kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

GENEL MERKEZDEN CANALİOĞLU’NA TAM DESTEK!CHP’de yaşanan “kontenjanlı ön seçim” krizi belirsizliğini koruyor.Ön seçim olmamasına tepki koyan CHP Trabzon 17 milletvekili  aday-adayı ile birlikte CHP Trabzon İl Örgütü Ortahisar teşkilatları istifa etmişti.İl

Haber61'in Ajandası

banner197

GENEL MERKEZDEN CANALİOĞLU’NA TAM DESTEK!

CHP’de yaşanan “kontenjanlı ön seçim” krizi belirsizliğini koruyor.

Ön seçim olmamasına tepki koyan CHP Trabzon 17 milletvekili  aday-adayı ile birlikte CHP Trabzon İl Örgütü Ortahisar teşkilatları istifa etmişti.İlçelerde ise Düzköy ve Maçka dışındaki ilçeler istifalarını sunarak tepkilerini ortaya koymuştu. Aday-adayları son bir hamle yaparak ön seçim noktasındaki taleplerini Genel Merkeze iletti.Bu hamle ne kadar başarılı olacak bekleyip görmek lazım.Fakat şunun altını çizmek gerek bu kadar istifa,tepki ve gençlerin partiyi işgal etmesine rağmen CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’dan Volkan Canalioğlu’na tam destek var.Kılıçdaroğlu adeta Canalioğlu’na arkandayız mesajı veriyor.CHP Trabzon Milletvekili ve PM üyesi Canalioğlu’da bu destekle tepkileri görmezden gelerek hem İl Başkanlığı hem Ortahisar hem de istifa eden ilçelerin listesini şimdiden hazırlamaya başladı bile.CHP Trabzon 6 Milletvekili adayını da Canalioğlu belirleyecek

FATİH ERBAKAN AK PARTİ’YE GEÇECEK Mİ?

[PAGE]

FATİH ERBAKAN AK PARTİ’YE GEÇECEK Mİ?

Milli Görüş Lideri rahmetli Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ile Kızının AK Parti’ye katılacağı Fatih Erbakan’ın da 7 Haziran Genel seçimlerde Milletvekili adayı gösterileceği  gündeme gelmişti.

Fatih Erbakan basına yansıyan bu haberleri ne yalanlamış ne de doğrulamıştı.21 Mart Cumartesi günü Trabzon’a gelecek olan Fatih Erbakan’ın bu noktada yapacağı açıklamalar önem kazandı. Erbakan Trabzon Vakfı tarafından organize edilen “Erbakan hocamızı anma ve anlama” konulu konferansta konuşma yapacak olan Fatih Erbakan siyasette hem kendi geleceği ile hem de ülke gündemi ile ilgili önemli açıklamalar yapması bekleniyor.21 Mart’ta Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde saat 19.00’da gerçekleşecek etkinliğe Saadet Partisi Trabzon teşkilatlarının nasıl katılım yapacağı da merak konusu. Saadet Partisi Genel Başkanlığına aday olan fakat Mustafa Kamalak karşısında seçimi kazanamayan  Fatih Erbakan’ı Trabzon teşkilatlarının bir kısmı desteklemiş bir kısmı tepki göstermişti.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Trabzonlu hemşerimiz Süleyman Soylu ise  eski başbakan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ve kızı Elif Erbakan Altınöz'ün aday olacağı iddiaları üzerine yaptığı açıklamada "Erbakan ailesinin bazı bireylerine milletvekili adaylığı teklifi götürüldüğü" iddiaları üzerine, "Bu tür çalışmalar, yani bir isim üzerinden de bunu söylemek doğru değildir, ama bu tür çalışmaların tamamı eğer varsa, olabilecekse, olursa, siyasi partilerin tümü için kast ediyorum, partilerin kendi iç gündemleridir. Parti yönetim kurullarında konuşulur, değerlendirilir ve onun üzerinden bir sonuç üretilebilir" dedi. 

24 SAAT İÇİNDE HEM BAŞKAN OLDU HEM İSTİFA ETTİ!

[PAGE]

24 SAAT İÇİNDE HEM BAŞKAN OLDU HEM İSTİFA ETTİ!

Of İlçe Başkanı Erdal Özçelik’in yerine atanan Fahri Kaptanoğlu koltuğa oturmadan istifa etti.

