kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

HEDEFİMİZE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ!AK Parti Trabzon Milletvekili adayları dün Ortahisar’da seçim çalışmalarına ağırlık verdi.Birinci sıra adayı Süleyman Soylu,İkinci sıra adayı Muhammet Balta,beşinci sıra Milletvekili adayı Nihat Tosun ile altıncı sıra

Haber61'in Ajandası

banner197

HEDEFİMİZE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ!

AK Parti Trabzon Milletvekili adayları dün Ortahisar’da seçim çalışmalarına ağırlık verdi.

Birinci sıra adayı Süleyman Soylu,İkinci sıra adayı Muhammet Balta,beşinci sıra Milletvekili adayı Nihat Tosun ile altıncı sıra adayı Salih Cora Ortahisar’da seçim çalışması yaparken aynı zamanda Kahraman Maraş Caddesi üzerinde açılan seçim irtibat bürosunda partililer ve vatandaşlarla buluştular.AK Parti Trabzon adaylarının seçim çalışmalarındaki keyifli halleri gözden kaçmıyor.Özellikle Muhammet Balta’nın ikili ilişkilerde gösterdiği performans görülmeye değer. AK Parti 4.sıra adayı Adnan Günnar ise gün boyu Akçaabat İlçesinde seçim çalışması yaptı.Akçaabat’ta seçim çalışmasını takip ettiğimiz Adnan Günnar sürecim kendi lehlerine işlediğini belirterek “Trabzon’da hedefe emin adımlarla yürüyoruz.AK Parti hem ülke genelinde hem de Trabzon’da rekor oy alacak,milletimizin desteği ile istikrar ve huzur devam edecek” dedi.

 

TRABZON GÜMÜŞHANE’YE AKACAK!

[PAGE]

TRABZON GÜMÜŞHANE’YE AKACAK!

AK Parti seçim mitinglerine bugün Bayburt ve Gümüşhane’de devam edecek.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağı Gümüşhane mitingi bugün saat 13.30’da Zafer Meydanında gerçekleşecek.Gümüşhane mitingine Trabzon teşkilatları ile milletvekili adaylarıda tam destek veriyor.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve birinci sıra adayı Süleyman Soylu Trabzon-Gümüşhane hattında organizasyonu üstlendi.Partililerin Gümüşhane mitingine yoğun katılım yapması bekleniyor.Başbakan Davutoğlu 28 Nisan’da ise Artvin ve Rize mitingine katılacak

EN GÜVENİLİR KURUM HANGİSİ?

[PAGE]

EN GÜVENİLİR KURUM HANGİSİ?

Global Politika ve Strateji Merkezi’nin Türkiye Toplumsal Eğilimler Anketi’nden çarpıcı verilere ulaşıldı.

