kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

SİYASETÇİLER SOLUĞU AKÇAABAT’TA ALIYOR!Trabzon’da en çok seçmene sahip ilçelerin başında gelen Akçaabat’ta müthiş bir seçim yarışı var. Siyasi partiler ve adayların biri geliyor biri gidiyor.Akçaabat öyle gösteriyor ki 7 Haziran’a kadar oldukça renkli bir

Haber61'in Ajandası

banner197

SİYASETÇİLER SOLUĞU AKÇAABAT’TA ALIYOR!

Trabzon’da en çok seçmene sahip ilçelerin başında gelen Akçaabat’ta müthiş bir seçim yarışı var. Siyasi partiler ve adayların biri geliyor biri gidiyor.

Akçaabat öyle gösteriyor ki 7 Haziran’a kadar oldukça renkli bir seçim maratonu yaşanacak.CHP Trabzon Milletvekili adayları Haluk Pekşen ve Ali Türen Öztürk her gün Akçaabat’ta seçim çalışması yapma kararı aldı.CHP Akçaabat’a büyük önem veriyor. Akçaabat’ta dünde AK Parti Trabzon birinci sıra Milletvekili adayı Süleyman Soylu,4.sıra adayı Adnan Günnar ile 6.sıra adayı Salih Cora seçim çalışması gerçekleştirdi.Üç adaya da Akçaabat’ta ilgi büyüktü.Sabah Maçka’da seçim çalışması yaptıktan  sonra akşam Akçaabat’a gelen 4.sıra adayı Doç.Dr.Adnan Günnar “Akçaabat’ta sorun yok.Belediyemiz çok güzel hizmetler yapmaya devam ediyor. AK Parti hükümeti döneminde Akçaabat’a bir çok yatırım yapıldı.Akçaabatlılar neyin doğru neyin yanlış olduğunu çok iyi biliyor.Bu seçimde onların desteği ile yola devam edeceğiz” dedi. AK Parti Trabzon 2.sıra Milletvekili adayı Muhammet Balta ise Vakfıkebir’de seçim çalışması yaptı. Üçüncü sırada yer alan Ayşe Sula Köseoğlu ise Düzköy’de seçim çalışmalarına katıldı.

SİYASET ROTASINI EMEKLİLERE VE GENÇLERE ÇEVİRDİ!

[PAGE]

SİYASET ROTASINI EMEKLİLERE VE GENÇLERE ÇEVİRDİ!

MHP hariç AK Parti, CHP ve HDP iktidara gelmeleri halinde uygulamaya koyacakları programları açıklamalarıyla,7 Haziran seçimlerinin hedef kitlesi belli oldu.

Sosyal yardım alanlar,öğrenciler,asgari ücretliler,emekliler ve çiftçiler seçimin en büyük vaatlerinin verildiği grupları oluşturuyor.77 milyonluk Türkiye’de 53 milyon seçmen olduğu düşünülürse ,söz konusu gruplara mensup 18 yaşından büyüklerin sayısı 30 milyon kişiyi buluyor.Türkiye’de tamamının seçmen olduğu kabul edilen emekli maaşı ve o kapsamda aylık alan 10.7 milyon kişi bulunuyor.18 yaşından büyük üniversite ve lise öğrencilerinin sayısı ise 6.5 milyon kabul ediliyor.Sosyal yardımlar hane olarak hesaplanıyor.3 milyon hanenin yararlandığı ve çocuk sayısı dikkate alındığında seçmen olanların sayısı 6 milyon kabul ediliyor. Türkiye’de 4 milyon 900 bin asgari ücretli bulunuyor.Bununla birlikte yaklaşık 500 binin 18 yaş altı olduğu kabul ediliyor.Bu kapsamda 4 milyon 400 seçmen partilerin radarına giriyor.Çiftçi sayısı ise köydeki nüfus gibi görünse de geçimini bu yoldan sağlayanların sayısı net değil.Ancak devlet, destek ve yardımları için kayıt yaptıranların sayısı 2.5 milyonu buluyor

NE OLACAK BU VATANDAŞIN HALİ?

[PAGE]

NE OLACAK BU VATANDAŞIN HALİ?