CHP’de yaşanan “kontenjan” krizinde en ilginç yarayı Kaptanoğlu aldı. Fahri Kaptanoğlu 24 saat içinde önce ataması yapıldı, tam ilçe başkanı koltuğuna otururken parti teşkilatlarının aldığı karara uyarak istifasını verdi. CHP Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu ile birlikteSemahat Sarıalioğlu, Mahmut Tarakçı, Ahmet Korkmaz, Yener Kılıç, Bülkent Saral, Hayrettin Aydın, Barış Akyüz, Şeref Öztel, Mahmut Özcan, Adem Çakır, Niyazi Yar, Yılmaz Koçbıyıkoğlu, Zeki Tursun, Mustafa Akyüz, Cafer Beykoz, Suat Saral, Muharrem Yılmaz, Şenay Akyüzlü, Kadriye Meriç, Habib Küçükakyüz, Eşref Abdik, Yaşar Uzun, Niyazi Ulu ve Selçuk Kansız istifasını sundu. CHP’de Maçka ve Düzköy dışında bütün ilçe başkanları ve yönetimleri “Kontenjanlı  ön seçime” tepki koyarak istifa etmişti.

MHP’DE SAYI AZ AMA GÜÇLÜ İSİMLER VAR!

[PAGE]

MHP’DE SAYI AZ AMA GÜÇLÜ İSİMLER VAR!

MHP’de aday-aday başvuruları tamamlandı.Gözler artık 21 Mart Cumatresi yapılacak Olağan Kurultay’a çevrildi.MHP’nin yeni yol haritası Kurultay sonrası belirlenecek.Elbette tek hedef Genel seçimlerde iktidar olmak.Kurultayın Trabzon cephesinde ise farklı beklenti var.MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın Kurultay sonrası Genel Başkan Yardımcısı yada Genel Sekreter olması bekleniyor. Bu durumda Koray Aydın Trabzon’dan mı yoksa Ankara’dan mı aday gösterileceği önem kazanacak.Koray Aydın’ın Trabzon dışında aday gösterilme ihtimali az olsa da diğer aday-adayları açısından bu süreç büyük önem arz ediyor. MHP Trabzon Milletvekili aday-aday sayısı geçmiş yıllara oranla düşük ama bir-birinden önemli isimlar adaylık için yarış verecek. Listeye göre Trabzon'da MHP'den aday adayı olacak isimler şu şekilde; * Ali Babaoğlu – İnşaat Yüksek Mühendisi *Av. İlyas Eroğlu – MHP Eski İl Başkanı * Dr. Ahmet Ömeroğlu – Uzman Doktor *-Dr. Hasan AKYÜZ – Uzman Doktor, *Dr. Hüseyin Örs – MHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı *- Ecz. Osman Karaduman, Eczacı *- Hasan Suiçmez – Eğitimci/Yönetici, *- Hikmet Yılmaz – Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Eski Teşkilatlandırma Genel Müdürü *- Hüseyin Kıran – İşadamı *- İbrahim Çakır – Eğitimci/Yönetici *- Koray AYDIN – MHP Trabzon Milletvekili *- Nihat Birinci – MHP Eski İl Başkanı 13- Nurcan Yazıcı – Eğitimci/Yazar *- Süleyman Latif Yunusoğlu – 23. Dönem MHP Trabzon Milletvekili *- Şener Pul – Özel Sektörde Üst Düzey Yönetici *- Yavuz Aydın - İşadamı

TRABZON’UN SORUNLARI BELLİ YA ÇÖZÜM?

[PAGE]

TRABZON’UN SORUNLARI BELLİ YA ÇÖZÜM?

12 yıl Milletvekilliği 9 yılda belediye başkanlığı yapan AK Parti Trabzon Milletvekili aday-adayı Asım Aykan basınla gerçekleştirdiği toplantıda Trabzon’un çeşitli mahallerinde bin 596 kişi ile yapılan anketti açıkladı.

Anket sonuçlarına göre Trabzon’un sorunları şu şekilde sıralandı: Trafik-işsizlik-pahalılık-köy yollarının yapılmaması-eğitimde yaşanan sıkıntılar-Trabzonspor’un gidişatı-Sosyal Yaşam Alanlarının yetersizliği ve son dönemde artan dilencilik vakaları..Trafik ve işsizliğin artık Trabzon’un rutin sorunu haline geldiğini belirtmekte fayda var.Trabzon’un trafik sorununa çözüm noktasında başta Güney Çevre Yolu olmak üzere alternatif projelere ihtiyacı var.Demiryolu ve denizyolu ulaşımı mutlaka devreye girmeli.Hafif Raylı Sistem artık Trabzon için ihtiyaç.İşsizlik noktasında ise Trabzon büyük sorunlar yaşıyor.Piyasalarda müthiş durgunluk var.Yeni iş istihdam alanları ile birlikte aş-iş-ekmek kapısını aralanması gerek.Trabzon’da sorunlar-sıkıntılar belli ama bunların çözümü noktasında sağlam irade gerek.Aday-adayları arasında bu sorunları çözecek vekillerin Meclis içinde olması gerekiyor

ÖĞRETMEN ADAYLARINA  MÜJDELİ HABER!

[PAGE]

ÖĞRETMEN ADAYLARINA  MÜJDELİ HABER!