Kurumlara güven düzeyinde jandarma yüzde 83,3’lük oranla en güvenilir kurum olarak ifade edildi. Sıralamayı yüzde 81,8 ile ordu, yüzde 67,9 ile polis, yüzde 55,4 ile Cumhurbaşkanı, yüzde 53,5 ile TBMM, yüzde 52,9 ile hükümet, yüzde 45,9 ile yargı ve yüzde 27,8 ile medya izledi. Ankete katılanların yüzde 54,4 borçlu çıktı. Yüzde 47,8’i de borçlarının 2 yıldan önce bitmeyeceğini ifade etti. Katılımcıların yaklaşık yüzde 60’ı Türkiye’nin AB üyeliğini destekliyor. Seçmen dağılımına göre AB üyeliğini destekleme oranları ise şöyle: AKP:58,58, CHP:63,40, MHP:52,83, HDP:73,7, SP:41,67 ve BBP:44,44. Ankete katılanların yüzde 89,7’si IŞİD’i ‘terör örgütü’ olarak tanımlıyor. Yüzde 54’ü IŞİD’ın Türkiye’yi hedef alan şiddet eylemi yapabileceğine inanıyor. Ankete katılanların yüzde 64’ü, Türk askerinin IŞİD’e karşı karadan sınır ötesi operasyonlarda yer almasını istemiyor. Her 4 kişiden 3’ü Türkiye’nin Esed rejimine yönelik askeri operasyona sıcak bakmıyor. Katılımcılar ‘En çok neden kaygı duyuyorsunuz’ sorusuna yüzde 87,4 ile ‘Uyuşturucu kullanımının artması’ cevabını verdi. Bu oranın değişmediğini ifade edenlerle birlikte değerlendirildiğinde katılımcıların yüzde 96,4’ü uyuşturucu kullanımının aynı kaldığını veya artış eğiliminde olduğunu düşünüyor. Çözüm süreci için katılımcıların yüzde 36’sı ‘Milli birlik ve kardeşlik projesidir’ derken yüzde 64’lük kesim bu cevabı onaylamadı. T “Terör sorununu bitirecektir” diyenlerin oranın yüzde 27’de kalması dikkat çekti. Ankete katılanların yüzde 61,8’i çözüm sürecinde PKK’nın güçlendiğini düşünüyor.

Tüm bölgeler PKK’nın çözüm sürecinde güçlendiği konusunda hemfikirken Güneydoğu Anadolu’da bu oran yüzde 48,8 oldu. Katılımcıların yüzde 54,7’si son zamanlarda terör olaylarının arttığını söylüyor. Katılımcıların yalnızca yüzde 23,7’si son dönemde terör olaylarının azaldığını kaydediyor.  CHP, MHP ve HDP’yi destekleyen katılımcılar yüzde 57,69 ile yüzde 74,54 arasında değişen bir oranda Türkiye’de son zamanlarda terör olaylarının artığını düşünürken, AK Parti seçmeninde bu oran yüzde 38’lerde seyrediyor. SP ve BBP seçmenlerinin de sırasıyla yüzde 41,67’si ve yüzde 44,44’ü şeklinde izliyor.  

TRABZON RİYAD’DA TANITILDI

[PAGE]

TRABZON RİYAD’DA TANITILDI

Son yıllarda özellikle Arap turistlerin uğrak yeri olan Trabzon, Suudi Arabistan’ın Başkenti Riyad’da düzenlenen Uluslararası Turizm Fuarı’nda tanıtıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin fuarda açtığı stant büyük ilgi gördü. 13-18 tarihleri arasında yapılan fuara İslam Ülkeleri temsilcileri katılırken, Büyükşehir Belediyesinin standını ziyaret eden konuklara Trabzon’u tanıtıcı kitap, cd, dergi, broşür ve çeşitli hediyeler verildi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret eden Araplar, Trabzon’un adeta ikinci evleri olduğunu kaydederek, tanıtımdan dolayı Trabzon Büyükşehir Belediyesi görevlilerine teşekkür ettiler.Büyükşehir Trabzon Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Taşan bu anlamlı organizasyondan da başarıyla çıkarak güven verdi.

 

TRABZONLU VEKİL KAYNAĞI AÇIKLADI!

[PAGE]

TRABZONLU VEKİL KAYNAĞI AÇIKLADI!

CHP’nin seçim bildirgesinde yer alan ekonomik vaatlere ilişkin iktidar partisinden gelen eleştirilere cevap veren Trabzonlu hemşerimiz CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, “Bize ’kaynağı yok’ diyorlar.

