enbüyük

kebir

Haber61'in ajandası

MUHALEFETE ANKET MORALİ!Ha­zi­ran 2015’te yapılacak ge­nel se­çi­me ay­lar ka­la araş­tır­ma şir­ket­le­ri va­tan­da­şın nab­zı­nı tut­ma­ya de­vam edi­yor.2011 seçim so­nuç­la­rı­nı tam bi­len, Cum­hur­baş­kan­lı­ğı Se­çi­mi­’n­de de ay­nı ba­şa­rı­yı ya

Haber61'in ajandası

MUHALEFETE ANKET MORALİ!

Ha­zi­ran 2015’te yapılacak ge­nel se­çi­me ay­lar ka­la araş­tır­ma şir­ket­le­ri va­tan­da­şın nab­zı­nı tut­ma­ya de­vam edi­yor.

2011 seçim so­nuç­la­rı­nı tam bi­len, Cum­hur­baş­kan­lı­ğı Se­çi­mi­’n­de de ay­nı ba­şa­rı­yı ya­ka­la­yan SO­NA­R’­ın son an­ke­ti çar­pı­cı so­nuç­lar or­ta­ya koy­du. Tür­ki­ye ge­ne­lin­de 26 ilde, 3 bin ki­şi ile yüz yü­ze gö­rü­şü­le­rek ger­çek­leş­ti­ri­len an­ket­te AK­P’­nin oy­la­rın­da cid­di dü­şüş göz­lem­len­di. 6 il­de, 3 bin ki­şiy­le ya­pı­lan araş­tır­ma­ya gö­re; hal­kın % 83.6’sı, “En gü­ve­ni­lir ku­rum TSK” de­di. Bu pa­zar bir se­çim ya­pıl­sa kime oy ve­rir­si­niz?” so­ru­su­na va­tan­daş­la­rın ya­nıt­ları de­ğer­len­di­ril­di­ğin­de or­ta­ya şöy­le bir tab­lo çık­tı: AKP 38.1, CHP 27.8, MHP 17.6, HDP-BDP 8.2, Ana­do­lu Par­ti­si 3.9…

MHP ORTAHİSAR’A ADAY SÜRPİZİ!
 
[PAGE]
 
MHP ORTAHİSAR’A ADAY SÜRPİZİ!
MHP Trabzon teşkilatlarında ilçe kongreleri heyecanı sürüyor.Şu ana kadar 12 İlçede kongrelerini tamamlayan MHP’de gözler 18 Ocak’ta gerçekleşecek Ortahisar İlçe kongresinde olacak.
 
Mevcut başkan Burhan Bekar’ın yeniden başkanlığa aday olacağı Ortahisar İlçe kongresinde çift liste heyecanı yaşanacak.43 yaşındaki Abdülaziz(İsmail) Saygı Ortahisar İlçe Başkanlığına adaylığını bugün resmen açıklayacak.MHP teşkilatları içinde göre alan genç bir isim olan Saygı listesini hazırladı ve seçimlerde iddialı olduğunu açıkladı.400 delegenin oy kullanması beklendiği MHP Ortahisar İlçe kongresi büyük bir heyecana tanıklık edecek.Bakalım MHP Ortahisar İlçe Başkanlığını atama ile göreve gelen mevcut başkan Burhan Bekar mı kazanacak yoksa İsmail Saygı mı?
 
DEMELİ’NİN KADERİNİ ORTAHİSAR BELİRLEYECEK!
 
[PAGE]
 
DEMELİ’NİN KADERİNİ ORTAHİSAR BELİRLEYECEK!
MHP Trabzon İl Kongresi ise 7 yada 8 Şubat’ta gerçekleşecek.MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli’nin kongrede yeniden aday olması bekleniyor.
 
Fakat Ortahisar İlçe Kongresinden çıkacak sonuçlar Demeli’nin yola devam konusundaki kaderini belirleyebilir.MHP Ortahisar İlçe Başkanı Burhan Bekar seçimi kaybederse Demeli’nin karşısına başka bir aday çıkma ihtimali yüksek.Demeli bu hesapların içinde olmam diyerek “Benim için önemli olan MHP’nin Trabzon ve ülke genelinde iktidar olmasıdır.Kişiler önemli değil dava önemlidir.MHP Trabzon’da son yerel seçimlerde 11 ilçede 40 meclis üyesi çıkararak anamuhalefet partisi konumuna gelmiştir.Şimdi bize düşen MHP’yi Trabzon’da birinci parti yapmaktır.Biz hesaplarımızı buna göre yapacağız” dedi.
PAŞABAHÇE’DE Mİ KAPATILIYOR?
 
