banner192

Haber61'in ajandası

 GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TRABZON’DA İSYAN ETTİ! Saadet Partisi(SP) Trabzon İl Divan Toplantısında konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı  Mehmet Karaman seçim barajının düşmemesine isyan ederek “Bu hükümet kendi oluşturduğu Anayasa Mahkemesi ile aldığı kararl

Haber61'in ajandası

 
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TRABZON’DA İSYAN ETTİ!
 
Saadet Partisi(SP) Trabzon İl Divan Toplantısında konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı  Mehmet Karaman seçim barajının düşmemesine isyan ederek “Bu hükümet kendi oluşturduğu Anayasa Mahkemesi ile aldığı kararla seçim barajını düşürmek istemiyor.Saadet Partisi’nin Meclise girmesinden korkuyorlar” dedi.
 
Saadet Partisi Trabzon İl başkanlığının düzenlediği aylık divan toplantısında konuşan Karaman, Soruşturma Komisyonu tarafından Yüce Divana  sevk edilmeyen eski dört bakan hakkında ise şu açıklamayı yaptı:“Yolsuzluk olduğunu bir yapan biliyor,birde yaptıranlar biliyor.Kamuoyundan gerçekleri gizliyorlar.Cenabı Allah’ın huzurunda elbet bunun hesabı görülecektir” Çözüm Süreci ile ilgili konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Karaman “Bu süreci biz bilmiyoruz.Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile iki-üç insan dışında çözüm sürecinin içinde ne var kimse bilmiyor.Kimsenin bilmediği bir süreçte ne konuşacağımız belli değil.Geçen uçakla Van’a gittim.Yanıma bir avukat oturdu,kendisine çözüm süreci nasıl gidiyor diye sordum.”İyi gidiyor” dedi.Dedim “nasıl iyi gidiyor?” Devlet hiçbir şeye karışmıyor dedi. PKK- KCK burada her dediğini yapıyor.İşte durum bu” şeklinde açıklamalar yaptı.
 
 
UZUNGÖL'DE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR!
 
[PAGE]
 
UZUNGÖL'DE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR!
 
Dünyanın en önemli turizm merkezlerinden Trabzon’un en önemli turizm yerlerinden Uzungöl şu sıralar kara teslim.
 
Sadece Yaz turizminde doluluk yaşayan ve turizme hizmet veren Uzungöl’de işletmeciler şu sıralar oldukça tepkili.İşte sosyal medyaya yansıyan o tepkiler: Mustafa Akyüz: “Uzungöl’de de esnaf ve yöre halkı mağdur ve perişan.! Gece ve gündüz jeneratör sesleri eksik olmuyor.Mahalle yollarının açılması için iş makineleri yeterli değil.Bu kadar eksikler varken Uzungöl'de kış turizmi nasıl olacak ? Herkes şapkayı önüne koyup düşünmeli.!” Mehmet Güçlü:”Turizm noktasında Uzungöl’ü ne yazık ki yeterli bir şekilde kullanamıyoruz.Trabzon’da kış turizmin 12 aya çıkarılması gerek” Bayram Karpuz: “Uzungöl’de hem çarpık yapılaşma var.Ama asıl çarpıklık Uzumgöl’e bakış açısındaki belirsizlik ve ilgisizlik” Fatoş Yetkin:”Uzungöl’de çok ciddi yanlışlar yapılıyor herkes bir şekilde birleşip sesini duyurması şart”
 
İSLAMLA VE İNSANLIKLA BAĞDAŞMAZ!
 
[PAGE]
 
İSLAMLA VE İNSANLIKLA BAĞDAŞMAZ!
 
Fransa’da yaşanan saldırıların çok yanlış ve ürkütücü olduğunu belirten AK Parti Trabzon eski Milletvekili Asım Aykan “Fakat 12 kişi ölünce ayağa kalkan dünya yüz-binlerce Müslüman öldürülürken neredeydi sorusuna da birileri cevap verilmeli” dedi.
 
Aykan yaşanan saldırı olayı ile ilgili şunları ifade etti.Şiddetle kınıyorum. İslamla ve insanlıkla bağdaşmaz.Derginin kutsal değerleri aşağılayan yayınları yanlıştır. Mukaddes değerleri aşağılamak özgürlük olamaz.Tarihin hiçbir döneminde böyle bir anlayış olmamıştır.Olayın profesyonelce işlenmesi dikkat çekicidir.Hadise bir planın devreye alınması için planlan mışmıdır?.Avrupa'daki Müslümanların can güvenliği riski vardır. Mabetlere saldırılar artabilir.
 
AK PARTİ’YE GÖRE YÜZDE 80 YOLSUZLUK YOK!
 
[PAGE]
 
AK PARTİ’YE GÖRE YÜZDE 80 YOLSUZLUK YOK!
 
AK Parti'nin yaptırdığı ankete göre AK Parti seçmeninin yüzde 80'i yolsuzluk iddialarına inanmıyor. Paralel yapının varlığına inan seçmenin oranı ise yüzde 58.
 
