kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

TRABZON’DA İPİ KİM GÖĞÜSLER?Genel seçimler öncesi Trabzon Milletvekili adayları belli oldu.6 vekile sahip Trabzon’da Genel seçimlerde kıran-kırana bir yarış yaşanacak .Ana muhalefet partisi CHP Trabzon’da Av.Haluk Pekşen-Ali Türen Öztürk-Ahmet Kaya-Murat

Haber61'in Ajandası

banner197

TRABZON’DA İPİ KİM GÖĞÜSLER?

Genel seçimler öncesi Trabzon Milletvekili adayları belli oldu.6 vekile sahip Trabzon’da Genel seçimlerde kıran-kırana bir yarış yaşanacak .

Ana muhalefet partisi CHP Trabzon’da Av.Haluk Pekşen-Ali Türen Öztürk-Ahmet Kaya-Murat Özçilingir-Yavuz Karan ve Mustafa Aydın ile seçimlere girecek.

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun listeyi bekledikleri ve istedikleri gibi olarak yorumlarken “Örgütlerimiz sandıkta kararını verdi ve Genel Merkezde bunu oyladı. Demokrasinin güzelliği bu olsa gerek. Küsmek yok-kırılmak yok. Hep beraber el-ele vereceğiz ve CHP’yi Trabzon’da birinci ülke genelinde iktidar yapacağız” dedi. MHP’de ilk altı şu isimlerden oluştu: Koray Aydın-Yavuz Aydın-Hüseyin Örs-Hasan Akyüz-Hasan Suiçmez-Hikmet Yılmaz. MHP’de ise artık bütün gözler Koray Aydın’ın üzerinde olacak. MHP Trabzon Milletvekili eski bakan Koray Aydın iktidar partisine en büyük alternatifin MHP olduğunu belirterek “Teşkilatlarımızla , adaylarımızla, ülkücü kadrolarımızla, halkımızla iktidar yürüyüşüne çıktık. Bu hükümetten kurtulmak için artık iki ay kaldı. Trabzon’da çok patlama yapacağız” dedi.

Trabzon’da 49 aday-adayı ile yola çıkan temayül-anket-mülakat derken yoğun bir aday belirme süreci yaşayan AK Parti’de ilk altı belli oldu. Trabzon’da mevcut vekillerden hiçi biri listede yer alamadı.

AK Parti Trabzon’da birinci sıra eski DP Genel Başkanı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’ya emanet. AK Parti aday listesi şu şekilde oluştu. Süleyman Soylu-Muhammet Balta-Ayşe Sula Köseoğlu-Adnan Günnar-Nihat Tosun-Salih Cora. AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi hedeflerinin belli olduğunu Trabzon’da 6-0 yapmak için büyük bir mücadele vereceklerinin altını çizerek “AK Parti Trabzon’da hep zirvede oldu yine zirvede milletin gönlünde, yüreğinde olacak” dedi. AK Parti’de Süleyman Soylu, MHP’de Koray Aydın, CHP’de ise Av.Haluk Pekşen Trabzon sıralamasında öncü olacak

MALKOÇ AKRABA KURBANI OLDU?

[PAGE]

MALKOÇ AKRABA KURBANI OLDU?

AK Parti Trabzon Milletvekili sıralamasında yer almasına kesin gözüyle bakılan temayül-mülakat ve anketlerde birinci sırada çıkan Av.Şeref Malkoç’un listede yer almaması şaşkınlıkla karşılandı.

Şeref Malkoç’un neden sıralamada yer almadığı noktasında elbette bir çok yorum yapılacak. Yakın akrabalar AK Parti listesinde yer almadı. Malkoç’ta bu noktada  “kayınpeder-damat “ kurbanı oldu. Malkoç’un damadı olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül Gaziantep’ten aday gösterilince Şeref Malkoç Trabzon’dan aday gösterilmedi. Malkoç’un AK Parti’de yeni dönemde Genel Başkan Yardımcısı olması bekleniyor

AK PARTİ’DE TRABZONLU VEKİL ADAYLARI!

