kebir reklamı

Haber61'in Ajandası

Haber61 Trabzon'un nabzını tutuyor.

Haber61'in Ajandası

banner197
ORTAHİSAR'IN EĞİTİM BAŞARISI

Ortahisar Belediyesi ile Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlemiş olduğu üniversiteye hazırlık kurslarına  ilgi her geçen yıl daha da artıyor. Bu yıl Kurslara katılım ve sonuçlar noktasında Ortahisar Belediyesi oldukça anlamlı bir başarıya imza atmanın haklı gurunu yaşıyor.

Bu sene üniversite hazırlık Kurslara katılanlardan 787 kişi üniversiteli olmayı hak etti.  Üniversite yerleştirme sonuçlarına göre 472 kişi lisans 4 yıllık fakülte 315 kişi Önlisans programına girmeye hak kazandı.2 Tıp, 2 hukuk,1 eczacılık,2 ODTÜ, mimarlık-mühendislik ve öğretmenlik bölümlerini kazanan öğrenciler Ortahisar Belediyesine teşekkür ettiler. Toplamda bin 60 kişinin girdiği sınavlarda 90 kişide üniversite sınavlarını kazandığı halde tercih yapmadı.

Haber61.net siyaset ajandasına konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç belediye olarak eğitim hizmetlerine büyük önem verdiklerini belirterek "Gençlerimizi yarınlara hazırlamak, onlara destek çıkmak ve yanlarında olmanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Kurslara katılarak sınavları kazananların başarıların devamını dilerim. Sosyal belediyeciliğin gereği olan eğitim hizmetlerine devam edeceğiz. Bu başarıda emeği olan öğretmenlerimize, personelimize ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

**
KILIÇDAROĞLU ARTVİN’E GELİYOR


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 25 Ağustos Perşembe günü Trabzon’a gelerek buradan Artvin’e geçecek. CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Artvin’e geliş programı  ile ilgili haber61.net siyaset ajandasına  şu açıklamayı yaptı: “Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 25 Ağustos Perşembe günü,  Ardanuç Belediyemizin yeni hizmet binasının açılışı ve birtakım ziyaretler kapsamın da ilimizde olacaklardır... Aynı gün il merkezimizde Yeşil Artvin Derneğinin ziyareti sonrası saat 17:00 de ülkemizin ve bölgemizin siyasi gündemine dair basın açıklamasıyla halkımıza hitap edeceklerdir. Kendisini Cumhuriyet şehri Artvin’de ağırlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşayacağız” dedi.

**
SANAT CAMİASI DA YASTA!


Artvinli sanatçı İsrafil Köse’nin aramızdan ayrılışı sanat camiasını yasa boğdu.İstanbul’da geçirdiği trafik kazası sonrası yoğun bakıma alındıktan sonra yaşam savaşını kaybeden Köse’nin ölümü onu tanıyan dostları başta olmak üzere bütün sanatseverleri büyük üzüntüye soktu. 20 Şubat 1970 tarihinde Artvin'in Borçka ilçesinde dünyaya gelen İsrafil Köse, İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünü bitirdi.. İlk ekran macerasını, 1987 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Belene dizisinde oynadığı Emin rolüyle gerçekleştirmiştir.

O deneyiminin ardından birçok yapımda oyunculuğunu sergileyen İsrafil Köse, Karadeniz insanını yansıtan şivesiyle kısa sürede gönülleri fethetmiştir. Emret Komutanım dizisinde Laz Çavuş Cemal, Sümela'nın Şifresi: Temel ve Moskova'nın Şifresi: Temel filmlerinde Cemil karakterini canlandırdı. İsrafil Köse’nin   cenazesi dün İstanbul Şirinevler’de ki Ulucami de ikindi namazından sonra Kocasinan mezarlığına defnedildi. Allah mekanını cennet eylesin.İsrafil Köse’nin ölüm haberi ailesini-sevenlerini-sanatçı dostlarını derinden üzerken hemşerileri de acı haberle adeta yıkıldı.

Artvinli sanatçının güzü hep güldü ve her zaman güldürmeyi başardı .Genç yaşta elim bir trafik kazası sonrası hayatını kaybeden İsrafil Köse’nin dostlarından biride Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi’ydi. Külekçi yayınladığı başsağlığı mesajında üzüntüsünü şu şekilde paylaştı:”2016 yılı acı dolu bir yıl ne yazık ki. Bir tarafta terör olaylarından kaybettiğimiz vatandaşlarımız diğer taraftan genç yaşta aramızdan ayrılan sevdiklerimiz.İsrafil kardeşimiz de bu ayrılışta arkasında gözü yaşlı çok insan bıraktı.Oysa onun hayatı hep gülmek ve güldürmekti.Neşe dolu bir insandı,renkli ve samimi kişiliği onu  sanat camiasında baş-tacı yapmıştı. O gülüşleri çok özleyeceğiz doğrusu. Son dönemde oynadığı bir-birinden güzel filmlerin yanı sıra Trabzon’da ki bir çok ilköğretim ve ana-sınıflarında  çocukların trafik ve hijyen eğitimlerine katkı amaçlı bir çok oyun içinde yer aldı. Allah mekanını cennet eylesin,ailesine, sevenlerine  ve sanat camiasına başsağlığı diliyorum” dedi.

