kebir reklamı

Haber61'in Ajandası...

Haber61 Trabzon'un nabzını tutuyor.

Haber61'in Ajandası...

banner197
SÖNMEZ HOCA İLE GURUR DUYDUK!

Trabzon’da güzel ve gurur verici gelişmeler de yaşandığını belirten Dilek Sönez Resuloğlu güzel ve anlamlı bir not paylaşmış.Bizde bu paylaşımın altına imzamızı atıyoruz: “KTÜ Tıp Fakültesi Hematoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Sönmez, Kanada’da kalp krizi ile ilgili bir sunumda bulundu. Hep ‘elin oğlu’ kalp ile ilgili konuşacak değil ya, kendi değerlerimizin de onlardan aşağı kalır olmadığını Kanada’da gösterdik.

Yüzlerce bilim adamının bulunduğu bu tip kongrelerde KTÜ’den ve Trabzon’dan bir bilim adamının boy göstermesi herkesin göğsünü kabartmıştır. Sadece Prof. Dr. Mehmet Sönmez değil, kim bilim ve ilim adına yol alıyorsa; o da bizim Sönmez hoca gibi gurur ve övünç kaynağımız olmaktadır. Sönmez hoca KTÜ’de ilik naklini gerçekleştiren merkezi kurdu, hasta göçüne ‘dur’ dedi.

Bu gelişmelerden bir kişinin haberi olmaz. Çünkü işin ucunda gezmek, yemek ya da eğlenmek yoktur, işin ucunda araştırma, eğitim, bilim ve ilim var. Bu nedenle kimse duymaz. Ya da duyar da, kulağının üstüne yatar. Bugünlerde hasta göçü yerine doktor göçü yaşandığını hepimiz gözlemliyoruz. Devletin hastanelerinden özel hastanelere transfer olan doktorların sayısını unuttuk. KTÜ’den ayrılanlar kendilerine başka bir yol çizerken, Prof. Dr. Mehmet Sönmez’in, kurumunda görev yapmaya devam etmesi ise herkese örnek olacak bir duruştur bence”

**
SOL GÖRÜNÜŞLÜ SIĞ DURUŞLU KADINLAR..!


Haber 61.net siyaset ajandamızda bazen sizlerden gelen bazen de sosyal medyada yer alan yazıları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Müge Meşe “Son görünüşlü sığ duruşlu kadınlar” paylaşımda kadınları mücadelesine dikkat çekmiş.

İşte o paylaşım “Beni artık bu ülkede en çok kadınlar endişelendiriyor, hatta korkutuyor! Mücadelesiz kazancı kar sayan, güzelliği nitelik zannedip, sol görüşlünün metresi sağ görüşlünün imam nikahlı eşi olmaya razı, cin olmadan adam çarpmayı öğrenmiş,boş beleş yaşayan kadınlar…

Sabah evden işe gitmek için erken kalkıp, iş kimliğini piyasa arttırmak için kullanan, sol görünüşlü, sığ duruşlu, özgürlüğünü ve bağımsızlığını güçlü adamların ellerine vermeye hazır, kişiliğini kaybetmiş eli işte gözü oynaşta kadınlar.
Sevgiyi çürüten, aşka inanmayan,asla duygusal hatalar yapmayan strateji uzmanı, cinselliğini fütursuzca kalbinin önünde vitrin yapan, kendine saygısı olmayan bugünün yarının ANNELERİ kadınlar...!

Size rağmen "Kadın " birey olmaktan ve bu ülkenin aydınlık yarınlarına emek vermekten asla vazgeçmeyeceğiz. 

Zira; Kendisine saygısı olmayan kadınların yetiştirdiklerinden saygın bir toplum oluşamaz. 

Ya aklınızi başınıza toplayıp bu memleketin dertlerine kadın gibi ana gibi çare olun ya da onun bunun hayatında çıtır çerez!

Seçim sizin de bu memleket hepimizin...!

**
MERAK ÜZERİNE GÜLEN’İN YANINA GİTTİK!


Pensilvanya’da ziyaret ettikleri FETÖ elebaşı Gülen ile birlikte çektirdikleri fotoğraf kamuoyuna yansıyan AK Parti milletvekilleri, 2012 mayıs ayında yaptıkları ziyarete ilişkin dönemin AKP grup yönetiminin bilgisi dahilinde olduğunu söyledi.Bakanlar Kurulu’nda  konunun gündeme geldiği, bu vekillerle ilgili işlem yapılmayacağı öğrenildi.