[PAGE]

AK PARTİ’DE TRABZONLU VEKİL ADAYLARI!

İstanbul 2.sıra Bölge adayı olarak Milletvekili adayı gösterilen Trabzonlu hemşerilerimiz Oktay Saral, Ayşenur Bahçekapılı ve Aziz Babuşçu siyaset ajandasına yaptıkları açıklamada AK Partinin yeniden tek başına aday olacak güce sahip olduklarını belirterek “Yeni Türkiye yeni hedeflere birlik ve beraberlik içinde ulaşacak. Türkiye’nin istikrarı ve huzuru için gece-gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dediler.

AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Düzköylü hemşerimiz Aziz Babuşçu, Of eski Belediye Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, TBMM Başkan Vekili Maçkalı hemşerimiz Ayşenur Bahçekapılı’nin yeni dönemde Mecliste yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

VOLKAN CANALİOĞLU’NUN LİSTE YORUMU!

[PAGE]

VOLKAN CANALİOĞLU’NUN LİSTE YORUMU!

CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu’nun yeniden vekil adayı gösterilememesi siyaset gündemine bomba gibi düştü. “Kontenjan” hakkını Trabzon’dan kullanmak isteyen Canalioğlu 28 Mart’ta gerçekleşen eğilim yoklamasına katılmamıştı.

Kontenjan tartışmalarına CHP Trabzon İl ve ilçe örgütleri ile CHP Trabzon Milletvekili aday-adaylarının tepki göstermişti. Tepkilerin ilk aşamada sonuç vermemesi üzerine parti CHP örgütleri ve aday-adayları istifasını vererek CHP’li gençler tarafından işgal edilmişti. Yaşanan bu sıkıntılı süreç sonrası Genel Merkez geri adım atarak eğilim yoklamasında karar vermişti. Eğilim yoklamasına katılmayan ve kontenjan hakkını kullanmak isteyen CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu dün gerçekleşen açıklamada ne Trabzon ne de başka ilden listelerde yer bulmadı. Bu sonuç Canalioğlu cephesinde büyük şok yarattı.

Volkan Canalioğlu sonuçlar üzerine “Demek Trabzon beni istemedi sağlık olsun, yapacak bir şey yok” yorumu yaptı. Canalioğlu’nun telefonları kapattığı ve oldukça üzgün olduğu belirtildi. CHP sözcüsü Prof.Dr.Haluk Koç aday gösterilemeyen partililer için “Aday gösterilmeyen arkadaşlar belki kırılmıştır ama siyasette küsmek söz konusu olmaz. Siyaseten de olgunlaşmamız lazım” açıklamasını yapmıştı.

TRABZONLU O İSİM YENİDEN MECLİSE GİRECEK!

[PAGE]

TRABZONLU O İSİM YENİDEN MECLİSE GİRECEK!

CHP Trabzon eski Milletvekili Akif Hamza Çebi üçüncü dönem meclise girme yolunda.

CHP İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Akif Hamza Çebi İstanbul 1.Bölgeden beşinci sıra kontenjan adayı gösterildi. Trabzon Araklı doğumlu hemşerimiz Hamza Çebi’nin 7 Haziran Genel seçimleri sonrası yeninden Meclise girmesine kesin gözü ile bakılıyor.Haber61.siyaset ajandasına konuşan Akif Hamza Çebi “Türkiye çok büyük sorunlar yumağında karanlık bir dönem yaşıyor. Hak etmediğimiz bir tablo var ortada. CHP iktidarı toplumun her kesimine aydınlık, güvenli bir gelecek ve huzur vaat ediyor. Bunu başaracak ekibe ve tecrübeye sahibiz” dedi. Bu arada Rizeli hemşerimiz Prof.Dr.Mehmet Bekaroğlu’da İstanbul 3.Bölgeden 9.sıra adayı gösterildi.

