kebir reklamı

Haber61'in ajandası

BU HAFTA TRABZON’DA KİM İSTİFA EDER?7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesi istifa etmesi gereken kamu görevlileri ve sivil toplum başkan ve yöneticileri için artık son haftaya girildi.Milletvekili aday aday başvurusu yapacaklar 10 Şubat 2015 saat 17.00’ye

Haber61'in ajandası

banner197

BU HAFTA TRABZON’DA KİM İSTİFA EDER?

7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesi istifa etmesi gereken kamu görevlileri ve sivil toplum başkan ve yöneticileri için artık son haftaya girildi.

Milletvekili aday aday başvurusu yapacaklar 10 Şubat 2015 saat 17.00’ye kadar istifa etmesi gerekiyor. Trabzon’da bakalım hangi kamu çalışanları yada STÖ dernek ve meslek kuruluşlarından istifalar olacak. AK Parti’den aday adaylık için bir çok isim kulislerde. Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan’ın bu hafta içinde kararını verip istifası bekleniyor. YÖK Genel Başkan Danışmanı ve KTÜ Öğretim Üyesi Prof.Dr.Orhan Aydın’da bu hafta istifa edebilir. TTSO Meclis Başkanı Şadan Eren’in de aday-adaylığını düşündüğünü belirtmek gerek. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediyesi ile ilçe belediyelerden de aday-adaylık noktasında istifalar bekleniyor. İşte milletvekili aday adaylığı için istifası gündemde olan o isimler: Trabzon Büyükşehir Belediyesinde Bilgi İşlem Dairesi ve  İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı görevini yapan eski Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt,Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Ahmet Taşan, Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Aydoğdu,Ortahisar Belediye Meclis Üyesi mimar Hatice Öztürk, Arsin Belediye Başkanı Dr.Erdem Şen,Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi,Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen

MHP TRABZON’DA ÖNE ÇIKAN  İSİMLER!

[PAGE]

MHP TRABZON’DA ÖNE ÇIKAN  İSİMLER!

 MHP Trabzon’da  milletvekili aday-adayları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

MHP Trabzon’da ilk sıra eski bakan MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın olması bekleniyor. Trabzon ve MHP ile özleşen Aydın’ın adaylığı kesin gözüküyor. İkinci sırada ise MHP Yavuz Aydın’a şans tanıyacak. Ankara’nın en önemli sağlık kuruluşlarından olan Kavaklıdere Umut Hastanesi’nin sahiplerinden olan Yavuz Aydın’ın, Ankara ve Balıkesir’de sağlık ve turizm sektörlerinde yatırımları bulunan ve ülkücü camia tarafından da çok sevilen bir iş adamı.

MHP’de üçüncü sıra ise 2104 yerel seçimlerinde büyükşehir belediye başkan adayı olarak önemli bir çıkış gösteren KTÜ öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Örs olabilir. Eğer Yavuz Aydın adaylığı düşünmezse ikinci sırada Örs’ün olma ihtimali yüksek. MHP’de Milletvekili adaylık sıralamasında şanslı başka bir isim ise Halil Memiş. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Memiş’in adaylığına sıcak bakılıyor.

MHP’de aday adayı olmak için nabız tutan isimler ise şu şekilde:

Türk Ocakları Trabzon Şube Başkanı Prof.Dr.Mithat Kerimaslan, MHP Trabzon eski İl Başkanı Nihat Birinci, MHP Trabzon eski Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, 2011 Genel seçimlerinde vekil adayı olan Hayriye Nurcan Yazıcı, işadamı Hüseyin Kıran, 2014 yerel seçimlerinde Ortahisar Belediye Başkan adayı olan Osman Abanoz, Söğütlü eski belediye başkanı Metin Gedikli, eski MHP Trabzon Milletvekili Nail Çelebi, eski Trabzon Vakıflar Bölge Müdürü Yakup Aktürk.

ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLIYOR!

[PAGE]

ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLIYOR!

7 Şubat’ta gerçekleşecek MHP Trabzon İl Kongresi önces i gözlerin üzerinde  olduğu mevcut başkan Demeli adaylığını açıklayacak.

Önceki gün Ankara’da üniversite ikinci sınır öğrencisi olan oğlunu Ankara’da ameliyat ettiren MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli 4 Şubat Çarşamba günü saat 13.00’te resmen  adaylığını açıklayacak. Demeli İl Başlanlığı kongresi sonrası saha çalışmalarına hız vereceklerini belirterek gezilmedik mahalle gidilmedik ev bırakmayacaklarını dile getirdi.Demeli’min mevcut listesindeki isimleri koruması yeni takviyelerle de yönetimi güçlendirmesi bekleniyor

TRABZON BAKIRI ÇİN MALLARINA YENİK DÜŞÜYOR!

[PAGE]

TRABZON BAKIRI ÇİN MALLARINA YENİK DÜŞÜYOR!

Trabzon’da el sanatları deyince ilk akla gelen mesleklerden bakır işletmeceliği artık son demlerini yaşıyor.