Anket sonuçları şöyle:AK Parti oyları yüzde 48-50 bandında. Davutoğlu'nun kamuoyundaki beğenilirlik oranı da giderek artıyor.- AK Parti'ye oy verenlerin yüzde 80'e yakın bölümü yolsuzluk iddialarına inanmıyor. Yüzde 20 ise "Olabilir" diyor. Yüzde 13'lük bölümü bu iddiaların araştırılmasını istiyor.- Başka partilere oy veren vatandaşların ise büyük bölümü ise bu iddialara inanıyor ve bakanların Yüce Divan'da yargılanması gerektiğini düşünüyor.- Vatandaşların yüzde 58'i, devlet içinde örgütlenmiş bir Paralel Yapı olduğunu düşünüyor ve bunlarla etkin mücadeleyi destekliyor.-Güneydoğu'da yaşayan vatandaşların yüzde 85-90'ı süreci destekliyor ve "Türkiye'den ayrılma" fikrine sıcak bakmıyor.
 
 
"AK PARTİ ÜLKEMİZİN GELECEĞİDİR!"
 
[PAGE]
 
 
"AK PARTİ ÜLKEMİZİN GELECEĞİDİR!"
 
Yurdun değişik yerlerinde gerçekleşen “Yerel Yönetimler Bölge Toplantılarına” katılmaya devam eden Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta AK Parti’nin 2015 Genel seçimlerinde başarılı olacağına inancının tam olduğunu belirterek “AK Parti Türkiye’nin geleceği,aydınlık yarınlarıdır” dedi.
 
Dün Kahramanmaraş’ta gerçekleşen Yerel Yönetimler Bölge Toplantısına katılan Balta “Nereye gitsek ülkemizin dört bir yanında hükümete güvenin ne kadar sağlam olduğunu görmek mümkün. Milletimizin bize olan güve tam. Huzur,istikrar,adalet ve kalkınmadan yana olan Milletimizin yüzünü karara çıkarmamak için gece,gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.Balta 2015 Genel seçimlerinde  kulislere yansıyan Trabzon Milletvekili adaylığı için ise “Kısmet elbet.Milletimize hizmet noktasında üzerimize düşeni yapmaya nerede görev verilirse orada halkımızın emrinde olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
 
O YÜRÜYÜŞTE TRABZONSPORLULAR DA VARDI
 
[PAGE]
 
O YÜRÜYÜŞTE TRABZONSPORLULAR DA VARDI
 
Fransa'da Charlie Hebdo’ya terör saldırısında ölen 12 kişiyi anmak ve dayanışma gösterisinde bulunmak amacıyla Paris, dün sokağa indi.
 
Ülke çapında binlerce  kişi, terörü lanetlemek için yürüdü. Dünyanın bir çok yerinden yürüyüşe katılım oldu.Türkiye’de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bizzat katılımıyla “Fransa’nın yanındayız” mesajını verdi.Yürüyüşe katılanlar arasında Paris Trabzonsporlular Derneği üyeleri de vardı.Paris Trabzonsporlular Derneği Başkanı Bülent Cumur yaşanan terör olaylarını kınadıklarını belirterek “Demokrasi-özgürlük ve hoşgörünün yanında olmaya devam edeceğiz.Yapılan bu vahşi saldırının İslam diniyle uzaktan-yakından ilgisi yoktur” dedi.Yüzlerce kişi ellerinde Türk bayrağı ve Trabzonspor bayrağı eyleme destek vererek terörle lanet okudu
 
O SEÇİM İTTİFAKI GERÇEK Mİ OLUYOR!
 
[PAGE]
 
O SEÇİM İTTİFAKI GERÇEK Mİ OLUYOR!
 
7 Haziran 2015 Genel seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) ile Büyük Birlik Partisi(BBP) seçim ittifakı kurararak girebilir.
 
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, seçim ittifakı konusunda MHP'ye göz kırpma anlamı taşıyan ifadelerde bulunarak, "Aynı kökten gelen iki partiyiz. Seçim öncesi yapılan yakıştırmaları doğal karşılıyorum. Ancak bugüne kadar bu konuda oturup konuşmuşluğumuz yok" dedi.Destici, seçimde yüzde 10 barajını aşamayacağını belirttiği HDP'nin ise seçimin ardından Anayasa Mahkemesi'ne hak ihlali başvurusunda bulunarak Meclis'te grup kurmayı amaçladığını ileri sürdü. Destici'nin iddia ettiği seçim sonrası senaryosuna göre; yeterli oyu alan ancak baraj nedeniyle seçilemeyen adaylara yüksek mahkeme yoluyla milletvekili olma yolu açılabilecek ve HDP'de bu yolla Meclis'te grup kurabilecek dedi.
 
SANAT SOKAĞINDAKİ SKANDALIN SORUMLUSU KİM?
 
[PAGE]
 
 
SANAT SOKAĞINDAKİ SKANDALIN SORUMLUSU KİM?
 
Kahraman Maraş Caddesi Trabzon Sanat Sokağında yaşanan ağaç katliamı herkesi şok etti.
 
Trabzon Sanat Sokağı'nda tek kalan Erguvan ağacının balta ile kesilip bırakılmasına vatandaşlar bir anlam veremedi Ağaçların göz-göre kesilmesine bir anlam veremediklerini belirten vatandaşlar “Bu nasıl iş ya güzelim ağaçlar kesilmiş bu kadar vicdansızlık olur mu?Kar yağdı diye ağaçlar mı kesilmeli” şeklinde tepkilerini dile getirdi. Belediyeden yapılan açıklamada " Bu kesimi yapan bir vatandaş. Orak ile keşmis. Belkide o ağacın türünü hemen acil bulmak zor. Ortahisar Belediyesi olarak oraya bir ağaç dikeceğiz" dedi.Ağaçları kimin kestiği noktasında MOBESA görüntüleri de incelemeye alınacak
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.