kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

CHP TRABZON’UN GURBETÇİ MİSAFİRLERİ Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonun organize ettiği 4 günlük Trabzon gezisine katılan gurbetçilere CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun anlamlı bir jest yaptı. Trabzon’da gerçekleşen gezi sırasında tesadüfen grup

Haber61'in Ajandası

banner197
CHP TRABZON’UN GURBETÇİ MİSAFİRLERİ
 
Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonun organize ettiği 4 günlük Trabzon gezisine katılan gurbetçilere CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun anlamlı bir jest yaptı.
 
Trabzon’da gerçekleşen gezi sırasında tesadüfen grupla tanışan İl Başkanı Uzun gurbetçileri sabah kahvaltısında ağırlayarak Trabzon’un misafirperver yüzünü gösterdi.Almanya’da yaşan ve ilk kez Trabzon’u görme fırsatı bulan gurbetçiler bu jestten dolayı CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun’a ve teşkilatlara teşekkür etti.Tat-Pizza’da gerçekleşen kahvaltıya 20 kişilik gurbetçi grubuyla birlikte CHP Trabzon Milletvekili adaylarından Yavuz Karan ve İl Örgütünden partililerde katıldı.Seçim çalışmalarını da değerlendiren CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun “Ülkemiz hayati önem taşıyan çok önemli bir sınavdan geçecek. Vatandaşlarımız geleceğini oylayacak.Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı seçim bildirgesi toplumun her katmanına nefes verecek,umut dolu projelerdir.Trabzon’da bu anlamda müthiş bir destek ve sahiplenme var.Üç vekile odaklandık,birinci parti olacağız. Gördüğümüz ilgi bizi oldukça mutlu ediyor” dedi.
 
YAVUZ AYDIN BÜYÜKLİMAN BÖLGESİNDE NE YAPACAK?
 
[PAGE]
 
YAVUZ AYDIN BÜYÜKLİMAN BÖLGESİNDE NE YAPACAK?
 
MHP Trabzon ikinci sıra Milletvekili adayı Yavuz Aydın Beşikdüzü,Vakfıkebir ve Şalpazarı İlçesinde oldukça sevilen bir isim olarak öne çıkıyor.İşadamı Yavuz Aydın için ortak görüş aynı.”Vekil seçilirse Trabzon’a çok hizmeti olacak”.
 
Yavuz Aydın’ın Büyükliman Bölgesinde bu kadar çok sevilmesi aynı bölgeden iki aday çıkaran AK Parti’yi bu seçimlerde oldukça zorlayacak gözüküyor.Vakfıkebirli Muhammet Balta ile Tonyalı Salih Cora AK Parti’nin Liman Bölgesindeki en büyük kozu. Büyükliman Bölgesinde sadece AK Parti MHP yarışı olmayacak.CHP’yi de özellikle Beşikdüzü ve Tonya’da hesaba katmak gerek.Son yerel seçimlerde bu iki ilçede başarılı olamayan Beşikdüzü’nde Belediyeyi kaybeden CHP’nin liman bölgesine ayrı önem verdiğinin altını çizmekte fayda var.Beşikdüzü-Vakfıkebir-Şalpazarı ve Tonya’da genel seçimler öncesi kıran-kırana bir yarış yaşanacak gözüküyor.Yukarda belirttiğimiz gibi MHP Trabzon ikinci sıra adayı Yavuz Aydın burada dengeleri değiştirecek önemli bir potansiyel olduğunun altını çizmekte fayda var
 
BÜYÜKŞEHİR’DE İMAR AŞIK’A EMANET!
 
[PAGE]
 
BÜYÜKŞEHİR’DE İMAR AŞIK’A EMANET!
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde atamalar devam ediyor.
 
İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’na Artvinli mimar Özgür Aşık, Planlama Şube Kent Bilgi Sistemleri Müdürlüğü’ne Ömer Söylemez, Kamulaştırma Şube Müdürlüğü’ne Murat Genç, Çevre Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne atandı Songül Bayrak atandı.İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığına atanan Aşık kendisine gösterilen güvenden dolayı mutlu olduğunu belirterek “İnşallah bu güvene layık olmaya devam eder güzel hizmetlere imza atarız” dedi. Önümüzdeki günlerde boş kalan daire başkanlıkları ve şube müdürlükleri için yeni atamaların yapılması bekleniyor.Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu belediyenin her birimiyle büyük bir aile olduğunu belirterek “Çalışanlarımızın gösterdiği büyük özveri ve gayretle şehrimize en güzel hizmetleri getirmeye devam edeceğiz” dedi.
 
 
BİRİNCİ SIRA ADAYLARINA AÇIK ÇAĞRI!
 
[PAGE]
 
BİRİNCİ SIRA ADAYLARINA AÇIK ÇAĞRI!
 
Demokrat Parti Trabzon birinci sıra Milletvekili adayı Ali Akar siyasi partilerin Trabzon’daki birinci sıra adaylarına açık çağrı yaparak “Gelin Trabzon’da istediğiniz kanalda çıkıp vatandaşın huzurunda tartışalım.Kimin ne kadar haklı  ve samimi olduğunu kimin ne kadar haksız ve samimiyetsiz olduğuna halkımız karar versin.Yüreği olan bu çağrıma kulak verir.Özellikle de AK Parti birinci sıra adayı sayın Süleyman Soylu’ya çağrım var.Gel ekranda kozlarımızı paylaşalım” dedi.
 
Akar’ın bu çağrısına CHP Trabzon birinci sıra adayı Haluk Pekşen ile MHP Trabzon birinci sıra adayı Koray Aydın hodri meydan diyerek cevap verdi.Pekşen “Ekranlardan asla kaçmayız” mesajı verirken Aydın’da “hükümet partisi adayı olduktan sonra seve-seve katılırız” dedi.AK Parti Trabzon birinci sıra adayı Süleyman Soylu’nun bu çağrıya nasıl cevap vereceği ise merak konusu
 
FARABİ HASTANESİNDE DEĞİŞMEYEN MANZARA!
 
[PAGE]
 
FARABİ HASTANESİNDE DEĞİŞMEYEN MANZARA!
 
Trabzon ve bölgenin gözbebeği konumunda olan her gün yüzlerce hasta ve binlerce hasta yakını ile büyük bir yoğunluğun yaşandığı KTÜ Farabi Hastanesi çevresindeki moloz ve çöplerin hala kaldırılmamasına büyük tepki var.
 
Kantin etrafındaki molozların hem çirkin görüntü oluşturduğunu hem de sağlık açısından risk olduğunu belirten vatandaşlar tepkilerini şu sözlerle dile getirdiler:” Ne yazık ki her zaman aynı görüntü ve aynı manzara.Siyasi partilerimizin adayları gelsinler buradaki manzarayı bir görsünler” Bu arada KTÜ Farabi Hastanesinde tüm uyarı ve alınan önlemlere rağmen enfeksiyon riski yüzünden hastaların tedavi sürecinde sıkıntı yaşanıyor.Hasta yakınları ve ziyaretçiler ne yazık ki bu kurala uyma noktasında duyarlı davranmıyor
 
 
TRABZON BARO BAŞKANINDAN “TAHLİYE” AÇIKLAMASI!
 
[PAGE]
 
TRABZON BARO BAŞKANINDAN “TAHLİYE” AÇIKLAMASI!
 
Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan polisler  hakkında çıkan tahliye kararını değerlendiren Trabzon Baro Başkanı Av. Orhan Öngöz, "Bir mahkeme kararı varsa, bunun gereği yerine getirilmelidir” dedi.
 
