kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

AK PARTİ TRABZON ADAYLARI SÖZ VERDİ!7 Haziran genel seçimleri öncesi siyasi partiler artık iyiden iyiye saha çalışmalarına hız verdi. AK Parti dün aday tanıtımı oldukça coşkulu bir ortamda gerçekleştirdi.19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen aday tan

Haber61'in Ajandası

banner197

AK PARTİ TRABZON ADAYLARI SÖZ VERDİ!

7 Haziran genel seçimleri öncesi siyasi partiler artık iyiden iyiye saha çalışmalarına hız verdi. AK Parti dün aday tanıtımı oldukça coşkulu bir ortamda gerçekleştirdi.

19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen aday tanıtım töreninde AK Parti Trabzon Milletvekil adayları Süleyman Soylu,Muhammet Balta,Ayşe Sula Köseoğlu,Adnan Günnar,Nihat Tosun ve Salih Cora birer konuşma yaparak Trabzon’da hedeflenen 6-0’a ulaşmak için birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarının sözünü verdi. Aday tanım töreninde Gözlerin üzerinde olduğu birinci sıra adayı Süleyman Soylu Trabzonspor atkısı ile yaptığı konuşmada hatipliğini ortaya koyarak coşkulu bir konuşma yaptı.

Soylu’nun oldukça heyecanlı olduğu gözlemlendi. Gençlerin büyük sevgi gösterisinde bulunduğu Muhammet Balta’a konuşmasında oldıkça heyecanlı ve duygulu bir tavır sergilerken Trabzon’un Ayşe’s solganı ile yola çıkan Ayşe Sula Köseoğlu aldığı bu sorumluluğu hakkıyla yerine getireceğini  söyledi.4.sıra adayı Adnan Günnar teşkilatların verdiği güçle çalışacaklarını belirtirken Nihat Tosun’da ülkenin huzuru ve istikrarı için AK Parti’ye ihtiyaç olduğunu söyledi.2011 seçimlerinde de 6.sıra adayı olan Av.Salih Cora elinden gelenin fazlasını ortaya koyup birinci sıra adayı gibi çalışacağını söyledi.AK Parti Trabzon Milletvekili adayları Çarşamba günü de Ankara’da aday tanım törenine katılacak.81 ilin Milletvekili adaylarının tanıtımın yapılacağı törene Belediye başkanları,İl ve Belediye Meclis Üyeleri,İl ve İlçe başkanları ile partililerde bu aday tanıtım törenine katılabilecek

SEYMENOĞLU’DA 2 DÖNEME TAKILDI!

[PAGE]

SEYMENOĞLU’DA 2 DÖNEME TAKILDI!

AK Parti  7 haziran seçimleri için milletvekilliği listelerini hazırlarken ince bir hesaba imza attı. AK Parti bu dönem hazırladığı listede 3 dönemlikler haricinde bazı 2 dönemlikleri de listeye almadı.

Bir parti yöneticisi, uyguladıkları bu kriteri 3 dönem sendromuna engel olarak açıkladı. Ak Parti, 69 iki dönemlik milletvekilinden 33’ünü listeye almadı. Bunlardan AK Parti Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu dahil beşinin adaylık başvurusu yapmadığı biliniyor. 28 kişiden çoğu, bu kriterin kurbanı oldu. Parti yönetimi, bu isimlerin büyük bölümünün bir dönem ara verdikten sonra yeniden değerlendirileceğini iddia ediyor. Liste konulmayan iki dönemlik vekillerin arasında bir dönem ara verdikten sonra Meclis’e giren isimler de bulunuyor. Partinin listeye koymadığı 28 iki dönemlik vekiller şunlar: “Gülşen Orhan, Emin Önen, Fatoş Gürkan, Fatma Salman, Avni Erdemir, Sadık Badak, Mehmet Erdem, Semiha Öğüş, Cemal Öztaylan, Zülfü Demirbağ, Faruk Septioğlu, Sebahattin Karakelle, Muhyettin Aksak, Fazilet Dağcı Çığlık, İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Domaç, İbrahim Yiğit, Mehmet Sağlam, Abdullah Çalışkan, Mustafa Kabakçı, Ayşe Türkmenoğlu, Mücahit Fındıklı, Ömer Faruk Öz, Yüksel Özden, Ahmet Feralan, Mustafa Hamarat, Dilek Yüksel, Safiye Seymenoğlu.”

TRABZON’DA VATANDAŞ LİSTELERE NASIL BAKIYOR?

[PAGE]

TRABZON’DA VATANDAŞ LİSTELERE NASIL BAKIYOR?

7 Haziran seçimleri öncesi siyasi partilerin milletvekili aday listeleri üzerine yorumlar yapılmaya devam ediyor.

Trabzon’da bütün gözler artık adayların ortaya koyacağı performansta ve yapacakları açıklamalarda.Peki vatandaş listeleri nasıl yorumluyor,adayları tanıyor mu?.AK Parti-CHP ve MHP Trabzon Milletvekili adaylarını vatandaşa sorduk. Vatandaşın ortak buluştuğu nokta siyasete olan güvensizlikleri ve kararsızlıkları.Sandığa gidip-gitmeme noktasında ciddi anlamda tepki var.Siyasetçiler bu durumu dikkata alsın bizden uyarması.

