktada bir durum tespiti yapmak istedik.

2011 Genel seçimlerinde kayıtlı seçmen sayısı 50 milyon 237 bin kişiydi.43 milyon 785 kişi sandığa giderek oy kullandı.7 milyona yakın seçmen sandığa gitmedi.AK Parti 2011 seçimlerinde 21 milyon 32O bin kişinin oyunu aldı.Bağımsız adaylara 2 milyon 800 bin oy çıktı.CHP 11 milyon,MHP ise 5.5 milyon oy aldı.Cumhurbaşkanlığı seçiminde kayıtlı seçmen sayısı 52 milyon 894 bine çıktı.Seçime katılım sayısı sadece yüzde 77 oldu ve 40 milyon kişi sandığa gitti.2011’de 7 milyon olan sandığa gitmeme rakamı bu seçimde 10 milyona çıktı.Bu gerçekten çok ciddi bir rakam.Recep Tayyip Erdoğan 20 milyon 700 bin kişiden,Ekmeleddin İhsanoğlu 15 milyon 400 bin kişiden Selahattin Demirtaş ise 3 milyon 900 bin kişiden oy aldı.2015 genel seçimlerinde kayıtlı seçmen sayısı 53 milyon 765 bin kişi.Bu seçimlere katılım oranının 46 milyonun üzerinde olması bekleniyor.HDP’nin barajı aşması için 4 milyon 650 bin oya ihtiyacı var.AK Parti’nin yüzde 45 oy alması için ise 20 milyon 835 bin kişinin oyunu alması gerekiyor.Genel seçimlerde bütün dengeler HDP’nin barajı aşıp-aşmayacağı noktasında gidip-geliyor.HDP barajı aşamazsa kazanan AK Parti olacak

İŞÇİLERE ZAM PAZARLIĞI SEÇİM ÖNCE BİTECEK!

[PAGE]

İŞÇİLERE ZAM PAZARLIĞI SEÇİM ÖNCE BİTECEK!

Milyonlarca işçi ve memur emeklisini yakından ilgilendiren kamuda zam pazarlığı görüşmeleri başladı.

Türk-İş kamuda çalışan işçiler için 2015-2017 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde yüzde 15 zam istedi.Zam pazarlığı 7 Haziran seçimleri öncesi bitecek.Tarafların zam oranında anlaşması memur ve emekli maaşları için emsal olacak.Hükümete sunulan öneride yüzde 15 zammın yanında 2 bin 350 liranın altındaki ücretlerin 2 bin 350 TL’ye çıkarılması yer aldı.CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun Türk-İş’in taleplerini hükümetin ciddiye alması gerektiğinin altını çizerek “Ama onlar şimdiden kaynak yok demeye başladı bile.Olsun desinler zaten 7 Haziran’a kadar konuşacaklar.İşçi-memur ve emeklilerimiz hiç kaygılanmasın,umudunu kaybetmesin.CHP iktidarında hepsi insanca yaşam hakkına sahip olacak.Modern kölelik olan taşeron sistemini de yine CHP iktidarı kaldıracak” dedi.

MİLYONLARCA ESNAFI CEZADAN KURTARAN HABER!

[PAGE]

MİLYONLARCA ESNAFI CEZADAN KURTARAN HABER!

Haber61.net siyaset ajandası çalışma hayatında işçilerin,memurların ve esnafın yanında olmaya onların sesini ve taleplerini bu köşeden dile getirmeye devam ediyor.

Haber61.net’in ısrarla takip ettiği ve gündeme taşıdığı konulardan biri de “Prim sıkıntısından” kaynaklı borçlardı.2 milyon esnafı son anda borçlardan kurtaran gelişmeyi adım-adım takip ettik.Artık esnaf yanında çalıştırdığı işçisinden az prim ödeyebilecek,bu yüzden ceza yemeyecek.Aslında bu 1 Ekim 2008’de yürürlükten kaldırılmıştı.Fakat SGK 7 yıl önce çıkan bir yasanın faturasını 2015 yılında çıkarmıştı.Hatta kestiği cezaları faiziyle tebligat yapmadan tahsilata girmişti.Kesilen cezalar sadece 2013 yılına ait ve yaklaşık 600 bin Bağ-Kurluyu kapsıyordu.Geriye dönük incelemeye 2008 yılına kadar gidilecekti.Bu kapsamda bakkal-kasap-toptancı-eczacı-berber gibi 2 milyon kişi mağdur olacaktı.Yaklaşık 7 yıldır yürürlükte olan uygulamadan haberi dahi olmayan ve ceza kesilen iş verenin isyanı sonuç verdi prim derdi kökünden çözülmüş oldu.Esnaf artık yanında çalıştırdığı işçisinden az prim ödeyebilecek

BAŞKANLAR SEÇİM BİLDİRGELERİNİ DEĞERLENDİRDİ

[PAGE]

BAŞKANLAR SEÇİM BİLDİRGELERİNİ DEĞERLENDİRDİ

AK Parti-CHP ve MHP Trabzon İl Başkanları genel seçimler öncesi açıklanan seçim bildirgelerini değerlendirdi.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi muhalefet partilerin açıkladığı seçim bildirgesinin hayalci ve gerçeklerin uzağında olduğunu belirterek “onlar konuşacak biz icraat yapmaya devam edeceğiz.Halk zaten gereken cevabı sandıkta verecek” dedi.

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun ise partisinin seçim bildirgesinde toplumun her kesimine umut ve ışık olacak somut projeler olduğunun altını çizerek “İşçi-emekli-esnaf-memur-taşeron işçisi,işsizler,yoksullar  bu seçimde geleceğini düşünerek oy kullanacak.CHP iktidarında herkes insan gibi yaşayacak” dedi.

Pazar günü açıklanan MHP seçim bildirgesi ile ilgili konuşan MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli ise “Vaatlerimiz ortada kaynaklarımız ortada.Halkı kandırmadan ne yapacağımız açık ve net ortaya koyuyoruz.Şimdi söz sırası vatandaşta.Eğer geleceğini,çocuklarını düşünüyorsa bizimle beraber yürür ve bu kirli düzene son verir” dedi.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.