Haber61'in Ajandası

AK PARTİ’DE YENİ GÖREV DAĞILIMI!AK Parti Trabzon Milletvekili adaylarının toplu olarak seçim çalışması doğu bölgesinden sonra dünde  batıda Akçaabat ve Liman Bölgesindeki ilçelerde gerçekleşti.Milletvekili adayları,il ve Ortahisar İlçe Başkanı ile belediy

Haber61'in Ajandası

AK PARTİ’DE YENİ GÖREV DAĞILIMI!

AK Parti Trabzon Milletvekili adaylarının toplu olarak seçim çalışması doğu bölgesinden sonra dünde  batıda Akçaabat ve Liman Bölgesindeki ilçelerde gerçekleşti.

Milletvekili adayları,il ve Ortahisar İlçe Başkanı ile belediye başkanlarının da katılım yaptığı ziyaretlerde genel seçimlerin önemi vurgulanarak destek noktasında oy istendi.Trabzon’da seçim çalışmalarının oldukça verimli geçtiğini belirten AK Parti Trabzon Milletvekili 2.sıra adayı Muhammet Balta “Trabzon’da vatandaşlarımızın sağ-duyusu, istikrar ve huzurdan yana anlayışı ile her zaman gurur duyduk.Yeni Türkiye yolunda Trabzon’un sandıkta gerekeni bir kez daha yapacağından kuşkumuz yok” dedi.AK Parti’de artık seçim çalışmaları bugünden itibaren  grup halinde değil gerçekleşecek görev dağılımı ile gerçekleşecek.Her aday farklı ilçelerde-mahalle ve köylerde seçim çalışmasına katılacak. Parti çalışmalarında aday-adaylarda unutulmayacak onlara da görev verilecek. Bürokrasideki görevlerine geri dönen aday-adaylara ise seçim çalışmalarında görevlendirme yapılmayacak.

TRABZON YAŞLISINA SAHİP ÇIKIYOR

[PAGE]

TRABZON YAŞLISINA SAHİP ÇIKIYOR

Kent içi taşımacılığında 65 yaş üstü olanlara kanun tanıdığı haklar bazı illerde uygulanmıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi dahil bir çok ilde 65 yaş üstü yaşlılara ücretsiz ulaşım hakkı tanınmıyor.6495 sayılı kanunun 88.maddesi çok açık ve net şekilde yaşlılara bu hakkı veriyor.Valiliklerle-Belediyeler arasında yaşanan anlaşmazlıktan ötürü bu sorunun çözüme kavuşmaması 65 yaş üstündeki vatandaşların büyük tepkisine neden oluyor.Türkiye’nin benzer şikayetlerden dolayı ilgili makamlara şikayet telefonları ve e-postalar yağarken Trabzon şehri bu anlamda örnek oluyor.Büyükşehir Trabzon Belediyesi Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu kanunu tam olarak uyguluyor ve bu noktada takdir topluyor.Trabzon’da ulaşım noktasında 65 yaş üstü vatandaşlar sıkıntı yaşamıyor.Yaşlısına ve emeklisine sahip çıkan Orhan başkanı bizde tebrik ediyoruz.

ADAY-ADAYLARINA 7 HAZİRAN’I BEKLEYİN ÇAĞRISI!

[PAGE]

ADAY-ADAYLARINA 7 HAZİRAN’I BEKLEYİN ÇAĞRISI!

AK Parti Trabzon’dan Milletvekili aday-adayı olan 49 isim arasında bürokrasiden gelen isimlerde vardı.

Açıklanan aday listesinde kendilerine yer bulamayan bürokratlar eski görevlerine geri dönüyor. Kamu İhale Kurumu Denetçisi olan Asım Aykan Ankara’da görevinin başına dönen isimlerin başında.Diğer aday-adayları da görevlerine dönme noktasında hazırlık yaparken Genel Merkezden 7 Haziran’a kadar seçim çalışmalarına katılın ondan sonra geri dönün çağrısı yapıldığı iddia edildi.Bazı aday-adayı bürokratların bu anlamda ya rapor aldığı yada süreyi kullanarak geri dönüş yapmadıklarını hatırlatalım. Mazhar Yıldırımham,Mehmet Atalay,Hakan Usta,Abdülkadir Uraloğlu gibi isimlerin memuriyet hayatına 7 Haziran seçimlerinden sonra başlaması bekleniyor.

LİSTELERİ TRABZON’DA VATANDAŞA SORDUK

[PAGE]

LİSTELERİ TRABZON’DA VATANDAŞA SORDUK

7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimleri için aday listesi tamamlanan partilerle ilgili yapılan bir ankette seçmene AK Parti, CHP, MHP ve HDP adaylarını beğenip beğenmedikleri soruldu.

Peki seçmen milletvekili aday listelerini beğendi mi? İşte sonuçlar:: AK PARTİ Beğendim: Yüzde 86.4 Beğenmedim:Yüzde 13.6 CHP Beğendim: Yüzde 84 Beğenmedim:Yüzde 16 MHP Beğendim: Yüzde 77 Beğenmedim:Yüzde 23 HDP Beğendim: Yüzde 75.9 Beğenmedim:Yüzde 24.1.Peki Trabzon’da vatandaşın listelere bakış açısı nasıl.Haber61.net siyaset ajandası bu sorunun cevabını sokakta vatandaşa sordu,işte cevaplar:Halim Kantekin:”AK Parti’nin bu listesinde kim bakanlığa daha yakın sorusunun cevabı yok.Bize bakanlık yapacak isim gerek,bu yüzden liste zayıf” Handan Gerçek:”Muhalefet partilerine Trabzon’da şans veriyorum ya CHP ya da MHP iki vekil çıkartacak” Mustafa Uzun:”AK Parti bu seçimde yüzde 50 oy alır,vatandaş listeye bakmıyor.Oyların adresi belli” Muhammet Yıldırım:”MHP Trabzon’da daha şanslı Koray Aydın ve Yavuz Aydın doğru tercih” Ayşe Güntekin İncegül:”CHP Volkan Canalioğlu’nu saf dışı bırakmamalıydı,ama seçimlerde Canalioğlu sahada yer alırsa 2 vekil şansı var.Muhalefetin kadın aday göstermemesine anlam veremedim”

BİLİM CAMİASININ TÜRKİYE FOTOĞRAFI!