AK Parti, Gülen’i ziyaret eden milletvekilleriyle ilgili olarak süreci 17-25 Aralık (2013) soruşturmasından başlattı. Bu tarihten önce ziyaret edenler araştırma kapsamı dışında tutulacak. O karede yer alan eski vekillerin görüşü şu şekilde: Adem Tatlı (Eski Giresun Milletvekili): Türk kültürünü kutlama günleri nedeniyle ABD’ye gidildi. Oraya olan o ziyaret ise bilgi dahilinde bir şey, bilgi haricinde olan bir şey değil. Grup yönetiminin bilgisi dahilinde. Ben o zaman grup yöneticimiz olan Mahir (Ünal) Bey’in bilgisi dahilinde gittim, yine o zaman grup yöneticimiz olan Nurettin (Canikli) Bey’den izin alan arkadaşlarımız da vardı, ikisi de grup başkanvekiliydi.

Gizli, kaçak bir şey yapmış olsak poz vermeyiz, poz vermişiz. Siyasetçiler olarak önemli aktörlerin ne konuştuğunu, ne düşündüğünü bilmek durumundayız. Amacımız da buydu. 15 dakika oturuldu, bazı sorular da soruldu, ama siyasetçiler gibi cevap verdi, net cevap vermedi. Bizim duruşumuz belli, benim üç çocuğum var hiçbiri onların okullarında okumadı, onlara ne kurban parası gönderdik bugüne kadar ne burs ne de bankalarına para yatırdık, hiçbir alakamız olmamıştır. Bu hain örgütle bir bağım bulunursa idama bile razıyım.

FETÖ terör örgütü lideri Deccal ile ismimin anılması benim için kahır meselesidir. Mustafa Hamarat (Eski Ordu Milletvekili): FETÖ’nün servis ettiği fotoğraflara atlayarak samimi AKP'lilere saldıran kriptolar, girdiğiniz ‘reisçi’ pozlarınızı kimse yemiyor. Reis için ölümüne mücadele eden AKP'lilere karşı ‘reisçilik’ taslayarak ne pisliklerinizi kapatmaya çalıştığınızı da herkes biliyor. Recep Tayyip Erdoğan’sız AKP hayallerinizi gerçekleştiremediğiniz gibi AKP'siz Recep Tayyip Erdoğan hayallerinizi de gerçekleştiremeyeceksiniz.

FETÖ’nün servis ettiği eski 17-25 Aralık öncesi fotolarla AKP'ye, partililere saldıranlar yanı zamanda sayın Cumhurbaşkanımıza saldırmaktadırlar. Müslüman kiliseye gitmekle papaz olmaz. Safiye Seymenoğlu (Eski Trabzon Milletvekili): Neden bu kadar abartıldı anlamıyorum. Orada bir şey yok. 2012 yılında MİT krizi yok iken merak üzerine gidilmiş bir gezi. Dilek Yüksel (Eski Tokat Milletvekili): O gün konjonktüründe siyasetçi olarak yaptığımız bir ziyaretti. Tarihini tam hatırlamıyorum. Dershane krizi yoktu sanıyorum, olsaydı zaten ziyaret yapılmazdı. Bugüne baktığımızda ise bu ziyaret keşke hiç yapılmamış olsaydı. Keşke hiç oraya gidilmemiş olsaydı.

**
TRABZON POLİSİ NEYİ İTİRAF ETTİ!


Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı davada dönemin Trabzon İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mehmet Ayhan’ın çarpraz sorgusu yapıldı. Ayhan, Dink cinayeti azmettiricisi Yasin Hayal ile ilgili, “Yasin’in bu cinayeti yapacağına ilişkin yeni bir bilgi, takibe değer yeterli done olmadığı için takibi yoğunlaştırmadık” dedi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada Trabzon İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlisi Mehmet Ayhan’ın çarpaz sorgusu yapıldı. Sanık Ahmet İlhan Güler’in avukatı Turan Karakaş tarafından “Haziran ayında Yasin Hayal’e ilişkin bilgi almışlar. Nasıl tedbir alındı? Bir tutanağa geçirdiniz mi” şeklinde yöneltilen soruya “Geçirmedik. Yasin Hayal’den böyle bir şey beklemiyorduk” diye yanıt verdi. Heyet başkanı bu sorudan yola çıkarak Ayhan’a, “Yasin Hayal’in cinayetten vazgeçtiğine dair bilgi var mıydı” diye sordu. Ayhan bu soruya, “Edinilen bilgiler olaydan sonra ortaya çıktı.

