kebir reklamı

Haber61'in ajandası

TRABZON’DA HANGİ BÜROKRAT ADAY GÖSTERİLECEK?AK Parti Trabzon’da 30’a yakın isim aday-adaylığını açıkladı. AK Parti Trabzon’da Aday-adaylığı başvurusunun son gününde saat 13.00’te AK Parti Genel Merkez Yüksek Seçim Kurulu Üyesi eski Trabzon Milletvekili Av

Haber61'in ajandası

banner197

TRABZON’DA HANGİ BÜROKRAT ADAY GÖSTERİLECEK?

AK Parti Trabzon’da 30’a yakın isim aday-adaylığını açıkladı. AK Parti Trabzon’da Aday-adaylığı başvurusunun son gününde saat 13.00’te AK Parti Genel Merkez Yüksek Seçim Kurulu Üyesi eski Trabzon Milletvekili Av.Şeref Malkoç ,saat 16.00’da Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın,saat 11.00’de de Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız bugün adaylığını açıklayacak.

Aday-adayları 28 Şubat ile 1 Mart arasında ise temayül yoklamaları gerçekleşecek.AK Parti Trabzon’da aday-adaylığını açıklayan bürokratlar arasında ise önemli isimler dikkat çekiyor. Bu isimlerden hangisinin ilk 6 içinde yer alacağı merak ediliyor? Çevre ve Şehircilik Bakan eski Yardımcısı Muhammet Balta ,Basın İlan Kurum eski Genel Müdürü Mehmet Atalay,Orman ve Su İşleri Bakanlığı  eski Müsteşar Yardımcısı Mahir Küçük,Sağlık Bakanlığı eski danışmanı Mehmet Topsakal,Telekomünikasyon Kurumu eski başkan Yardımcısı Müminhan Bilgin,Trabzon Büyükşehir  eski Genel Sekreteri Davut Çakır,İzmir Karayolları Bölge  eski Müdürü Abdülkadir Uraloğlu,Kamu İhale eski Yönetim Kurulu Üyesi Asım Aykan,Vakıflar eski Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan,Sağlık Bakanlığı eski Müsteşarı Nihat Tosun’u bu isimler arasında saymak mümkün.

OKTAY SARAL  HABER61 AJANDASINA KONUŞTU!

[PAGE]

OKTAY SARAL  HABER61 AJANDASINA KONUŞTU!

AK Parti ile muhalefetin TBMM Genel Kurulunda görüşülen “iç Güvenlik Paketi” ile taktik savaşları,beş vekilin yaralandığı sert bir kavga ile sonuçlanmıştı.

Genel Kurulda kapalı oturum sırasında çıkan kavgada tokmak ve gong bile kullanıldı.Bir vekilin kaburgası kırıldığı,diğerinin başında açılma olduğu herkesi şaşkına çeviren kavgada öne çıkan aktör olarak ise AK Parti İstanbul Milletvekili eski Of Belediye başkanı Oktay Saral olarak gösterildi.HDP Milletvekili Etuğrul Kürkçü’ye 4-5 yumruk attığını tokmakla kafasına vurduğunu itiraf eden Oktay Saral kendini “Böyle muhalefet olunca hem şeker hastalığım hem de yüksek tansiyonum fırlıyor.Ben kavgacı bir adam değilim ama muhalefet bizim sabrımızı zorluyor.Bir yerden sonra da bardak taşıyor” savundu.Oktay Saral,geçen yıl Ocak ayında yine TBMM’de çıkan bir kavgada,attığı yumrukla CHP’li Bülent Tezcan’ın kaşını açmıştı.Saral’a “kınama” cezası verilmişti.

ADAY ADAYLIĞI İÇİN BUGÜN SON GÜN!

[PAGE]

ADAY ADAYLIĞI İÇİN BUGÜN SON GÜN!

AK Parti’de milletvekilliği aday-adaylığı için 11 Şubat’ta başlayan başvurularda  bugün son gün.Saat 17.00’e kadar aday-adaylık başvurusu yapılabilecek.

Ülke genelinde Üç bine yakın başvuru olduğu AK Parti rekora koşuyor.Bu sayının son günde beş-bini geçmesi bekleniyor.Bu sayı 550 üyeli TBMM’de her sandalye için 10 AK Partili aday-adayının yarışmasının anlamına geliyor.AK Parti’de 5 bin TL aday-adaylık başvurusu ücreti ödeyen erkek adayların başvurusu 4 bine ulaşması halinde,parti toplam 20 trilyon kazanacak.Kadın adaylardan alınan 2 bin 500 TL’lik ücretin de dahil edilmesi ile rakam daha yükseğe çıkacak.2011’de AK Parti’ye başvuran aday-aday sayısı 5 bin 400 idi.

CHP GENEL BAŞKANI TRABZON’U RAHATLATACAK!

[PAGE]

CHP GENEL BAŞKANI TRABZON’U RAHATLATACAK!

CHP Trabzon teşkilatlarında yaşanan “kontenjanlı ön seçim” tartışması parti içinde tepkilere neden olmuştu.