**
MİLYONLARCA VATANDAŞA BORÇ MÜJDESİ!


Vergi, prim, trafik cezası, öğrenim kredisi, su gibi borçların yapılandırılması için süreç başladı. Gecikme zammı ve faizi silinecek, bunun yerine enflasyon güncellemesi yapılacak, böylece borçlar düşecek. Peşin ya da taksitle ödenebilecek.Y apılandırma başvuruları 31 Ekim 2016 tarihine kadar yapılabilecek.Prim borçlarını yapılandırmak için Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvurulacak.

Vergi, trafik cezası, öğrenim ve katkı kredisi borçlarını yapılandırmak için ise Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet adresi üzerinden ya da bağlı olunan vergi dairesine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapılabilecek. Birden fazla vergi dairesine borcu olanlar her bir vergi dairesine ayrı ayrı başvuracak. Emlak vergisi ve su borçları için başvuru adresi ise belediyeler olacak.İsteyen peşin, isteyen taksitli ödeme yapacak. Taksitler, 2 ayda bir ödenecek. Böylece 6 ay taksiti seçen 12, 9 taksiti seçen 18, 12 taksiti seçen 24, 18 taksiti seçen 36 ayda borcunu ödeyecek.Peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranları üzerinden hesaplanan tutardan yüzde 50 indirim yapılacak. Peşin ödemeler Maliye'ye olan borçlar için 30 Kasım 2016'ya, prim borçları için 2 Ocak 2017'ye kadar yapılacak.

**
İTİRAFLAR ARKA ARKAYA GELİYOR!


Türkiye FETÖ darbesini konuşurken Fetullahçı alçaklardan itiraflar gelmeye başladı. Bülent Keneş, Emre Uslu, Faruk Mercan ve Tuncay Opçin gibi FETÖ yazarları ilk günden bu yana darbeyi açık açık desteklerken, savcılık ifadeleri, Akıncılar Üssü'nde yakalanan darbenin imamı Adil Öksüz'ün Pensilvanya gezileri, tankın içinden çıkan Fetullahçı polisler, darbeye bilişim desteği veren FETÖ'cü teknisyenler, FETÖ listesinde yeralan askerlerin tamamının darbeye karışması, Fetullah Gülen'in darbe karşıtı halka iftiralar yağdırması ve binlerce delil darbenin arkasında Pensilvanya'nın olduğunu tanıtlıyordu.

Bugün bir itiraf da FETÖ'nün medya imamı Ekrem Dumanlı'dan geldi. Yüzlerce itirafçı pişmanlık yasasından yararlanmak için darbe ile Fetullah Gülen bağlantısını ortaya koyarken Ekrem Dumanlı'dan da bir itiraf geldi. Dumanlı dün kü yazısında şu cümleler oldukça dikkat çekiciydi. "Cemaate sempati duyan bazı kişiler bu darbenin bir parçası haline getirilmiş olabilir mi? Maalesef bu risk her zaman sözkonusu."Darbenin arkasında Pensilvanya'nın olduğunu kanıtlayan binlerce delile görmezden gelerek okurlarını ve FETÖ'nün beyni yıkanmış müridlerini kandırmaya devam eden Ekrem Dumanlı, "darbeyi bizimkiler yapmış olabilir ama cemaatin tamamını bağlamaz" diyerek darbeyi itiraf eden Fetullahçı alçaklar kervanına katılıyor:" Meselelere kuşatıcı bir nazarla bakamayan ve günlük telaş ve öfke ile hareket eden bazı kişilerin bazı kişilerin bu uğursuz girişimle bağının olması cemaatin duruşunu değiştirmez. Manipulasyonlara maruz kalmış kişilerin cezasını sayısı milyonları aşan bu topluluk ödemez. "

**
IŞID İLE İLGİLİ KORKUNÇ İDDİA!


Rize’li hemşerimiz Gazeteci İsmail Saymaz, terör örgütü IŞİD'in kanlı Gaziantep saldırısının daha önce hazırlanan IŞİD iddianamesinde yer aldığını ve aynı iddianamede daha sonrası için planlanan ikinci saldırı için de adres gösterildiğini iddia etti.

İşte Saymaz'ın tartışma yaratacak o sözleri: "Geçtiğimiz aylarda Ankara'daki saldırıyla ilgili iddianame kabul edildi. O iddianameye göre üzerindeki bombayı patlatarak ölen Yunus Durmaz'ın evinde bir bilgisayar bulundu. Bilgisayarından bazı notlar elde edildi. Bu notlar, Yunus Durmaz ile örgütün Türkiye sorumlusu olan Suriye'de yaşayan İlhami Bali arasındaki yazışmalardı. Bu yazışmalarda Yunus Durmaz, örgüt liderine düğünlerde bombalı saldırı yapabileceklerini söylediği yer aldı. Yunus Durmaz'ın yazışmalarında bir sonraki hedef Antalya'da turistlerin gittiği herhangi bir restoran ya da kafedir. Bu yazışmalarda bundan söz ediliyor. Bundan sonraki hedefin turistik bir alan olduğu, buraya çoğunlukla yabancıların gittiği, turistlerin otobüslerle kafileler şeklinde gezdiği yönünde tespitler var. Bu tespitlerde örgüt merkezinden talimat bekleniyor, izin isteniyor. Türkiye turizmini yakın vadede tehlikeye atabilecek bir eylem işaret ediliyor."

Etiketler; #trabzon

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.