Kaynak gayet sağlam. Öyle 149 milyar lira gibi bir rakam kesinlikle söz konusu değil. Bütçeye hiçbir maliyeti olmayan kalemleri bile bütçeye maliyeti varmış gibi anlatıyorlar. Örneğin taşeron işçiler. Onların kadroya alınmasının bütçeye maliyeti sıfır. Çünkü bu ödeme zaten şu anda müteahhit kanalıyla o işçilere yapılmakta. Kredi kartı faizlerinin yüzde 80’inin silinmesinin bütçeye hiçbir maliyeti yok. Bu doğrudan doğruya bankaları ilgilendiren bir olaydır. Ve daha önce AKP bunu üç kez yaptı. İşsizlerin iş başı eğitimi yapmak suretiyle çalışma hayatına kazandırılması projesinin maliyeti tamamen işsizlik fonundan karşılanacaktır. İşsizlik fonu da bunun için vardır. Biz AKP gibi işsizlik fonunu yatırım için, müteahhit ödemeleri için kullanmıyoruz. Onlar 12 milyar lirayı bu şekilde aldılar işsizlik fonundan. Biz işsizlik fonunun tam amacına uygun bir projeyi gerçekleştiriyoruz. Bunun da bütçe ile hiçbir ilgisi yok” ifadelerini kullandı.

İTTİFAK SEÇİMDEN SONRA DA DEVAM EDECEK

[PAGE]

İTTİFAK SEÇİMDEN SONRA DA DEVAM EDECEK

İttifakla seçime girecek olan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve BBP Lideri Mustafa Destici, merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın mezarını ziyaret etti.

Ziyarette hem Erbakan hem de Muhsin Yazıcıoğlu için Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi.Hem Saadet Partisi hem de Büyük Birlik Partisi cephesinden seçim çalışmaları ve seçim sonrası bu ittifakın devam edip-etmeyeceği noktasında görüşler aldık.Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki her iki siyasi partide seçim ittifakına büyük önem veriyor,seçim sürecini ciddiye alıyor. SP-BBP ittifakının Trabzon Milletvekili adayları Muhittin Hamdi Yıldırım,Yahya Aksu,Selçuk Özderya,Ali Üzüm, Mustafa Yılmaz ve Mehmet Koç seçim çalışmalarına devam ediyor.3.sıra adayı Avukat Selçuk Özdarya ittifakın Trabzon ve ülke genelinde çok ciddi oy alacağını ve kendilerini hesaba katmayanları ters köşe yapacaklarını dile getirdi.Özdarya ittifakın seçimden sonrada devam edeceğini söyledi.

 

ALMANYA’DA AK PARTİ’YE DESTEK VAR

[PAGE]

ALMANYA’DA AK PARTİ’YE DESTEK VAR

 

Ethno-Forschung Germany araştırma şirketinin 4-12 Nisan arasında Türk nüfusunun en fazla olduğu Almanya'da yaptığı kamuoyu araştırması, yurtdışındaki seçmenin 7 Haziran'daki tercihini ortaya koydu.

Araştırma, Almanya'daki seçmenin yüzde 60.8'inin açık ara farkla "AK Parti" dediğini gösterdi. Türkiye'de "Başkanlık Sistemi"ni destekleyenlerin oranı ise yüzde 56 oldu. Alman kamuoyu araştırma şirketi, çalışmasını Almanya'nın Hamburg, Kuzey Ren Vestfalya, Berlin, Nürnberg ve Frankfurt şehirlerinde 3000 Türk'le yüz yüze görüşerek gerçekleştirdi. Araştırmaya, 1200 kadın ve 1800 erkek Türk vatandaşı katıldı. Almanya'da yaşayan 3000 Türk vatandaşa 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde hangi partiye oy verecekleri ve Türkiye'de olası bir "Başkanlık Sistemini" destekleyip desteklemedikleri soruldu. Araştırma sonuçlarına göre, AK Parti açık ara önde giderken, CHP baraj sınırında kaldı. 7 Haziran seçimlerinde hangi partiye oy verecekleri sorulan vatandaşların oy tercihleri şu şekilde gerçekleşti: AK Parti yüzde 60.8, HDP yüzde 17.2, MHP yüzde 11.9, CHP yüzde 10.1. Kararsızların oranı yüzde 1. 

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.