VEKİL OLMAK İÇİN KAÇ BİN ADAY BAŞVURDU?

[PAGE]

VEKİL OLMAK İÇİN KAÇ BİN ADAY BAŞVURDU?

AK Parti-CHP-MHP ve HDP’den 7 Haziran genel seçimlerinde Milletvekili olabilmek için ter döken 12 bin 247 aday-adayının heyecanlı bekleyişi dün sona erdi.

Partiler 550’er kişilik aday listelerini dün Yüksek Seçim Kuruluna sundu. 2 bin 200 adayın belirlenmesi ile 10 bin 47 aday-adayı için seçim yarışı sona erdi. Aday-adayları için umutlar artık başka bahara kaldı.7 Haziran seçimleri için AK Parti’ye 6 bin 223,CHP’ye 2 bin 822,MHP’ye bin 701,HDP’ye de 1501 aday-adayı başvurmuştu. Trabzon’da en çok adaylık talebi AK Parti’ye olmuştu. AK Parti’ye 49 aday-adayı başvurmuştu

KESİN SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

[PAGE]

KESİN SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Siyasetin kalbi Ankara’da Milletvekili belirlenmesi noktasında attı.

Büyük bir heyecan fırtınasının estiği başkentte aday-adayları merakla  gelecek mutlu haberi bekledi. Adaylar dün belli oldu ama süreç henüz tamamlanmadı.24 Nisan’da milletvekili kesin aday listeleri ile bağımsız adaylar Resmi Gazete’de yayımlanarak ilan edilecek. YSK kararına göre partilerin en az 41 ilde aday listesi vermesi gerekiyor. 41 il seçim çerçevesinde aday listesi vermeyen partililer seçime katılamayacak. Aynı ilin birden fazla seçim çerçevesi olması halinde, siyasi partilerin her seçim çevresi için ayrı-ayrı milletvekili aday listesi vermesi zorunlu olacak. Aksi halde o il seçim çevresinde seçime katılma şartları oluşmayacak. Gümrük kapılarında ve yurt dışı temsilciliklerinde oy verme işlemleri 8 Mayıs’ta başlayacak. Yurt dışı temsilciliklerinde oy verme işlemi 31 Mayıs’ta sona erecek. Yurt içinde 53 milyon 765 bin 231,yurt içinde ise 2 milyon 867 bin 658 seçmen bulunuyor.

HDP KARADENİZ’DE OY ALABİLECEK Mİ?

[PAGE]

HDP KARADENİZ’DE OY ALABİLECEK Mİ?

Genel seçimlerde barajı aşıp-aşmayacağı merak edilen HDP Trabzon-Rize-Ordu-Gümüşhane-Giresun ve Artvin’de Milletvekili adaylarını açıkladı.

Bölgede flaş bir isim yok. HDP’nin Trabzon Milletvekili adayları Hüseyin Taka-Muammer Celep-Mehmet Mustafa Olcayto-Turan Çavuşoğlu ve Nurettin Karadeniz olurken bölge de dağılım şu şekilde oluştu. HDP Rize Milletvekili sıralaması Necmettin Durmuş, Selda Karafazlı Kurşun, Turgay Köse Sakarya. HDP Giresun: Filiz Çakır, Nalan Coşkun, Kazım Yaman, Mustafa Yusufoğlu .HDP Artvin: Recep Demirci, Celal Osmanoğlu Ordu HDP:Ahmet Cevat Güney, Cahit Ongunyurt, Güngör Ataş, Turan Bayrak, Güven Atabey

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
halil terzi - 2 yıl önce
AKPARTİ LİSTESİNE BAKIYORUM VE SORUYORUM;1) Bu 6 adaydan kaç tanesi 2002 de ak partiye oy vermiştir?2) Merkez adayı hangisi ben bulamadım bulan varsa söylesin?3) s.soylu'nun ancak bu (sözümü geçirebileceğim) kişiler olursa trabzon'a gelirim söylemi doğru mudur?