kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

AK PARTİ ADAY ADAYINDAN ŞOK ÇIKIŞ!AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Necmi Mazlum’dan hem teşkilatlara hem de aday-adaylarına önemli eleştiri geldi.Mazlum, 7 Haziran Genel seçimlerinde AK Parti’nin sadece milletvekili seçmeyeceğini ülkenin geleceğin

Haber61'in Ajandası

banner197

AK PARTİ ADAY ADAYINDAN ŞOK ÇIKIŞ!

AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Necmi Mazlum’dan hem teşkilatlara hem de aday-adaylarına önemli eleştiri geldi.

Mazlum, 7 Haziran Genel seçimlerinde AK Parti’nin sadece milletvekili seçmeyeceğini ülkenin geleceğine sahip çıkma noktasında cesurca mücadele edecek,taviz vermeyecek, yürekli kadrolarla yola devam edeceğini belirterek “Açıkça söylemek isterim ki ne yazık ki Trabzon’da bu kadrolar noktasında kaygılarım var.Paralel yapı ve çözüm süreci noktasında Milletvekili aday-adayları dahil cesur bir direniş sergilenmiyor.Hepimizin bu anlamda kendini sorgulaması gerek.Kafalar kuma gömülmüş. Paralel yapı ile mücadele en büyük meseledir. Çözüm sürecine katkı sağlamak en önemli görevdir. Barış-kardeşlik-sevgi diyen yok,herkes kendi aleminde.Trabzon’dan Ankara’ya bu işlerin üzerine yüreklilikle gidecek vekilleri göndermeliyiz. Türkiye’nin en büyük sorunlarına karşı duyarsız kalmakla bu işler çözülmez” dedi.

TRABZON’DA ROTASYON OLACAK MI?

[PAGE]

TRABZON’DA ROTASYON OLACAK MI?

AK Parti 7 Nisan’da Yüksek Seçim Kuruluna sunacağı milletvekili aday listeleri için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki üst komisyon,bakanlıkların yanı sıra büyükşehirlerden milletvekili olan bazı isimlerin başka illere kaydırılmasını da planlıyor.Seçim çalışmaları nedeniyle Davutoğlu’nun bu hafta Bakanlar Kurulu’nu toplamayacağı belirtildi.Üst komisyonda bazı illerin dosyaları tamamlanarak kapatıldı.Aralarında Trabzon’un da olacağı Büyükşehirler için çalışma sürerken bazı bakanların rotasyona tabi tutulacağı konuşuluyor.İstanbul Milletvekili olan AB Bakanı Volkan Bozkır’ın Antalya ya da Çanakkale,Karaman eski Vekili Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ın Mersin-İzmir veya Antalya’ya,Afyon Milletvekili Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun İzmir’e kaydırılacağı ifade ediliyor.Davutoğlu başkanlığındaki üst komisyon sadece bakanların değil bazı illerdeki milletvekillerini de rotasyona tabi tutmayı hedefliyor.Trabzon’da mevcut Milletvekili Safiye Seymenoğlu’nun Trabzon dışından aday gösterilmesine şu aşamada kesin gözüyle bakılıyor.Seymenoğlu’nun Ankara’dan aday gösterilmesi söz konusu

CHP KADIN DEVRİMİ YAPTI TRABZON SINIFTA KALDI!

[PAGE]

CHP KADIN DEVRİMİ YAPTI TRABZON SINIFTA KALDI!

CHP’de 45 il ve 45 seçim çerçevesinde gerçekleştirilen ön seçimde sandığa giren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu rakiplerine fark atarak güven tazelerken,bir çok sürpriz isim sandığa takıldı.

CHP’de 45 seçim çerçevesinden 35’inde yeni yüzler birinci sıraya yerleşirken,sadece 10 seçim çevresinde mevcut milletvekilleri ilk sırada çıkabildi.CHP’li üyelerin tercihlerini,sol kimliği öne çıkanlardan, aktvistlerden, sokak eylemlerine öncülük edenlerden,yeni yüzlerden kadınlardan ve gençlerden yana kullandıkları görüldü.Ön seçimlerde 3 bölgede kadınlar birinci,5 bölgede ikinci sırada yarışı tamamladı.Yozgat’ta 4 kişilik listenin ilk üç sırasına kadın yerleşirken İzmir’de bu anlamda hayal kırıklı yaşandı.Kadın adaylar noktasında hayal kırıklığı yaşanan iller arasında Trabzon’da var.Trabzon’da 17 aday-adayı arasında hiç kadın yer almadığı için CHP’nin Trabzon’daki 6 milletvekili sıralamasına kadın aday yer alamadı.

