enbüyük

kebir

Haber61'in ajandası

AK PARTİ’DE GÖREV DAĞILIMI YAPILACAKHaydar Revi AK Parti Trabzon İl Başkanı mazbatasını aldıktan sonra 50 kişilik yönetim kurulu üyeleri ile bugün parti il binasında bir-araya gelerek ana kademe görev dağılımı yapacak. Revi’nin nasıl bir A takımı kuracağı

Haber61'in ajandası

AK PARTİ’DE GÖREV DAĞILIMI YAPILACAK

Haydar Revi AK Parti Trabzon İl Başkanı mazbatasını aldıktan sonra 50 kişilik yönetim kurulu üyeleri ile bugün parti il binasında bir-araya gelerek ana kademe görev dağılımı yapacak. Revi’nin nasıl bir A takımı kuracağı merak konusu.

Oldukça genç bir ekibe sahip Revi’nin listesinde siyaseten tecrübeli isimlerle-gençlerin A takımında harmanlanması bekleniyor. İl-Ortahisar ve İlçe kongrelerini tamamlayan AK Parti Trabzon teşkilatlarında Ocak ayı içinde Kadın Kolları ve Gençlik Kollarında seçimlerin yapılması bekleniyor. AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı Havva Gümüş ile AK Parti Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karoğlu kongre çalışmalarına başladı

SERDAR TRABZONSPOR’A GELİR Mİ?

[PAGE]

SERDAR TRABZONSPOR’A GELİR Mİ?

Trabzonspor ara transferde bombayı patlatmak niyetinde.Spartak Moskova forması giyen 27 yaşındaki gurbetçi Serdar Taşçı ile ciddi şekilde ilgilenen Trabzonspor’un gündeminde yer alan Serdar Taşçı taraftarlarda büyük heyecan uyandırdı.

Almanya’daki başarılı kariyeri sonrası Spartak Moskova’da mutsuz bir sezon geçiren 27 yaşındaki savunmacı Serdar Taşçı’nın Almanya’da yaşayan babası Nihat Taşçı ile Antalya’da yaşayan amcası Rahmi Taşçı haber61.net’e çok önemli açıklamalar yapmıştı.

Ailece Trabzonsporlu olduklarını belirten baba Nihat Taşçı “Oğlumun elbette Trabzonspor’da oynamasını isterim.Kendisi de zaten bordo-mavi formayı seve-seve giyerim diyor. Şuan Almanya’da yanımda.Elbette son kararı kendisi verecek” dedi.Amca Rahmi Taşçı ise yeğeni Serdar’ın Trabzonspor’a gelmesine en çok biz seviniriz mesajı vermişti. Hem Fenerbahçe’nin hem de Beşiktaş’ın ısrarla istediği başarılı oyuncu Serdar Taşçı Artvin’in Yusufeli ilçesinde doğdu. Trabzonspor’a olan hayranlığını her defasında ortaya koyan Serdar  Stuttgart'ın altyapısında yetişti.2006-2013 yılları arasında aynı takımda profesyonel olarak futbol hayatını sürdüren Serdar Taşçı 2013'ten beri Spartak Moskova forması giymekte.Sadri Şener başkanlığı dönemimde asbaşkan yardımcısı Nevzat Şakar Serdar’ın transferi noktasında girişimde bulunmuş fakat mali sorunlar noktasında görüşmeler tıkanmıştı.Her defasında Trabzonsporlu olduğunu dile getiren Artvin Yusufelili hemşerimiz Serdar Taşçı’nın transferi gerçekleşir yönetim bu konuda samimi bir adım atarsa Serdar Trabzonspor ve Türk futbolu için çok büyük kazanım olur

AK PARTİ’DE BELEDİYE BAŞKANLARINA VİZE YOK!

[PAGE]

AK PARTİ’DE BELEDİYE BAŞKANLARINA VİZE YOK!

2015 Genel seçimlerinde AK Parti’den Milletvekili adayı olmayı planlayan bu noktada çalışmalarını sürdüren belediye başkanlarına AK Parti’den şok haber gelecek!