MHP Trabzon Milletvekili adayı Hüseyin Örs kredi kartı sayısının Mart ayında 200 bin artarak 58 milyona ulaştığını belirterek “Nakit bulamayan vatandaş denize düşen yılana sarılır misali kartlara sarılmaya başladı.Kredi kartı borç tutarı 72 milyar,kredi kartı batağı ise 5.8 milyar olmuş.İşte her defasında tos-pembe ekonomik tablosu çizen hükümetin geldiği nokta bu.Bunlarla mı yola devam edeceğiz” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Örs’ün  açıkladığı batık kart sayısı bir milyonu aştı.2014 yılı verilerine göre batık kredi kartı sayısı bir milyonu geçti.Ödenmeyen kredi kartı borcu toplamda 2002’de 222 milyon lira iken,25 kat artarak 5.8 milyar dolara ulaştı.Küresek krizin yaşandığı 2009’da 1 milyon 246 bine yükselen,sonraki yıllarda 671 bine kadar gerileyen batık kredi kartı sayısı 2014’te1 milyon 18 bine fırladı.2009’da kredi kartı borcundan icralık olup halen borcunu ödemeyen 359 bin kişi bulunuyor

NUMAN KURTULMUŞ’A TRABZON DESTEĞİ

[PAGE]

NUMAN KURTULMUŞ’A TRABZON DESTEĞİ

AK Parti Genel Başkan yardımcısı Ordu birinci sıra Milletvekili adayı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş’un da arasında olduğu AK Parti Ordu aday tanıtım törenine Trabzon’dan destek geldi.

İlk 6 içinde yer almamalarına rağmen sürecin başından beri her seçim çalışmasına katılan AK Parti Trabzon Milletvekili aday-adaylarından  Halil Aydın ve Necmi Mazlum Ordu’ya giderek Kurtulmuş’a destek verdiler. Numan Kurtulmuş’la siyasi mücadelenin yanı-sıra dostluklarının uzun yıllara dayandığını belirten Halil Aydın “Yeni kabinede Numan beyin bakan olacağına inancımız tamdır. Ülkemize çok güzel hizmetleri olacaktır” dedi. Necmi Mazlum’da AK Parti’ye gittikleri her yerde büyük destek ve sahiplenme gördüklerini belirterek “ Milletimizin desteği ile Trabzon başta olmak üzere Karadeniz illerinde tulum çıkartacağız” dedi.

AHMET KAYACIK’I UNUTMADIK!

[PAGE]

AHMET KAYACIK’I UNUTMADIK!

Türk ve Trabzon Basının usta muhabir ve fotoğrafçılarından Ahmet Kayacık, ölümünün 1. yıl dönümünde çeşitli etkinliklerle anılıyor.

İlk etkinlik, doğum yeri olan Giresun'daki mezarı başında gerçekleşti. Aynı gün Trabzon Forum AVM’de saat 17.00’de, Ahmet Kayacık’ın 2003 yılına kadar çektiği ilginç haber fotoğraflarından oluşan ve Trabzon Ticaret Borsası tarafından hazırlanıp aynı yıl Trabzon’da “Ahmet Kayacık’ın Objektifinden” adı altında sunulan sergi açıldı. Sergi daha sonra Giresun ve Rize’de açılacak. Son olarak da Trabzon Ticaret Borsası’nın giriş katında sergilenecek. Haber61.net ailesi olarak Trabzon ve Türk basının renkli simalarından biri olan Ahmet Kayacık’ı bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyoruz.

KEMENÇE ÇALARAK OY İSTEYEN ADAY!

[PAGE]

KEMENÇE ÇALARAK OY İSTEYEN ADAY!

CHP Trabzon ikinci sıra Milletvekili adayı Ali Türen Öztürk seçim çalışmalarına Akçaabat’ta devam ediyor.

Öztürk ve ekibi adeta Akçaabat ve Düzköy İlçesini abluka altına aldı. İlçede gidilmedik mahalle kapısı çalınmadık ev bırakmama noktasında kararlı olduklarını belirten Ali Türen Öztürk “AK Parti’ye en büyük darbeyi Akçaabat’ta vuracağız. Hiç yalandan yere buralarda seçim çalışması yapmasınlar.13 yılda Akçaabat’ta ne yaptılar ki gelip burada oy isteyecekler” şeklinde konuştu. Esnaf ziyaretleri sırasında bir ara kendisine hediye edilen kemençeyi çalan Ali Türen Öztürk “7 Haziran akşamı davul-zurna ve kemençe ile Akçaabat meydanında bu hükümetten kurtulmanın CHP’nin iktidar olmasının sevincini yaşayacağız” dedi.

TRABZON’A KAMPÜS HASTANESİ GEREK!

[PAGE]

TRABZON’A KAMPÜS HASTANESİ GEREK!

