kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

HANGİ PARTİNİN NE KADAR OY ALMASI GEREKİYOR?7 Haziran Genel seçimleri öncesi siyasi partiler hesap peşinde.Hangi parti ne kadar oy alacak, seçimlere kaç kişi katılacak,barajı geçmek için ne kadar oy gerek,kararsızlar ne kadar?Haber 61.net siyaset ajandası

Haber61'in Ajandası

banner197

HANGİ PARTİNİN NE KADAR OY ALMASI GEREKİYOR?

7 Haziran Genel seçimleri öncesi siyasi partiler hesap peşinde.Hangi parti ne kadar oy alacak, seçimlere kaç kişi katılacak,barajı geçmek için ne kadar oy gerek,kararsızlar ne kadar?

Haber 61.net siyaset ajandası olarak bu noktada bir durum tespiti yapmak istedik.2011 Genel seçimlerinde kayıtlı seçmen sayısı 50 milyon 237 bin kişiydi.43 milyon 785 kişi sandığa giderek oy kullandı.7 milyona yakın seçmen sandığa gitmedi.

AK Parti 2011 seçimlerinde 21 milyon 32o bin kişinin oyunu aldı.Bağımsız adaylara 2 milyon 800 bin oy çıktı.CHP 11 milyon,MHP ise 5.5 milyon oy aldı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde kayıtlı seçmen sayısı 52 milyon 894 bine çıktı.Seçime katılım sayısı sadece yüzde 77 oldu ve 40 milyon kişi sandığa gitti.2011’de 7 milyon olan sandığa gitmeme rakamı bu seçimde 10 milyona çıktı.Bu gerçekten çok ciddi bir rakam.Recep Tayyip Erdoğan 20 milyon 700 bin kişiden,Ekmeleddin İhsanoğlu 15 milyon 400 bin kişiden Selahattin Demirtaş ise 3 milyon 900 bin kişiden oy aldı.2015 genel seçimlerinde kayıtlı seçmen sayısı 53 milyon 765 bin kişi.Bu seçimlere katılım oranının 46 milyonun üzerinde olması bekleniyor.HDP’nin barajı aşması için 4 milyon 650 bin oya ihtiyacı var.AK Parti’nin yüzde 45 oy alması için ise 20 milyon 835 bin kişinin oyunu alması gerekiyor.Genel seçimlerde bütün dengeler HDP’nin barajı aşıp-aşmayacağı noktasında gidip-geliyor.HDP barajı aşamazsa kazanan AK Parti olacak

DEMELİ BU ÇAĞRIYI KİMLERE YAPTI?

[PAGE]

DEMELİ BU ÇAĞRIYI KİMLERE YAPTI?

Seçim çalışmalarını dün batı bölgesinde sürdüren MHP Trabzon Milletvekili adayları ile  İl ve ilçe teşkilatları yapılan ziyaretlerden oldukça memnun olduklarını dile getiriyorlar.

İl Başkanı Muammer Demeli haber61.net siyaset ajandasına yaptığı değerlendirmede “Adaylarımıza ve partimize gösterilen ilgi ve sahiplenme doğrusu bizi bile şaşırtıyor.Vatandaşın artık bu bozuk ve kirli düzene son verme noktasındaki kararlığını görmek bizi mutlu ediyor.Bu hükümet gidiyor,hem de koşar adımla gidiyor.Ben sizin aracılığınızla teşkilatlarıma açık çağrıda bulunuyorum.Kimse kırılmasın-darılmasın-gücenmesin.Şimdi zaman daha çok kenetlenme ve davaya sahip çıkma zamanı.Kaybedecek tek bir dakika lüksümüz yok. MHP İktidara geliyor,MHP Trabzon’da birinci parti oluyor.Milletimizin bu desteğine rağmen hiçbirimizin başka hesap yapma hakkı yok” dedi.

ADAYLARIN HER BİRİ BAŞKA İLÇEDE!

[PAGE]

ADAYLARIN HER BİRİ BAŞKA İLÇEDE!

AK Parti Trabzon Milletvekili adayları ilçe seçim çalışmalarına devam ediyor.

Toplu olarak yapılan ilçe seçim gezilerinden sonra adaylar bu kez de ayrı-ayrı  ilçelere dağılarak seçim çalışmalarını sürdürüyor.Dün Akçaabat’ta seçim çalışmasını tek başına yapan beşinci sıra adayı Prof.Dr.Nihat Tosun ile birlikteydik.Tosun’un yaklaşık üç yıldır yakın korumalığını yapan Ekrem Güven Bülbül ve danışmanı Nihat Yılmaz ile seçim çalışmasını takip ettik.Nihat Tosun’un korumalığını yapan Ekrem Bülbül  aynı zamanda Artvinli.Nihat Tosun’un Trabzon’da ilk dernek ziyaretini de Trabzon Artvinliler Derneğine yaptığını da hatırlatalım.Eski Sağlık Bakanı Müsteşarı AK Parti Trabzon 5.sıra Milletvekili adayı Nihat Tosun’un bürokrasiden sonra siyasete alıştığını söylemek mümkün.İyi bir hava yakaladı,sıralamada yeri riskli olmasına rağmen seçimlere asılıyor,boş bırakmıyor.Akçaabat’ta esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde oldukça sıcakkanlı ve başarılı bir görüntü çizdi.Haber61.siyaset ajandasına konuşan Nihat Tosun “AK Parti hükümeti vatandaşa somut ve samimi projeler sunuyor.Başarılı olmasındaki temel neden bu” dedi.

TRABZON TANITIM GÜNLERİ BAKIN HANGİ İLLERDE YAPILACAK?