Öngöz açıklamasında şunları söyledi: “ Eğer Türkiye bir hukuk devletiyse, ki öyledir, öyle biliyoruz, bir anayasamız var. Bu anayasamızın 138. maddesinde de yasama, yürütme organları ve idarenin, mahkeme kararına uymak zorunda olduğu ve bu organların, mahkeme kararlarını hiçbir surette değiştiremeyeceği gibi yerine getirmesini geciktiremeyecekleri açık bir şekilde hükme bağlanmış. Eğer bir mahkeme kararını uygulamıyorsanız, o zaman Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğundan söz edemezsiniz. Bu uygulama, anayasanın askıya alındığı anlamına gelir. Ve böyle bir düzende de, kuvvetler ayrılığından söz etmek de mümkün değildir. O zaman Türkiye'de hiç kimsenin hukuk güvenliği yoktur, hukuk güvenliği yoksa da kaos olur. Yani bir 'muz cumhuriyeti' olur kanaatindeyim. Ben, mahkeme kararının uygulanmaması gibi bir durum düşünemiyorum. Herhalde gecenin ilerleyen saatlerinde ismi geçen kişiler tahliye olacaklar kanaatindeyim" 
 
HABER61.NET EMEKLİNİN YANINDA!
 
[PAGE]
 
HABER61.NET EMEKLİNİN YANINDA!
 
Trabzon basınında sadece Haber61.net siyaset ajandasının takip ettiği ve ısrarla gündeme taşıdığı emeklilerin enflasyon farkı ödemesi noktasında müjdeli haber geldi.
 
11 milyona yaklaşan emeklilerin bekledikleri enflasyon farkı ödemeleri kesinleşti. Uzmanlar ilk 3 ayda yüzde 3.03 çıkan enflasyonun yaz aylarında düşse bile 6 aylık farkın yüzde 4-5 aralığında olacağını belirtiyor. Bu da işçi ve Bağ- Kur emeklilerine direkt yansırken, memurlara ve memur emeklilerine yüzde 3'ün üstündeki kısım olarak yansıyacak. Emekliler normal zamlarının haricinde böylece enflasyon farkından da bir zam almış olacak. Bu yıl sadece memur emeklileri değil, işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin de önemli bir bölümü yapılacak seyyanen zamdan faydalanacak. Maaşı bin lira ve altında olan işçi ve Bağ-Kur emeklilerine 100 lira zam verilecek. Bin liranın üzerindeki maaşlar ise bin 100 liraya tamamlanacak. Yüksek maaş alan emeklilere ise sadece enflasyon farkı ödenecek.Memur emeklileri ise Temmuz'da yüzde 3 zam alacak. Yüzde 3'ün üzerindeki enflasyon ise fark olarak maaşlara yansıyacak. Uzmanlar ilk üç ayda yüzde 3.03 çıkan enflasyonun Temmuz'da yüzde 4-5 olma ihtimalinin belirdiğini söyledi.
 
 
ARTIK SAKIN BU KELİMEYİ KULLANMAYIN!
 
[PAGE]
 
ARTIK SAKIN BU KELİMEYİ KULLANMAYIN!
Yargıtay, günlük yaşamda en küçük bir öfke sonucu bile söylenebilen "lan" kelimesinin hakaret olmadığı yönündeki içtihadını değiştirdi ve "hakarettir, hapis cezası verilmelidir" dedi.
 
Yargıtay, günlük yaşamdaki kavgaların hemen- hemen hepsinde söylenen "lan" kelimesiyle ilgili içtihadını değiştirdi; bu sözün hakaret olduğuna ve hapis cezası verilmesi gerektiğine karar verdi. "Lan" kelimesi, çok sayıda hakaret davası nedeniyle Yargıtay'ın gündemine gelmişti. Hakaret davalarına bakan Yargıtay 4'üncü Ceza Dairesi bu davalarda, lan sözü için, "kaba ve rahatsız edici" olarak kabul edip verilen cezaları bozuyor, beraat kararlarını da onuyordu. Ancak bu kez konu ceza davalarındaki son karar yeri olan Ceza Genel Kurulu'nda görüşüldü ve "bu söz hakarettir" kararı verildi. Karar bu yönüyle içtihat değişikliği anlamına geliyor ve emsal niteliği taşıyor. 
 
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.