kebir reklamı

Haber61'in Ajandası...

Haber61 Trabzon'un nabzını tutuyor.

Haber61'in Ajandası...

banner197
FETÖ’YE HALK DARBESİ!

GENAR araştırma şirketinin 28 Temmuz-5 Ağustos arasında 17 ilde 18 yaş ve üzeri 2 bin 200 kişiyle gerçekleştirdiği anketin sonuçları hain darbe girişiminin kahramanının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'darbeye karşı sokağa çıkın' çağrısıyla canları pahasına tankları durdurmaya çalışan halk olduğunu gösteriyor.

Öte yandan halkın yüzde 63.2'si darbeci FETÖ üyelerine idam cezası uygulanması gerektiğini savunuyor. Halkın yüzde 49.2'si bizzat demokrasi nöbetlerine katıldığını söylerken yüzde 52.9 darbe girişimi sonrası Türkiye ekonomisine güvendiğini dile getiriyor. Yüzde 76.1 aile bütçesinin darbeden etkilenmeyeceğini belirtiyor. Bu arada FETÖ’nün Emniyet Teşkilatındaki yapılanması sonucu mağdur edildiklerini söyleyen Emniyet Teşkilatı Sivil Personel Sendikası (SİPER-SEN) üyesi çalışanlar, haksız yere meslekten ihraç edilen personelin geri kazanılması ve itibarlarının iade edilmesini istediler.

Genel Başkan Cenap Daştan, FETÖ yapılanmasının Emniyet Teşkilatında bulunan resmi ve sivil personeli hukuk dışı yollarla sistem dışına iterek, kendilerine bağlı FETÖ üyelerini bu kadrolara yerleştirdiğini savundu.Daştan, “Sahte belgeler, uydurma suçlar ve ağır baskılar nedeniyle birçok personel ihraç edilmiş, intihara sürüklenmiş, sürgüne tabi tutulmuş, iftiralar atılmış, yandaş hakim ve savcılar kanalıyla cezalar verilerek bu kişilerin mesleki ve aile hayatları bitirilmiştir. Çoğunluğunu FETÖ'cü yapılanmaların oluşturduğu disiplin kurullarınca verilen cezalar ile, meslekten ihraç edilen personel, geri kazanılmalı'' dedi.

**
ÖĞRETMENLERE OTEL İNDİRİMİ!


MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, kamu ve özel kurumlar ile kuruluşların hizmetlerinden öğretmenlerin uygun şartlarda yararlandırılması için Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Otelciler Federasyonu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol ile MEB'e bağlı olarak çalışan ve emekli öğretmenlerin kendileri veya birinci derece aile yakınlarının Türkiye Otelciler Federasyonu üyesi otellerden, işletmelerden yılın talep edilen herhangi bir döneminde afişe edilen fiyatlardan yüzde 35’e kadar indirimli olarak yararlanmasına imkan sağlanacak. Türkiye Otelciler Federasyonu, indirim uygulanacak otellerin listesini ve bu otellerde uygulanacak indirim oranlarını, www.turofed.org.tr internet sayfasında ayda bir güncelleyerek duyuracak. Konaklama yapacak kişinin MEB'e bağlı öğretmen olduğunu belgeleyecek kimlik kartı veya belge beyan etmesi gerekecek. 

**
BU KARAR TRABZON’U DA ETKİLİYOR!


Danıştay, yerel yönetimlerden pazar günleri çalışma izni isteyen berberlerin de çalışma hakları bulunduğunu, bu haklarını kullanabileceklerine dair karar verdi.

Danıştay 8’inci Dairesi'nin bu kararı İstanbul 5'inci İdare Mahkemesi'ne iletti. Danıştay kararının taraflara bildirilmesi üzerine Avcılar Belediyesi, 'tarih tahsisi' başvurusunda bulundu. Bu başvurunun incelenmek üzere sıraya konulduğu, kararın önümüzdeki günlerde verileceği ifade edildi. Avcılar’daki Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde erkek berberi Öztürk Karahan, pazar günü işyerinin açık olmasına izin vermeyen Avcılar Belediyesi aleyhine 1 Mart 2012 tarihinde İstanbul 5'inci İdare Mahkemesi'nde dava açtı.

