kebir reklamı

Haber61'in Ajandası...

Haber61 Trabzon'un nabzını tutuyor.

Haber61'in Ajandası...

banner197
TÜRKİYE YENİKAPI’YA SIĞMADI!

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla yurdun dört bir yanında başlayan demokrasi nöbetleri, dün İstanbul Yenikapı'da yapılacak olan 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' ile taçlandı.

Mitinge Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'la birlikte Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar ve bazı ordu komutanları da katıldı.

Hiçbir siyasi partinin amblem, flama ve bayrağının olmayacağı, sadece Türk bayraklarının dalgalanacağı Yenikapı Mitingi'nin Türkiye tarihinin en büyük mitinglerinden biri oldu.FETÖ’nün hain darbe girişime karşı tüm yurtta olduğu gibi Trabzon’da da 15 Temmuz’dan bu yana demokrasi nöbetleri büyük ilgi gördü.Atatürk Alanı her akşam halkın katılımıyla boş kalmazken çeşitli etkinliklerle birlikte Trabzon demokrasi sınavından alnının akıyla çıktı.Dün gerçekleşen 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' ise Trabzon’da büyük ilgi gördü.Türk bayrakları ve Atatürk bayrakları ile meydan parkı kırmız-beyaza boyandı.17.00’de başlayacak miting alanı saat 15.30’da vatandaşlar tarafından dolarken siyasi partilerin temsilcilerinden,sivil toplum örgütlerine kadar her kesimden insan alandaki yerini aldı.

**
KAPATIYORUZ DEVRİ KAPANIYOR!


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, ‘Kapatıyoruz’, ’Tahliye nedeniyle taşınıyoruz’, ’Son indirim’ gibi aldatıcı gerekçelerle tüketiciyi kandırma girişimlerine ‘Dur’ diyecek yeni bir düzenlemeye gitti. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliği’ne göre, perakende ticarette indirimli veya promosyonlu satış kampanyalarının süresi, iş yeri açılışı, devri, kapanışı, adres veya faaliyet konusu değişikliğinde 3 ayı, tasfiye durumunda ise 6 ayı geçemeyecek. -İşletmeler başlangıç ve bitiş tarihi belli olmayan indirimler yapamayacak.-Bir malın sürekli indirimli satılabilmesi için, üretiminin sonlanması, çeşitli nedenlerle ihraç edilememesi, biçim, renk, büyüklük gibi nitelikler bakımından eksiklikler içermesi, teşhirde kullanılmış olması gibi nitelikleri taşıması gerekecek.-Çalışma gün ve saatlerinin il düzeyinde belirlenmesine vali, ülke düzeyinde belirlenmesine Bakanlık yetkili olacak.-Büyük mağaza ve zincir mağazalar üretici veya tedarikçiden aktivite primi ile reklam, dergi, anons, raf tahsisi, kasa önü bedeli gibi prim ve bedel talep edebilecek.-Mağaza markalı ürünlerin ambalajında, üreticinin ad ya da markasına yer verilecek -30 gün içinde bozulabilen ürünlerin parası 30 gün içinde ödenecek.

**
TÜRKİYE’DE KAÇ TANE MİLYONER VAR?


Bu yılın haziran ayında hesabında 1 milyon lira veya üzeri parası olan yurt içi yerleşik mudilerin sayısı 97 bin 827'ye yükseldi. Sayısı 100 bine yaklaşan mudilerin hesaplarındaki toplam tutar haziranda 611,8 milyar liraya ulaşırken, bu rakam geçen yıl sonuna kıyasla 17,1 milyar lira artışa işaret etti.

Hesabında 1 milyon lira veya üzeri parası olan yurt içi yerleşik mudilerin sayısı ilk yarıda 100 bine dayandı.Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre, Haziran 2016 itibarıyla Türkiye'de hesabında 1 milyon lira ve üzeri parası olan 97 bin 827 mudi bulunuyor. Bu mudilerin banka hesaplarındaki tutar ise 611 milyar 800 milyon liraya denk geliyor. Geçen yılın aralık sonu itibarıyla bakıldığında, hesabında 1 milyon lira ve üzeri parası bulunan mudi sayısı 93 bin 8 iken, bu kişilerin hesaplarındaki tutar ise 594 milyar 661,1 milyon lira düzeyinde gerçekleşti.Böylece milyoner sayısı, bu yılın haziran ayında 2015 sonuna kıyasla yüzde 5,2 artış kaydederken, söz konusu kişilerin banka hesaplarındaki tutar ise 6 ayda 17 milyar 138,9 milyon lira yükselmiş oldu.

**
TRABZONLU İŞADAMI ŞEHİTLER İÇİN NE YAPACAK?


15 Temmuz darbe girişimi direnişinde şehit düşenlerin aileleri için ev yapmak istediğini söyleyen müteahhit Ali Ağaoğlu, devletten Levent’te eskiden golf kulübü olarak kullanılan askeri alanı isteyince niyetini belli etti.; Ağaoğlu, “Cumhurbaşkanımız talimatı versin yarın kazmayı vuralım.