İddialara göre önümüzdeki dönem  yerel yönetimlere önem verecek ve politikalarını buna göre belirleyecek AK Parti’de belediye başkanları ve İl Genel Meclis Üyelerinin milletvekili adaylıklarına onay verilmeyecek. Adaylığı gündemde olan  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na Genel Merkez ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Sen bu şehrin ağabeyi konumundasın. Büyük projeler için sana yerel yönetimlerde ihtiyaç var” dendiği belirtildi. Trabzon’da milletvekili olma noktasında hazırlık yapan belediye başkanları arasında Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ve Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi var

TRABZON’DA DOLMUŞ ZAMMINA İSYAN VAR!

[PAGE]

TRABZON’DA DOLMUŞ ZAMMINA İSYAN VAR!

Yılbaşından sonra Trabzon’da dolmuş ücretleri 2 TL olacak.25 kuruşluk zam vatandaşın cebine fena yansıyacak.

Günde sadece  iki kez dolmuşa binen 4 TL ödeyecek. Aylık ödeyeceği para ise 120 TL. Petrol fiyatlarındaki düşüşe rağmen dolmuş ücretlerine yapılan zam vatandaşı isyan ettirdi. Tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getiren vatandaşlar zamma işte böyle tepki gösterdi. .Ali Osman Kul: ”Ben üniversite öğrencisiyim. Dolmuşa binmek zorunda kalıyoruz. Öğrencileri bu şehirde düşünen yok mu? Bu zam bizi çok mağdur edecek” Ferhat Özçelik: ”Anlaşılır gibi değil bu şehirde artık Atapark’tan meydana dolmuşa gitmek eğer 2 TL ise konuşacak bir şey yok. Yazıktır-günahtır” Vildan Erdem: ” Trabzon’da Dolmuş 2 TL, simit 75 TL ekmek 1.5TL.Günde bir defa dolmuşa binen, bir simit, bir de ekmek alan ayda 130 TL cebinden çıkacak. Bakın bir dolmuş, bir simit, bir ekmek. Asgari ücretle geçinen vatandaşlara devletin üstün hizmet madalyası vermesi gerek”

EKMEK VE MAKARNA’YA ZAM KAPIDA!

[PAGE]

EKMEK VE MAKARNA’YA ZAM KAPIDA!

Rusya'nın hamlesi ile yaşanan Ukrayna ve Kırım krizinin dünyadaki yankıları sürerken, Batı'nın uyguladığı ambargo yeni bir aşamaya girdi.

Ambargo yüzünden petrol fiyatlarının hızla gerilemesi ile zor durumda kalan Rusya, karşı atağa geçti ve buğday fiyatlarını artırma kararı aldı.Rublenin aşırı değer kaybına bağlı olarak iç ve dış piyasalar arasında buğdayda büyük bir fiyat farkı oluşunca Rusya, buğday ihracatında ton başına 35 Euro ek vergi koydu. 1,8 milyar dolarlık buğday ithalatının 1 milyar dolarlık kısmını Rusya’dan gerçekleştiren Türkiye, Rusya’nın koyduğu ek vergiden olumsuz etkilenecek. Yeni vergiler Rusya’nın Gümrük Birliği içinde olduğu ülkeler ile Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri dışındaki ihracatı kapsayacak. Türkiye, Rusya’nın tahıl ihracatından en çok payı alan ülkelerden biri. Türkiye 1,8 milyar dolarlık tahıl ithalatının 1 milyar dolarlık bölümünü Rusya’dan yapıyor. Buğdayın fiyatının artması Türkiye’de ekmek ve makarna fiyatlarına olumsuz yansıyacak. 

İŞÇİ KAZALARI VE KADINA ŞİDDET 2014’E DAMGASINI VURDU!

[PAGE]

İŞÇİ KAZALARI VE KADINA ŞİDDET 2014’E DAMGASINI VURDU!