CHP ASLINDA BİR GELENEĞİ YIKTI!

[PAGE]

CHP ASLINDA BİR GELENEĞİ YIKTI!

Trabzon’da gerçekleşen eğilim yoklamasında ilk iki sırada yer alan Haluk Pekşen ve Ali Türen Öztürk ön seçimlerle birlikte CHP’nin iktidar olma yolunda kararlığını ortaya koyduğunu belirterek ”Ön seçim yapılan illerde tam bir demokrasi şöleni gerçekleşti.Çoğulcu demokrasinin güzelliğinden herkes faydalandı.CHP Türk siyasetine yeni bir ivme kazandırdı.Ön seçim noktasında cesur duruş sergileyen partimizi diğer partilere örnek oldu.Türkiye siyaseti bu süreçten kazanım elde ederken partimizde ön seçimden karlı çıkan taraf oldu.” şeklinde görüş belirtiler.CHP Trabzon ve 41 ilde ön seçim yaparak önemli kazançlar sağladı. Kişiler bundan böyle Artık genel merkez veya liderlerin sultasında olmayacak. Paraşütle liste başına gelip,seçilene kadar bölgede kalıp sonrasında hiç uğramadığı-sırt çevirdiği, teşkilatların ruhuna aykırı hareketlerde bulunanlar gibi davranmayacak.

CANALİOĞLU:” ANKETLER KİMİ İŞARET EDİYOR!”

[PAGE]

CANALİOĞLU:” ANKETLER KİMİ İŞARET EDİYOR!”

Trabzon’da eğilim yoklamasına katılmayan CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu’nun konumu merak konusu.

Canalioğlu’nun Trabzon’dan mı yoksa başka ilden aday gösterilip-gösterilmeyeceği merak konusu.Canalioğlu Trabzon kontenjan adayı kendisi olduğunu öne sürerek “Genel Merkez ve Parti Meclisi anket çalışmalarını sürdürüyor. Üç ayrı firmaya anket yaptırıldığını biliyoruz. Halkımızın da teveccüh edeceği şekilde onların karşısına çıkacağız. Eğilim yoklamasına giren arkadaşlarımız bilgi ve birikimi olan insanlarımız. Arkadaşlarımız böyle bir tavır içerisinde olunca parti disiplini gereği eğilim yoklaması yapıldı. Bu süreçten sonra hep beraber devam etmemiz gerekiyor” dedi. Canalioğlu’nun Trabzon dışından bir ilden aday gösterilmeye sıcak bakmadığını bu şehirle bütünleştiğini de altını çizmekte fayda var.

SGK’DAN GSS ŞOKU!

[PAGE]

SGK’DAN GSS ŞOKU!

SGK için yapılan son düzenlemeye göre trafik kazasına uğrayan kişinin sağlık giderleri SGK tarafından karşılanırken genel sağlık sigortalı olanlara ise kısıtlama getirilecek.

Meclis'te bu hafta görüşülmesi beklenen torba yasadan 12.5 milyon genel sağlık sigortalı vatandaşa kötü haber. Düzenleme ile trafik kazasına uğrayan kişinin sağlık giderleri SGK tarafından karşılanırken genel sağlık sigortalılara kısıtlama getirilecek.TBMM’de bu hafta görüşülmesi beklenen torba yasadan 12.5 milyon genel sağlık sigortalı (GSS) vatandaşı kazazede yapacak düzenleme çıktı.CHP’li Aytuğ Atıcı düzenlemeyi “Trafik kazasında kırılan bir tampon yerine en iyi tampon takılabilirken, kazada bacağını kıran bir vatandaş kaliteli bir protez ve ortezden faydalanamayacak” diye özetledi.