Kamu yer göstersin hiçbir karşılık beklemeden 239 ev yaparım” dedi.Ali Ağaoğlu, “Mesela Levent’te eskiden golf kulübü olarak kullanılan askeri alan var. Alan boş ve müsait. Bana 250 ev yapacak kadar alan versinler ve bu projeyi hayata geçirelim. Benim vaadim her şehit ailesine bir ev vermek. Şu anda yaralılarımız var. Umarım sayı artmaz ancak eğer artarsa da her şehit ailesine bir ev yapmak istiyorum” dedi.Anıt bir proje hayata geçirmek istediklerini dile getiren Ağaoğlu, “Mimarisi ile de öne çıkan bir proje hayal ediyorum. Levent’teki yer 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü de görüyor. Bu yönüyle de anlamlı. Sitenin adına da ‘15 Temmuz Şehitler Sitesi’ deriz. Bu ülke için canını verenler her şeyin en iyisini hak ediyor” dedi. Bu işi hiçbir karşılık beklemeden yapacaklarına dikkat çeken Ağaoğlu şunları söyledi:“Biz bu evleri yapalım siz de bize şunu yapın demiyoruz. Bu tamamıyla bir gönül işi. Kamu sadece şehit aileleri için yapılacak evlere yer versin. Başka bir beklentimiz asla yok. Ben maddi olarak her zaman elimden geleni yapmaya hazırım. Ülkem varsa ben varım.”

**
FETÖ DARBEYİ NE ZAMAN PLANLADI?


Al Jazeera Arapça'nın sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cemaat'in darbeyi 3 yıldır planladığını söyledi.2010'dan beri örgütle mücadele ettiğini belirten Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu örgüt 3 yıldan beri bu darbeyi planlıyor. Ben 2010’dan beri bu örgütle mücadeleye başlamıştım. Sadece Türkiye’yi değil Afrika’da da birçok ülkeyi ele geçirmek istiyorlar. Bir dini cemaat olduklarını söyleyenler var. Onlar sapık bir gruptur. Onlar bir terör grubu, onlarla stratejik bir şekilde mücadele edilecek.""17-25 Aralık'ta da bir darbe girişimi olmuştu" diyen Erdoğan, "O tarihten bu yana çok güçlü kararlar aldık. Şu an haklı olduğumuz çıktı. Bundan sonra daha da kararlı bir şekilde onlarla mücadele edeceğiz. Zalimlere merhamet göstermek bir ihanettir. Onlara merhamet göstermeyeceğiz. Hiçbirinin hükümette bulunmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

**
ABD HANGİ FTÖ MİLİTANLARINI BESLİYOR?


Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yapılanma merkezi olduğu belirtilen Amerika Birleşik Devletieri (ABD), 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe kalkışmalarına adı karışan FETÖ'cü teröristleri Türkiye'ye iade etmediği gibi açıkça besliyor.

ABD, aralarında emniyet, yargı, silahlı kuvvetler imamlarının da bulunduğu 20'den fazla FETÖ 'abi'sini CIA gözetiminde topraklarında barındırıyor Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen başta olmak üzere örgüt mensubu birçok hakim, savcı, iş adamı, gazeteci, avukat, emniyet personeli ve generale kucak açan ABD; Emre Uslu, Hakan Şükür, Mustafa Yeşil, Tuncay Opçin, Ahmet Kurucan, Ali Çelik, Adem Yavuz Arslan, İsmet Aksoy, Ahmet Beyaz, Aydoğan Vatandaş, Cemil Koca, Bekir Baz, Faruk Mercan ve Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu gibi birçok kritik ismi topraklarında barındırıyor.FETÖ soruşturmaları ve davalarında haklarında yakalama kararı verilen sanıklar arasındaki bir numaralı terörist Fetullah Gülen, 1999 yılından bu yana ABD'nin Pensilvanya eyaletinde yaşıyor. ABD'nin özel statüyle beslediği, kirli emellerine İslâm'ı ve Müslümanların kutsallarını alet eden vaiz görünümlü terörist Gülen, örgütünü de buradaki üssünden koordine ediyor.Hain planları başarısızlığa uğradıkça Fetullah Gülen'i kanatları altına alan ABD'nin kucağına sığınan diğer FETÖ'cü teröristler ise şunlar:

Emre Uslu: Her kritik olay sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışına kaçacağını iddia eden ancak bu sözlerini yutarak bir bir Türkiye'den kaçan FETÖ militanları arasında başı Emre Uslu çekiyor. FETÖ'nün MİT Müsteşarlığı için yetirşirdiği Emre Uslu, 17-25 Aralık darbe operasyonlarının başarısız olmasının ardından önce Belçika'ya, sonra ABD'ye kaçtı.

 
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

Etiketler; #trabzon

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.