kebir reklamı

Haber61'in Ajandası...

Haber61 Trabzon'un nabzını tutuyor.

Haber61'in Ajandası...

banner197
KARADENİZ’DE FETÖ-PKK İŞBİRLİĞİ!

FETÖ-PKK işbirliği ile Karadeniz'de planlanan tahrik amaçlı provokasyonlar devam ediyor. Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Bayburt gibi Karadeniz illerinde halkı Doğu ve Güneydoğu'dan gelen Yeni Şafak'ın haberine göre, Kürt kökenli mevsimlik işçilere yönelik kışkırtma faaliyetleri PKK müttefiki sol örgütler eli ile yürütülüyor.

İşçi sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgelerde el ilanları dağıtan provokatörler, Karadeniz halkına linç çağrısı yapıyor.PKK bileşeni sol terör örgütlerinin Karadeniz'de belirlediği stratejilerden birisi de bölgede bazı tarlaların yakılması ve bunu “Kürtler yaktı" şayiası yayarak tahrik dozunu artırmak olduğu aktarılıyor. Bu kapsamda orman yakmak ve bazı araçların kundaklanması da aynı çerçevede başvurulacak yöntemler arasında. PKK tarafından Kobani ve Afrin kamplarında eğitilen ve Halkların Birleşik Devrim Hareketi paralelinde işbirliğine gidilen Marksist sol gruplara mensup militanların asker polis saldırılarını sıklaştırması da linç sürecini başlatacak provakatif eylemler olarak planlandı.Karadeniz'de Kürtlere dönük hareketlilik olması durumunda PKK'nın Doğu ve Güneydoğu'da önce miting sonrasında tüm resmi kurumları hedef alan saldırıları başlayacak.Kandil tarafından 15 Temmuz ihaneti sonrası belirlenen temel strateji iç savaş sebebi olacak her gelişmeyi değerlendirme ve tüm Türkiye'de yaşayan Kürtleri sokağa dökerek, kaos ortamı hazırlama yönünde.

**
TRABZON’DA YENİ FETÖ DALGASI!


15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası yurt genelinde kamuda ve özel sektörde başlatılan gözaltı ve tutuklama süreci ile operasyonlar devam ediyor.Trabzon’da da bugüne kadar bir çok kişi ya açığa alındı,ya gözaltı sürecinde .Bazıları ise suçlu bulunarak tutuklandı.FETÖ operasyonları kapsamında Trabzon’da teni bir dalga söz konusı..

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada “ bugüne kadar toplam 218 kişi hakkında soruşturma işlemi yapılmış olup devam eden soruşturmalar kapsamında 97 şüpheli hakkında tutuklama, 68 şüpheli hakkında adli kontrol, 8 şüpheli hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile kolluktan serbest bırakılma, 2 şüpheli hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yapılan ifade alma işlemi sonucu serbest bırakılma" ifadeleri kullanıldı.

Hakkında işlem yapılan şüphelilerin meslekleri ile ilgili de bilgi verilerek şu ifadeler kullanıldı: "Haklarında soruşturma yapılan şüphelilerin 39'u Hakim ve Cumhuriyet Savcısı, 39'u okul müdürü ve öğretmen, 3'ü mülki idare amiri, 3'ü doktor, 27'si akademisyen, 1'i eski akademisyen ve eski milletvekili, 65'i emniyet mensubu, 3'ü din görevlisi, 7'si asker olup diğer şüpheliler değişik mesleklerden oluşmaktadır" Darbe girişiminin ardından kamuda FETÖ/PDY şüphesi ya da tespitiyle açığa alınanların sayısı 70 bine ulaştı. En çok açığa alma yapan kurum 22 bin kişi ile Milli Eğitim Bakanlığı olarak göze çarpıyor. Bunu yaklaşık 9 bin ile Türk Silahlı Kuvvetleri, 8 bin ile Emniyet Genel Müdürlüğü, 6 bin kişiyle Sağlık Bakanlığı takip etti. Açığa alınan memurların soruşturma geçirmeden ihraç edileceği söylentileri sonrasında atılacak adım da netleşmeye başladı.