RAHMETLİ CUMUR İÇİNDE DUA!

[PAGE]

RAHMETLİ CUMUR İÇİNDE DUA!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin  TBMM'deki grup toplantısına katıldı. Başbakan Davutoğlu, AK Partinin iktidarda olduğu süreçte hayatını kaybeden milletvekilleri için dua edilmesini istemesi üzerine grup salonundaki milletvekilleri dua etti.

AK Partisi çatısı altında iki dönem Trabzon vekiliği yapan rahmetli Mustafa Cumur’da unutulmamış oldu.beş çocuk babası Cumur’u 3 yıl önce elim bir trafik kazasında kaybetmiştik.  Partisinin Grup toplantısında konuşan Davutoğlu'nun Gündeminde Başkanlık sistemi, yeni Anayasa, seçim beyannamesi üzerine önemli açıklamalar yaparken AK Partinin seçimlerdeki oy tahmini konusunda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek “Hedefi gösteriyor yüzde 35 diyor. Bizim başladığımız yere gelmek onun en büyük hedefi. Şimdi AK Parti anketlerine bakanlar, geçmiş anketlerdeki sükutu hayaller gibi yine yaşarlar. Yüzde 45 gibi kasıtlı anketler olduğunda zil takıp oynuyorlar. Bizim için düşündükleri en alt rakam, onların hayal ettiğinden 10 puan fazla. Hayalleri şahsi, çıkarları şahsi, biz ise gerçekler üzerinde yürüyoruz” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sunulan son ankete göre AK Parti'nin oy oranı yüzde 48-50, CHP'nin yüzde 23-25, MHP'nin yüzde 13-15 bandında yer alıyor. HDP'nin ise yüzde 8-9 aralığında kalarak barajı geçememesi dikkat çekti. AK Parti'de her ay düzenli yapılan anketlerin sayısı 7 Haziran seçimleri yaklaşırken artırıldı. Mart ayında yapılan ve önceki gün gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu'nda Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sunulan ankette AK Parti'nin, yüzde 49-50 bandındaki oy oranıyla geçmiş seçimlerdeki oy oranını koruduğu görüldü.

31 MART KABUSU YAŞADIK!

[PAGE]

31 MART KABUSU YAŞADIK!

Türkiye gündemi bir günde pek çok sıcak olaya şahitlik etti.

Dün Van hariç tüm yurtta elektrikler kesildi. Büyük illerde metro, tramvay ve Marmaray seferleri durdu. Kesinti bir çok hâlâ devam ediyor. Elektrik arızasına dair Ankara'da konuşulan bir iddia ise, Türkiye'nin Avrupa'nın enterkonnekte sisteminden çıkarıldığı... Konuyla ilgili bir yetkili, "Dün Türkiye kaynaklı bölgesel bir arıza meydana geldi ancak Türkiye bu arızayı gidermekte gecikti. Avrupa Birliği, 'siz kaliteli elektrik sağlayamıyorsunuz' diyerek Türkiye'yi AB sisteminden çıkardı. Bugün yaşanan sıkıntı buradan kaynaklanıyor'' dedi. Dün  spor camiasından iki üzücü haber geldiç Beşiktaşlı iki eski yıldız Sergen Yalçın ve Ahmet Dursun babalarını kaybetti.Dün en sıcak gelişme ise İstanbul Adliyesinde yaşandı. Berkin Elvan soruşturmasına bakan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alındı. Yasa dışı bir örgüte yakınlığı ile bilinen kişiler Twitter hesabından Savcı Kiraz’ın başına silah dayalı halde foto yayınlandı. Balyoz davasında da dün önemli gelişme yaşandıYeniden görülen "Balyoz Davası"nda mütalaasını açıklayan savcı, "Dosyadaki dijital verilerin delil vasfına sahip olmadığı anlaşılmıştır. Sanıklarla, suça konu dijital veriler arasında bağ kurulmasının mümkün olmadığı kanaatine varılmıştır" dedi. Savcı, Çetin Doğan, Dursun Çiçek, Engin Alan, Ergin Saygun, İbrahim Fırtına, Özden Örnek'in de aralarında bulunduğu 236 sanığın tamamı için beraat istedi.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.