İşte vatandaşın gözüyle listeler.Erkan Demirci:” AK Parti listesinde Süleyman Soylu sürpiz oldu, Asım Aykan ve Şeref Malkoç listede yer almalıydı”. Hanife Keskin ”Muhalefetin kadın aday göstermemesi çok garip.AK Parti bu anlamda avantajlı” Murat Albayrak: ”Volkan Canalioğlu’nun liste dışı kalması CHP için kayıptır.CHP bu seçimde sıkıntı yaşar” Emre Küçük:”MHP’nin listesinde Akçaabat yok.Akçaabat’I hesap etmeyenler fena yanılacak” Dursun Korkmaz:” AK Partinin listesi bizi şaşırttı doğrusu.Artık bütün yük Muhammet Balta’nın omuzunda.Trabzon’da beş vekil çıkarsa sayın Balta bakan olur”Ayşe Gül Topçu:”CHP Haluk Pekşen ve Ali Türen Öztürkle iki vekil çıkarır.Ön seçim yapan CHP’yi kutluyorum”Ferhat Salihoğlu:”Vatandaş adaylara değil Recep Tayyip Erdoğana oy verecek” Adem Ayaz:”Sandığa gitmeyeceğim hepsine tepkiliyim”

ORHAN BAŞKANIN DUYARLILIĞI!

[PAGE]

ORHAN BAŞKANIN DUYARLILIĞI!

Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırı sonrası ve yaşanan gelişmeler herkesi olduğu gibi Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu da derinden etkiledi.

Orhan başkan Trabzon ve Trabzonspor’un bu olay sonrası zan altında bırakılmasını kabullenemiyor ve elinden gelen tüm imkanları seferber ederek yaşananları ilgili makamlarla paylaşıyor.Ben sadece Trabzon’u değil İstanbul başta olmak üzere yurdun her yerinde yaşayan trabzonlu hemşerilerimi düşünüyor ve onlar için endişeleniyorum diyen Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu “Bu şehir bunları hak etmiyor.Trabzon insanı ekmeğinin peşinde olan bayrağına-vatanına-dinine her süreçte sahip çıkmış barış ve kardeşlikten yana olmuştur” diyerek vatandaşın olaylara sağ-duyulu yaklaşımından ötürü teşekür etti.

CANALİOĞLU’NA CHP’DE YENİ GÖREV

[PAGE]

CANALİOĞLU’NA CHP’DE YENİ GÖREV

7 Haziran Genel seçimlerinde listelerde kendine yer  bulamayan CHP Trabzon Milletvekili aynı zamanda CHP PM üyesi Volkan Canalioğlu Meclisteki odasını toplayarak Trabzon’a döndü.

Seçimlerde kapı-kapı gezerek üzerine düşen her sorumluğu yerine getirecek olan Canalioğlu “Volkan Canalioğlu’na yakışanı yapacağım ve partimizin iktidar olması için sonuna kadar mücadele vereceğim” dedi.Bu arada Volkan Canalioğlu’nun Genel seçimler sonrası siyasete son noktayı koymayacağı belirtiliyor.Genel merkezin Canalioğlu’na yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı teklifi götürdüğünü belirtmekte fayda var.Canalioğlu’nun bu teklifi değerlendirmeye alıp-almayacağı ise merak konusu.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresine “Canalioğlu’nu kaybetmek değil kazanmak niyetindeyim” dediği belirtildi.

EMEKLİ MAAŞINA NE ZAMAN ZAM GELECEK?

[PAGE]

EMEKLİ MAAŞINA NE ZAMAN ZAM GELECEK?

Haber61.siyaset ajandası emekli dosyasının peşini bırakmıyor. Son dönemde emekliler için çok önemli gelişmeler yaşanıyor.

Özellikle maaşlarının düşük olmasından yakınan emekliler Temmuz'da zamlarını alacak. Temmuz ayında 1000 liranın altında maaş alan işçi ve Bağ- Kur emeklilerine seyyanen 100 lira zam yapılırken maaşı 1000 liranın üzerinde olanlara ise bin 100 liraya tamamlayacak ücret artışı gerçekleştirilecek. Bunun yanında tüm emekliler oluşacak 6 aylık enflasyon oranında da farklarını alacak. İşçi ve Bağ-Kur'lular 6 aylık enflasyonun tamamını zam olarak alacakken memuremeklileri yüzde 3'lük zamlarına ilaveten yüzde 3'ün üzerinde olaşacak enflasyon farkını maaşlarında görecek. Buna ilaveten çalışan Bağ- Kur emeklilerinden yapılan Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGDP) kesintisi de yüzde 15'den yüzde 10'a düşürüldü. Böylece çalışan emekliler için de ilaveten bir yüzde 5'lik artış yaşanmış olacak.Bütün bu zamlardan sonra emekliler maaşlar arasındaki dengesizlikleri giderecek intibak düzenlemesini de dört gözle bekliyor. Bu konuda açılan iki dava ile ilgili mahkeme süreci de devam ediyor. Son görülen dava ile birlikte duruşma 29 Nisan'a ertelenmişti. Bu tarihte bilirkişi raporu görüşülerek bir karar çıkması bekleniyor. Davalarda emeklilerin haklı görülmesi durumunda ücret dengesizliklerini giderecek maaş artışları da gündeme gelmiş olacak. Bu konuda daha önce açıklama yapan çalışma Bakanı Faruk Çelik, 'Bir mağduriyet varsa bunu idare olarak düzeltmek görevimiz" demişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adem BAYRAKTAR - 2 yıl önce
Bu seymenoğlu şikecileri kurtarma kanununa "evet" diyen Trabzonlu milletvekili değil miydi? Yanlış mı hatırlıyorum .