Bakırın altın çağını 1980 ve 90 yıllarda yaşadığını belirten esnaflar “Çin malı piyasa girdi bizim işimiz bitti.” şeklinde sitemlerini dile getirdiler.Kaybolan mesleklere destek noktasında hükümetin açıkladığı projenin bazı sıkıntıları ve eksikleri olduğunu dile getiren bakı işi ile uğraşan esnaflar “Bir çok iş koluna destek veriliyor.KOBİ’lere verilen destek bize de verilmeli.Bu işten ekmek yiyen ve bu mesleğin yaşaması için direnen bir çok esnaf artık dayanacak noktada değil” şeklinde görüş belirttiler.Düz levhalara çekiç darbeleri ile çelik kalemlerle nakış atarak tamamen insane gücüyle yapılan bakır işletmeciliğin çok dikkat isteyen bir sanat olduğunu belirten esnaflar “Bizim mesleğimiz hata götürmez,dikkat ve emek ister.Bazen bir ürümde günlerce çalıştığımız oluyor” dedi.

AMAN BUGÜN BORCUNUZU ÖDEYİN YOKSA...

[PAGE]

AMAN BUGÜN BORCUNUZU ÖDEYİN YOKSA...

Prim ve SGK borçlarının yapılandırılması için son tarih bugün.Bu akşamından sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.Bugüne kadar yapılandırma imkanından yararlanmayan vatandaşlar hafta sonu da SGK merkezlerine başvurabiliyor. Dün gün boyu açık olan merkezler, bu gün de çalışacak. Böylece işlemini son güne bırakan vatandaşların borçlarını yapılandırma imkanı sağlanacak.Vatandaşlar yapılandırma sayesinde borçlarının faizlerini sildirip ana parayı taksite böldürebiliyor.Bu arada SGK’da müthiş bir vurgun olayı iddia gündemi sarstı. Torba yasa ile diğer kamu borçları gibi SGK sigorta prim borçları da 1 ekim 2014’te yapılandırmaya girdi. Ancak yapılandırma sırasında, daha önce sıkıntı yaşanmayan bilgisayar sistemlerinin birden yavaşladığı iddia edildi. Sistemlerdeki yavaşlamanın altından ise 33 milyon TL’lik vurgun çıktı.İddialara göre alımın bahanesi olarak bilgisayar sistemleri bilerek yavaşlatılıp yeni bir sisteme ihtiyaç varmış gibi gösterildi.


AK PARTİ’DE BAŞÖRTÜLÜ ADAYLARIN YERİ GARANTİ!

[PAGE]

AK PARTİ’DE BAŞÖRTÜLÜ ADAYLARIN YERİ GARANTİ!

Kadrosunun önemli bir kısmını yenileyecek olan Ak Parti, yaklaşan seçimlerde aday seçimi ile ilgili stratejilerini belirledi.

Hukuk, sağlık, mühendislik gibi belirli alanlarda ehliyet, liyakat sahibi üniversite mezunu insanlar partiye katılacak. Ehliyet-liyakat sahibi adaylar ile “halk tipi siyasetçi” yani tabanla doğrudan ilişki kurabilen, halkın nabzını tutabilen politikacılar arasında bir denge sağlanacak.En az 80 kadın milletvekili: Partinin seçimlerdeki üçüncü stratejisi, kadınlarla ilgili olacak. Kadınlar 7 Haziran seçimlerinde rekor düzeyde Meclis’te yer alacak. Mevcut parlamentoda 312 AK Partili milletvekilin sadece 45’i kadın.

Seçimlerde AK Partili kadın milletvekili sayısının en az 80’e çıkması bekleniyor. Başı örtülü kadın adaylar da seçilebilecek noktalardan aday gösterilecek.Yaş ortalaması aşağı çekilecek: Seçim çalışmasının dördüncü ve sonunca stratejisi, gençleşme üzerine kurulu olacak. 2011 genel seçimlerinde 49 olan yaş ortalaması aşağı çekilecek. 30 yaş altı genç adaylar aktif siyasetin içinde olacak. Parti, gençleştirilerek aktif, dinamik bir yapıya kavuşması sağlanacak, nesiller arası dengenin korunması gözetilecek. Başörtülü adaylar arasında Sümeyye Erdoğan’ın adı da geçiyor. Ankara kulislerinde konuşulan isimlerden biri olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın küçük kızı Sümeyye Erdoğan. Sümeyye Erdoğan’ın büyük olasılıkla milletvekili adayı olacağı belirtiliyor

FATİH ERBAKAN TRABZON’DAN ADAY OLUR MU?

[PAGE]

FATİH ERBAKAN TRABZON’DAN ADAY OLUR MU?

Babası adına kurduğu Erbakan Vakfı ile birlikte Saadet Partisi (SP) ile arasına mesafe koyan Fatih Erbakan ile birlikte kız kardeşi Elif Altınöz'ün de bağımsız aday olması bekleniyor.

Erbakan ailesine yakın kaynaklar, seçimlere her ilde bağımsız adaylarla katılacakları bilgisini verdiler.Erbakan dün  Ankara'da vakfın il ve ilçe temsilcileriyle yapacağı toplantıda bu konuyu da gündeme taşıdı. Bu gelişme kulislerde, partileşme süreci olarak nitelenirken, Fatih Erbakan'ın bağımsız adaylığı için,  Konya ile birlikte İstanbul,Trabzon ve Kocaeli'nin düşünüldüğü bildirildi. Fatih Erbakan’ın Trabzon bağımsız adaylığına Saadet Partililerin çok sıcak bakmadığını belirtmekte fayda var.Fakat rahmetli Prof.Dr.Necmettin Erbakan’a vefasını her fırsatta gösteren partilerin bir kısmı da destek noktasında “Aday olursa canla-başla destek oluruz” dedikleri belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.