Çocuk yardımı, çeyiz hesaplarına devlet katkısı, 47 bin öğretmen kadrosu gibi düzenlemelerini de içeren "torba kanun teklifi" TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

Teklife göre, Milli Eğitim Bakanlığı'na 47 bin öğretmen kadrosu ihdas ediliyor.Öğretmen unvanlı kadrolardan 35 bin adedi ile Bakanlığa ait diğer hizmet sınıfları kadrolarından 2 bin 320 adedine, Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu kapsamında yapılan atamaların dışında 31 Aralık 2015 tarihine kadar atama yapılacak.

HALK BAŞKANLIK SİSTEMİNİ DESTEKLİYOR MU?

[PAGE]

HALK BAŞKANLIK SİSTEMİNİ DESTEKLİYOR MU?

30 Mart 2014 yerel seçim sonuçlarını ve Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını en yakın tahmin eden Gezici Araştırma şirketinin, Mart 2015 anket sonuçları yayımlandı.

Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici’nin duyurduğu son anket 7-8 Mart 2015 tarihlerinde, Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde, yarısı kadın olmak üzere toplam 4 bin 860 katılımcıyla, yüz yüze görüşme metoduyla yapıldı ve ortaya çarpıcı sonuçlar çıktı. İşte son anketin detayları:Ankette Halkın, “Başkanlık sistemini destekliyor musunuz?” sorusuna verdiği yanıt çarpıcı. Yüzde 77.1’i hayır derken, yüzde 22.9’u evet diyor. AKP’ye oy verenlerin yüzde 64’ü de başkanlık sistemine karşı çıkıyor. “Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan görev süresi boyunca tarafsız olabileceğine inanıyor musunuz?” sorusunda da vatandaşın yanıtı şöyle: Yüzde 65.8’i hayır tarafsız olmayacaktır, yüzde  34.2’si evet tarafsız olacaktır. Tür­ki­ye ge­ne­lin­de ka­rar­sız oy­la­rın da da­ğı­tıl­ma­sıy­la or­ta­ya şu so­nuç çık­tı: AKP yüz­de 39.3 ve 229 mil­let­ve­ki­li, CHP yüz­de 29.6 ve 146 mil­let­ve­ki­li, MHP 17.7 ve 118 mil­let­ve­ki­li, HDP yüz­de 11.4 ve 57 mil­let­ve­ki­li. Di­ğer diyenlerin oranı da yüz­de 2. “Tür­ki­ye­’de seç­men­le­rin yüz­de 17’si­ni Kürt kö­ken­li va­tan­daş­la­rı­mı­z oluş­turuyor” tes­pi­ti­ni ya­pan an­ket­te­ki di­ğer çar­pı­cı so­nuç da şöy­le: HDP’­ye ge­len oy­la­rın yüz­de 82- 84’ü AK­P’­den ge­li­yor. 2011 ge­nel se­çim­le­rin­de Kürt kö­ken­li va­tan­daş­la­rı­mı­zın yüz­de 50’si­nin AK­P’­ye, yüz­de 40’ı­nın BDP/HDP’­ye, yüz­de 10’u­nun ise di­ğer par­ti­le­re oy ver­di­ği ifa­de edi­li­yor.  Ge­zi­ci an­ke­ti­ne gö­re şu an bu den­ge de­ği­şi­yor: Kürt­le­r’­in yüz­de 36’sı AK­P, yüz­de 50’si HDP,  yüz­de 14’ü di­ğer par­ti­ler di­yor.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MUSTAFA DURSUN - 3 yıl önce
Ben bunları tanıyorum.Çünkü yaşım 45 de gençlik daha tam tanıyamamış.Diyorlar bana neden AK Parti şimdi anladınızmı.
Avatar
eren - 3 yıl önce
nketler yanıltmaca eminimki halkın çoğunluğu başkanlık sistemini destekliyor. dünyya bakın bakalım lider ülkeler ya başkanlık yada yarı başkanlık krallık la yönetiliyor. çoğulcu demokraside biri başka öteki başka der hiç bir ilerleme olmaz bizde şu ana kadar olduğu gibi.....
Avatar
eren - 3 yıl önce
hiç düşündünüzmü ingiltere bizde padişahlık-halifeliği kaldırdı da kendisindeki krallığa niçin dokunmuyor....
Avatar
semih uzun - 3 yıl önce
Türkiye için başkanlık sistemi tamamen saçmalık hele helede Türkiye için Türkiye'ye özgü başkanlık sistemi tamamen bir deli saçması bunun için neden kamuoyu araştırması yapılırki neden gündeme getirilip gereksiz yere tartışma yapılırki anlamak mümkün değil. Bir deli kuyuya bir taş atmış herkes onu çıkarmaya çalışıyor. Türkiye'nin böyle boş tartışmalara harcıyacak ne vakti var nede enerjisi. Türkiye batıyor biz kalkmışız nelerle meşgul oluyoruz lütfen artık kendimize gelelim oyalandırılıp uyutulmaktan biranönce kurtulalım. Türkiye birtane başka Türkiye yok.