Tür­ki­ye ye­ni bir yı­la gi­rer­ken ge­ride ka­lan yıl­da ya­şa­nan acı­lar ve ölüm­ler hâ­lâ ha­fı­za­lar­da­ki ye­ri­ni ko­ru­yor.Özel­lik­le So­ma ve Er­me­nek ma­den fa­ci­ala­rı ile İs­tan­bul'da­ki asan­sör ka­za­sı bun­la­rın en dik­kat çe­ken­le­ri.

2014 yı­lın­da, bu kap­sam­da 1723 iş­çi iş ka­za­sın­da, 272 ka­dın ise uğ­ra­dı­ğı şid­det ile ha­ya­tı­nı kay­bet­ti. Ye­ni yıl ha­zır­lık­la­rı tüm ül­ke ça­pın­da de­vam eder­ken, ge­ri­de ka­lan 1 yılda ya­şa­nan ölüm­ler ise kor­kunç bo­yut­la­ra ulaş­tı. İş­çi Sağ­lı­ğı ve Gü­ven­li­ği Mec­li­si ta­ra­fın­dan ya­pı­lan açık­la­ma­ya gö­re iş ka­za­la­rın­da ha­ya­tı­nı kay­be­den sa­yı­sı 2014 yı­lın­da 1723 sa­yı­sı ile son 10 yı­lın en yük­sek ra­ka­mı­na ulaş­tı. Bu sa­yı bir ön­ce­ki yıl 1235 ol­muş­tu. Ka­dı­na şid­det ile ha­ya­tı­nı kay­be­den­le­rin sa­yı­sı ise bir ön­ce­ki yı­la gö­re yük­sel­di. Ba­sın ve med­ya­ya yan­sı­yan ka­dın ci­na­yet­le­ri­ni gün­lük ra­por eden Anıt Sa­yaç uy­gu­la­ma­sı 2014 yı­lın­da 272 ka­dı­nın şid­de­te kur­ban git­ti­ği­ni be­lir­le­di. Bir ön­ceki yıl bu ra­kam 230 ol­muş­tu. Alı­nan bin­ler­ce ye­ni gü­ven­lik ön­le­mi­ne rağ­men bir ön­ce­ki yı­la oran­la
şid­det ölüm­le­ri yi­ne dur­du­ru­la­ma­dı.

ÇEBİ:  “YENİ YIL KUTLAMASI GÜNAH VE HARAM!”

[PAGE]

ÇEBİ:  “YENİ YIL KUTLAMASI GÜNAH VE HARAM!”

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in danışmanı AK Partili Selahattin Çebi yeni yıl kutlamaların günah ve haram olduğunu dile getirdi.

İşte Çebi’nin açıklaması: “Yılbaşı dinin emretmediği ve batı kültürünün İslâm âlemine soktuğu bir yozlaştırma geleneğidir. Hıristiyan âleminin dinî bir bayramı olan ve 25 Aralık -1 Ocak (Doğu kiliselerinde 6 Ocak) tarihleri arasında kutlanan Noel’in İslâm’la hiçbir alakası yoktur. Bu günü Hıristiyanlar gibi Noel niyetiyle hindiler keserek, ağaçlar süsleyerek, hediyeleşerek kutlamak dinimize göre haramdır. Zira peygamberimiz (s.a.v.) ‘Kim bir kavme benzerse, o onlardandır’ buyurmuş ve başka kavimlere benzetmekten bizi men etmiştir”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hayri dilber - 3 yıl önce
BU ZAM İSTEMİ TAMAMEN HAKSIZ VE YERSİZDİR..TRABZON'DA DOLMUŞ ÜCRETİ BIRAKIN 1.75 KURUŞ OLMASINI EN FAZLA 1.50 KURUŞ OLMALIDIR VE EN AZ 2 SÜREYLE GEÇERLİĞİNİ SÜRDÜRMELİDİR.TRABZON HALKINA SESLENİYORUM.ZOR OYUNU BOZAR.DOLMUŞA ÇOK ZORDA KALMADIKÇA BİNMEYELİM...