Mahkeme, 30 Nisan 2014 tarihinde verdiği kararda Avcılar'daki 94 erkek kuaförü ve belediye yetkililerinin yaptıkları toplantı sonucu işyerlerinin Pazar günleri kapalı tutulmasını kararlaştırdığını göz önüne alarak, başvuruyu reddetti. Mahkeme, 394 sayılı ‘Hafta Tatili Kanunu'nun 1'inci maddesinde 10 binden fazla nüfusu bulunan yerleşim birimlerindeki ticari işletmelerde 1 günlük tatilin zorunlu olduğuna dair hüküm bulunduğunu, bazı işyerlerinin faaliyetlerini sürdürmeleri için belediyelerden ruhsat almaları gerektiğini hatırlattı.Trabzon’da da Pazar günleri belediye meclis kararı ile berberlerin kapalı olması kararı alınmış bir grup esnaf konuyu yargıya taşımıştı.

**
FUTBOLUN TERÖRİSTLERİ!


Süper Kupa da Beşiktaş ve Galatasaray maçın öncesi ve maç esnasında yaşanan olayları tüm Türkiye hayretle izledi.Yaşanan olayların vahim boyutu ortada. Trabzon’da en ufak olay yaşandığı zaman bir şehri zan altında bırakanlar bu olaylara acaba ne diyecek,nasıl cezalar verilecek,kim ne yazıp-ne söyleyecek acaba?  

Süper Kupa maçını tribünden izleyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Tribünlerde meşela yakmak yasak. Bu, dünyanın bütün futbol müsabakalarında geçerli olan bir kural. Fransa’da Avrupa Şampiyonası oynandığı sırada meşale konusunda bir iki olay oldu. Bununla ilgili yetkililer şu açıklamayı yaptı; Bunlar futbol teröristi. Meşale atanlar futbol teröristidir.Biz 15 Temmuz darbe girimişimi yenmiş, bertaraf etmiş bir milletiz, bir ülkeyiz. Futbolun içinde yeri olmayan, futbolda ve sporda hiçbir şekilde kabul edemeyeceğimiz bu tür olayları meydana getiren kişiler, ben bunlara taraftar diyemiyorum. Bu kişiler emniyet güçlerimiz tarafından tespit edildikçe yargıya intikal ediyor. Biz de kanuni açıdan takipçisi olacağız. Yargının da gereğini yapacağını düşünüyorum”.” dedi.

**
FETÖ’NÜN ABLALARI KİM?


15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ'nün devletin içindeki devasa yapılanması ortaya çıktı. Emniyette, yargıda, TSK'da örgütlenen, tümgenerali, polis şefi, Yargıtay üyesi, valisi binlerce dişliden bir mekanizma kuran FETÖ'nün sırları yavaş yavaş aydınlanıyor. Ama halen karanlıkta kalanlar var: En başta da Cemaat'in kadınları...

Binlerce üyesi olan FETÖ'nün kadın yapılanmasının kurulduğu 1967'den bugüne Cemaat'in kadınları hangi evrelerden geçti, örgüt hiyerarşisinde nasıl ve nereye kadar yükseldi, nasıl ve niçin evlendi? Peki en üst halkadaki 'kozmik kadınlar' kim? Kozmik halkadaki ablalar, Fethullah Gülen ile doğrudan ilişkili bir 'Abi' ile muhatap oluyor. Bu kadınlar, sadece 'kozmik erkekler'in yani generallerin, HSYK üyelerinin, valilerin, vali yardımcılarının, emniyet müdürlerinin eşleriyle ilgileniyorlar. Bu mevkilerdeki erkeklerin eşleri de 'kozmik' statüsünde. Özel olarak seçilmiş, bir nevi proje evlilikler.