**
HANGİ FUTBOLCULAR FETÖ’CÜ?


FETÖ'nün eski futbol imamı" olduğunu söyleyen Said Alpsoy, "Benim yaptığım sohbetlerde Arif Erdem, Hakan Ünsal, Okan Buruk, Emre Belözoğlu, Bülent Korkmaz, Uğur Tütüneker gibi isimler vardı." dedi.

İşte Alpsoy’un çarpıcı açıklamaları: “1986 ile 2003 yılları arasında Paralel yapılanmada bulundum. Beni ayrılığa götüren süreç cemaatdeki manevi çürümedir. Bu yapılanma insanların eğitimi için yola çıkmış, gayesi tamamen Allah'ın rızası idi. Hayatımda bir futbol stadına adımımı bile atmadım. Futbolcularla ilişkim Galatasaray'ın daha önceki senelerde jübile yapmış olan futbolcusu İsmail Demiriz'le tanışmamla başladı. O zamanki futbol imamı, İstanbul imamı Ahmet Kara tarafından atanmış, şu an ismini hatırlayamadığım birisiydi. Fakat Galatasaraylı futbolcular o kişinin kendilerine yaklaşımından şikayetçi idiler. Çoğu imamın artık kendileriyle maddi ilişkiler içine girdiklerinden yakınıyordu. Futbolculardan ekonomik çıkar sağlamaya çalışmış. O zaman benim yaptığım sohbetlerde Arif Erdem, Hakan Ünsal, Okan Buruk, Emre Belözoğlu, Bülent Korkmaz gibi isimler vardı. Daha önce jübile yapmış isimlerden Uğur Tütüneker ile İsmail Demiriz de zaman zaman sohbetlerimize katılırdı. Hakan Şükür ise biraz asosyal olduğu için bu gruba pek girmezdi. Onunla ayrıca görüşürdü.

**
ESKİ VEKİLİN KUMPAS İSYANI!


AK Parti eski Artvin Milletvekili Ertekin Çolak zamanın Gümüşhane Valisi ve savcısı tarafından kendisine kumpas kurulduğunu o kumpası kuranların bugün FETÖ den tutuklandıklarını söyledi.Eski Vekil Çolak yeniden aday gösterilmemesi ile ilgili ise “Yakında Artvin’deki kuması da açıklayacağım yer-yerinden oynayacak” dedi.

İşte Çolak’ın o çarpıcı açıklaması.Haber61.net farkıyla okurlarımızla paylaşıyoruz:” Değerli dostlar  bir konuya değinmek istiyorum,bu Konuları geçmişte anlatıyordum ama bazıları anlamakta zorlanıyordu şimdi daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum. Gümüşhane'de il müdürü olarak çalıştığım zaman bir gün kamuda çalışan bir makam şoförü bana gelerek Müdürüm sana bir kumpas kuruluyor dikkat et bendende duymuş olma ekmeğimden olurum. Birkaç gün sonra Zaman'ın Gümüşhane valisi beni makama çağırıp Seracılık projesinden dolayı soruşturma açacağını söyledi.Ben de benim bir korkum yok yalnız ben önümüzdeki dönem milletvekili Ada'yı olacam endişem bu soruşturma bana adaylıkta zarar verir. Muhakik görevlendirildi ve muhakkik soruşturmaya gerek yoktur diye rapor yazdı. Vali beğenmedi Raportörü değiştirdi ve soruşturmaya izin verdi .

