kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

TRABZON’DA AK PARTİ ÇAT KAPI YAPTI!AK Parti 7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerinde aday gösterilecek isimlere yönelik çalışmasında son aşamaya geldi.Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanan üst komisyon, 7 Nisan'da YSK'ya verilecek millet

Haber61'in Ajandası

banner197

TRABZON’DA AK PARTİ ÇAT KAPI YAPTI!

AK Parti 7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerinde aday gösterilecek isimlere yönelik çalışmasında son aşamaya geldi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanan üst komisyon, 7 Nisan'da YSK'ya verilecek milletvekili aday listesine son şeklini vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Partinin ağır abileri arasında yer alan isimlere, aday olacakları seçim bölgeleri de zimmetlendi. Ağırlıklı olarak bakan ve genel başkan yardımcıları aday gösterilecekleri iller genişletilerek seçim bölgelerine dönüştürüldü. Böylece bakan ve genel başkan yardımcıları seçim çalışmalarını yalnızca kendi illerinde değil, bu çerçevede belirlenen seçim bölgesinde de çalışmaları koordine edecek .Bu arada Aday listelerin açıklanmasına artık son bir gün kala AK Parti son bir hamle daha yaparak aday belirlenmesi noktasında  nabız tuttu. Temayül ,mülakat, sivil toplum kuruluşları ile buluşma ve anketler sonrası AK Parti şimdi de çat kapı yaptı. AK Parti Milletvekili aday listelerini belirleme anket çalışması kapsamında 81 ilden adrese dayalı bazı anketler yaptırdı. Derneklere ,parti ismi kullanılmadan “İlinizde kim milletvekili olsun” sorusu yöneltti. Parti yetkilileri sokakta yapılan anketlerin aday-adaylarının manipülasyona açık olduğunu belirterek “Bu yöntem ile vatandaşın etkisi altında kalmadan gerçek düşüncesini öğrenmiş oluyoruz” açıklaması yapıldı. Trabzon’da da gerçekleşen anket çalışmasından oldukça ilginç sonuçların ortaya koyulduğu, bu yöntem sonrası  gelen verilerin kafaları karıştırdığı belirtildi. Trabzon’da 49 Milletvekili aday-adayı noktasında komisyonun Trabzon dosyasını bağladığını kararın yarın saat 17.00’e kadar açıklanacağı belirtildi.

MHP’DE KAFALAR KARIŞIK!

[PAGE]

MHP’DE KAFALAR KARIŞIK!

AK Parti ve CHP’de olduğu gibi MHP’nin Trabzon Milletvekili adayları da yarın kesinlik kazanıyor.

Yüksek Seçim Kuruluna MHP Trabzon Milletvekili aday sıralamasının nasıl verileceği, ilk altıda kimlerin olacağı merak konusu. MHP’de birinci sıranın yeniden MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın olacağı yönünde ortaya atılan iddialar diğer aday-adaylarını motivasyon açısından etkilemiş durumda Bazı aday-adaylarının bu duruma tepki koyduğu teşkilatların, partililerin ve kamuoyunun değerlendirmesinin yok sayılmasına anlam veremedikleri belirtildi. Listenin açıklamasından sonra sıralamada daha farklı beklentisi olan isimlerin bunu kabul etmeyerek istifa edeceği yönünde söylentiler var. MHP’de Hüseyin Örs, Şener Pul, Hüseyin Kıran ,Hayriye Nurcan Yazıcı, Hasan Suiçmez, Yavuz Aydın ve Osman Karaduman’ın isimleri ilk üç noktasında favori gösteriliyor

CHP TRABZON’DA ESKİ İL BAŞKANLARI YİNE DEVREDE!

[PAGE]

CHP TRABZON’DA ESKİ İL BAŞKANLARI YİNE DEVREDE!

CHP Trabzon’da ilk altı isim belli ama sonuçların değişip-değişmeyeceği Volkan Canalioğlu’nun yeniden kontenjan adayı olup-olmayacağı meraka bekleniyor.