Bu eş durumundan 'kozmik' kadınlar, başı açık, kocasına karşı itaatkâr ama o koca Gülen'e itaatsizlik ederse Gülen'i tutacağından emin olunan insanlar arasından seçiliyor. Bu tür 'kozmik eşler'le kendisi de kozmik olan 'ablalar' ilgileniyor. Her bir kozmik ablanın iki ya da üç kişiden oluşan ünitesi oluyor. Hiçbiri, diğerini bilmiyor, tanımıyor. Kozmik ablalar, kadın hizmetinde çok gizli bilgilere vâkıf ve sistemin hiyerarşik yapısında operasyonel birim olarak yer alıyor.

**
KURBANDA ŞOK ZAM!


Bu Kurban Bayramı’nda kurbanlıklara büyük zam geliyor… Kızılay geçen sene 690 TL olarak ilan ettiği yurt içi kurban kesimi fiyatına yüzde 7 zam yaparak 2016 yılında 740 TL’ye çıkardı. Mehmetçik Vakfı ise geçen yıl 700 TL olarak ilan ettiği kurbanlık fiyatını bu yıl 790 TL olarak belirledi. Yurt dışı tarifesi ise 252 dolardan 265 dolara çıktı. ürkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut, kurbanlık fiyatlarında geçen yıla göre yüzde 25 ile 30 arasında artış olduğunu belirtti. Karabulut, şunları söyledi: Birlik olarak canlı kurbanlık dananın kilogram fiyatını 18 lira olarak belirledik. Düve fiyatını da yine canlı kilogramını 17 lira, ikinci sınıf olarak tabir ettiğimiz ineğin canlı kilogram fiyatını da 15 lira olarak tespit ettik.

**
ARTVİN VALİ YARDIMCISI ÖZTÜR’K E BROVA


Artvin Vali Yardımcısı Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk, Ramazan Bayramının ilk gününde 37 bin kişi gibi rekor sayıda insanın geçiş yaptığı Sınır kapısında sorun yaşanmasını engelledi.  Geçişleri bizzat yerinde denetleyen Öztürk yaklaşan kurban bayramı öncesi de herhangi bir sorun  yaşanmaması için çalışmalara şimdiden başladı.

Ramazan Bayramında  tatile gitmek yerine Artvin’de kalarak Sarp Sınır kapısında aksaklık yaşanmaması için düzenlemeleri bizzat yerinde yapan Artvin Vali Yardımcısı Öztürk başarılı çalışmalarıyla  taktir topluyor
Artvin Vali Yardımcısı Öztürk yaklaşan Kurban bayramı nedeniyle Sarp sınır kapısında yaşanacak yoğunluğu çözebilmek için de kolları sıvarken Gümrük Kapısında fiziki yetersizliklere rağmen yaptığı düzenlemelerle geçişleri kolaylaştırmayı planlıyor. Sarp Sınır kapısında 90 olan güvenlikçi sayısı 120 ye çıkarılarak geçişlerin hızlandırılması planlandı.

Sarp  Sınır kapısından geçiş yapan vatandaşlar Vali Yardımcısı Öztürk’e teşekkür ederek, "Sn Vali yardımcımız Mehmet Ali Öztürk Ramazan bayramında 37 bin kişinin geçtiği gümrük kapısında bizzat görev yaptı. Kapılarda uzun kuyruklar oluştu.Türkiye’nin en büyük sınır kapılırından bir günde bu rakamın10da biri geçmez. Fiziki şartları yetersiz Gümrük kapısından geçişlerde sorun yaşanmaması için uğraştı. İnsanlar kapıda geçiş için sıra beklemekten zaten gergindi. Eğer sn Öztürk  burada görev yapmasaydı daha başka sorunlar yaşanırdı.Burayı iyi bilen vali yardımcısı yaptığı müdahaleler ve düzenlemelerle birlikte geçişleri hızlandırdı" dediler

 

Etiketler; #trabzon

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.