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz yıllardır Trabzon’da kampüs hastane için yer arandığını fakat ortak akıl ve bir arada fikir üretilmediği için bir adım yol alınmadığını belirterek şunları söyledi:

“Avni Aker ve eski Nümunenin yeri küçük ve şehir merkezi diye vazgeçildi, daha sonra sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın Çimentonun olduğu yere yapılsın talimatı verildi.Fakat öyle gösteriyor ki sayın Erdoğan’ın talimatına  rağmen bu proje yıllar sürecek. Nedeni istimlakların ve çok uzun zaman alacak olması. Madem bu şehirde boş bir alan bulamıyoruz benim önerim; yaklaşık 100 trilyon(eski para) civarında zararda bulunan,son modern bir acil servisi yapılan KTÜ Tıp Fakültesini Sağlık Bakanlığı bünyesine katılsın,bu mevcut Tıp Fakültesi hastanesinin etrafına ek binalarla kampüs hastane entegrasyonu olsun,Yavuz Selim Kemik Hastanesi, Fatih Devlet Hastanesi,Yılan hikayesine dönen Diş hastanesi,Ahi Evren kalp hastanesi,Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi buraya taşınsın.Eski Numune hastanesi de buraya entegre şekilde dizayn edilerek tam teşekküllü,modern bir hastane yapılsın.Gelelim Kanuni Eğitim Araştırma hastanesinin yerine ne yapılması gerektiğine.Öncelikli olarak Tam teşekküllü kalp ve damar hastanesi ve buna entegreli havuzlu,robotlu Fizik tedavi rehabitilasyon hastanesi olması benim gönlümden geçen ve bölge sağlık turizmine büyük bir katlı sağlayacak projedir.Tüm bunlara benzer ortak akılla ivedi hamleler gerçekleşirse Hem devlet hastanelerimiz hem de KTÜ Tıp Fakültesi hastanesi zarar etmekden, onlarca idareciden kurtulup tek kampus de birkaç vizyonlu,liyakatlı idarecilerle yönetilerek ülke milli gelirine katkı sağlanmış olup vatandaşımızın da yüzünün gülmesine sebep olacağız”

PARTİLERE KALIRSA HEPSİ AMACINA ULAŞACAK!

[PAGE]

PARTİLERE KALIRSA HEPSİ AMACINA ULAŞACAK!

7 Haziran 2015 Genel seçimlerinin yaklaştığı günlerde Partilerden gelen açıklamalara bakılırsa Meclis'e seçimlerden sonra tam 7 parti girecek. Matematik bile imkansız diyor ama o parti oldukça iddialı..

 AK PARTİ: Geçtiğimiz seçimlerde neredeyse sandığa giden her iki kişiden birinin oyunu aklan AK Parti Haziran seçimlerine yeni genel başkanı Ahmet Davutoğlu ile giriyor. Davutoğlu, CHP liderine gönderme yaptığı konuşmada ‘Biz yüzde 35'e değil, yüzde 55-60'a yürüyoruz. Kılıçdaroğlu'na söylüyorum, bizim hayallerimize yetişemezsin’ dedi.

MHP: Muhalefetin ikinci büyük partisi oy beklentisinde ikinci sıraya yerleşmiş durumda. MHP Kayseri Milletvekili ve Grup Başkanvekili, Yusuf Halaçoğlu MHP'nin oyunun yüzde 41’lere kadar çıkabileceğini söyledi.

CHP: CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin yüzde 35 oy ile iktidar olabileceğini belirterek, "Biz bu oranı alırsak AKP iktidar olamaz. Buradan net çağrı yapıyorum. Yüzde 35'i geçecek çabayı bütün CHP'lilerin göstermesi lazım" demişti.

HDP:. Sırrı Süreyya Önder , 7 Haziran seçimleriyle ilgili iddialı bir açıklamada bulunarak "Minimum yüzde 14 düşünüyorum. Ama bunun yüzde 19'lara kadar önünün açık olduğunu biliyorum" diyerek HDP’nin çıtasını da yükseltmiş oldu.

SAADET-BBP İTTİFAKI: Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, BBP ile yaptıkları seçim ittifakı sonucu en az yüzde 15 oy almayı beklediklerini söyledi. Seçmenin vereceği karara, oya saygı duyduklarını söyleyen Kamalak, "Ama bu ittifakın, anketlere göre en az yüzde 15'lerin üzerinde olacağını düşünüyoruz" dedi.

BÜYÜK TÜRKİYE PARTİSİ: 7 Haziran seçimleri öncesi bir iddialı açıklama da Büyük Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş’tan geldi. Oy oranlarının yüzde 11 seviyesinde olduğunu belirten BTP Lideri, teşkilatı uyararak "Meclis'e gireceğiz inancıyla çalışırsanız en az yüzde 20'lere çıkarsınız" dedi.

VATAN PARTİSİ: Rakam verme konusunda imtina eden ender genel başkanlardan biri Doğu Perinçek. Perinçek yaptığı açıklamada: ‘Vatan Partisi seçime baraja dayanmıştır ve barajı hepimizin kararıyla geçeceğiz’ açıklamasında bulundu. Bu açıklamayı da pek tabi en az 'yüzde 10' olarak algılamak mümkün.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.