kebir reklamı

Haber61'in ajandası

GÖZLER KORAY AYDIN’DA!MHP büyük kongresi için ilk kez bir tarih dile getirildi.MHP Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli,kurmay ekibine büyük kongre seçimden önce olması durumunda 21 Mart ya da 3 Mayıs tarihinde olabileceğini söyledi.Trabzon dahil bir çok ilde

Haber61'in ajandası

banner197

GÖZLER KORAY AYDIN’DA!

MHP büyük kongresi için ilk kez bir tarih dile getirildi.MHP Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli,kurmay ekibine büyük kongre seçimden önce olması durumunda 21 Mart ya da 3 Mayıs tarihinde olabileceğini söyledi.

Trabzon dahil bir çok ilde MHP İl ve İlçe kongrelerine devam ediyor.MHP Trabzon’da kongre süreci 8 Şubat’ta tamamlanmış olacak.MHP’nin 7 Haziran 2015 Genel seçimlerine Bahçeli’nin Genel Başkanlığında girilmesi bekleniyor.Bahçeli açısından aslında bu seçim hem kendi geleceği hem de parti açısından oldukça önemli bir seçim.Alınacak başarısız bir sonuç Bahçeli’nin genel Başkanlığından istifa etmesine varacak bir sürecin başlangıcı olabilir.Kongrede Bahçeli’nin karşısına aday çıkıp-çıkmayacağı ise merak konusu.Bu noktada gözler eski bakan MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın üzerinde olacak.Koray Aydın’ın bu kongrede aday olmayacağı fakat 2015 Genel seçimlerinden çıkacak tabloya göre Genel Başkanlık için yeniden düğmeye basacağı dile getiriliyor.

GÜNNAR VE  KARAN İLE ÇOK İYİ ANLAŞIYORDUK!

[PAGE]

GÜNNAR VE  KARAN İLE ÇOK İYİ ANLAŞIYORDUK!

MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli AK Parti Trabzon eski il başkanı Adnan Günnar ve Yavuz Karan’dan övgüyle bahsetti.

Demeli hem Günnar ile hem de Karan ile uyum içinde siyaset yaptıklarını belirterek “Zaman-zaman bir araya gelerek Trabzon’un çıkarları doğrultusunda hassasiyetlerimizi ortaya koyuyorduk.Güzel bir dostluğumuz ve ilkeli bir duruşumuz vardı.Hakaretli tartışmalardan,kırıcı sözlerden ve kinci bir anlayıştan uzak muhalif duruşlarımızı sergiliyorduk.Ben şahsen hem Yavuz Karan’dan hem de Adnan Günnar’dan oldukça memnundum” dedi.Demeli Günnar ve Karan’ın milletvekilliği adaylığı için ise “Hayırlı olsun,bu seçimlerde MHP olarak çok iddialıyız.2 vekili çıkarmayı şu aşamada garantiledik.Hedefimiz üçü zorlamak” dedi.

ERDEM ŞEN ADAYLIĞINI AÇIKLAMAYA HAZIRLANIYOR!

[PAGE]

ERDEM ŞEN ADAYLIĞINI AÇIKLAMAYA HAZIRLANIYOR!

İki dönemdir Arsin Belediye Başkanlığını yapan Dr.Erdem Şen 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Milletvekili adayı olmak için kolları sıvadı.

Yıllık izne çıkacak Şen bu süre içinde nabız tutacak çeşitli görüşmelerde bulunacak.Şen’in Belediye Başkanlığından istifa ederek adaylığını açıklaması bekleniyor.Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen’in dışında Trabzon’da milletvekili adaylığı için nabız tutan iki belediye başkanı daha var.Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ile Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi.Beş dönemdir Akçaabat belediye başkanlığı yapan Türkmen ile ikinci dönem belediye başkanlığına devam eden Çebi’de vekil aday-adaylığı için nabız tutuyor

KONUT SATIŞLARINDA SON DURUM!

[PAGE]

KONUT SATIŞLARINDA SON DURUM!

2013 yılında Türkiye genelinde 1 milyon 157 bin konut satılırken 2014 yılında bu rakam yaklaşık 1 milyon 165 bin adete ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

En çok konut satılan iller arasında İstanbul-Ankara-İzmir-Antalya ve Bursa yer alırken en az konut satılan iller arasında ise Ardahan-Muş-Hakkari-Bingöl ve Bayburt illeri yer aldı.2013 yılında Ardahan’da 157 konut satılırken İstanbul’da bu rakam 225 bin  Konut satışlarında bölgemizde ise Trabzon ön sırada.Trabzon’da 11 bin 435,Giresun’da 4 bin 709, Rize’de 3 bin 151,Gümüşhane’de 837, Bayburt’ta 758 ve Artvin’de bin 58 konut satışı yapıldı. Bu arada 14 Ocak 2015 tarihinden itibaren imar artışı nedeniyle ortaya çıkan değer artışının yüzde 50’sinden fazlasına devlet talip. Sektör oyuncularına göre ise bu, maliyetleri artıracağı için gayrimenkulde yaklaşık yüzde 25 zam anlamını taşıyor.Konuttaki yüzde 25 lik zam 2015 yılının sektörde daha ciddi sıkıntılara sokabilir.

ESNAF PAKETTEN UMUTLU AMA !

[PAGE]

ESNAF PAKETTEN UMUTLU AMA !

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu esnaf için 4 önemli paket açıklamıştı.

.” Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Metin Kara açıklanan kararların esnafın geleceği adına umutlu bulduklarını belirterek “Umarım bütün bu müjdeli açıklamalar kısa zamanda hayata geçer. Gerekli denetimler yapılır ve küçük esnafın korunması ve haksız rekabetin önüne geçilmesi sağlanır. Müjdeler hava da kalmaz” şeklinde kaygısını da dile getirdi.  Peki pakette neler var? 1. Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde sübvansiyon yetmez dedik, bu mesleklerde çalışana faizsiz kredi vereceğiz. Bunlar emanetse, kültürel mirassa faiz düşünülebilir mi?2- Biz, ustalık mertebesine gelmiş kardeşlerimize özel bir imkân tanıyalım dedik. 3 yıl ustalık belgesi olup yeni işyeri açmış olan kardeşlerimize faizsiz kredi vereceğiz. Yola çıkana yolun 'Hayırlı olsun' demek gerek.3- Bu sene 600 milyona çıkardığımız Halk Bankası kredilerinin faizlerini karşılama miktarını, 'Yüz milyon artıralım' denildi, ben bununla da yetinmedim, 150 milyon artırıyoruz. Önümüzdeki yıl 4 milyara yakın kredi kullanılabilecek. Toplamda kredi miktarı 17 milyara ulaşacak.4- AVM kriterlerini değiştirdik. Esnaf ve sanatkârlara yüzde 5 yer ayrılması zorunluluğu getirdik. Buralarda rayiç bedelin dörtte biri kira alınacak.”

NİHAT HATİPOĞLU TRABZON’DA!

[PAGE]

NİHAT HATİPOĞLU TRABZON’DA!

Av.Ahmet Metin Genç’in başkanlığını yaptığı Ortahisar Belediyesi geride bıraktığımız süre içinde özellikle kültür ve sosyal alanda önemli başarılara imza attı.

Ortahisar Belediyesi bünyesinde şu anda 41 meslek dalında açılan kurslara 3 bine yakın katılım var.Kurslarda en çok ilgili hasta bakım,makine ve el sanatları görürken kurslara katılanlar iş bulma ve istihdam noktasında öne geçme fırsatı buluyor. Sosyal ve Kültür işleri Müdürü Hacı Nail Altunay bu başarıda önemli bir rol sahibi. Ortahisar Belediyesi'nin kültür faaliyetleri kapsamında bugün başka bir etkinlik var. Ekranlardan her kesimin sevdiği isim olan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Trabzon’da. Hatipoğlu, “Mekke, Medine, Kudüs” adlı söyleşiyle Trabzonlularla buluşacak. Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkez’inde bugün gerçekleştirilecek olan program, saat 18.00'de başlayacak.

AK PARTİ’NİN OYLARI DÜŞTÜ MÜ ARTI MI?

[PAGE]

AK PARTİ’NİN OYLARI DÜŞTÜ MÜ ARTI MI?

30 il, 140 ilçeyi kapsayan ankette Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 19 Ocak'taki Bakanlar Kurulu'na başkanlık yapmasına destek yüzde 70.5 çıkarken, partilerin aldığı oylar da AKP'yi sevindirdi

MAK Danışmanlık tarafından 5-10 Ocak tarihleri arasında yapılan "Türkiye Gündemi ve 2015'in ilk siyasi araştırması" başlıklı anketi,Trabzon dahil 30 büyükşehir, 20 il ve 140 ilçede 5 bin 400 kişi ile görüşülerek gerçekleştirildi. Üç ana başlıkta yapılan ve çarpıcı sonuçlar ortaya koyan anketin haziran ayında yapılacak genel seçimlere yönelik bölümünde AK Parti'nin oy oranının kararsızların dağılımıyla birlikte yüzde 48,4, CHP'nin yüzde 25,4 ve MHP'nin de yüzde 14 olduğu belirtildi. Ankete göre seçime parti kimliğiyle gireceğini açıklayan HDP'nin yüzde 10'luk barajı aşamadığını gösterdi. HDP'nin oy oranı yüzde 6.8'de kaldı. HDP'yi yüzde 1.4'le Saadet Partisi, yüzde 1.3'le BBP ve yüzde 2.5'la da diğer partiler izledi.MAK Danışmanlık'ın anketinin en çarpıcı sonucu ise 19 Ocak'ta Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a halk desteği oldu. Ankete katılanların yüzde 70,5'i "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu'na başkanlık yapmasını olumlu buluyor musunuz?" sorusuna "evet, olumlu buluyorum" yanıtını verirken bu soruya olumlu bulmadığı karşılığını verenlerin oranı yüzde 24.5 oldu. Yüzde 5'lik bölüm ise görüş bildirmedi.


 

MESLEKTAŞLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUZ!

[PAGE]

MESLEKTAŞLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUZ!

Trabzonspor Kulübü İletişim Direktörlüğü görevine getirilen Can Karyağdı ile Trabzonspor Medical Park Basketbol Takımı iletişim direktörü olan Altuğ Küçük arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Her iki görevinde sorumlukları oldukça önemli olduğunun farkında olan Can Karyağdı ve Altuğ Küçük kendilerine destek veren bu görevi layık görenlere teşekkür ederek başarılı olma noktasında gayret göstereceklerini dile getirdiler.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
zaferhan turhan - 3 yıl önce
Günnar,Karan,Demeli; paralel siyaset yapıyorlardı. Günnar; sehven AKP'de bulunmaktaydı.Şimdi beraberliklerine devam ederler...Hiç bir engel de kalmamıştır.