Çalışma yapıyorken bu bilgileri bilmiyorduk” diye yanıt verdi. Bunun üzerine heyet başkanı, “O zaman Yasin eksik mi takip edildi? Fiziki takip yapılsa engellenir miydi” sorusunu yöneltti. Ayhan ise “Yasin’in bu cinayeti yapacağına ilişkin yeni bir bilgi, takibe değer yeterli done olmadığı için takibi yoğunlaştırmadık” diye cevap verdi. Dönemin Trabzon İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlilerinden Onur Karakaya ise savunmasını yaparken söz alan Ali Fuat Yılmazer, Karakaya’ya “Cinayetin merkez üssü Trabzon, tasarlandığı yer burası. Cinayeti örgütleyen cemaat olarak iddia ediliyor ancak hiçbiri bizi tanımıyor.

Madem bu kadar örgütlenmiş, sen istihbarata nasıl geçebildin” diye sordu. Karakaya’nın avukatı soruya itiraz etti. Söz alan Eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ise Karakaya’ya “Ali Fuat Yılmazer İstanbul hiç iş yapmamış gibi konuşuyor. Kendisi sanki İstihbarat Daire Başkanı gibi konuşuyor. Ramazan Akyürek sessiz, Ali Fuat Yılmazer onun yerine geçiyor. Cinayetin işlendiği gün Akyürek neredeydi? Sayın bakanlarla beraber toplantıdaydı. Eldeki bilgileri değerlendiriyor. Arkasından Ankara ve İstanbul’u arıyor. Bu arkadaşın bilgisi var mı bunlardan” diye sordu. Karakaya da “Bir malûmatım yok kendi aralarında ne konuştuklarından” diye yanıt verdi.

**
ESNAF DEĞİŞİKLİK BEKLİYOR!


Halk arasında “af yasası” diye bilinen 6736 sayılı yasa 19 Ağustos’ta yürürlüğe girmişti.Yasayla vatandaşın vergi,trafik,öğrenim kredisi,sigorta primi dahil 150 milyar liralık borcu düşük faiz ve cezalarla 18 eşit taksitle 3 yılda ödenebilecekti.

15 temmuz darbe girişinin ardından sıkıntılı günler geçiren halka nefes aldırması beklenen düzenleme bazı kesimler için hayal kırıklığı yarattı.Yasa hem vergi mükellefi olduğu hem de Bağkur primi ödediği için esnaf tarafından merakla bekleniyordu.Çünkü esnafın büyük bir bölümü son aylarda ekonomideki yavaşlama ve işlerdeki durgunluk nedeniyle para kazanamadı vergi ve prim borçlarını zamanında ödeyemedi..

Dolaysıyla esnafın birikmiş vergi borç yükünü hafifletti ama prim borcu için aynı şey geçerli değil.Sosyal Güvenlik Kurumu’na(SGK) başvuran Bağ-Kurlular sadece 1 Mayıs 2015 ile 30 Haziran 2016 arasındaki prim borçlarını yeniden yapılandıracaklarını öğrendi.Yani yasa sadece 1 yıllık dönem için geçerli. Oysa 1980 yılına kadar geriye giden prim borçları ve yapılandırma ödenmesi çok zor.Bu nedenle bir çok kişi”asıl affın” 2015’ten önceki dönemi kapsaması gerektiğine dikkat çekti.

**
GÖZYAŞLARI İREM İÇİN!


Geçirdiği kalp krizi sonucu 19 yaşında kalbine yenik düşen İrem Keskin ebediyete uğurlandı. Gözyaşlarının sel olduğu 19 yaşındaki İrem Keskin’in cenaze törenine, çok sayıda yetkili, merhume İrem Keskin’in sınıf arkadaşları ve öğretmenleri katıldı. İrem Keskin’in cenazesi Sümbüllü Köyü’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defin edildi.

Taziyeleri kabul eden acılı baba Ömer Keskin, cenazeye katılan herkese teşekkür ederek; “yaşadığımız acının tarifi yok. Ölümün yaşı yok. Kızım henüz 18 yaşındaydı. Okula yeni başlamıştı. Allah rahmet eylesin. Bizi telefonla arayan, mesaj çeken, cenazeye katılan tüm dostlarımıza, arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnsan böyle acılı günlerinde dostlarıyla bir nebze teselli buluyor. Herkesten Allah Razı olsun” dedi. Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi’nden 2015-2016 Eğitim Öğretim dönemi sonunda mezun olan ve İstanbul Gelişim Üniversitesi Perfüzyon Teknikleri Bölümü’nü okumak için İstanbul’a giden 19 yaşındaki İrem Keskin, İstanbul’da geçirdiği kalp krizi sonrasında vefat etmişti.


Etiketler; #trabzon

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.