[PAGE]

TRABZON TANITIM GÜNLERİ BAKIN HANGİ İLLERDE YAPILACAK?

Ankara ve İstanbul’da her yıl geleneksel olarak gerçekleşen “Her yönüyle Trabzon Tanıtım Etkinlikleri” önümüzdeki dönem farklı illerde yapılmaya başlanacak.

2005 yılından beri faaliyet gösteren ve İstanbul Feshane’de gerçekleşen Trabzon Tanıtım Günleri ve Fetih Kutlamalarına her yıl ev sahipliği yapan Trabzon Dernekler Federasyonu Antalya ve Bursa’da Trabzon Tanıtım Günleri yapma noktasında karar aldı.Dün Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ü makamında ziyaret eden Trabzon Dernekler Federasyonu Başkan vekili Hüseyin Ayaz 19-22 Kasım 2015 tarihinde Antalya’da(Cam Piramit Kültür Merkezi) 2016 Şubat ayında ise Bursa’da(Merinos Kültür Merkezi) Trabzon Tanıtım Günleri düzenleyeceklerini belirtti.Antalya ve Bursa ile birlikte Almanya’da Trabzon Tanıtım Günleri düzenlemek için çalışmaların sürdüğünü de belirten Hüseyin Ayaz “17 Mayıs 2015 tarihinde  Trabzon Dernekleri Federasyon Başkanımız Mustafa Demir ve beraberindeki heyetimiz Almanya’ya giderek Alman Trabzon Dernekleri Federasyonu ile görüşmeler yapacak.Trabzon fırtınası Almanya’da esecek gurbetçi hemşerilerimizle buluşma gerçekleşecek” dedi.

FEYZİOĞLU BUGÜN TRABZON’DA

[PAGE]

FEYZİOĞLU BUGÜN TRABZON’DA

Trabzon Barosunun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Geleneksel Karadeniz Baroları Futbol Turnuvası açılışı bugün Ahmet Suat Özyacı stadında gerçekleşecek.

10.30’da Trabzon Barosu –Zonguldak Barosu maçı ile başlayacak turnuvanın açılışına Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof.Dr.Metin Feyzioğlu’da katılacak. Feyzioğlu Trabzon Barosu ziyareti, Stajyerleri ile buluşma ve görüşmelerden sonra ise meslekte 25-40-50 ve 60.yılını dolduran avukatlara Zorlu-Otel’de düzenlenecek törende plaketlerini verecek.12.30’de gerçekleşecek plaket törenine AK Parti Trabzon Milletvekili adayları Av.Ayşe Sula Köseoğlu ile Av.Salih Cora’nın da katılması bekleniyor. Yoğun bir programı olan Feyzioğlu saat 15.30’da Trabzon Gazeteciler Cemiyetini de ziyaret edecek

MHP SEÇİM BİLDİRGESİNİ NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

[PAGE]

MHP SEÇİM BİLDİRGESİNİ NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

AK Parti-CHP ve HDP’den sonra MHP de seçim bildirgesi açılayacak. MHP, Haziran 2015’te gerçekleştirilecek milletvekili genel seçimine yönelik strateji çalışmasını büyük ölçüde tamamladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin onayına sunulacak seçim beyannamesi “ekonomi ve sosyal politikalar”, “yolsuzluk”, “güvenlik ve terörle mücadele” ve “dış politika” dört ana eksene oturtuluyor. Ekonomi ayağını, “işsizlik ve üretim” temelinde işleyecek olan MHP, “AKP giderse yardımlar kesilir” düşüncesini kırmak için, “Bu yardımlar zaten senin Anayasal hakkın. MHP iktidarında yardımlar aynen devam edecek” mesajı verecek. AKP ve CHP seçim beyannamelerini açıklarken, MHP seçim beyannamesi çalışmalarına hız verdi. Beyannamenin 3 Mayıs’ta Arena spor Salonu’nda düzenlenecek etkinlikte açıklanması bekleniyor. Beyannamede, iktidarın yürüttüğü çözüm süreci ve İmralı müzakerelerine ciddi eleştiriler getirilirken “güvenlik” başlığı altında, “terörle mücadele” konusuna özel vurgu yapılıyor. Terör suçları için genel, siyasi affın asla gündeme gelmeyeceği, Öcalan’ın örgütü yönetmesinin engellenerek müzakerelere derhal son verileceğine dikkat çekilen beyannamede, terörün kökünün kazınacağına işaret ediliyor.

PİLOT İLLER ARASINDA TRABZON’DA VAR!

[PAGE]

PİLOT İLLER ARASINDA TRABZON’DA VAR!

İlkokul 5. sınıflar için yeni müfredat belli oldu.

Pilot uygulamaya 2016 Eylül ayında başlanacak.Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Ortaokul 5'inci sınıfların, yabancı dil hazırlık sınıfına dönüştürülmesi yönünde bir çalışma yaptığı öne sürülmüştü. Ancak bakanlık bu iddiaları yalanlamıştı. Ortaokul 5'inci sınıflarda, yabancı dil eğitimine ağırlık veren müfredat üzerinde çalışan bakanlık yeni müfredatı açıkladı. haftada 18 saat İngilizce, 4-6 saat spor kültür dersi verilecek. İngilizce dersi gramer ağırlıklı olmayacak.İngilizce okuma yazma yüzde 40, dinleme ve konuşma ise yüzde 60 olacak. 6-8 saat Türkçe dersi verilecek.6-8 saat Matematik ve Fen dersleri verilecek.Pilot iller uygulamasında Trabzon’da yer alacak

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
eren - 3 yıl önce
feyzioğlu ve o düşünçe yapısında olanlar bu milletin cahillerini kandırmalarının cezasını nasıl verecek. bir şeyden de anlasalar bari....