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun başta olmak üzere partinin önemli isimleri eski İl Başkanları  Cafer Hazaroğlu,Necip Yıldız ve Yavuz Karan ile eski İlçe Başkanları Ahmet Kaya ve Murat Özçilingir’inde aralarında olduğu partililer Trabzon’da önseçimin kontenjansız olması noktasında duruş sergilemeye devam ediyor.Genel Merkeze giderek Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen partililer “Eğer Trabzon’da teşkilatların dediği şekilde ön seçim olmazsa ne aday-adayı oluruz ne de partide kalırız.Hepimiz istifa ederiz” şeklinde adeta gözdağı vermişlerdi.Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu CHP Trabzon heyetinin bu konudaki kararlı tutumu noktasında alınan kararı yeniden gözden geçireceğini ve teşkilatları rahatlatacak bir formül bulacağı noktasında açıklamalarda bulundu.Ankara’da Yavuz Karan ve Ahmet Kaya’nın da aralarında bulunduğu CHP Trabzon heyeti görüşmenin sağlıklı geçtiğini bugün ön seçin noktasında genel Merkezden açıklama beklediklerini ifade ettiler.

İŞTE HABER61.NET SİYASET AJANDASI FARKI

[PAGE]

İŞTE HABER61.NET SİYASET AJANDASI FARKI

Şubat ayı sonlarına doğru Valiler Kararnamesi olacağı Trabzon ve bölgemizde Vali atamaları noktasında bir değişimin yaşanmayacağını bu köşeden dile getirmiştik.

Valiler Kararnamesi önceki gün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararnamede Elazığ Valisi olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Murat Zorluoğlu aslen Çaykara Kumlu mahallesinden.Mülki amirlik mesleğine ise 1994 yılında Trabzon kaymakamı olarak başladı.Kararnameye göre atamalar şu şekilde oluştu. Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Şırnak Valisi, Hasan İpek ve Van Valisi Aydın Nezih Doğan merkeze alınmıştı.Merkez alınan valilerin yerine ise, Merkez Valisi Enver Salihoğlu, Terkirdağ'a, Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger Bingöl'e, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Aydın Baruş Bolu'ya, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü Ali Fidan Düzce'ye, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Murat Zorluoğlu Elazığ'a, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya Gaziantep'e, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak Mardin'e, Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya Sinop'a, Düzce valisi Ali İhsan Su Şırnak'a, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan Van'a atandı.

SEÇİM İTTİFAKI TARTIŞMALARI ALEVLENDİ

[PAGE]

SEÇİM İTTİFAKI TARTIŞMALARI ALEVLENDİ

Seçimler öncesinde parti ittifakları hız kazandı.

Son olarak ANA Parti ile Hak ve Adalet Partisi birleşeceklerini açıklayarak BBP, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve DSP'ye de birleşme çağrısında bulundular. Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Öztürk ile bir yola çıktıklarını söyleyen Özal, "Hak ve Adalet Partisi ile Ana Parti birleşiyor. Hak ve Adalet Ana Parti olarak 7 Haziran seçimlerine giriyoruz. İktidara talibiz. Bütün diğer partileri de birlik ve beraberliğe çağırıyoruz. Haziran seçimlerinde de Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi, Saadet Partisi, Demokratik Sol Partiyi ve diğer partileri de bir ve beraber olmaya çağırıyoruz. 7 Haziran seçimleri çok önemli." ifadelerini kullandı.

ETKİNLİKLERE BAL MUMU HEYKELLER DAMGASINI VURACAK!

[PAGE]

ETKİNLİKLERE BAL MUMU HEYKELLER DAMGASINI VURACAK!

Ankara’da “Her Yönüyle Trabzon Tanıtım Günleri “ başladı.Havanın soğuk olması ve ulaşımdaki sıkıntılar yüzünden etkinliğe bu sene bakalım beklenen ilgi gösterilecek mi?

Etkinlikler kapsamında bu sene dikkat çeken en önemli figürler arasında Ortahisar Belediyesi standında yer alan Fatih sultan Mehmet ,Yavuz Sultan Selim Kanuni Sultan Süleyman bal mumu heykelleri yerini alacak gözüküyor.Daha ilk günden bir çok ziyaretçinin ilgisini çeken bal mumu heykellerinin yanı sıra Trabzon’un tarihini konu alan belgesel film gösterisi de dikkatlerden kaçmadı.2014 yılında Feshane’de Trabzon Kurtuluş etkinliklerine damgasını vuran Ortahisar Belediyesi bu yılda Ankara’da Trabzon’un tanıtımında büyük rol oynayacak.Bu başarıda Ortahisar Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hacı Nail Altunay ve ekibinin emeğini unutmamak gerek.

İNTERNET DÜNYASININ ADAYI HEMŞERİMİZ!

[PAGE]

İNTERNET DÜNYASININ ADAYI HEMŞERİMİZ!

İnternet, Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Genel Koordinatörü,  hemşerimiz genç Avukat Meltem Banko, Ak Parti Ankara 1. Bölge'den aday adaylığı başvurusunda bulunarak Ak Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Avukat Meltem Banko 1986 yılında Rizeli bir ailenin 5 çocuğundan biri olarak Rize'nin Pazar ilçesinde dünyaya geldi.Av.Meltem Banko Özellikle, kadın ve çocuk hakları konusunda çalışmışlarda bulunmuş, hukuki süreçler konusunda ayrıntılı bilgi ve donanıma sahip, sosyal ve psikolojik iletişim teknikleri konusunda eğitim almış ve şiddet mağduru kadınlara hukuksal her türlü destekte bulunacak düzeyde uzmanı

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.