[PAGE]
 
PAŞABAHÇE’DE Mİ KAPATILIYOR?
 
Trabzon istihdam ve iş üretimi noktasında ne yazık ki yıllardır hep aynı yerinde sayıyor.İşsizlik sayısı 60 bine dayandı.Sürekli tüketen bir şehir haline gelen Trabzon’da bırakın yeni fabrika ve üretim alanlarını açmayı elimizdeki fabrikaları kaybeder hala geldik.
 
”Kapansın,kapatılsın” dediğimiz yerlerden biri de Trabzon Çimento Fabrikası.Fabrika elbette şehir merkezinde bulunduğu alanda hem görüntü hem de çevre kirliğine yol açıyor.Fabrika sahipleri her ne kadar hassasiyet gösterse de genel algı bu şekilde.Peki ama fabrika kapandığında burada çalışan yüzlerce işçinin kaderi ne olacak?Bunu hesaba katan yok.Hatırlayın Trabzon’da bin 500 kişinin istihdam olduğu ekmek yediği tütün fabrikasını kapattık. Ne oldu işçiler başka yerlere göç etmek zorunda kaldı.Şimdi de şu sıralar Arsin Organize Sanayisinde hizmet veren Paşabahçe Bölge Müdürlüğü’nün kapatılması gündemde.Trabzon’da bir ekmek kapısına daha kilit vurulmak üzere.Trabzonlu vekillerimize duyurulur
 
 
YETER Kİ BÜYÜKŞEHİR VE ORTAHİSAR KAVGA ETSİN!
 
[PAGE]
 
 
YETER Kİ BÜYÜKŞEHİR VE ORTAHİSAR KAVGA ETSİN!
 
Trabzon’da hoşgörü-dayanışma-birlik ve beraberlik kavramlarını yan-yana getirmek öyle kolay değildir.Öyle ki kurumlar arasındaki birlik ve beraberlikten bile rahatsızlık duyulur, hatta bu uyum içinde olmaları engellenir.Tıp ki Trabzon Büyükşehir ve Ortahisar Belediyesi arasında olduğu gibi.
 
Bir tarafta “ağabey” Trabzon Büyükşehir Belediyesi diğer tarafta “kardeş” Ortahisar Belediyesi.Bu iki kurumu toplum önünde sürekli kavgalı-anlaşamayan-birlerinin işini engelleyen şeklinde lanse etme girişimleri zaman-zaman sınırları aşan boyuta ulaşıyor.Özellikle sosyal medyada başlatılan linç girişimlerinin önü-arkası kesilmiyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile Ortahisar Belediye Başkanı Av.Ahmet Metin Genç’i aynı anda topun ağzına koyup “bütün işlerini bırakmışlar her gün kavga ediyorlar” anlayışını anlamak ve savunmak çok garip.Eğer bu anlayıştan birileri ekmek yemek peşindeyse kaybederler.Her iki belediye arasında çalışanlar eğer buna çomak sokup kendince işgüzarlık yapıyorsa o da başka bir vahim durum.Bu konuyla ilgili bize ulaşan çok önemli bir bilgi var.Eğer bu bilgi ve belge doğruysa buradan sizinle paylaşacağız.Hem Trabzon Büyükşehir hem de Ortahisar belediyelerini son kar çalışmasında olduğu gibi  her alanda eleştirelim,tepkimizi koyalım ama işi başka taraflara taşıyıp düşmanca-kin ve haset anlayışı iki kurumu ve başkanı bir-birine düşürmeyelim
 
 
YILDIZI PARLAYAN SİYASETÇİLER
 
[PAGE]
 
YILDIZI PARLAYAN SİYASETÇİLER
2015 Genel seçimler öncesi  siyasi partiler de gençlerin adaylık noktasındaki beklenti ve talepleri bakalım karşılık bulacak mı?
 
Siyasette gençlerin yıldızı parlamaya devam ediyor. O isimlerden biri de MHP çatısı altında siyaset yapan Hüseyin Kıran. Ortahisar belediye meclis üyesi MHP grup Başkanı Davut Çakıroğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş ve Of ilçe başkanı Mehmet Hacıkerimoğlu ile birlikte sohbet ederken yakaladığımız Hüseyin Kıran 2015 Genel seçimlerinde aday olacağını dile getirdi.Parti içinde karşılık bulan ve sevilen isim olan Kıran saha çalışmalarında sürekli önde oluyor eylemlere katılıyor ve duyarlılık gösteriyor.7 Haziran Genel seçimler öncesi Gençlik kontenjanından bakalım MHP’de Hüseyin Kıran kendine nasıl şans bulabilecek mi?
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.