Atay Aktuğ, Cafer Hazaroğlu ,Necip Yıldız ve Hüseyin Karakaş partinin eski il başkanları ve partinin önemli simaları eğilim yoklaması yapılması noktasında Genel Merkeze  baskı yapmış ve eğilim yoklaması yapılmasında öncü olmuşlardı. Aynı isimler bu defada “eğilim yoklamasından” çıkan sonucun aynen Genel Merkez tarafından kabul edilmesini istiyor. CHP’nin Trabzon’da birlik ve beraberlik içinde seçime gitmesi durumunda 2 vekil çıkarma şansının yüksek olduğunu belirten partililer “Neden Trabzon’da birinci parti olmayalım, neden 3 vekil çıkarmayalım. Bunların hepsi mümkün yeter ki, kişisel kavgaları ve kaygıları bir kenara koyalım” dediler. Bir süre önce CHP Trabzon İl Gençlik Kolları üyelerince kontenjanlı eğilim yoklaması kararına tepki amaçlı parti binası işgal edilmişti. İşgalin ardından CHP Genel Merkezi'nin kontenjan uygulamasının kaldırılacağı yönündeki kararı üzerine  eğilim yoklaması yapılmıştı.. 17 milletvekili aday adayının oylandığı eğilim yoklamasında kayıtlı 8 bin 636 partiliden 6 bin 40’ı oy kullanmış, geçerli sayılan 5 bin 987 oydan, 3 bin 519 oy ile Haluk Pekşen birinci olmuştu. CHP Trabzon’da ilk altı şu isimlerden oluşmuştu: “Haluk Pekşen , Ali Türen Öztürk , Ahmet Kaya, Murat Özçilingir, Yavuz Karan, Mustafa Aydın”

CANALİOĞLU BURSA’DAN BEKAROĞLU KOCAELİNDEN!

[PAGE]

CANALİOĞLU BURSA’DAN BEKAROĞLU KOCAELİNDEN!

Toplam 45 seçim çevresinde hâkim denetiminde ön seçim, 10 seçim çevresinde ise örgüt denetiminde eğilim yoklaması yapan CHP ’de gözler, kontenjan ve merkez yoklamasıyla belirlenecek adaylara çevrildi. 461 kontenjan adayından kimlerin 37 aday listesi içinde yer alacağına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu karar verecek. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı çalışma dün tamamlandı. CHP Parti Meclisi’nde alınan karar gereği İstanbul, Ankara ve İzmir’de birinci sıra adayları kadın olacak. ‘Fermuar sistemi” olarak nitelendirilen yöntem ile ön seçim yapılan illerden İstanbul’un üç seçim bölgesinde 14,  Ankara’nın iki seçim çevresinde 6, İzmir’de 6, Antalya ve Aydın da birer sıra kontenjan için ayrıldı.

Eğilim yoklaması yapılan 10 ilden Adana ve Mersin’de 2, Adıyaman,  Tekirdağ, Muğla, Kahramanmaraş, Kayseri ve Zonguldak’da ise 1 sıra olmak üçere üzere 37 kontenjan adayının ismi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından belirlenecek. Parti Meclisi’nde alınan karar gereği İstanbul, Ankara ve İzmir’de birinci sıra adayları kadın olacak.CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu’nun Trabzon kontenjan noktasındaki başvurusu da bugün netleşecek. Canalioğlu’nun ya  Trabzon’dan yada Bursa’dan aday gösterilmesi bekleniyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekeroğlu’nun adı da 1. bölgede kontenjan adayları arasında geçiyor. Şu anda partinin seçim propaganda çalışmasını yürüten Bekaroğlu’nun son dakikada Kocaeli’ye kaydırılabileceği de dile getiriliyor. Bekaroğlu  “Ben seçim kampanyasını yürütüyorum. Parti kurulları nereden isterse oradan aday olurum” dedi.

ARTVİNLİ BAKAN NEDEN AĞLADI!

[PAGE]

ARTVİNLİ BAKAN NEDEN AĞLADI!

