Sevgilisi kendisine ilgi göstermeyince...

Adana'da bir kişi sevgilisi kendisine ilgi göstermeyince 15 aylık kızını darp ederek öldürdü.

Sevgilisi kendisine ilgi göstermeyince...
banner432

Adana'da, 15 aylık kızını darbederek öldürdüğü iddia  edilen kadın hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava  açıldı.

Merkez Seyhan ilçesi Fatih Mahallesi'nde, 18 Kasım 2018’de nikahsız yaşadığı İlhami K'nin (48) kendisine ilgi göstermediği gerekçesiyle bebeği  Emine'yi darbedip öldürdüğü ileri sürülen Aysel Y. (26) ile ilgili yürütülen  soruşturma tamamlandı.

Aile İçi Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı, olaydan  sonra tutuklanan Aysel Y. hakkında "Altsoydan akrabayı kasten öldürmek, çocuğu  kasten öldürmek" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle  iddianame hazırladı.

Adana 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianame, yapılan  incelemenin ardından kabul edildi.

İddianamede, olay günü Aysel Y'nin, nikahsız yaşadığı İlhami K'yi  aradığı, çocuğunun bayıldığını söyleyerek eve gelmesini istediği, İlhami K'nin  eve geldiğinde kızının hareketsiz yattığını ve nefes almadığını fark ettiği ve  sağlık ekiplerini çağırdığı belirtildi.

Eve gelen sağlık görevlilerinin yaptığı muayene sonucu, Emine K'nin  öldüğünün tespit edildiği ifade edilen iddianamede, bebeğin vücudundaki darp  izleri üzerine soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

İddianamede yer verilen muayene tutanağında, bebeğin vücudunun değişik  yerlerinde çok sayıda darp izi bulunduğu belirtilirken, otopsi raporunda ise  ölümünün, "künt kafa travmasına bağlı beyin doku harabiyeti ve kanaması" sonucu  meydana geldiği ifade edildi.

İddianamede savunmasına yer verilen Aysel Y. ise, bebeğini daha hiç  dövmediğini, olaydan önce kapıya çarpması sonucu kızının sağ gözünün üzerinden  yaralandığını iddia etti.

Olay günü yemek yapmaya çalışırken kızı Emine'nin yaramazlı  yaptığını, bu sırada yeni doğan bebeğinin de ağladığını ifade eden sanık, bu  nedenle Emine'nin yüzüne birkaç kez tokat attığını ancak kaç kez vurduğunu  hatırlamadığını, olayın da bunun ardından gerçekleştiğini belirtti.

Adana'da 18 Kasım 2018'de, nikahsız yaşadığı kişinin eski eşiyle  görüştüğünü ve kendisiyle ilgilenmediğini gerekçe göstererek cinnet getirdiği  iddia edilen kadın, bir yaşındaki bebeğini döverek öldürdüğü gerekçesiyle  tutuklanmıştı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner204

banner443

banner393