[PAGE]

BİLİM CAMİASININ TÜRKİYE FOTOĞRAFI!


Öğ­re­tim üye­le­ri, kır­sal ve kent­sel ke­sim­den oy ver­me ya­şın­da olan 2 bin 356 ki­şi üze­rin­de an­ket yap­tır­dı­lar.

Koç Üni­ver­si­te­si­’n­den Prof. Dr. Ali Çar­koğ­lu, Sa­ban­cı Üni­ver­si­te­si­’n­den Trabzonlu hemşerimiz Prof. Dr. Er­sin Ka­lay­cı­oğ­lu ve AB­D’­nin Ohi­o Eya­let Üni­ver­si­te­si’n­den Doç. Dr. Erik Nis­be­t’­in bir­lik­te yap­tık­la­rı “Tür­ki­ye­’de Si­ya­set, Med­ya ve İn­ter­net­te Öz­gür­lük­le­r” ko­nu­lu araş­tır­ma­nın so­nuç­la­rı dün açık­lan­dı. So­nuç­lar ise araş­tır­ma­yı ya­pan­la­rı bi­le şa­şırt­tı. Çar­koğ­lu, so­run­la­rın ilk sı­ra­sın­da “iş­siz­li­k” me­se­le­si­nin çık­ma­sı­nı şöy­le an­lat­tı: “İn­san­la­ra, Tür­ki­ye­’nin en bü­yük so­ru­nu­nu sor­duk. Bu­gü­ne ka­dar ol­ma­dı­ğı bi­çim­de yüz­de 33,1’le 'iş­siz­lik' de­di­ler. Oy­sa es­ki­den böy­le ol­maz­dı. İş­siz­lik, her şe­yin önün­de. Ge­le­cek­te­ki en bü­yük so­ru­nun ne ol­du­ğu­nu sor­du­ğu­muz­da da yüz­de 19,1’le yi­ne iş­siz­lik çık­tı.” Çar­koğ­lu, so­nuç­la­rı yo­rum­lar­ken, eko­no­mik so­run­la­rın top­lam­da iş­siz­lik, yok­sul­luk ve ge­lir ye­ter­siz­li­ği ve eko­no­mik is­tik­rar­sız­lık­la bir­lik­te yüz­de 52’ye ulaş­tı­ğı­nı, bun­la­rın ar­dın­dan yüz­de 10,7 ile Gü­ney­do­ğu so­ru­nu ve ba­rış sü­re­ci­nin gel­di­ği­ni söy­le­di. Araştırmada bir başka önemli gerçek daha ortaya çıktı. Partili seçmenlere “Yayın organlarında sansür var mı, yok mu?” sorusu soruldu. AK Parti’li seçmenlerin yüzde 46,8’i, “Sansür var” dedi. HDP’nin yüzde 61,9’u, CHP’lilerin yüzde 67,3’ü, MHP’lilerin de yüzde 62,5’i “Evet, yayın organlarında sansür var” diye görüş belirtti

AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR OLUR MU?

[PAGE]

AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR OLUR MU?

7 Haziran'da gerçekleşecek milletvekili genel seçimleri öncesi anket şirketleri araştırma ve anketlerine son sürat devam ediyor.

Bu kapsamda çalışmalarına devam eden MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, 7 Haziran milletvekili genel seçimleri öncesi son anket verilerini  paylaştı. Seçimlere ilişkin yapılan anket verilerini paylaşan Kulat, "AK Parti'nin oyları yüzde 47-48 bandında. CHP'nin oy oranı yüzde 24-25 civarında. MHP'nin oy oranı yüzde 14-15 bandında." dedi. MAK Danışmanlık'ın Başkanı Kulat, seçimlere parti olarak giren HDP'nin de oy oranını açıkladı. Kulat, "HDP'nin de oyları yüzde 8,5 bandında seyrediyor." diyerek HDP'nin baraj altında kalacağını işaret etti.

İLK KEZ SİYASET AJANDASI YAZMIŞTI!

[PAGE]

İLK KEZ SİYASET AJANDASI YAZMIŞTI!

Haber61.net siyaset ajandası  17 Aralık sürecinden sonra yeni kurulan partilerin ömrünün çok kısa olacağını ve kısa sürede kendilerini fesih edeceklerini daha önce ifade etmişti.

Nitekim de öyle oldu ve paralel yapının dolduruşu ile kurulan partilerin ömrü fazla uzun olmadı. İdris Naim Şahin kurucusu olduğu Milad Partisi'nden istifa etti. Geçtiğimiz günlerde bir başka eski AKP'li Kütahya Bağımsız milletvekili İdris Bal da kendi kurduğu Demokratik Gelişim Partisi'nden istifa ederek büyük şaşkınlık yaratmıştı.AKP’den istifa eden İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin, geçtiğimiz kasım ayında MİLAD Partisi’ni kurmuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.