Hükümet seçim öncesinde TBMM Genel Kurulu’nun son mesaisi olarak 90 maddelik çalışma paketini yasalaştırdı.

Bu çalışma, iktidar ile muhalefetin ortak çalışmasına da iyi bir örnek oldu. 68 maddelik tartışmalı İç Güvenlik Paketi 1,5 ayda yasalaşırken, 90 maddelik İş Güvenliği Paketi, iktidar ve muhalefetin mutabakatıyla üç günde toplam 16 saatlik bir mesai sonucunda yasalaştı. Çalışma Bakanı Artvin Yusufelili Faruk Çelik, tasarının yasalaşması için muhalefet partileriyle mekik diplomasisi yürüttü. Yasanın itiraz edilen bazı maddeleri metinden çıkartıldı, uzlaşma ile yeni maddeler eklendi. Maden ocaklarına “yaşam odası” zorunluluğu da bu mutabakat sayesinde yasaya girdi. Tüm parti sözcüleri, yaratılan bu ortamdan dolayı teşekkür konuşması yaparak, Genel Kurul çalışmalarını kapadılar. Bakan Çelik, “Ben bir inşaat işçisinin oğluyum” diye başladığı veda ve teşekkür konuşmasında gözyaşlarını tutamadı.

İTTİFAK OLURSA AK PARTİNİN OYU NE OLUR?

[PAGE]

İTTİFAK OLURSA AK PARTİNİN OYU NE OLUR?

Milletvekili aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunulmasına bir gün kala Ankara’da ittifak hesapları hızlandı.

7 Haziran seçimlerini adeta “ölüm kalım savaşı” gibi gören AK Parti yönetimi, muhalefet partilerinin adaylarını, kampanyalarını ve ittifak çabalarını yakın markaja aldı. Bu yönde yapılan çalışmaların birer örneği de, meydanlarda “ismini vermediği” bir parti için 400 milletvekili talebinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu. AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen iki anket şirketinin yaptığı araştırmaya göre, seçim için ittifak yapmaları hâlinde MHP, BBP ve SP’ye yüzde 23-24 düzeyinde oy gelecek. Bu öngörü doğru çıkarsa AKP, tek başına iktidar olamıyor. Her iki şirket de son dönemde yaptığı anketlerde AK Parti’nin oyunu yüzde 45 ile yüzde 50 arasında gösterdi. Ancak bu şirketler, MHP tabanına yönelik yaptıkları anketlerde, AKP’nin tek başına iktidar olamayacağı sonucuna ulaştılar. Her iki şirketin anket sonuçları da birbirine yakın çıktı. Yandaş anket şirketlerinin yaptığı araştırmaya gore, MHP, BBP ve SP ittifakının oyu yüzde 23-24 seviyesinde seyrediyor. HDP’nin de barajı geçmesi durumunda AKP tek başına iktidar olamıyor. Bu durum AKP’yi koalisyona mahkûm ediyor. Anketlere göre, MHP, BBP, SP’den oluşan ittifakın oyu yüzde 24, AK Parti’nin oyu yüzde 36-37, HDP’nin oyu da yüzde 9.5-10.1 arasında. CHP’nin oy oranı ise yüzde 25-26 düzeyinde bulunuyor.

KAOS ORTAMI YARATMAK İSTEYENLER VAR!

[PAGE]

KAOS ORTAMI YARATMAK İSTEYENLER VAR!


Fenerbahçe otobüsüne yapılan çirkin saldırıya  bir tepkide İstanbul  Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Demir’den geldi. Demir yaptığı açıklamada “Fenerbahçe’ye  geçmiş olsun şoföre acil şifalar diliyorum .Lütfen provokasyonlara  gelmeyelim. Bu hareket Trabzonluya yakışmaz ülkede kaos yaratmak isteyenlerin işidir. Trabzonlunun evine düşmanı gelse onu bile evinde misafir kabul eder benim bildiğim aldığım Trabzonlu ahlakı terbiyesi ve geleneği böyledir” ifadelerine yer verdi.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.