Birgün vali tekrar makama çağırdı ve içeri girdiğimde yanında bir bay ve bir bayan vardı . Bana bazı sorular sordu ve önünde rapörtörün hazırladığı dosyayı gördüm. Bir kumpasın olduğun hissediyordum ama önleyemiyordum. Birkaç gün sonra savcılıktan çağrıldım gittiğimde valinin yanında oturan bayın soruşturma savcısı olduğun anladım.Savcıya o projede bir suç olamayacağını ancak ben önümüzdeki dönem aday olacam bu soruşturma adaylığıma zarar verebilir dedim oda soruşturma gizli yapılır neden zarar versin diye çıkıştı.Bir süre sonra mahkemeye çağrıldım ve gördüm ki valinin Yanındaki bayan beni yargılayacak olan hâkime hanım.Ona da endişelerimi anlattım ancak beni hiç dinlemiyordu o senaryoya uygun davranıyordu.Bir müddet sonra erken seçim kararı alındı istifa ettim ve Ak Parti Artvin milletvekili Ada'yı oldum. Seçim çalışmaları sırasında bir gün yerel bir gazete Manşet atmış [Ak Partinin Ada'yı Ertekin Çolak] ağır cezada yargılanıyor diye. Endişe ettiğim gibi kumpası kuranlar soruşturma evraklarını ki o evraklar gizli Oldukları halde rakip partilere vererek Manşet yaptırdılar.Fısıltı gazeteleri ve kumpascıları her gün benim adaylığımın düşeceğini yada tutuklanacağımı yayıyordu.Onların kim olduklarını Artvin halkı biliyor.Ben her konuşmamda Yada programda bu kumpası anlatarak kafa karışıklıklarını gidermeye çalışıyordum.Bu olayı seçim Sürecinde ve milletvekiliyken aleyhime kullandılar.Sonuç ; benim anlım ak Yüzüm açık halkımın ve milletimin arasında demokrasi meydanlarında mücadele veriyorum. Bana soruşturma açan Vali , Savcı ve hakimi sorarsanız Fetö davasından tutuklandılar. Daha sonra Milletvekili iken Artvindeki kumpasları yazacağım yer yerinden oynayacak”

**
TRABZON KIZILAY’DA ŞOK!


Trabzon Kızılay Şubesi genel merkez tarafından geçmişte FETÖcü öğrencilere burs verdiği gerekçesiyle kapatıldı! Kapatma kararın ardından Kızılay Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Sancak sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı: “2 dönemdir Kızılay Trabzon Şubesi yönetim kurulu üyesiyim. Hiçbir karşılık beklemeden hizmet ettim.Kurban bağışı topladık.Yardım ettik .Zamanımızı buraya harcadık...Bu arada bir seçim oldu Trabzon Şube Başkanı Fuat Adıgüzel'in kardeşi Nihat Adıgüzel genel başkan adayı oldu ve az bir farkla kaybetti.Seçimi Adıyamanlı Kerem Kınık kazandı. Kınık Adıgüzel’i  destekleyen şubeleri ya kapattı ya feshetti ya da istifa ettirdi.

Gelecek seçimleri garanti altına almalıydı... Bizim şubeyi kapatma kararını OHAL'e dayatmış. Ayrıca MİT'ten bile destek almış.Bir yönetim kurulu kararı ile şubeyi kapatmış.Sanırım bizzat kendisi gelerek Trabzon'da yardım toplayacak....Şimdi olayı anlatalım..2014 tarihinde Genel Merkez bizim şubeye yazı yazarak 500 üniversite öğrencisine burs vermek istediğini ve bunların isim listesini istiyor. Biz de KTÜ'ye yani Devletin üniversitesine başvuruyoruz.Burs vereceğimiz 500 öğrenci listesi gönderin bize diye..KTÜ bize resmi olarak listeyi gönderiyor.Yani biz aracıyız.Devletin resmi üniversitesine güvenmeyelim mi?Ayrıca madem araştırılacaktı genel merkez neden araştırmadan hemen bursu verdi? Kimse öküzün altında buzağı aramasın! Allah'ın adaletine her zaman güveniyoruz..”
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

Etiketler; #trabzon

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet Rıza Güner - 1 yıl önce
Türkiye'nin en başarılı Kızılay Şubelerinden biri olan (1. ya da 2. diye biliyorum) birini kapatmak gerçekten düşündürücü. Bu yanlıştan çok kısa sürede dönüleceğini umut ediyorum.